Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ustalenie dnia przerwania stażu
strony: [ 1 ][ 2 ]
RGT22-05-2003 09:34:18   [#01]

Jeśli nauczyciel był na zwolnieniu lekarskim 7 miesięcy, to czy może kontynuować staż na stopień nauczyciela mianowanego, czy też rozpoczyna go od nowa?

Dokładniej chodzi o interpretację, czy staż przerywa się z dniem rozpoczęcia zwolnienia lekarskiego czy po 3 miesiącach od dnia rozpoczęcia zwolnienia.

Dodaję tu artykuły z KN:

3. Staż, o którym mowa w art. 9c ust. 1, przerywa się w przypadku nieobecności nauczyciela w szkole z powodu: czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby (...) trwającej łącznie dłużej niż 3 miesiące(...).

4. Po ustaniu przyczyny przerwania stażu nauczyciel może złożyć wniosek o kontynuację stażu. W przypadku złożenia wniosku w terminie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, do wymaganego okresu stażu zalicza się okres stażu odbytego przed przerwą, z wyłączeniem okresu nieobecności. W razie złożenia wniosku po upływie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, nauczyciel obowiązany jest odbyć staż ponownie w pełnym wymiarze(...)

Ewa z Rz22-05-2003 10:16:01   [#02]

PO!!

Po 3 miesiącach (niekoniecznie ciurkiem) nieobecności w szkole, z wyłączeniem ferii i wakacji.

Czyli jeśli n-l był 7 m-cy na zwolnieniu (a przedtem ani jednego dnia w czasie stażu), to po 3 m-cach tego zwolnienia staż ulega przerwaniu - automatycznie. N-l po powrocie ze zwolnienia, jeśli przerwa w stażu nie przekroczyła 6 m-cy, na swój wniosek złożony do dyrka wznawia staż. Po otrzymaniu takiego wniosku, dyrek powinien w odpowiedzi określić datę zakończenia stażu, tak by trwał odpowiednio długo.

Ale uwaga, jakiekolwiek L4 w czasie tego wznowionego stażu (nawet 1 dzień) przerywa go ponownie i wymaga ponownego wznowiena.

fredi22-05-2003 16:37:45   [#03]
podoba mi się ten temat
fredi22-05-2003 16:39:49   [#04]

z tego wniosek , że lepiej chorować niż urodzić dziecko(bo urlop przedłuża , inaczej przerywa bez zadnej zwłoki)

Polityka prorodzinna , czy prochora?

ewa22-05-2003 19:10:44   [#05]

Ewa...

z tą datą określenia stażu...

moim zdaniem jeżeli określam zakończenie stażu by trwał odpowiednio długo, to dodaję te 3 miesiące i nauczyciel potem po wznowieniu może se znowu chorować byle nie przekroczył ponownie 3 m-cy ( art.9d ust 4 .....  W przypadku złożenia wniosku w terminie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, do wymaganego okresu stażu zalicza się okres stażu odbytego przed przerwą, z wyłączeniem okresu nieobecności.

Wg Twojej interpretacji wychodzi żem za długi staż określiła czyżbym ludzi ukrzywdziła?

mic :-((

ewa22-05-2003 19:49:43   [#06]

ale...

jak sobie pomyślę,że ten n-l co chwila mi z papierkiem przedłużającym staż przychodzi  ( bo chorowity ), to chyba wole moją interpretację co? Ewa jak myślisz? :-))
Jersz22-05-2003 20:58:31   [#07]

Ewo z Rz , proponuję dyskusję

Ale uwaga, jakiekolwiek L4 w czasie tego wznowionego stażu (nawet 1 dzień) przerywa go ponownie i wymaga ponownego wznowienia.

Trudno mi się zgodzić z Twoją interpretacją. Moim zdaniem nauczyciel wznowił staż i kontynuuje go. Jeśli uzbiera kolejne 3 miesiące na L4 dyrektor przerwie go ponownie.

