Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciel na L4- kto wystawia oceny?
strony: [ 1 ]
Wiolka01-06-2008 19:49:49   [#01]
Witam FORUMOWICZÓW MAM PYTANIE:jeżeli nauczyciel jest na zwolnieniu lekarskim do końca roku szkolnego, to kto powinien wystawić oceny końcoworoczne,czy on sam ma przyjść do szkoły i wystawić oceny? Przecież chory nie może świadczyć pracy?
rzewa02-06-2008 08:55:22   [#02]
ten n-l, który otrzymał zastępstwo za nieobecnego

a jeżeli godziny te są rozdysponowywane doraźnie pomiędzy innych n-li to nalezy wyznaczyć n-la do tego (np. wychowawcę klasy czy innego n-la mającego kwalifikacje do tego przedmiotu)

dyrektor jest zobowiązany tak zorganizować pracę szkoły by uczniowie mieli tyle godzin każdego przedmiotu ile z ramówki mieć powinni - liczba godzin przedmiotu przewidziana ramówką x 35,6 (35,6 = 178/5 -> 178 to min. liczba dni roku szk. wynikająca z rozp. o organizacji roku szk.)
Atina02-06-2008 21:43:19   [#03]
A co zrobić, jeżeli w szkole nie ma drugiego nauczyciela o takich kwalifikcjach (plastyka i muzyka), kto wtedy wystawia oceny? Może to być wychowawca? chcę zaznaczyć, że nauczycielka na zwolnieniu chce wystawić te oceny i wystawiła (sporo ndst)
Jersz03-06-2008 00:36:50   [#04]

Nauczyciel chory jest więc nie pracuje, nie wystawia również ocen.

"chcę zaznaczyć, że nauczycielka na zwolnieniu chce wystawić te oceny i wystawiła (sporo ndst)" Jak jest na zwolnieniu to nie wystawiła, nie ma dostępu do dzienników lekcyjnych.

 

slos03-06-2008 07:55:40   [#05]
Jeżeli z plastyki i muzyki są niedostateczne to ja najpierw zastanowiłbym się nad nauczycielką, bo albo nie radzi sobie z dyscyplina i "walczy" ocenami, albo nie ma pojęcia jak zainteresować tak wspaniałymi przedmiotami i traktuje jak najważniejsze w świecie zbiory durnej teorii- stąd niedostateczne. Niezależnie jak - masz problem. A na L-4 nie pracuje - wystawia osoba zastępująca po konsultacjach. Zawsze na korzyśc ucznia w takich sytuacjach. :)
dbpalka03-06-2008 09:36:00   [#06]
Miałam taką sytuację i zleciłam wystawienie ocen wychowawcy. Możesz też jako odpowiedzialna za całośc sama je wystawić i to same pozytywne, bo udowodnieniwe, że zostały zachowane wszystkie procedury przed nie jest przyjemne- po co rodzic ma czuć , że skrzywdziliście mu dziecko? A pani dowartościująca się negatywnymi ocenami wymaga chyba Twojej szczególnej uwagi po powrocie- zaplanuj ją sobie w nadzorze w nowym roku szkolnym.
Atina03-06-2008 12:47:20   [#07]
Dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam
malmar1512-06-2016 19:12:35   [#08]

mamy dziennik elektroniczny, n-l na zwolnieniu do końca roku

kto wystawia ocen?

dajcie mi pp

 

pozdrawiam

 

AnJa12-06-2016 19:20:48   [#09]

nauczyciel go zastępujący - bo przecież zaęcia nie mogąprzepadac, więc takowy jest

malmar1512-06-2016 20:08:23   [#10]

AnJa, ja to wiem ;)

ale potrzebuję konkretną pp (chcę wyznaczyć innego n-la, np. wychowawcę) i nie mogę znaleźć zapisu

a zastępstwa są doraźne- prowadzone przez 2 nauczycieli

 


post został zmieniony: 12-06-2016 20:12:01
MKJ12-06-2016 20:27:48   [#11]

Art. 44h ust. 1 UoSO i art. 35 ust. 2a KN.

elkap12-06-2016 20:36:18   [#12]

