Forum OSKKO - wątek

TEMAT: V Konferencja OSKKO i WZ OSKKO, Miętne 29.02.2008-2.03.2008
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]
Marek Pleśniar21-02-2008 00:21:44   [#251]

w kwestii potrzebności łóżek;-)

 Lista uczestników konferencji.

 podajemy listę uczestników z dnia 20 lutego 2008r, godz. 15:00.

http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2008/lista.html


Uczestników zapisanych: 327


post został zmieniony: 21-02-2008 23:24:19
Marek Pleśniar21-02-2008 23:24:05   [#252]
 Lista uczestników konferencji.

 podajemy listę uczestników z dnia 21 lutego 2008r, godz. 15:00.

http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2008/lista.html


Uczestników zapisanych: 328 

Marek Pleśniar22-02-2008 01:09:20   [#253]

chyba pora ponownie wkleić tekst magosi:-)

Magosia 04-02-2008 19:19:43   [#13]

[...] Co zabrać ze sobą?

Marek wskazał podstawowe wyposażenie.
Ja rozwinę.

Jak często zaczynam swoje wypowiedzi- to zależy.

Zacznijmy od tego, że Konferencja w Miętnem to Poważna Impreza, niezależnie od naszych żartów na Forum w różnych wątkach.

Poważna- bo my - wbrew naszym dowcipom, skojarzeniom i żartom- jesteśmy poważni i serio traktujemy Nasze Stowarzyszenie.

Czyli głównym celem Miętnego jest spotkanie stowarzyszonych - spotkanie z naszymi władzami, wysłuchanie mądrych wykladow, uczestniczenie w dyskusjach ......

Kolejnym celem jest - spotkanie "integracyjne" - lubimy zobaczyć się na żywo, porozmawiać, pobyć ze sobą.

W celu integracji - zaplanowano spotkanie oficjalne wieczorne w stylu bankietowym- tak bywało do tej pory.

Stroje- uwaga dla Pań i Panów: różne- od karnawalowych kreacji (kiedy w karnawale się spotykaliśmy) poprzez konferencyjne garsonku i garnitury do sportowych i eleganckich albo tylko sportowych.

Znow- to zależy- jaki styl preferujesz, jak Ci wygodnie, jak się w czym czujesz.

Bezpieczniej - moim zdaniem - na piątkowy wieczor coś bardziej eleganckiego...

Co jeszcze ze sobą?

Ci z Nas, którzy lubią posiedzieć przy lampce wina- pewno mogą butelkę ze sobą przywieźć. Ci , ktorzy planują nocne oświatowców rozmowy - posiedzieć mogą przy szklance piwa- lub bez.

Jest mała kawiarenka- ale wybór i możliwość kupna niewielka. Do sklepu daleko chyba i nie ma na to czasu- to znaczy ja nigdy nie miałam :-)

Roman może gitare przywiezie, Hania może mandolinę, może Aza instrument mieć będzie...Wieczorem - kto lubi - kółko śpiewających trochę - pewno znajdzie.

Najważniejsze- jest dużo miejsca, nie ma obowiazku integracji, są rozmowy, spotkania, wymiana doświadczeń...

Warto zabrać - pieczątkę szkoły, ...przydaje się przy składaniu zamówień na stoiskach z ksiażkami, pomocami...

I koniecznie trzeba zabrać - przekonanie,że będzie się w Dobrym Towarzystwie :-)

I warto zostawić w domu nadmierne oczekiwania hotelowe, zwłaszcza , jeśli się wybrało nieco tańszą wersję.

I nie nastawiać się, że się tam pozma wszystkich z Forum- bo tak naprawdę Forumowiczow tam jest tylko jakiś odsetek, więc wielu nasze nicki nic nie mówią.

Acha - i nie dziwić sie okrzykom radości i i serecznym powitaniom tych, którzy się dawno nie widzieli- za rok - Nowalijki tak samo będziecie reagować..jak zechcecie:-)

Marek- będzie zabiegany bardzo i milczący raczej..Asia- poddenerwowana, czy aby wszystko wyjdzie....Oazą pozornego spokoju będzie Ewa, rzewę wszyscy rozpoznają , Rycho - elegancki, skupiony i poważny. I będzie jeszcze kilka osob pomagajacych i mocna zapracowabnych..