Jersz

Adaa22-05-2003 21:18:58   [#08]

zgadzam sie z jerszem...

w przeciwnym wypadku doprowadziłoby to dyrektora do szaleństwa:-)
Adaa22-05-2003 21:24:18   [#09]

oczywiście ..to szaleństwo to

nieustanne wznawianie stażu , a nie brak ewentualnej zgody z jerszem:-)
Ewa z Rz23-05-2003 06:00:47   [#10]

To co napisałam wynika mi wprost z KN

Maksymalny okres (niekoniecznie ciurkiem!) zwolnienia lekarskiego w czasie całego stażu jest w KN określony na 3 m-ce.

Czyli jak juz raz te 3 m-ce zostały osiągnięte to każde następne zwolnienie przerywa staż.

Rozwiązanie ewy jest b. sprytne - rzeczywiście wówczas n-l ma jakby te 3 m-ce "od nowa", ale niestety nie mogę się doczytać podstawy do takiego rozwiązania. A jak n-l po wznowieniu stażu nie opuści już żadnego dnia, to będzie miał ten staz też dłuższy o 3 m-ce? Dlaczego?

Zwracam uwagę, że po przerwie staż jest kontynuowany, a nie zaczęty od nowa... Z interpretacji zaprezentowanej przez jersza wynikałoby, że zaczyna się on od początku.

A dyrek dlaczego ma oszaleć? To przecież każdy n-l ma swego pilnować! Staż przerywa sie automatycznie - dyrek nic nie musi robić. A n-l musi o tym pamietac i pisac odpowiedni wniosek o wznowienie - dyrek mu tylko odpisuje na pismo!

Jak n-l sobie zapomni, to w ostateczności, będzie robił staż od początku.

ewa23-05-2003 17:28:08   [#11]

hm..

ja doczytałam się podstawy prawnej, bo pisze: W przypadku złożenia wniosku w terminie 6 miesięcy od przerwania stażu, do wymaganego okresu stażu zalicza się okres stażu odbytego przed przerwą z wyłączeniem okresu nieobecności ( a ta nieobecność to 3 m-ce choroby , z powodu, której staż został przerwany) czyli jeżeli odliczam mu tam 3 m-ce,(wyłączenie) to po wznowieniu te 3 m-ce dodaję.

Dobrze kumam, czy nie bardzo ;-)

hania23-05-2003 19:01:46   [#12]

jest taka propozycja na stronie krakowskiego kuratorium................ Myślę, że nie bez przyczyny dyr ma określić ilość dni nieobecności. Jeśli więcej wyjdzie niż 3 miesiące - zakończenie stażu nie będzie 31 maja..............

pod koniec maja - liczę sobie np, że łącznie dłużej niż 3 miesiące "wyszło mi, a ostatnia nieobecność przekraczająca te 3 miesiące była np 6 lutego br. Nie minęło jeszcze pół roku. Piszę więc np dziś wniosek do dyr o kontynuację stażu. Dyr w odpowiedzi przedłuża mi ponad 31 V o tyle dni, ile byłam (będę łącznie) na tych zwolnieniach, urlopach, bo tyle mi "zabrakło" do 2 lat i 9 miesięcy..... Tak?

Chwała Panu, żem nie chorowita:-)))

 

 

 

Z a ś w i a d c z e n i e

 

                                    Zaświadczam, iż  Pan/Pani ................................................................

                                                                                                                ( imię i nazwisko nauczyciela)

urodzony/na ..................................... w ......................................................, nauczyciel/ka

                                ( data urodzenia)                               ( miejscowość)

......................................................................odbyła .................................staż na stopień

( nazwa szkoły lub placówki)                                                                  ( długość odbywanego stażu)

nauczyciela ............................................w okresie od.............         do ...............................

                           ( podać stopień)                                             ( podać datę początku stażu)  ( podać datę zakończenia stażu) 

na stanowisku nauczyciela ..................................................................................................

                                                                 ( podać przedmiot lub przedmioty  lub rodzaj prowadzonych zajęć)

 w wymiarze ......................................... godzin.

