Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZFŚS - święta - bony
strony: [ 1 ][ 2 ]
Jacek28-11-2007 15:13:36   [#51]
nie ma czegos takiego jak odpis na konkretnego pracownika bo to sugrerowałoby, że ma dostać tyle ile niby od niego odpisano. Odpis jest na nauczycieli w zalezności od ilosci etatów a na emerytów w zalezności od ich emerytur ale to jest tylko i wyłącznie kwestia sposobu naliczenia i nic więcej. Może być tak, że Kowalski nie dostanie nic a Nowak dostanie 3000zł z funduszu
AnJa28-11-2007 15:14:52   [#52]
nie ma żadnego związku między odpisem(który zresztą nijak nie jest spersonalizowany) a otrzymywanymi świadczeniami (które są spersonalizowane) lub usługami (odersonalizowane)

rózne głupoty o zfśs słyszałem (a sporo sam głosiłem i głoszę), ale takiej to jeszcze nie;-)
emeryt28-11-2007 15:20:21   [#53]

Zawszeć mówiłem, że ten socjalny to wielka bzdura i zamieszanie. Może kiedyś miał rację bytu jak to działała tzw. Rada Zakładowo. I inne czasy były.

Wszysko powinno iść w wynagrodzenie i moja sprawa co z tym zrobię a nie jakaś komisja decydowała gdzie mam to wydać lub czy jechać na urlop. Przecież to jest jedna wielka fikcja. A roboty w cholerę.

oleander28-11-2007 15:39:56   [#54]

MOI DRODZY, NIE CZYTAŁAM CAŁEGO WĄTKU BO NIE MAM CZASU. MÓJ MĄŻ JEST BIEGŁYM REWIDENTEM I WYTŁUMACZYŁ MI TO TAK:

BONY

 IMIE I NAZWISKO PRACOWNIKA ORAZ PODPIS KWOTA BONU NETTO  BRUTTO 
 JAN KOWALSKI..........................  300  300+ 19 % CZYLI  357 ZŁ

 

PRACOWNIK OTRZYMUJE BON NETTO A RÓZNICE CZYLI 57 ZŁ WYPŁACAM DO US Z FUNDUSZU SOCJALNEGO. PRACOWNIK PODPISUJE ,ŻE OTRZYMAŁ NETTO  ZE SWIADOMOSCIA ,ŻE PODATEK ZOSTANIE ODPROWADZONY .

PRZEPRASZAM ZA DRUKOWANE ALE JUŻ NIE POPRAWIAM:))))

oleander28-11-2007 15:41:07   [#55]
CZYLI PO WYDANIU BONÓW, ŁACZNĄ KWOTĘ PODATKU OD WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW PRZELEWAM DO US. POZDRAWIAM.
krystyna28-11-2007 17:31:08   [#56]

a jaki się błąd popełnia (i czy to źle ?),  jeżeli te przykładowe 57 zł pójdzie do US za zagodą pracownika z jego wypłaty ?

z tego co tu czytałam i znalazłam w necie (w różnych kadrowo - finansowych portalach) - tak właśnie robi 90% pracodawców.

W sumie i tak wychodzi na jedno, bo płacąc podatek z funduszu, musielibyśmy przecież obniżyć wysokość świadczenia...

Adaa28-11-2007 19:17:41   [#57]

mala uwaga...podatek od 380 brutto:-)
............

Nie robisz błedu żadnego jeśli pracownik prosi o potracenie z poborów

jak wyglada ewidencja ksiegowa bonów (podam kawalek ewidencji dotyczacy odprowadzenia podatku) :

Obciążenie pracowników, którym wydano bony zaliczką na podatek dochodowy od osób fizycznych 

- Wn konto Rozrachunki z pracownikami (w analityce: Konto imienne pracownika),

- Ma konto Rozrachunki publicznoprawne (w analityce: Rozrachunki z urzędem skarbowym).

Jak widać w finalnym zamknieciu nie stosuje sie konta Fundusze specjalne (w nalityce ZFŚŚ)

konto to ma zastosowanie punkt wczesniej :

Rozliczenie pracownika materialnie odpowiedzialnego za zakup bonów towarowych sfinansowanych z ZFŚS (w dacie przedłożenia imiennych list potwierdzających odbiór bonów przez pracowników)

- Wn konto Fundusze specjalne (w analityce: ZFŚS),

- Ma konto Rozrachunki z pracownikami (w analityce: Konto imienne pracownika

.............

