Forum OSKKO - wątek

TEMAT: tygodniowy rozkład zajęć
strony: [ 1 ]
asiaw26-03-2008 21:57:44   [#01]
Proszę o podpowiedź. Czy każda zmiana w tygodniowym rozkladzie zajeć musi byc zatwierdzana uchwałą RP ?
beera26-03-2008 21:59:34   [#02]

tfu

musi


post został zmieniony: 26-03-2008 22:00:01
asiaw26-03-2008 22:00:30   [#03]

ale pierwszy musi

 

beera26-03-2008 22:01:26   [#04]

nie! stop!

zastanawiam się

opiniuje tygodniowy rozklad zajeć

 

 

beera26-03-2008 22:02:28   [#05]

asiaw- przepraszam

zaszalałam:)

===

w zasadzie musi opiniować tygodniowy plan zajęć
wygladałoby z tego, że musi zaopiniowac po kazdej zmianie

asiaw26-03-2008 22:03:38   [#06]
tak też mi sie wydawało, dzięki
AnJa27-03-2008 09:20:57   [#07]
no to w tym roku miałby chyba już e 20 uchwał zmieniających- jakiś urodzajny rok sie trafił

opiniujemy tylko 1

prawem kaduka oczywiście, czyli ze względu na połozenie geograficzne
cynamonowa27-03-2008 19:29:40   [#08]
o kurde, my na zachodzie tez tylko raz:)
Beabak27-03-2008 19:36:01   [#09]
my podobnie jak viola mamy tylko pierwszy zaopiniowany a teraz nie mam pojęcia co z tym dalej robić??
beera27-03-2008 19:49:50   [#10]

nic

to naprawdę pryszcz jest

brodesen27-03-2008 20:13:43   [#11]
a do kiedy ma być opinia RP w sprawie projektu organizacyjnego- do końca kwietnia?
AnJa28-03-2008 09:35:34   [#12]
do dnia wyjścia jej ze szkoły oczywiście
dyrlo28-03-2008 20:45:57   [#13]

Będę miała problem z tym terminem. Przed samymi świętami dowiedziałam się, że muszę projekt złożyć do 31.03 a od świąt chora jestem. Pracuję nad nim w domu, mam już gotowy ale jak go zaopiniować?

Czy mogę wywiesić w pokoju nauczycielskim 31.03 od rana a oddać po 15 do OP?

Ale mi się porobiło :(

dyrlo28-03-2008 20:54:07   [#14]

DYREK w 2006 napisał, i to mi pasuje

Na moje:

  • RP opiniuje organizację pracy szkoły (kwiecień; ile oddziałów w tym sportowy, wyrownawczy, praca na jednej zmianie w 2 budynkach, zatrudnienie dodatkowo księgowej, uruchomienie stolówki, w nowym roku będzie zatrudniony logopeda, zatrudnonych bedzie 34 nauczycieli itd.) 
  • RP opiniuje plan zajęć (sierpień)
  • RP opiniuje stałe zajęcia (sierpień np. prowadzenie kroniki szkolnej, dekoracja na pierwszym piętrze, wydawanie kart rowerowych, organizacja imprez, opiekun samorządu itd.)
  • RP opiniuje dodatkowo płatne zajęcia (sierpień np. prowadzenie koła, opieka nad stażystami, prowadzenie zajęć sportowych.

 

Arkusz organizacji przygotowuje dyrektor, opiniuje KO a zatwierdza OP. Z przepisów nie wynika konieczność opiniowania go przez RP. Arkusz organizacji to nie organizacja pracy szkoły. To tylko jeden z dokumentów opisujących organizację pracy szkoły

========================

Pogadam tylko w poniedziałek z tymi do zwolnienia, to muszę bo potem może być za późno.

Uśka28-03-2008 22:16:21   [#15]

Ze strony KO w Krakowie:

PROCEDURA OPINIOWANIA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH

NA ROK SZKOLNY 2008/2009

 

I.       Dyrektor szkoły lub placówki sporządza arkusz organizacyjny szkoły i wraz z wymienionymi niżej dokumentami, przedkłada najpóźniej w terminie do 30 kwietnia 2008 r. organowi prowadzącemu szkołę.