                               ( podać wymiar godzin)

 

W okresie odbywania stażu przebywała łącznie:

·        na zwolnieniach lekarskich w ilości .............................................dni

·        na urlopie dla poratowania zdrowia łącznie .................................dni

·        na urlopie macierzyńskim ............................................................dni

·        inne nieobecności .........................................................................dni

 

(W przypadku przerwania odbywania stażu po trzech miesiącach łącznej nieobecności   w pracy należy podać datę złożenia przez nauczyciela wniosku o kontynuacje stażu).

           

 

 

                                                                   ....................................................

                                                                 podpis i stempel imienny dyrektora

 

 

ewa23-05-2003 20:16:02   [#13]

notak..

dla mnie istotna jest data w tym co hania napisała pisana małymi literkami:

(W przypadku przerwania odbywania stażu po trzech miesiącach łącznej nieobecności   w pracy należy podać datę złożenia przez nauczyciela wniosku o kontynuacje stażu).

no i wzorując sie na tym co hania podała  np 6 lutego br. przyjmując, że wniosek o kontynuację złożyła  26 maja br liczę tak: zwolnienia lekarskie dni 90 ( 3 m-ce), wniosek złożony po 3 m-ce 20 dni od momentu przerwania stażu  wznowiony  staż:od 26 maja kończy 20 grudnia br (i może chorować znowu 90 dni w trakcie tego stażu)

ewa23-05-2003 20:34:13   [#14]

mic

sorry liczyć nawet po swojemu nie umiem ;-)))

20 listopada br. koniec stażu ( do 31 maja doliczam 6 m-cy i 20 dni)

Ewa z Rz23-05-2003 22:27:36   [#15]

ewa, zgadzam się!

Jak to sobie PARĘ razy przeczytałam, to wychodzi mi, że masz rację - rzeczywiście napisane jest "z wyłączeniem okresu nieobecności". Czyli zaliczamy tylko tyle stażu sprzed przerwy, ile n-l faktycznie zrealizował.

Zatem należy doliczyć te 3 m-ce zwolnień! I nauczyciel zaczyna kontynuację z "czystym kontem zwolnień", znowu może chorować i o ile nie przekroczy znowu 3 m-cy skończy staż zgodnie z przewidzianym wcześniej terminem.

Okazuje się, że jest to dodatkowa niedogodność wynikająca z przerwania stażu spowodowanego nieobecnościami w pracy.

ewa23-05-2003 23:20:22   [#16]

łał :-))

hura przekonałam Cię :-)))))
hania24-05-2003 08:31:24   [#17]

trochę

się dołożyłam do tego przekonywania? :-))
ewa24-05-2003 08:36:10   [#18]

yhm :-))

tak jest haniu :-))))
Dorsto24-05-2003 11:12:08   [#19]

no to dolewam oliwy do ognia...

 

czy do dni nieobecności w szkole, doliczanych do dni nieobecności np. z powodu L-4 zaliczamy:

1. opiekę nad dzieckiem zdrowym (2 dni w roku - za 3 lata w sumie 6 dni)

2. urlop szkoleniowy bezpłatny - np. wyjazd na studia bez skierowania ze szkoły, wyjazd na konferencje, szkolenia itd.

3. nieobecność z powodu konferencji - za zgodą dyrekcji, ale w szkole nas nie ma - doliczamy, czy nie?

4. urlop na zasadzie zastępstw koleżeńskich - czasem się tak zdarza, że cóś wypada ;-). To chyba najmniej problematyczne, ale ciekawi mnie Wasza interpretacja.

   :-)

Jak to rozwiązać?

ewa24-05-2003 11:50:06   [#20]

1. nie,  

to są ustawowo określone dni wolne wg KP i gdybym miała je doliczać, to powinni to zapisać wyraźnie w KN (tak myśląc to powinniśmy chyba odliczać też 1 i 3 maje, 1 i 11 listopada itp. nie dam się zwariować niech mi ktoś udowodni, że muszę doliczać ;-)))

2 tak jeżeli został udzielony urlop ( art. 9d ust. 3 urlopu innego niż urlop wypoczynkowy)

3 i 4 nie

w przypadku  3 i 4 wg mnie nieobecność nie jest spowodowana niezdolnością do pracy z powodu choproby, ani nie zachodzi zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy, no ale to znowu moja interpretacja :-))) niech ktoś mnie przekona,że nie mam racji ;-))

fredi25-05-2003 10:44:29   [#21]
Czy 25 dni urlopu bezpłatnego powoduje wydłuzenie stażu?
hania25-05-2003 11:14:15   [#22]

jeśli tylko te 25 dni

to nie wydłuża moim zdaniem, bo:

KN

Art. 9d.

