Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przekazanie ucznia.
strony: [ 1 ]
mariaszka24-06-2008 00:00:40   [#01]
Witam i prosze o pomoc.Kto powinien jako pierwszy wydac kartę przekazania ucznia do innej szkoły:dyrektor szkoły z obwodu ucznia czy dyrektor szkoły, do ktorej uczen przechodzi?Dodam tylko,ze matka na wlasne zyczenie przenosi ucznia do innej,nie wiem ktorej,szkoły spoza obwodu.Z gory dziekuje!
Jacek24-06-2008 00:57:55   [#02]
to w sumie nie ma znaczenia w szkole z obowiązkiem szkolnym... jeśli rodzic chce zabrać dziecko z Twojej szkoły do innej to wystawiasz kartę ptrzekazania a szkoła gdzie ma trafić odsyła Ci zwrotke potwierdzając, ze go przyjmuje i wyedy dopiero mozesz go wykreslić i odnotowac gdzie spełniał będzie obowiązek szkolny no i odsyłasz kopie arkusza ocen i inne takie...
DYREK24-06-2008 08:26:44   [#03]

Dyrektor szkoły przyjmującej powiadamia o przyjęciu ucznia do szkoły

dyrektora publicznej szkoły podstawowej lub gimnazjum, w których obwodzie uczeń mieszka oraz informuje go o spełnianiu przez ucznia obowiązku szkolnego.

Dyrektor szkoły przyjmującej postepuje zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych.

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU1) z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych
 
 
 
W zasadzie powinno być tak: 
 
Rodzice przepisujący ucznia do innej szkoły winni dostarczyć następujące dokumenty:
  1. świadectwo ostaniej ukończończonej klasy (do wglądu),
  2. kartę zdrowia i kartę szczepień (po przyjęciu ucznia)

Następnie dyrektor szkoły przyjmującej informuje dyrektora szkoły obwodowej o przyjęciu ucznia i wystepuje do dyrektora poprzedniej szkoły (nie zawsze jest to szkoła obwodowa) o przekazanie odpisu arkusza ocen.

Druk przekazania ucznia: http://www.swiadectwa.oswiata.org.pl/doc/druk_szkolny_022.pdf

chyba już nie obowiązuje o kilku dobrych lat ?

 

 


post został zmieniony: 24-06-2008 08:46:26
agda11-03-2009 08:45:00   [#04]
Odgrzewam ten wątek, bo też szukałam odpowiedzi na pytanie takie jak mariaszki. Może ktoś zechce odpowiedzieć w oparciu o aktualny stan prawny, bo z załączonego druku przekazania wynika, że pierwszy wysyła go dyrektor szkoły "oddającej" ucznia. Ale czy ten druk obowiązuje? Jak to robicie u siebie?
dota c11-03-2009 15:33:17   [#05]
Ja zawsze czekam na druk ze szkoły przyjmującej, bo dopóki go nie dostanę, to nie mam poświadczenia, że właśnie TAM mam ucznia "przekazać"
Power411-03-2009 17:30:08   [#06]
i moje zdanie jak w #05 ale nie wszystkie szkoły tak stosują
Jersz12-03-2009 19:06:44   [#07]
Ten "druczek" o prehistoria. Nie widzę zastosowania dla niego. No chyba dla producenta - jest towar - są chetni do kupna - jest zarobek. Przepisy - ustawa o systemie oświaty i rozporządzenie o prowadzeniu dokumentacji przebiegu nauczania - określają zadania dyrektorów w tym zakresie oraz wskazują jakie dokumenty i w jakiej formie nalezy przekazać. Tylko sporadycznie spotykam się w szkołach z tym druczkiem. Czy nie szkoda pieniędzy na jego kupno? i czasu na wypełnianie?
Jersz12-03-2009 19:15:34   [#08]

wg. procedura jest nastepująca.