Mogłabym sie nawet pokusic na stwierdzenie,że CI co potracaja podatek z konta Fundusze specjalne - robia źle

 

rzewa28-11-2007 20:18:30   [#58]
Adaa, absolutnie się nie zgadzam z Twoim ostatnim zdaniem

uważam, że zasadą powinno być odciąganie podatku z świadczenia,

ale dopuszczalne jest, za zgodą pracownka, potrącenie go z poborów
Adaa28-11-2007 20:29:12   [#59]
rzewo...no cóż masz prawo nie zgadzac sie z zasadami rachunkowosci:-)
Janusz z W28-11-2007 22:18:49   [#60]

Adoo, jeśli wypłacasz gotówkę z ZFŚS, to skąd weźmiesz środki na PDOOF?

Oleandro mąż mojej żony jest głownym księgowym (z uprawnieniami MF). Wg niego podatek od kwoty 357 zł to 68 zł.

Krystyno pracodawca do naliczenia i odprowadzenia zaliczki na PDOOF do US nie potrzebuje niczyjej zgody. to jego obowiązek.

Kto wymyśla, by jakoś inaczej traktować środki z budżetu od tych pozostałych? Obowiązek naliczenia zaliczki na PDOOF jest obligatoryjny. Ustawa o PDOOF zawiera pewne zwolnienia przedmiotowe, które mają zastosowanie m.in. przy wypłacaniu świadczeń z ZFŚS. jakie? Polecam lekturę ustawy lub użycie Szukaja.

Adaa28-11-2007 22:29:19   [#61]

Oleandro mąż mojej żony jest głownym księgowym (z uprawnieniami MF). Wg niego podatek od kwoty 357 zł to 68 zł.

no tak...a od 500 iles tam (19%);-)

chodzi o to,ze płacimy podatek od "górki" powyzej 380 zl- w przypadku bonów

Januszu...podalam sposób ewidencji (końcowy)...przed nim kilka innych procedur, począwszy od wprowadzenia środkow z ZFŚS do budżetu a skonczywszy na tym co napisalam....

szkoda mi było miejsca na forum na wklejanie całej ewidencji (poczawszy do zakupu bonów, skończywszy na "Rozrachunki z urzędem skarbowym"

a chyba powinnam:-)

rzewa28-11-2007 22:34:39   [#62]
Janusz :-))

a w #31 powinien być podatek 47 zł -> nie policzyłam, tylko przyjęłam jak podano... :-)

a w przypadku bonów na 300 zł, podatek wynosi 70,38 zł
Adaa28-11-2007 22:35:39   [#63]

swoja drogą, mąż Twojej zony Oleandro...hm...

no dobra...moze tak chyba być:-))

rzewa28-11-2007 22:40:06   [#64]
Adaa, Janusz tak o sobie... :-))
Janusz z W28-11-2007 22:45:05   [#65]

krotka arytmetyka: 19% x 200 zł = 38 zł. Od wydanych bonów o wartości 200 zł należy Kaliczyć i pobrać zaliczkę na PDOOF w wysokości 38 zl. Wydanie bonów na 200 zl i dopłacenie w gotówce 38 zł powoduje konieczność naliczenia i pobrania zaliczki od 238 zł. Bzdurą jest "dokadanie" kwoty potrzebnej na zaliczkę na PDOOF.

Adoo pisałem o mężu swojej żony...

A poruszając poprzednie wątki odnośnie korekty nalczenia odpisu na ZFŚS - nowelizacja KN w art. 53 obowiązuje bodajże od 1 stycznia 2006 r. A nawiasem mówiąc to nie księgowe, a dyrektorzy powinni się zastanowić udzielając np. "na lewo i prawo" urlopy zdrowotne.

Adaa28-11-2007 22:51:35   [#66]

Adoo pisałem o mężu swojej żony...

no dobra...niech bedzie,ze kumam:-)

ale Janusz?...Ty nie jestes Oleandro?

Madzia1129-11-2007 00:31:56   [#67]
czy na decyzjach do OP dotyczących wypłat świadczeń, czy przydziału pomocy rzeczowej wymagaja u was zapisu, że "uzgodnione z związkami zawodowymi"? U nas w tym roku chca wprowadzić takie nowum, ale jeśli w placówce nie ma nikogo zrzeszonego - to niem zakładowej organizacji związkowej /dobrze rozumuję?/, więc nie ma potrzeby uzgadniać ze ZZ. nie napiszę im, że uzgadniałam, jak nie uzgadniałam. Uważam, że komisja socjalna - przedstawiciele załogi -wystarczy. potem zechcą jeszcze pieczątki związków, a potem to juz nie wiem co wymyśli nasz OP. Jak jest u was?
rzewa29-11-2007 06:23:05   [#68]
Januszu, rzeczywiście - zagalopowałam się w #62, ale... w związku z tym chyba coś zauważyłam...

ale, najpierw może powiedziałbyś mi ile, Twoim zdaniem, należy odeprowadzić podatku od zapomogi losowej przyznanej w kwocie np. 600 zł?
zgredek29-11-2007 07:14:20   [#69]
Madziu - myslę, że powinnaś poczytać ustawę o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych i ustawę o związkach zawodowych
zgredek29-11-2007 07:46:19   [#70]