 

3. Staż, o którym mowa w art. 9c ust. 1, przerywa się w przypadku nieobecności nauczyciela w szkole z powodu: czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy oraz urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej łącznie dłużej niż 3 miesiące, z zastrzeżeniem ust. 3a.

  3a. W przypadku nieobecności w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tego urlopu.

fredi25-05-2003 13:31:34   [#23]
a jeżeli w przyszłosci ktos uzna , ze powyższa inerpretacja jest niesłuszna i stwierdzi, ze nl nie odbył całego stażu , więc reszta postępowania zwiazanego z awansem jest obarczona w/w błedem to co?
Ewa z Rz26-05-2003 05:55:25   [#24]

???

Jak można tego nie uznać, kiedy dokładnie tak brzmi odp. artykuł ustawy?

Nie dajmy się zwariować. W ten sposób to można podważyć wszystko...

Jasiu26-05-2003 10:05:09   [#25]
A co z nauczycielką, która jest na zwolnieniu lekarskim spowodowanym komplikacjami z ciążą i to zwolnienie trwa już 5 miesięcy, a wiadomo, że będzie jeszcze urlop macierzyński. Urodzić ma na początku października, dochodzą jeszcze wakacje więc zwolnienie przekroczy 6 miesięcy - czy musi odbyć staż od nowa? Czy lepiej niech wróci na krótko do pracy?
Ewa z Rz26-05-2003 11:13:19   [#26]

Jak zwolnienie trwa już 5 m-cy to staż JUŻ został przerwany.

Aby nie straciła tego co zrobiła przed tym zwolnieniem, powinna zwrócić się do dyrka z wnioskiem o wznowienie stażu jak tylko otrzyma urlop macierzyński. Wtedy będzie kontynuowała staż, który zostanie przedłuzony o czas zwolnienia i urlop macierzyński, o ile od momentu przerwania stażu do początku urlopu macierzyńskiego NIE upłynie 6 m-cy. W przeciwnym wypadku musi zaczynać staż od początku.

Jasiu26-05-2003 12:53:30   [#27]

A jeżeli nauczycielka wróci, wznowi staż i po dwóch tygodniach znów pójdzie na dwa miesiące na zwolnienie - co wtedy?

Ewa z Rz26-05-2003 16:04:55   [#28]

poczytaj cały ten wątek...

ewa wyjaśniała, że wtedy uwzględniamy, zgodnie z KN, jedynie ten czas, w którym n-l był w szkole - czyli, aby obliczyc datę zakończenia stażu, trzeba do poprzednio ustalonej daty zakończenia doliczyć czas nieobecności + czas przerwy w stażu. Wtedy n-l jak, wznowi staż, może znowu być aż 3 m-ce nieobecny z innych przyczyn niż urlop wypoczynkowy i macierzyński i nie przerwać stażu.

Zatem, jeśli np n-lka zrealizowała już 2 latai 2 m-ce stażu, potem poszła na zwolnienie na 5 m-cy, i np 1 maja br rozpoczął jej się urlop macierzyński to: 

Po 3 m-cach zwolnienia (np 28 lutego) jej staż został automatycznie przerwany, np. 1 maja złożyła wniosek o kontynuację stażu wraz z wnioskiem o urlop macierzyński trwający np. 6 m-cy). W tym momencie datę zakończenia jej stażu trzeba obliczyć następująco: do poprzedniej daty zakończenia - 31 maja br dodajemy 5+6 = 11 m-cy i otrzymujemy 30 kwietnia 2004 roku. Jeśli n-lka po powrocie z urlopu macierzyńskiego znowu będzie na zwolnieniu, to póki tego zwolnienia nie będzie więcej niż 3 m-ce (nowe), to data zakończenia jej stażu nie zmieni się.