Co zabrać do Miętnego?- Siebie, Życzliwość, Empatię, Uśmiech:-)

ejrut23-02-2008 21:11:26   [#254]
Do Miętnego jadę z Ostrowca przez Lipsko, Zwoleń, Ryki....mogę zabrać kogoś po drodze.Wyjeżdżam w piątek rano..........
Marek Pleśniar24-02-2008 01:39:39   [#255]

zamieszczamy aktualny:

Program/harmonogram Konferencji:

Wersja aktualizowana w dn. 24 lutego 2008r. pobierz PDF (ZIP)

http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2008/index.html

Koleżanki i Koledzy, pobierzcie sobie i zaplanujcie podróż:-)

 

Marek Pleśniar24-02-2008 14:18:05   [#256]

Poprawka - drobna modyfikacja tekstu. Dziękuję Forumowiczom za czujnośc:-)

Program/harmonogram Konferencji:

Wersja aktualizowana w dn. 24 lutego 2008r. pobierz PDF (ZIP)

http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2008/index.html

beera24-02-2008 19:38:44   [#257]

 

 smiesznie jest na forum

ze nie ma miejsc na konferencji, ale sie za to zapoznaj z harmonogramem;))

taki ersatz ;)))

Marek Pleśniar24-02-2008 20:13:23   [#258]

!!!

"zamiast"?

JAK JEDZIESZ

sie zapoznaj:-)

Tara24-02-2008 20:49:10   [#259]

A jak nie jedziesz to też się zapoznaj i zobacz co tracisz :-)

Marek Pleśniar24-02-2008 21:12:34   [#260]
zgadza siem
Marek Pleśniar26-02-2008 12:28:47   [#261]

Program/harmonogram Konferencji:

Wersja aktualizowana w dn. 26 lutego 2008r. pobierz PDF (ZIP)

http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2008/index.html

 

harmonogram jest taki sam jak ostatnio:-)

Informuję tylko, że wszyscy goście konferencji potwierdzili przyjazd - MEN, NIK, PISA, wykładowcy i harmonogram jest w 100% potwierdzony

mireko6628-02-2008 20:13:12   [#262]
Ludziska z OP życzą Wam owocnych obrad ! Liczymy na Wasze konstruktywne wnioski, a życzymy przyjaznej atmosfery i dobrej zabawy na imprezach integracyjnych. Piszę to z nutką zazdrości, ale żeby wiedział, że nie przejdzie nam uchwała o zamiarze przekształcenia szkoły to bym się zapisał. Za to jutro czeka na nas w Olsztynie delegacja z MEN-u, tyle, że bez integracji ...
Marek Pleśniar29-02-2008 08:08:53   [#263]

szykuj się więc mirku66 na kongres w Warszawie - pointegrujemy się z men lepiej razem:-)

22-24 września - zanotuj w kalendarzu:-)

http://www.oskko.edu.pl/konferencje/konferencjeoskko2008/index.htm

Lecomte29-02-2008 19:27:02   [#264]
Obradujcie skutecznie. Bawcie się dobrze. I nie zapominajcie, że z niecierpliwością czekamy na Wasze relacje :)
mireko6629-02-2008 22:44:12   [#265]
Okej, dobry pomysł. Ale dziś w Olsztynie byli przedstawiciele MEN-u i chciałem rzec coś mądrego i jak usłyszałem swój głos przez mikrofon, to normalnie nerwy mnie sparaliżowały i nie dokończyłem mądrej myśli. A miałem jeszcze innych parę złotych myśli, ale będę musiał je przekuc na papier. Jeszcze raz podrawiam serdecznie zwłaszcza Dyrektora Krzysztofa, który reprezentuje naszą Gminę Olsztynek.
Marek Pleśniar01-03-2008 14:46:14   [#266]

nie mamy ani chwili więc relacje później:-)

wszyscy goście dopisują, pani minister Hall była z nami 2 godziny, pani minister Szumilas półtorej, dyrektor NIK miał więc siłą rzeczy troszke mniej - bo godzinkę:-)

podjeliśmy bardzo intensywną i ciekawą współpracę oraz już mamy wspólny z ministrem edukacji program na Krajowa Konferencję Dyrektorów szkół Kształcenia Zawodowego oraz na Krajową Konferencję Dyrektorów Przedszkoli

teraz wykłada prof Blikle

Marek Pleśniar01-03-2008 14:48:27   [#267]
dyrektorom na sali w gardle nie zaschło więc i owszem zadawali wiele pytań :-)
aza01-03-2008 22:04:09   [#269]

masz powód....

było extra!!!!!