1. Dyrektor nowej szkoły przyjmuje ucznia do klasy programowo wyższej na podstawie ostatniego świadectwa promocyjnego.

2. Powiadamia dyrektora poprzedniej szkoły o przyjeciu ucznia i prosi o przesłanie odpisu arkusza ocen.

3. Dyrektor poprzedniej szkoły przekazuje do nowej szkoły odpis arkusza ocen.

Stosownie do sytuacji, w zależności od miejsca zamieszkania dziecka, zmiany tego miejsca zamieszkania, właściwy dyrektor powiadania innego dyrektora sprawującego kontrole spełniania obowiązku szkolnego o przyjeciu do lub opuszczeniu szkoły. Stosowna informacja przekazywana jest również jesli dotyczy spełniania obowiązku nauki własciwemu burmistrzowi, wójtowi, prezydentowi miasta.

rzewa13-03-2009 06:13:47   [#09]
pozwolę sobie dopisać:

4. Dyrektor poprzedniej szkoły wypisuje ucznia z księgi uczniów (jeśli uczeń jest objęty obowiązkiem szkolnym nie ma mowy o tym by zrobić to wcześniej)
dota c13-03-2009 13:43:24   [#10]
Jersz, Twój pkt2 można na takim druczku lub innym, ale zawsze pisemnie ;)
Jersz13-03-2009 16:43:22   [#11]
Oczywiście pisemnie ale przegladając strony zauażyłem , że kartka i własne pismo wychodzi taniej niz taki druczek ... no nie zmusza do dumania co autor tego  "czegoś" miał na myśli ;-)
dota c13-03-2009 16:45:41   [#12]
ok :)
dota200224-08-2009 19:46:52   [#13]

 W #8 została podana procedura, którą znam i chciałam jej przestrzegać. Moja szkoła ulega likwidacji i właśnie dzisiaj dyrektor nowo powstającej szkoły poinformował mnie, że mam przekazać arkusze ocen szkole, która jeszcze nie istnieje. Jaka jest podstawa prawna? Skąd mam wiedzieć czy wszyscy rodzice zapisali dzieci do nowo powstającej szkoły? Rzewa w #9 zaznaczyła, że wcześniej tego zrobić nie można.

rzewa25-08-2009 07:59:00   [#14]

Po uzyskaniu zawiadomienia o przyjęciu dziecka wysyłasz do tej nowej szkoły ODPIS (uwierzytelnioną kopię) arkusza ocen

natomiast oryginalne Twoje arkusze ocen stanowią część dokumentacji przebiegu nauczania, którą w przypadku likwidacji szkoły należy przekazać kuratora oświaty (ON) - art 59 ust 3 UoSO

bywa, że w praktyce kurator decyduje o przechowywaniu tej dokumentacji przez szkołę będącą następcą szkoły likwidowanej (tej, do której przeszli uczniowie lub ich większa część), ale to musi być decyzja kuratora

dota200225-08-2009 15:49:46   [#15]
rzewo zawiadomienie otrzymam po 01 września a wtedy już arkusze będa u Kuratorium. Tak zdecydowało KO
ubuntux25-08-2009 19:18:34   [#16]

nie istnieje ten druczek przekazania ? a ja go uzywam, ups :/

to co teraz z poczatkiem wrzesnia winnam zrobic jesli nie uzyc tego druczka ? ;)

DYREK25-08-2009 21:11:24   [#17]

Powiadomić dyrektora szkoły obwodowej o przyjęciu ucznia i wystąpić do dyrektora poprzedniej szkoły (nie zawsze jest to szkoła obwodowa) o przekazanie odpisu arkusza ocen ;-)

rzewa25-08-2009 23:38:02   [#18]
dota2002: to ten dyrek wystąpi o odpis do KO i ono mu go wystawi
boreasz06-05-2011 13:49:44   [#19]

Po uzyskaniu zawiadomienia o przyjęciu dziecka wysyłasz do tej nowej szkoły ODPIS (uwierzytelnioną kopię) arkusza ocen

dostałem dzisiaj ODPIS arkusza ocen

nasza szkoła jest trzecia szkołą tego dziecka

czy odpis powinien zawierać całą historię edukacyjną dziecka bo brakuje mi pierwszej klasy

rzewa06-05-2011 15:25:47   [#20]

powinien zawierać całość - jeśli nie, to jest niekompletny i należy zwrócić się do dyrektora tej szkoły o uzupełnienie

odpis arkusza ocen z poprzedniej szkoły stanowi załącznik do arkusza ocen, a więc jest częścią tego arkusza -> zatem jeśli będziemy robić odpis tego nowego arkusza, to trzeba również zrobić odpis załącznika

MaNiak25-08-2011 16:17:06   [#21]

Otrzymałam pismo o przyjęciu ucznia, który do tej pory uczęszczał do naszej szkoły. Prośby o odpis arkusza ocen jeszcze nie mam, ale chcę się do tego przygotować. Zastanawiam się, czy na pewno w rubryce "Data i przyczyna opuszczenia szkoły" wpisuję datę 1.09.11 (w przeglądanych innych odpisach, które mam u siebie, nikt tego nie wypełnił) i co powinnam ew. wpisać jako przyczynę czy np. "przeniesienie do Szkoły Podstawowej w ......."?