Jeśli znowu przekroczy 3 m-ce, to obliczamy datę na nowo postępując jak poprzednio.

Lucyna N26-05-2003 16:20:56   [#29]

stanowisko KO

Ok. 2 miesięcy temu wystąpiłam do KO w Katowicach z pytaniem dot. co się dzieje, gdy n-l przerwał staż (L-4 >3 mieś.) złożył wniosek o kontynuację i znów choruje.
Pytałam:
1) ile razy można przerwać staż,
2) czy znów nieobecności bilansuje się do 3 mieś.
Odp. Ko:
" Karta Nauczyciela nie określa, ile razy mozna przerywać staż i występować o jego kontynuację. W opinii Kuratorium, jeżeli w toku dalszego odbywania stażu następują kolejne nieobecnosci, każdy PIERWSZY dzień nieobecności należy traktować jak PRZERWANIE STAZU. Po ustaniu przyczyny nieobecnosci, gdy nauczyciel wraca do pracy, całe postępowanie odbywa się według reguł określonych powyżej (wcześniej był cytat z karty dot. art. 9d ust 3 i 4 )."

Podpisano "Dyrektor  Wydziału Strategii i Analiz Edukacyjnych" - 23.04.2003 r
TO JUŻ NIE WIEM, co myśleć.......
Ewa z Rz26-05-2003 16:28:56   [#30]

Lucyna,

Też tak myślałam, jak możesz się dowiedzieć z treści tego wątku, ale jak się dokładnie wczytałam w treść KN, to zmieniłam zdanie...

Sądzę, że KO też "za szybko czytało"...

janzg26-05-2003 16:36:48   [#31]
zachęcić tych z KO do czytania tego wątku, może też się czegoś nauczą i nie będą ludzi wprowadzli w błąd.
benedu gda26-05-2003 17:10:08   [#32]

5 dni dyskusji wystarczy?

Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

1a. W przypadku nawiązania stosunku pracy po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca tego roku szkolnego.

1b. Przepisy ust. 1 i 1a stosuje się również do dodatkowego stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 11 i art. 9g ust. 8.

2. Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w ciągu 14 dni od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków, nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

3. Staż, o którym mowa w art. 9c ust. 1, przerywa się w przypadku nieobecności nauczyciela w szkole z powodu: czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy oraz urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej łącznie dłużej niż 3 miesiące, z zastrzeżeniem ust.3a.

3a. W przypadku nieobecności w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tego urlopu.

4. Po ustaniu przyczyny przerwania stażu nauczyciel może złożyć wniosek o kontynuację stażu. W przypadku złożenia wniosku w terminie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, do wymaganego okresu stażu zalicza się okres stażu odbytego przed przerwą, z wyłączeniem okresu nieobecności. W razie złożenia wniosku po upływie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu , nauczyciel obowiązany jest odbyć staż ponownie w pełnym wymiarze, z zastrzeżeniem ust. 4a.

4a. Przepisu ust. 4 zdanie drugie i trzecie nie stosuje się do nauczycieli skierowanych, na podstawie odrębnych przepisów, do pracy za granicą.

5. Nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany mogą przerwać staż z przyczyn nie wymienionych w ust. 3 na swój wniosek w każdym czasie. W przypadku ponownego rozpoczęcia stażu, odbywają staż w pełnym wymiarze.

Mamy jasno określone, co przerywa staż (enumeratywnie - czyli tylko to). Nie ma żadnego ograniczenia co do wielokrotności przerywania stażu. Zatem: po wznowieniu stażu należy na nowo określić datę zakończenia stażu trwającego np. 2 lata i 9 m-cy (przykładowo 31 października 2004 r., bo wniosek został złożony 1 lutego 2001 r. i odjąć okres stażu odbytego przed przerwą np. 4 m-ce 7 dni. Wówczas nowy termin zakończenia stażu to: 23 czerwca 2004 r. I tak można postępować wielokrotnie.