ekalin02-03-2008 17:58:07   [#271]
Własnie wróciłam z Mietnego. Było super!!!!!Pani minister ujęła nas swoim profesjonalizmem i zapałem, pani Szumilas też. Perfekcyjny był prof. Blikle, który zarażał nas miłością do TQM, emocje wywołała nasza Pani Prezes mówiąc dziś o nadzorze. Podziwiamy organizatorów za to,że wszystko było bardzo dobrze przygotowane i program wypełniony po brzegi. Najważniejsze jest jednak to, że mogliśmy się spotkać, wymienić doświadczeniami,podzielić uśmiechem i życzliwością. Cieszę się, że znalazłam się wśród 3000 tys. oskkowiczów, bo jak Joasia powiedziała jesteśmy najlepsi i możemy wiele światu zaoferować.:))))Na konferencji byłam pierwszy raz, bo ja nowalijka, ale nie czułam się samotna i za to wszystkim, których spotkałam, z którymi rozmawiałam dziękuję. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy.
beera02-03-2008 18:25:01   [#272]

i ja wróciłam:)

i jak zawsze mam w sobie rozmaite myśli:)

Cieszę się ze spotkania- zawsze ładuje mnie pozytywną energią!

 

AnJa02-03-2008 18:28:53   [#273]
no, jakoś ze 2 godziny temu dotarłem

chyba muszę trochę pomyśleć na temat tego co usłyszałem- a słyszałem wyjątkowo dużo tym razem
Uśka02-03-2008 18:55:29   [#274]
Ci, którzy nie mogli uczestniczyć baaaardzo  :)  proszą o relacje......
AnJa02-03-2008 19:12:30   [#275]
pewnie parę dni trzeba będzie poczekać, az Marek ją "wystruga";-)

generalnie , na podstawie tego, co usłyszałem (nie o jakieś rewelacje techniczno-organizacyjne chodzi- bo bo Panie z MEN tajemnic żadnych nie zdradzały)troszkę będę MENowi kibicował- bo zdaje się, że Szefowa wierzy , że coś mozna zrobić - więc pewnie spróbuje też (zobaczymy tylko, jak długo będzie ministrem)

co interesującego?

1. połaczenie reformy struktury z reformą podstawy programowej (choć w dalszym ciągu nie wiem, po co kształcenie ogólne przez 3 lata gimnazjum i rok liceum, kiedy naturalny wydaje się cykl 3 letni, albo 4-2,

2. postawienie na nogi matury poprzez połaczenie progu zdawalności (poziomy podstawowe do zdania) z wymogiem kompetencji(min.2 przedmiot rozszerzony na maturze, bez progu)

3. nadzór i właściwie brak czegoś konkretnego póki co w tej kwestii - czyli jest szansa, że decydenci najpierw pomyślą, posłuchają, poczytają- a pożniej dopiero napiszą i podpiszą.
Eli02-03-2008 19:55:32   [#276]

Już w domu. Dzieki za konferencję. Wiele spraw do przemyslenia, do poukładania wedlug wlasnych wartości. Uradował mnie fakt przyjazdu pani Minister. Jej energia, bezposredniość oraz entuzjazm i wiara w powodzenie powinna być "jednostką chorobową" silnie zakaźną. Życzę Jej tego.

Dzięki za trudy organizacyjne. to nie łatwy kawałek pracy logityczne rozpracowanie konferencji. jeszcze raz dziekuję.

Uśka02-03-2008 20:00:12   [#277]
AnJa - dzięki :). No to czekamy na Marka.
elka4002-03-2008 20:19:57   [#278]
I ja dziękuję serdecznie organizatorom. Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.Byłam po raz pierwszy. Tak jak moi przedmówcy mam wiele spraw do przemyślenia. I jestem pod wrażeniem. Ucieszyło mnie to, że wszystkie zaproszone osoby to praktycy, a od takich najwięcej można się nauczyć.
ejrut02-03-2008 20:33:47   [#279]

I ja jestem pod ogromnym wrażeniem  profesjonalizmu organizatorów....wszystko zgodnie z harmonogramem, wszystko dopięte na ostatni guzik.

Pani Minister Hall....to właściwy człowiek na właściwym miejscu....profesjonalna, pełna zapału i wiary w sens tego co robi i wiary - w lepsze jutro dla polskiej oświaty.Chętnie udzielała odpowiedzi na pytania.Pani Wiceminister Szumilas..... podobne odczucia. Mieszane odczucia wywolał u mnie wykład Grzegorza Mazurkiewicza. Profesor Blikle zaraził mnie  miłością do TQM.....warto było się tam znaleźć.