1.      Arkusz organizacyjny szkoły (zespołu) lub placówki wymaga zaopiniowania przez:

1)     radę pedagogiczną (adnotacja na arkuszu z podaniem nr uchwały i daty uchwały[1]),

2)     organizację zakładową lub międzyzakładową w przypadku NSZZ „Solidarność”, zarząd oddziału w przypadku Związku Nauczycielstwa Polskiego (adnotacja na arkuszu organizacyjnym); związek zawodowy może wyrazić na piśmie opinię negatywną, którą należy dołączyć do zaopiniowanego arkusza organizacyjnego.


[1]           Podstawa prawna – art. 41, ust.2, pkt.4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (art. 41.2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności: […], 4) propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych)

whoszek28-03-2008 23:02:39   [#16]
Ale to raczej zależy od wymogów kuratora bo u nas to wygląda tak:

Procedura opiniowania arkuszy organizacji publicznych szkół i placówek w Kuratorium Oświaty w Katowicach

III. Zasady oraz tryb postępowania
1.Organy prowadzące publiczne szkoły/placówki, z wyjątkiem szkół i placówek prowadzonych przez ministrów, przed zatwierdzeniem arkuszy organizacyjnych tych szkół/placówek, przedkładają je do zaopiniowania Śląskiemu Kuratorowi Oświaty. 2.Organy prowadzące przekazują arkusze organizacji szkół i placówek – zwane dalej arkuszami - do właściwych miejscowo Delegatur Kuratorium Oświaty lub Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki w terminie do 7 maja danego roku. 3.Organy prowadzące przedkładają arkusze w 1 lub 3 egzemplarzach wraz z następującymi załącznikami: a)szkolnymi planami nauczania dla poszczególnych oddziałów klas pierwszych (w przypadku szkoły podstawowej także klasy czwartej), obejmującymi dany etap lub cykl kształcenia – zawierającymi informacje określone w § 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 12 lutego 2002 roku w sprawie ramowych planów nauczania; b)planami nauczania indywidualnego, planami zajęć rewalidacyjnych - jeżeli takie są realizowane w szkole - zawierającymi informacje o klasie, do której uczęszczają uczniowie objęci tymi zajęciami, realizowanych przedmiotach (zajęciach) oraz ich przydziale poszczególnym nauczycielom, a także okresie ich realizacji. Informacja sporządzana jest dla każdego ucznia objętego tymi zajęciami; c)wykazem zatrudnionych nauczycieli z informacją o posiadanych przez nich kwalifikacjach, wg wzoru przedstawionego w załączniku nr 2 do procedury; d)informacją dyrektora szkoły dotycząca obniżenia tygodniowego wymiaru zajęć zgodnie z art. 42a Ustawy Karta Nauczyciela. Organy prowadzące przesyłają także jeden egzemplarz obowiązującej uchwały (kopię z potwierdzoną jej zgodnością z oryginałem), podjętej na podstawie art. 42 ust 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku - Karta Nauczyciela.

I tyle z konkretów reszta to drobiazgi.

beera29-03-2008 09:58:28   [#17]

to zaczyna byc ciekawe

a jak wygląda to w innych KO?

cynamonowa29-03-2008 10:05:05   [#18]

http://www.xoops.kuratorium.szczecin.pl/modules/wfsection/article.php?articleid=1264

3 plik- sporo tego:)

beera29-03-2008 10:14:01   [#19]

rany

ten dokument pasuje dokladnie powiedzienia, które marek tu cytruje : "socjalizm, to taki ustrój, ktory rozwiązuje problemy, których by nie było gdyby nie było socjalizmu"

miliard rzeczy chcialam kopiować, ale uznałam, że to wygrywa konkurs na najwiekszą bzdurę:

IX. W przypadku nauczania indywidualnego dyrektor szkoły załącza do aneksu orzeczenie  poradni o potrzebie indywidualnego nauczania na dany rok kształcenia, plan nauczania ucznia, wykaz przedmiotów wraz z liczbą realizowanych godzin (od 4 do 16).

Spotkałam się z przedstawicielem tego KO na konferencji w związku z wynikami PISA. Przedstawiciel ten wypowiadał się o tym, jak to w szkołach będzie lepiej, gdy KO bedzie bardzo intensywnie pomagało dyrektorom.
Natychmiast po nim zabrałam głos i powiedziałam, ze w szkołach być może będzie lepiej, jak KO zaprzestanie swojej pomocy i da szkole pomóc sobie samej;))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]