Pomóżcie 

Botka27-08-2011 11:59:07   [#22]
Szkoła publiczna zostanie zlikwidowana z dniem 31 sierpnia 2011 r. W związku z tym powstało stowarzyszenie, które za zgodą rady gminy powołuje nową szkołę niepubliczną, ale z uprawnieniami szkoły publicznej. proszę mi podpowiedzieć w oparciu o jakie dokumenty będą przyjmowani uczniowie do nowej szkoły? Robić kopie arkuszy czy wystarczą świadectwa z ostatniej klasy? Część uczniów podjęła naukę w innych szkołach i szkoły występują z pismem o przekazanie arkuszy z dniem 01 września, a przecież szkoła przestaje istnieć z dniem 31 sierpnia. Jak to rozwiązać? Czy mogę przekazać arkusze wcześniej?
rzewa27-08-2011 23:50:03   [#23]

Jak wystąpią wcześniej (szkoły lub rodzice) możesz przekazać wcześniej

a wszystkim tym uczniom, którzy przejdą do tej szkoły niepublicznej, przygotuj teraz odpisy (wiesz, że tam idą - było zebranie z rodzicami czy cóś - i możesz to potraktować jak wniosek :-)) z obecną datą

1.09 i później ew. odpisy czy duplikaty będzie wystawiać KO, do którego zostanie przekazana dokumentacja przebiegu nauczania zlikwidowanej szkoły

Botka30-08-2011 19:37:57   [#24]
Dziękuję Rzewo - tak robimy, ale wątpliwości wciąż wiele. Cieszę się, że mogę Tu uzyskać praktyczne porady.
zemi26-06-2012 18:43:42   [#25]

we wrześniu założyliśmy arkusz dla ucznia klasy I

jak wiadomo na półrocze nic w arkuszu nie wpisujemy

w II półroczu dziecko przeniosło się i opuściło naszą szkołę

co z arkuszem? przechowywać pusty? wyrzucić?

AnJa26-06-2012 18:55:10   [#26]

on nie jest pusty

zawiera dane ucznia, datę przyjęcia, klase do ktorej został przyjęty, datę opuszczenia

nalezy go traktowac jak kazdy arkusz ocen


post został zmieniony: 26-06-2012 18:55:20
zemi30-06-2012 14:23:35   [#27]

Pociągnę dalej, bo może mi się to przydarzyć:

uczeń się przeniósł, w arkuszu wpisałam datę i przyczynę opuszczenia szkoły, OK

po roku wraca znów do mojej szkoły

Nowy arkusz zakładam, a ten istniejący będzie załącznikiem?

rzewa30-06-2012 14:41:43   [#28]

zakładasz nowy arkusz, a załącznikiem będzie odpis (pełny! wraz z wcześniejszym Twoim odpisem) arkusza otrzymany z tamtej szkoły, do której uczeń wcześniej odszedł

ankate07-08-2013 15:55:25   [#29]

Co dalej ze świadectwem. Czy tylko otrzymuję je do wglądu i zwracam rodzicom ucznia, czy przechowuję w dkumentacji? Jeśli tak to na jakiej podstawie i w jakiej dokumentacji? Jeśli nie to skąd kontrolujący będzie wiedział, że przyjęłam na podstawie świadectwa promocyjnego?

rzewa07-08-2013 16:20:07   [#30]

świadectwo promocyjne zwracasz jak otrzymasz odpis arkusza ocen -> ono wtedy staje się zbędne, ale możesz je przechować przez cały okres nauki ucznia w szkole i oddać dopiero po zakończeniu nauki, tak jak świadectwo ukończenia szkoły niższego szczebla

Natka16-08-2013 23:06:12   [#31]

w środę przekazałam ucznia - w arkuszu zrobiłam adnotację, wysłałam odpis;

dzisiaj do szkoły przyszła matka - rozmyśliła się, dziecko zostaje w szkole i co teraz?

nowy arkusz czy stary?

formalnie nastąpiło przekazanie, tylko że teraz wakacje ...

jeżeli stary, to co z adnotacją w arkuszu?

mieliście taki przypadek? 

co zrobić?

rzewa17-08-2013 08:12:03   [#32]

skreślić w arkuszu adnotację jako wpis pomyłkowy i już

:-)

Natka18-08-2013 11:00:20   [#33]

:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]