                                

aza02-03-2008 20:58:22   [#280]

ja też......

juz w domu....

cięzko wraca się do szarej rzeczywistości - tam, w Mietnem - tyle pozytywnej energii...

mam nadzieję, ze wystarczy mi do kwietnia......

 

dziękuję Wam - że bylismy razem........

hania02-03-2008 22:27:43   [#281]
ja też w domu..
i dzięki za możliwość spotkania
i pozytywną energię...
i ...potwierdzam wrażenia przedmówców!
r e w e la c ja
sukces OSKKO- Minister tak długo ( w stosunku do zapowiedzi) u nas!
i z wizja jaką!

poukładać trzeba w głowie teraz wiele...
i relacjonować Wam wszystkim z ponad 3000 którzy nie byli...
EwaBe02-03-2008 22:57:03   [#282]

Najpierw troszkę merytorycznie, żeby mnie nie wywalili do luźnych.

Nareszcie mamy ministra, który wie o czym mówi i możemy porozumiewać się w tym samym "języku". I przede wszystkim ten chwytający za serce entuzjazm.

I druga profesjonalistka, właściwie już nasz człowiek, bo prawie od poczatku z OSKKO - wiceminister K. Szumilas.

Dziękuję również za profesora Bliklego, co za klasa!.

A teraz muszę, bo przez jakiś czas będzie mnie męczyć. Znalazłam w swojej torebce papierosy i zapalniczkę, nie moje. Poszukałam gorączkowo w pamięci. Tak!. W czasie sobotniego wieczoru wspominkowego wyszłam oddać się obrzydliwemu nałogowi.

 Przy stoliku siedziały dwie panie. Nawet na chwilę włączyłam się do rozmowy o spadkach, sporach między spadkobiercami (piszę ostatnie po to, by współrozmówczynie mnie skojarzyly, a okradziona wymierzyła przy najbliższej okazji karę). Potem wstałam i na oczach właścicielki wzięłam ze stolika papierosy (palę takie same) i zapalniczkę (też mam m.in. w zółtym kolorze), odsuwając na bok leżące pod nimi pieniądze.

Bardzo, bardzo Panią przepraszam. Rozumiem, że Pani zaszokowana moją bezczelnością, nie zdążyła zareagować. Ale ja niechcący, naprawdę. Zostałam złodziejką wbrew swojej woli.

No sama już nie wiem, co powiedzieć. Jest mi strasznie głupio. Może zrehabilituję się na zlocie?. Proszę dać mi szansę i przyjechać.

                                                                  Ewa B.

Marek Pleśniar02-03-2008 23:15:09   [#283]

ekipa biura OSKKO melduje się w Olzztynie, pani Jola i pan Tomek dostarczeni do domu, ja siadam do Was:-)

Obiecuj ę stopniowo dawać informacje konferencyjne szybcuej ni z za kilka dni:-)

jak nie zdechne, a blisko mi:-)

elka4002-03-2008 23:25:51   [#284]
Szefie jesteś dzielny i Wielki. Nie zdychaj plisss!
Marek Pleśniar02-03-2008 23:54:53   [#285]
no doobra, poświęcęsię i nie zdychnę:-)
dota c02-03-2008 23:57:55   [#286]
Ewentualnie dopiero za kilka dni ;)
AsiaJ03-03-2008 00:04:10   [#287]
Melduję swój powrót.Było jak zwykle;-)czyli z duużą klasą.A poziom ma tendencję zwyżkową...:-))
Karol Małolepszy03-03-2008 08:00:25   [#288]
Cześć jestem już w pracy. Szkoda że narady tak sympatyczne i twórcze trwają krótko. Podziękowanie dla organizatorów za przygotowanie konferencji. Goście którzy byli obecni to strzał w 10. Czekam na materiały pokonferencyjne. Chętnie z nich bede korzystał.Szkoda ze Ministrowie tak szybko odchodzą i trzeba bardzo szybko korzystać z ich obecności
Kropka03-03-2008 12:57:30   [#289]
Jestem pod wrażeniem (pozytywnym) konferencji i jej organizacji; cieszę się, że widziałam i słyszałam /w realu/ te osoby, których czytam pasjami na forum już od kilku dobrych lat.
Wyrazy uznania dla organizatorów konferencji oraz ojców załozycieli OSKKO (właściwie to rodziców - założycieli ;-) ). Pozdrawiam.
Kropka03-03-2008 13:04:53   [#290]
właśnie zauważyłam błąd, za późno i poszedł sobie... muszę powtórzyć przypadki..
Fred03-03-2008 13:16:56   [#291]