Rozporządzenie w sprawie ramowych statutów mówi, że szczegółowe zasady oceniania wewnątrzszkolnego określa statut szkoły (nie zacytuję paragrafu z pamięci, bo już nie muszę korzystać z przepisów) i moim zdaniem w statucie powinny być takie zapisy, bo sytuacje nieobecności nauczycieli bywają. W statucie mojej szkoły był zapis, że w razie nieobecności nauczyciela przedmiotu oceny okresowe lub roczne ustala nauczyciel zastępujący, jeśli zastępstwo trwało przynajmniej 2 miesiące, a jeśli było krótsze, to oceny ustalał zespół w składzie: wychowawca, nauczyciel zastępujący i dyrektor lub wicedyrektor. Oceny miały być wystawione z uwzględnieniem przedmiotowych zasad oceniania, które przedstawiono uczniom na początku roku szkolnego.

AnJa12-06-2016 20:36:18   [#13]

uważam, że ocenę powinien wystawiać nauczyciel mający kwalifikacje do nauczania przedmiotu

jeśli zastępuje 2 - dyrek powinien wskazać tego, który wystawi oceny

pp wprost nigdzie nie ma- bo przepisu na wszystko być nie może

MKJ12-06-2016 20:42:15   [#14]

pp jest wprost - podałem w [#11].

Ustalanie ocen przez zespół ludzi, którzy nie są nauczycielami prowadzącymi dane zajęcia edukacyjne naruszało rozporządzenie o ocenianiu, a teraz narusza ustawę.

W przypadku, gdy dane zajęcia edukacyjne prowadzi więcej niż jeden nauczyciel, co się zdarza nie tylko w przypadku doraźnych zastępstw, tryb ustalenia oceny przez wszystkich prowadzących nauczycieli powinien regulować statut, a jeśli tego nie robi, to nauczyciele powinni uzgodnić miedzy sobą sposób ustalenia oceny. Ewentualne spory dopiero rozstrzyga dyrektor.

malmar1512-06-2016 20:52:45   [#15]

hm, drążę (nie ze złośliwości, ale dlatego, że mi to potrzebne i próbuję zrozumieć ;)

 uso

Art. 44h. 1. Śródroczne i roczne, a w szkole policealnej - semestralne, oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych ustalają nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne, a śródroczną i roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania - wychowawca oddziału po zasięgnięciu opinii nauczycieli, uczniów danego oddziału oraz ocenianego ucznia.

 kn

Art. 35. 2a. Przez godzinę doraźnego zastępstwa rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, której realizacja następuje w zastępstwie nieobecnego nauczyciela.

 

nie widzę tu nic, co wskazuje na "wskazanie" innego nauczyciela do wystawienia ocen


post został zmieniony: 12-06-2016 20:53:32
MKJ12-06-2016 20:56:55   [#16]

Nauczyciel zastępujący prowadzi zajęcia edukacyjne w zastępstwie nieobecnego nauczyciela, a więc i ustala oceny.

Zbigniew12-06-2016 22:18:21   [#17]

Jest 2 nauczycieli obaj do końca roku będą nieobecni (nagłe L4), mam wystawione oceny proponowane, ale kto ma wystawić oceny końcoworoczne? Statut tego nie określa. Nie ma innych nauczycieli z uprawnieniami do przedmiotu.

Co proponujecie?

AnJa12-06-2016 22:27:46   [#18]

malmar zauważyła, że wprost tam odpowiedzi nie ma

bo nie ma

co niestety oznacza, ze trzeba użyć rozumu

podobnie jak w przypadku Zbigniewa - dyrektor powinien wskazać tego nauczyciela albo sam ustali oceny

MKJ12-06-2016 22:27:50   [#19]

Przepisać oceny proponowane i być przygotowanym na zastrzeżenia uczniów (rodziców) do trybu wystawienia oceny, jeśli np. uczniowie nie mieli możliwości uzyskania wyższych niż przewidywane ocen rocznych zgodnie z trybem przewidzianym w statucie.

AnJa12-06-2016 22:30:37   [#20]

a wtedy uznać zastrzęzenia i przeprowadzić egzaminy - pozyskując nauczycieli z innej szkoły (chyba, że własnym się l-4 skończą)

MKJ12-06-2016 22:31:14   [#21]

Dokładnie! A ściślej mówiąc przeprowadzić sprawdziany wiadomości i umiejętności. :)


post został zmieniony: 12-06-2016 22:31:56

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]