Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jeszcze pytanko o sprawdzian?
strony: [ 1 ]
Beabak27-03-2008 19:33:01   [#01]
Czytając biuletyn OKE dotyczący sprawdzianu nie znalazłam nigdzie wzmianki o tym, że na sprawdzianie uczeń z orzeczona dysleksją nie przenosi i nie zaznacza odpowiedzi na karcie odpowiedzi a nauczyciel będący na szkoleniu dla egzaminatorów przyniósł z niego taką wiadomość. Jak to jest w waszych szkołach koledzy i koleżanki? Czy dyslektycy zaznaczają odpowiedzi na kartach odpowiedzi czy też robią to za nich egzaminatorzy sprawdzający prace -:)
martek27-03-2008 20:43:16   [#02]
Przepraszam, że podpinam sie pod watek, a nie udzielam odpowiedzi. Chciałabym zapytać jak organizujecie pracę nauczycielom, którzy nie zostali powołani do zespołów nadzorujących przebieg sprawdzianu? Czy przychodzą w tym dniu do pracy czy ,, mają wolne".W szkole, w której teraz jestem dyrektorem nauczyciele, którzy nie byli powołani do w.w zespołów mieli po prostu wolne... Jak jest w szkołach u Was? Będę wdzięczna za odpowiedzi
teka5727-03-2008 20:54:09   [#03]
moi wczoraj powiedzieli-zdeklarowali sie ,że przyjdą - pełnić będą dyżur nad tymi,którzy przyjadą do szkoły kursowym auutobusem szkolnym, będą pilnować dzieciaki,którzy po sprawdzianie dalej będą czekać na odwóz.Oprócz tego powiedzieli,że nadrobią swoje zaległości papierowe.( zostałem pozytywnie zaskoczony tą ich decyzją).Przyjedzie tylko kl.II,bo katecheta pójdzie na próbę przedkomunijną do kościoła , a po sprawdzianie wrócą dzieciaki do szkoły na ciepła herbatę i wrócą z kl.VI.
olesia27-03-2008 21:00:10   [#04]
Byłam kilka razy na szkoleniu oke i zawsze zwracano uwagę, że dyslektycy nie kodują swoich prac(robią to za nich członkowie komisji), a poprawne odpowiedzi zaznaczają w teście(na kartę odpowiedzi przenosi to egzaminator).
martek27-03-2008 21:07:44   [#05]
ja niestety obawiam się, że w naszej szkole takiej deklaracji nie usłyszę. ,, Siła przyzwyczajenia"- niestety.!! Jak uważacie czy pozostali nauczyciele powinni w tym dniu przyjść czy MOGĄ mieć wolne? Też chciałabym żeby sami wyszli z taką deklaracją jak u teki57 ......
Beabak27-03-2008 21:08:26   [#06]
Dzięki olesia za odpowiedź - ja pierwszy raz jestem odpowiedzialna za sprawdzian, a w szkole, w której pracowałam wszyscy uczniowie sami kodowali oraz uzupełniali kartę odpowiedzi. W tym roku po raz pierwszy usłyszałam o tym, o czym Ty od dawna wiesz. Jeszcze raz dziękuję :)
Beabak27-03-2008 21:09:55   [#07]
Ja też podziwiam TWOICH NAUCZYCIELI teka 57, skąd ich wzięłaś-:) Ja też takich chcę...
alexw27-03-2008 21:19:39   [#08]
U nas wszyscy nauczyciele przychodzą na ósmą do szkoły. Ci, którzy nie są w zespołach nadzorujących (raptem dwie :)) organizują zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, które przyjdą do szkoły i w razie czego mogą zastąpić nieobecnego członka zespołu. A jeżeli dzieci nie przyjdą to zawsze są jakieś papiery do porządkowania...
teka5727-03-2008 21:22:43   [#09]
zacząłem od tego- częśc n-li jest zaangażowana w pracach komisji-pracują będą również pracować po sprawdzianie,a ktoś musi czekające dzieciaki pilnować( nie mam świetlicy).Nie chcę również ,aby tym co pracują było przykro,że to muszą robić .Zadałem pytanie:co proponujecie za rozwiązanie?stąd ich odpowiedź.Szok i dla mnie(pozytywny - nie ukrywam,że nałapali plusów)
martek27-03-2008 21:30:07   [#10]
w naszej szkole przez wszystkie lata kiedy odbywał sie sprawdzian nigdy nie zdarzyło zię ,żeby do szkoły przyszedł uczeń z innej klasy niż VI, mała wiejska szkoła wiec rodzice z reguły w domu, nie ma klopotu z zapewnieniem opieki, wiec ten argument odpada.. Wiem, że nie muszę sie tumaczyć, ale nie chciałabym też w pierwszym roku pracy byc ,, zołzą"która zmienia dotychczasowy ,,porządek". Chociaż nie ukrywam, że na samą myśl, że ma przyjść do pracy 3 nauczycieli, a 6 mieć dzień wolny i w dodatku zapłacone- wkurzam się!!!
Beabak27-03-2008 21:38:22   [#11]
Więc nie tylko mnie wkurza to, że wszyscy maja płacone bez różnicy czy pracują czy przypadkiem udało im się mieć wolne, ale podobnie jak martek nie chcę od razu z wejścia wyjść na "zołzę".
beera27-03-2008 21:41:04   [#12]

myslisz, że lepiej wyjśc na zołzę w drugim roku?