W tym przepisie są jeszcze inne wątpliwości, ale ich nie podnosze, bo i tak jest już dość mętliku:-)

Jasiu26-05-2003 18:30:35   [#33]
z tego wniosek, że staż 2 lata i 9 miesięcy może trwać nawet kilka lat dłużej, bo będzie wielokrotnie przerywany :-)))
Jasiu27-05-2003 14:47:14   [#34]
A czy może nauczyciel napisać podanie do dyrektora o wznowienie stażu w czasie wakacji?
benedu gda27-05-2003 19:38:49   [#35]

Niektórzy zmiast wypoczywać muszą na siebie zapracować w urlopie

Szczeże Jasiu? Morze:-)
Jasiu28-05-2003 15:00:09   [#36]
Wielkie dzięki:-)))
fredi28-05-2003 15:49:42   [#37]

 3a. W przypadku nieobecności w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tego urlopu

tzn. urlop macierzyński nie przerywa stażu(wiec w czasie urlopu opiekun stażu pełni swoją funkcję i dostaje forsę?)

Alfred28-05-2003 19:15:11   [#38]

Odcinek pierwszy:

Sytuacja z mojego podwórka:

Nauczycielka rozpoczęła staż na dyplomowanego w wymiarze 2 lat i 9 m-cy 01.09.2000 r.
Okres 3 miesięcznej (plus 1 dzień)tj. 91 dni nieobecności w szkole z powodu czasowej niezdolności do pracy zawarł się pomiędzy 23.10.2000 roku a 11.06.2001 r.
Zatem w dniu 12.06.2001 (jest cały czas na zwolnieniu) otrzymuje ode mnie pismo mówiące o przerwaniu, zgodnie z Art. 9d, ust.3 KN, z dniem 12.06.2001 roku, stażu na dyplomowanego. W piśmie tym jednocześnie informuję o przysługującym prawie kontynuowania stażu z chwilą ustania przyczyny przerwania stażu.

Nauczycielka ma zwolnienie do 13 czerwca, czyli do dnia poprzedzającego Boże Ciało w 2001 r. A więc mieliśmy:
14.06.2001 (Czwartek)- Boże Ciało
15.06.2001 (Piątek) - dzień odpracowany w jakąś tam sobotę wcześniej,
16.06 - 17.06.2001 (Sobota i niedziela) - tutaj się nie pracuje;-)

Stwierdzenie o ustaniu przyczyny przerwania stażu mogło nastąpić najwcześniej z dniem 18.06.2001 roku, ponieważ w tym dniu ( a był to poniedziałek) nauczycielka powróciła ze zwolnienia (które wcześniej było bezustannie przedłużane).

W tym samym dniu, tj. 18 czerwca 2001r., nauczycielka pisze wniosek o kontynuację stażu, ponieważ ustała przyczyna przerwania stażu ( jakże ja kocham to sformułowanie..;-))) [przypis autora]

Kombinuję więc.. Aha.. Miałaś czas 6 m-cy od dnia przerwania stażu, (tj. do dnia 12 września 2001 r.) na złożenie wniosku o kontynuację stażu. Słowem - zmieściłaś się w terminie.;-) Dlatego też:

Na mocy art.9d, ust.4 KN z dniem 18.06.2001 r. przychylam się do wniosku nauczycielki i określam jej dzień zakończenia stażu. Wyliczam więc..., że ..aha.. Skoro nie było dziewczyny przez 91 dni w szkole, a wniosek zlozyła 18 czerwca, to niech z tym samym dniem wznawia staż. Ale, ale.. Normalnie staż zakończyłby się 31 maja 2003 roku, ale że zaistniała opisana wyżej sytuacja, doliczam do stażu 91 dni, tj. 30 dni czerwca + 31 dni lipca + 30 dni sierpnia 2003 r. = 91 dni. Staż zatem zakończy się 30 sierpnia 2003 roku. (Wakacje to urlop wypoczynkowy, więc nie jest to urlop inny niż wypoczynkowy i nie przerywa stażu).