TU 8 zdjęć ;-)

W pierwszym rzędzie galerii forpoczty oświaty.

w drugim rzedzie galerii parę osób z rzędu pierwszego (krzeseł) ;-))

Podoba mi się pomysł Pani Minister, by język polski był ujęty w systemach edukacyjnych krajów UE jako język obcy ze wszelkimi tego pozytywnymi konsekwencjami dla naszych Rodaków  (zamieszkujących poza krajem), a w perspektywie, jak sądzę, również dla całej Europy. :-)

Dorotka N03-03-2008 13:30:16   [#292]
ja mam refleksję, że i tym razem - być może jak przed kilku lat kiedy kilkanaście osób w pocie czoła zakładało stowarzyszenie - coś się w Miętnem zadziało ważnego - i trzymam za to kciuki!!!!
maras03-03-2008 14:05:07   [#293]
Dla mnie najważniejsza była możliwość poznania niezwykłych ludzi i to nie tylko tych ze świecznika, ale takich ze zwykłej ulicy. Pełnych energii, humoru i tony doświadczenia. To ważne. Organizatorzy - tak trzymać!!!
izabelamaciejka03-03-2008 16:52:22   [#294]

także dołączam słowa wdzięczności za energię do działania, przemyślany program, starania, by dopisali ci, na których liczyliśmy i za to że wszystko się udało. Ważnym jest fakt, że poruszane tematy były ważne i nam wszystkim bliskie.

Dla mnie na szczególne uznanie zasłużył prof. Blikle. Mimo, że wiele już słyszałam o TQM, to nigdy jeszcze nikt nie mówił o zarządzaniu jakością w tak ciekawy sposób i tak przekonująco. Żałuję, że nie zanotowałam wszystkich myśli, które profesor cytował, mam nadzieję, że pojawią się one w relacji przygotowywanej przez Marka.

Pozdrawiam wszystkich uczestników konferencji...

Nassssy03-03-2008 23:00:55   [#295]
Własnie zrobiłem plenarke, i od razu wykorzystałem rzeczy które przywiozłem z konferencji. Energię i pasje pani minister, wiedze o zarządzniu pana profesora... jeden z nauczycieli powiedział mi, że czuło sie, że przyjechał mądrzejszy dyrektor.
Trudno, żeby nie. Wróciłem nabuzowany jak nigdy po tej konferencji. Wiedzą i entuzjazmem.
AnJa - inaczej ją zrozumiałem: to nie jest postawieni matury na nogi, tylko likwidacja matury jako egzaminu dojrzałosci. To będą uniwersalne egzaminy wstępne (- i dobrze - choć tak trudno żegnac sie z tradycją).
wronka03-03-2008 23:30:34   [#296]
Cześć! właśnie z przyjemnością przeczytałam Wasze komentarze z konferencji. Chcę również pogratulować organizatorom i szefom - jesteście świetni!!! Nasze spotkanie było czymś niesamowitym. Pierwszy raz byłam na konferencji, w OSKKO jestem od niedawna, ale już szykować się zacznę na następne spotkania. Wiem, że się będę powtarzać, ale prelegenci byli wspaniali. Panie minister uderzyły mnie swym optymizmem i profesjonalizmem, prof. Blikle to ... poezja w wydaniu TQM.... Generalnie dzięki OSKKO, że jesteś. Ach i jeszcze pozdrowienia dla wszystkich, a szczególnie dla kolezanek z Częstochowy i okolic - Węglowice, Brzezin, Stegny, Nowego Dworu Gdańskiego i Skawiny.
zgredek04-03-2008 00:09:00   [#297]
a ja mam takie pytanie: dlaczego na stronie MEN nie ma informacji o konferencji?
Marek Pleśniar04-03-2008 00:19:04   [#298]

bo to była konferencja OSKKO a nie MEN? :-)

zgredek04-03-2008 00:20:01   [#299]
tak sobie mniej więcej odpowiedziałam na to pytanie
Marek Pleśniar04-03-2008 00:24:39   [#300]

:-))))))

ja podobnie bym:-) ale nie zadawałem sobie takiego pytania

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]