;)

jesli uważasz, ze nauczyciele powinni przyjśc do pracy i potrafisz wskazać sobie i im powód tego przyjścia, to po prostu każ przyjśc im  do szkoły.

Chyba jest dużo zajęć w pracy?

Beabak27-03-2008 21:44:11   [#13]
Masz całkowitą rację chyba muszę być bardziej stanowcza...
petrus27-03-2008 21:47:18   [#14]
to nie jest dzień wolny od pracy - mój argument. U mnie wszyscy nadrabiają zaległości. U mnie zołzą jest organ, który niby obserwuje a sprawdza czy są nauczyciele w szkole.
ddorota27-03-2008 21:49:19   [#15]
a ja już wyszłam na "zołzę" (nie po raz pierwszy), wyraziłam głębokie zdziwienie jak usłyszałam od nauczycielki którą po raz pierwszy powołałam do komisji że będzie musiała przyjść do pracy a ZAWSZE siedziała sobie spokojnie przez 2 dni w domu.
Poinformowałam grono, że muszę mieć wszystkich nauczycieli o 8, bo przecież wypadki się zdarzają i może ktoś z komisji nie dotrze na czas a ja muszę mieć wtedy kogoś na zastępstwo. Teraz trochę się zaczęłam łamać czy nie podzielić tej grupy bez przydziału na 2 dni. W szkole do której przyszłam od lat na egzaminach ta sama grupa,i oni jakoś się nie buntują że są w szkole gdy inni mają wolne. obrazili się Ci którzy w komisjach nigdy nie byli.
ddorota27-03-2008 21:51:20   [#16]
a przed egzaminem sprawdzę dzienniki i wskażę możliwość uzupełnienia braków
Anulka27-03-2008 22:07:30   [#17]

Występujące trudności  Problemy z czytaniem  i rozumieniem czytanego tekstu  (dysleksja) 

Sposób dostosowania warunków egzaminacyjnych 
Pisanie sprawdzianu/egzaminu gimnazjalnego w oddzielnej sali, w której członek komisji egzaminacyjnej na początku jeden raz głośno odczyta instrukcję, tekst wstępny oraz treść zadań, a uczniowie będą mogli równocześnie śledzić wzrokiem tekst zapisany w arkuszu więcej...  Możliwe wydłużenie czasu pracy o nie więcej niż 50% czasu regulaminowego

Występujące trudności Głęboka dysleksja

Sposób dostosowania warunków egzaminacyjnych 

Możliwość zaznaczenia przez ucznia odpowiedzi do pytań zamkniętych bezpośrednio na arkuszach. Przy sprawdzaniu prac egzaminatorzy przeniosą na karty odpowiedzi odpowiednie zaznaczenia uczniów.

Rozwiązania zadań otwartych są punktowane z zastosowaniem zmodyfikowanych, dostosowanych do specyficznych trudności kryteriów oceniania.

Zespół Nadzorujący wpisuje literkę "D" we właściwym miejscu na pierwszej stronie pracy ucznia.

Możliwe wydłużenie czasu pracy o nie więcej niż 50% czasu regulaminowego.

jerzyk27-03-2008 22:14:42   [#18]
U mnie, po zakończeniu sprawdzianu i egzaminu  przeprowadzany jest sprawdzian i egzamin próbny dla klasy V i kl II gim. Stąd też wszyscy nauczyciele mają zajęcie.
Ala27-03-2008 22:27:21   [#19]

z przyjściem nauczycieli jestem w stanie sobie poradzić

mam inny problem, brakuje mi nauczycieli do komisji, czy członkiem komisji nadzorującej część humanistyczną może być nauczyciel języka obcego?

w rozporządzeniu jest napisane, że członkiem nie może być nauczyciel przedmiotu objętego zakresem egzaminu, a jak traktować obcojęzykowców?

post został zmieniony: 27-03-2008 22:27:41
xelek28-03-2008 00:30:46   [#20]
A ja tym którzy, nie przychodzą odliczam nadgodziny. I przychodzą.
zgredek28-03-2008 00:31:53   [#21]
na jakiej podstawie?
zgredek28-03-2008 00:50:29   [#22]

odliczasz ponadwymiarowe?

(bo zabrzmiało jakbym pytała o podstawę przychodzenia;-)

martek28-03-2008 15:13:54   [#23]
wszyscy nauczyciele pracujący w szkole,także Ci nie będący członkami zespołów nadzorujących sprawdzian  powinni w tym dniu być w pracy( mają zaplanować sobie inne niż edukacyjne i wychowawcze zajęcia). Dziś tak ,,niby przy okazji "upewnilam się. Pewnie w wielu szkołach to sprawa oczywista ale mnie czeka teraz ,, przeprawa" z nauczycielami, którzy u nas zawsze mieli,, wolne"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]