Takie więc oto pismo, ale oczywiście sensowniejsze, otrzymała z dniem 18.06.2001 roku zainteresowana nauczycielka.

cdn
Alfred28-05-2003 19:54:51   [#39]

Odcinek drugi - Matrix Reaktywacja..;-)))

Dziewczyna była na zwolnieniu do 13 czerwca 2001, ale staż został przerwany z dniem 12 czerwca 2001. (w 91 dniu nieobecności), zatem w poczet (ewentualnej)przyszłej 3 miesięcznej nieobecności trzeba będzie dodać ten jeden dzień.

Zwolnienia posypały się znowu i nazbierało się ich 23 + 1(zaległy)=24 dni,  później zaczął się urlop macierzyński... Dość, że w 67 dniu urlopu macierzyńskiego stuknęło łącznie 91 dni nieobecności w szkole.
A przypadło to na pamiętny dzień 31 stycznia roku pańskiego 2003. Zatem z dniem 01 lutego 2003 r. następuje powtórka z rozrywki. Nauczycielka z tym dniem otrzymuje pismo o przerwaniu stażu i że może, jak wróci,  złożyć wiadomy wniosek.

Ale po macierzyńskim nie wróciła, tylko poszła na urlop wychowawczy, który zakończy się 30 czerwca 2003 roku.. i do dnia tego nie ustanie przyczyna przerwania stażu

Ale przecież w końcu ustanie. Co zrobimy, jak ustanie?

Z dniem 01 lipca 2003 roku składa nasza koleżanka wniosek o kontynuację stażu. W tym samym dniu (na urlopie jeszcze nie będę..., o ile w ogóle będę..;-) przychylę się do wniosku naszej koleżanki i napiszę, że z wyliczenia wychodzi, że staż przedłuża się niestety o kolejny okres, tj. 24 dni zwolnienia + 112 dni macierzyńskiego + 101 dni wychowawczego = 237 dni

Staż miał zakończyć się 30 sierpnia 2003 roku. Odliczamy więc do przodu 237 dni i stwierdzamy, że staż zakończy się 22 kwietnia 2004 roku.

Być może popełniłem jakiś błąd rachunkowy... Być może również błąd prawny.. Nie wiem. Idę do domu ....:-(

Dobranoc.
Alfred28-05-2003 20:02:49   [#40]

a w antrakcie..

..pomiędzy 18 czerwca - dniem zakończenia roku szkolnego a 01 lipca, dniem tego tam pisma..będzie ZLOT III !! Choćby w śpiworze.., gdzieś na strychu czy w namiocie, ale będę:-))))
Marek Pleśniar28-05-2003 20:09:48   [#41]

strychu się mu zachciewa;-)

jesteś na liscie i żadnych strychów.

Alfred28-05-2003 20:11:48   [#42]
A od 31 maja do 08 czerwca będę na wyjeździe studyjnym we Włoszech i Austrii. Aha!..;-))
Alfred28-05-2003 20:15:54   [#43]
TAAAAK??? Ekstra! Dziękuję..:-) Ale sobie "poczytamy" tam KN..:-)
Adaa28-05-2003 20:25:03   [#44]

to znaczy że..

strych jest wolny?;-)
Alfred28-05-2003 20:28:48   [#45]
A jeśli nie ma tam strychu, tzn. że strych jest wolny ..od strychu?..;-)
Adaa28-05-2003 20:30:09   [#46]

a!

to dlatego Ci się strychu zachciewało, bo był wolny od strychu:-))))
fredi28-05-2003 21:02:33   [#47]
Zróbcie watek o strychu
Adaa28-05-2003 21:09:28   [#48]

wiesz co fredi..

 strasznie smieszne
fredi28-05-2003 21:15:45   [#49]
Adaa to nie wypada (na strychu?)
Adaa28-05-2003 21:18:19   [#50]

fredi..

zrób wątek "Adaa to nie wypada(na strychu)"
strony: [ 1 ][ 2 ]