Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Harcerze na forum
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
jatoja24-02-2008 12:17:10   [#101]
Żeglowanie ma to do siebie, że sanepid nie nadąża :-)))))

.....................
Ja organizuję jeszcze stacjonarnie. Zbieram dzieci krewnych i znajomych. Taka organizacja "non profit". Jeszcze budujemy warownie na drzewach, gotujemy w kociołkach, lepimy z gliny piec i o zgrozo! dzieciaki same gotują, rozbijają namioty, mają nocne warty ( żeby żadna żaba nie weszła na teren). Mają swoją rzeczpospolitą, w której dorośli mają jedynie swój konsulat. Największą moją radością jest, gdy dzieciaki w styczniu dzwonią z pytaniem, kiedy jest zgrupowanie.
jatoja24-02-2008 12:31:10   [#102]
Się mi na wspomnienia wzięło:

Dzieciaki nas zatrudniają: jako instruktorów, opiekunów, doradców kulinarnych, doradców finansowych. - płacą nam z obozowego budżetu czekami. Na początku brakowało im kasy, po kilku latach są już niemal genialni ( chyba że ich poniesie :-) ) Uśmialiśmy się, gdy pierwsze roczniki osiągały pełnoletność, kombinowali jak konie pod górę, żeby na nas zaoszczędzić.
Dzieciaki prowadzą z nami handel wymienny: robią naczynia z gliny, malują obrazy, lepią dla nas pierogi, organizują koncerty - w zamian przywozimy im prince polo, czipsy i colę ( do sklepu jest daaaaleeeeko ).
Konto zapomniane24-02-2008 13:22:53   [#103]
Metoda harcerska jest super.Ja pamiętam harcerza, mojego ucznia, który w szkole był łobuzem nie z tej ziemi i sprawiał problemy wychowawcze. Ale w drużynie realizował się niesamowicie. To był jego bakcyl. Nie było lepszego organizatora od niego. Dziś jest drużynowym i twórcą drużyny, która jest "córką" tamtej, w której zaczynał. Chlopak dzięki harcerstwu bardzo się zmienił. Dziś nie mogę się nadziwić, że to ten sam Piotrek, któregfo kiedyś uczyłem. Pozdrowienia dla wszystkich druhen i druhów z OSKKO. Czuwaj!
Dorota K25-02-2008 19:21:19   [#104]

czuwaj!

wita Was podharcmistrzyni Dorota K. nadal czynna harcera

tak a'propos poszukuję bazy do zorganizowania zgrupowania dla małego hufca

jezioro, polana dla harcerzy, domki dla zuchów, ideał to las iglasty.

może ktoś odezwie się na priva

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]