Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczyciel w administracji państwowej
strony: [ 1 ]
Janusz z W12-03-2002 21:42:40   [#01]
Jeśli ktoś z Was miał do czynienia (w REALU!!!) z faktem urlopowania nauczyciela (urlop bezpłatny) na czas pracy w administarcji państwowej na stanowisku wymagającym kwalifikacji pedagogicznych (Art. 17 KN), to proszę o odzew. W tej chwili nie chcę zanudzać szczegółami. Jeśli temat wzbudzi zainteresowanie, to chętnie rozwinę.
Marek z Rzeszowa12-03-2002 21:56:42   [#02]
Pytaj.
Trochę o tym wiem...

Marek
Janusz z W12-03-2002 23:24:43   [#03]

więc pytam

Przepraszam autorów dwóch maili. Złośliwość rzeczy martwych. Napisałem wszystko i... zerwała mi się łączność (mimo SDI, ale w sieci). Piszę raz jeszcze.
W październiku 1990 ówczesny wicekurator udzielił nauczycielowi w jednej z naszych szkół urlop bezpłatny na czas zajmowania w kuratorium stanowiska wymagającego uprwnień pedagogicznych. Przez lata nauczyciel doszedł do stanowiska wicekuratora. 28 stycznia br. wojewoda odwołał Go z dniem 29 stycznia. Napisał równocześnie w decyzji o odwołaniu, że stosunek pracy zosatnie rozwiazny z dniem 30 kwietnia br. Nauczyciel zgłosił 1 marca gotowość do podjęcia pracy z dniem 8 marca. w związku z powyższym: Czy nauczyciel powinien zgłosić gotowość do podjęcia pracy 29 stycznia czy 1 maja? A moze w innym terminie? Obecnie nie ma dla niego pracy ani w tej, ani w innej szkole. Czy zatem dyrektor powinien oczekiwać na jego  wniosek o stan nieczynny? Zwolnić go? 1 maja? Z dniem 31 sierpnia? Będę wdzięczny za infomacje na ten temat. Po rozstrzygnięciu problemu u nas, opiszę wydane decyzje.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]