Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ramowe plany nauczania - jeszcze raz...
strony: [ 1 ]
stan17-03-2002 08:31:50   [#01]
Próbuję jeszcze raz wywołać dyskusję na temat "ramówek".
Nikt nic nie powiedział o procedurze zatwierdzania szkolnych ramowych planów nauczania. Mam na myśli późniejszy skutek w postaci arkusza organizacyjnego szkoły. Czy przewidujecie zajęcia praktyczne w liceach profilowanych np w profilu mechaniczne techniki wytwarzania? Duże Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
stan
:-)
Zola17-03-2002 20:44:09   [#02]
Stan,ja w ogólniaku. na dzień dzisiejszy ramówki zaopiniopwała pozytywnie rada pedagogiczna,wiem ,że arkusz organizacyjny najpierw będzie opiniowało KO wieć z pewnoscią zerkna na prwiddłowość ramówek. Niestety nie siedze w temacie LP i nie umiem Ci odpowiedzieć ,co z zajęciami praktycznymi. Zola
stan17-03-2002 20:59:57   [#03]

:-)

Zola !
Dziękuję. Zapomniałem, że zmieniła się ustawa i teraz najpierw nadzór pedagogiczny a później "organ". Z tego wynika, że trzeba najpierw "ramówki" skonsultować z nadzorem. Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
stan:-)

Konto zapomniane18-03-2002 18:21:15   [#04]

ramówki do liceum ogólnokształcącego

Podjęliśmy próbę zrobienia planów nauczania do nowego liceum. Wszystko dobrze, dopóki ustalaliśmy przydziały godzin obowiązkowych, ale co z godzinami do przedmiotów , które będzie się realizowało w rozszerzonym zakresie ( do wyboru przez ucznia na początku cyklu kształcenia od 2 do 4 ), przecież teraz nie wiadomo, ilu uczniów  wybierze które przedmioty, czyli właściwie dopiero koniec czerwca pozwoli nam faktycznie podać realny arkusz organizacyjny.
Jak to wygląda u Was? Może widzicie inne rozwiązanie ?
stan18-03-2002 18:30:03   [#05]

?!

Problem polega na tym, że do 30 kwietnia trzeba zrobić arkusz organizacyjny szkoły.
A później ewentualnie aneks do niego :-(
Pozdrawiam
stan

Mariola z O18-03-2002 18:48:53   [#06]

Benia
u nas w szkole dyrektor przydzielił dodatkowe godziny na kształt obecnych profili nauczania w LO.
Czyli np. klasa z rozszerzoną matematyką, informatyką i fizyką tzw klasa mat-inf . Uczniowe (gimnazjaliści) zostali poinformowani jakie są klasy i z jakimi przedmiotami rozszerzonymi oraz , które języki są w której klasie (chodzi mi o ciągłość) no i teraz też już należy czekać ale to podobnie jak do tej pory. Też nie było wiadomo ilu uczniów do jakich klas.

Mariola z O18-03-2002 19:10:01   [#07]

muszę dodać że jest to śmieszna liczba godzin np w klasie mat-fiz rozkład matematyki jest 4 4 4 kiedy teraz mamy 4 5 5 4 to tylko dla porównania

:-)

Zola18-03-2002 19:11:01   [#08]
W stanie dzisiejszej wiedzy zrobilismy podobnie.Pomyslelismy tak aby w szkole wszystkie przedmioty były realizowane w zakresie rozszerzonym. Teraz też czasami uczeń szedł do mat -fizu a mature pisał z historii,bo tak mu w życiu wyszło. A więc teraz też tak sie moze zdarzyć.
bogna19-03-2002 16:56:23   [#09]

ramówki w zawodówce

Czy ktoś zrobił już ramówkę dla szkoły zasadniczej 3 - letniej? Ci uczniowie będą mieli tygodniowo średnio po 29 godzin i są w takim razie w dużo lepszej sytuacji od tych z zasadniczej 2 - letniej, którzy mają tygodniowo po 35 godzin.
Próbowałam  w menisie wyjaśniać, czemu trzymać ich w szkole przez 3 lata po 29 godz. tygodniowo, zamiast przez 2,5 roku - po 35 godzin. Czterokrotnie odsyłano mnie pod inny numer telefonu do innej kompetentnej osoby. Po raz piaty już nie chciało mi się dzwonić - szkoda forsy.
I jeszcze pytanie do kogoś z zawodówki - na ile dni planujecie rozłożenie praktyki?
Dla mnie jedynym rozwiązaniem (żeby było chociaż trochę zajęć teoretycznych) jest w klasie I - 1 dzień (7 godzin), w klasie II - 2 dni (14 godzin) - mówię oczywiscie o zawodowce 2 - letniej.
Może ktoś ma inny pomysł?
Pozdrawiam wszystkich !

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]