Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sześciolatki do szkół
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
ankate06-01-2008 16:22:03   [#101]
dyskusja jak każda inna, różne poglądy i racje ścirają się ze sobą, oby tylko nie wylać dziecka z kąpielą...po kolei, najpierw reforma  programowa, nowe podstawy, programy, a potem  strukturalna w ramach grup wiekowych, bez dziwacznego łączenia z I kwartału itd...
DYREK07-01-2008 16:17:29   [#102]

"Do najważniejszych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej należy dokończenie reformy systemu edukacji oraz uproszczenie prawa oświatowego w celu unowocześnienia polskiej szkoły. Kierownictwo resortu edukacji postawiło sobie również za cel większe otwarcie polskiego systemu edukacji na świat."

http://www.men.gov.pl/oswiata/biezace/spotkanie_z_znp.php

Marek Pleśniar07-01-2008 18:01:29   [#103]

"Działania planowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mają dwa ważne cele: dokończenie reformy systemu edukacji ...[..] oraz uproszczenie prawa oświatowego sprzyjające unowocześnieniu polskiej szkoły i jej otwartości na świat"

http://www.oskko.edu.pl/konferencje/kenim18-12-2007/index.htm

:-)

DYREK15-02-2008 13:54:38   [#104]
Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski podpisał wczoraj, 31 stycznia projekt ustawy inicjatywy obywatelskiej Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczącej upowszechnienia wychowania przedszkolnego.

Uprzejmie informuję, że Marszałek Sejmu w dniu wczorajszym podpisał postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego – poinformowała Agnieszka Siekierzyska z Biura Prawnego i Spraw Pracowniczych Kancelarii Sejmu.

Inicjatywa ZNP zakłada:
- objęcie wychowaniem przedszkolnym dzieci w wieku 3-5 lat,
- objęcie obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym dzieci 5-letnich,
- środki finansowe na prowadzenie publicznego przedszkola, w tym na wynagrodzenia
zatrudnionych tam pracowników zagwarantowane w budżecie państwa,
-  obniżenie wieku obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat. (mk)

 

http://www.glos.pl/art.php?action=show&id=2593&s=&idg=154
post został zmieniony: 15-02-2008 13:57:16
Marek Pleśniar15-02-2008 16:50:42   [#105]
to sie premier ucieszy jak będzie trza wysupłać pieniądze na dodatkowy rocznik dziatek;-)
Adaa15-02-2008 18:48:30   [#106]

chyba od zawsze mam oddzial zerowy w szkole...więc mam kilka spostrzezeń

dojrzałośc szkolna...hm...nie ma gwarancji, że za sprawa odroczenia dziecko ja osiagnie
oczywiście poziom "wyedukowania" sie zwiekszy, ale zwiekszy sie też znudzenie powtarzanymi tresciami
dzicko lubi odkrywac nieodkryte

opór rodziców wobec odraczania?...nawet ich rozumiem

w zasadzie rodzice, patrząc jak dziecko trudno integruje sie z grupą mówią " on juz poznał rówiesników, zaczyna sie czuc bezpieczniej wśród nich, jesli zgodze sie na odroczenie znów bedzie musiał na nowo sie integrować"

i maja rację

a teraz powiem cos co będzie może przykre dla niektórych

przyjmując dziecko do klasy pierwszej, które nie uczeszczało do zerowki przy mojej szkole lecz do grupy 6 latków w przedszkolu zauwazylam, ze dzieci te sa gorzej przygotowane do podjecia nauki w klasie I , niz te, które uczeszczały do oddzialu zerowego przy szkole

to nie zarzut w kierunku nauczycieli przedszkoli ....ale jest cos na rzeczy

byc moze 6 latek potrzebuje juz "uwolnic" sie od 3,4 latków

 

joljol15-02-2008 20:58:34   [#107]
do Adyy

przyjmując dziecko do klasy pierwszej, które nie uczeszczało do zerowki przy mojej szkole lecz do grupy 6 latków w przedszkolu zauwazylam, ze dzieci te sa gorzej przygotowane do podjecia nauki w klasie I , niz te, które uczeszczały do oddzialu zerowego przy szkole

to nie zarzut w kierunku nauczycieli przedszkoli ....ale jest cos na rzeczy

se czytałam ale się odezwę

lepiej znaczy bardziej nauczone siedzieć w ławkach?

bo zerówki przyszkolne są faktycznie w tym lepsze

i więcej nie piszę

Adaa15-02-2008 21:22:01   [#108]

nie...nie w lawkach...nie mamy tak...mam sale zabaw, nauki, relaksu...

nie ma rezimu

zerówka uczestniczy we wszystkich projektach edukacyjnych...zyje razem ze szkołą

joljol...dzieci sa po prostu bardziej samodzielne i otwarte

Marek Pleśniar15-02-2008 21:33:36   [#109]

a moje panie z nauczania zawsze mi kazały im przyjmować do 1 klasy dzieci które są gotowe szkolnie, tzn same sie ubierają i umieją trafić łyżką do gęby na stołówce

twierdziły że resztę one zrobią;-)

grażka15-02-2008 21:44:39   [#110]

A może - te szkolno zerówkowe są po prostu do szkoły przyzwyczajone? A czy tym poprzedszkolnym ta "gorszość" to mija po dwóch, trzech miesiącach? Czy całe 6 lat tak mają?

poprawiłam literówki


post został zmieniony: 15-02-2008 21:45:53

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]