A poruszając poprzednie wątki odnośnie korekty nalczenia odpisu na ZFŚS - nowelizacja KN w art. 53 obowiązuje bodajże od 1 stycznia 2006 r. A nawiasem mówiąc to nie księgowe, a dyrektorzy powinni się zastanowić udzielając np. "na lewo i prawo" urlopy zdrowotne.

od 31.08.2004 - obecne brzmienie art.53

możesz jaśniej o tym "prawo i lewo"?

znaczy nad czym ma się dyrektor zastanawiać?

bo ja myślałam, że ma podjąć decyzję o udzieleniu urlopu w przypadku, gdy nauczyciel spełnia warunki do jego otrzymania

możesz mi powiedzieć jak powinien uzasadnić decyzję o odmowie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia w takiej sytuacji?

pan i władca29-11-2007 08:02:20   [#71]
Jestem młodym księgowym i moge sie oczywiście mylić ale..

jeśli dyrektor przyznaje bon w wysokości 200 zł. to kwota netto bonu to 162 zł.
200 x 19% = 38
200 - 38 = 162 zł.

nikt mi nie dopłaca i nie ma problemu.

co do #61 to podatek od bonów jest w całości a nie od kwoty powyżej 380 zł.

Sorry jeśli cos przeoczyłem, bo nie czytałem całości.
Janusz z W29-11-2007 08:37:49   [#72]

Rzewo czy Ty mnie sprawdzasz czy żartujesz? To do pytania podatku od zapomogi losowej. (#68) 

Zgredku faktycznie od 2004 r. obowiązuje ta nowelizacja. Przepraszam, późnym wieczorem nie chciało mi się sprawdzać. Co nie zmienia tego, że korekta odpisu na ZFŚS funkcjonuje już nie pierwszy rok i poprzednie zdziwienia były "nie na miejscu". ;-)

rzewa29-11-2007 08:55:40   [#73]
ani jedno, ani drugie...

po prostu ciekawa jestem, bo:

żyłam do tej pory w przekonaniu, że ten podatek powinien wynosić 114 zł, ale dzisiaj uświadomiłam sobie, że to chyba jednak powinno być 95,80 zł i zgłupiałam...

:-)
AnJa29-11-2007 09:06:57   [#74]
a nie jest toto zwolnione?

tk se pytam, bo coś mi się pałęta, a mało mnie to interesuje właściwie
sonfi29-11-2007 09:44:16   [#75]
Wolne od podatku dochodowego są zapomogi otrzymane w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby lub śmierci – do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2280 zł, z zastrzeżeniem art. 21 ust. 1 pkt 40 i 79 updof (zob. art. 21 ust. 1 pkt 26 updof).
krystyna29-11-2007 09:46:18   [#76]

znalezione kiedyś:

Informacje o stosowaniu prawa podatkowego

BI/4117-0022/05
dot. BI/415-0320/05

Decyzja
Dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku
z dnia 12 lipca 2005r.

 

Stosownie do treści art. 21 ust. 1 pkt 26 ustawy z dnia 26 lipca 1991r.wolne od podatku dochodowego są zapomogi otrzymane w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby lub śmierci - do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2.280 zł ( z zastrzeżeniem pkt 40 i 79.


Z treści tego przepisu wynika, iż powód przyznania podatnikowi zapomogi stanowi ograniczenie związane z nabyciem prawa do zwolnienia od podatku.
Ustawodawca enumeratywnie wymienił cztery przypadki, których wystąpienie umożliwia zwolnienie zapomogi od podatku:
            - indywidualnego zdarzenia losowego,
            - klęski żywiołowej,
            - długotrwałej choroby,
            - śmierci.
Konstruując zakres tego zwolnienia ustawodawca nie wskazał osoby, której zapomoga powinna być wypłacana. W powołanym przepisie brak jest również dodatkowych wskazań odnośnie osoby, której zdarzenie musi dotyczyć, aby wypłacona zapomoga mogła być wolna od podatku.

 

Oznacza to, iż zwolniona od podatku będzie zarówno zapomoga wypłacona osobie, której dane zdarzenie dotyczy bezpośrednio, np. z tytułu jego długotrwałej choroby czy wypadku, jak i zapomoga wypłacona osobie, której to zdarzenie nie dotyczy bezpośrednio, np. w związku z długotrwałą chorobą dziecka.


Niektóre wymienione w przepisie zdarzenia zostały przez ustawodawcę opatrzone dodatkowym dookreśleniem, np. ze zwolnienia korzystać mogą takie zapomogi, które zostały wypłacone w związku z długotrwałą chorobą. Choroba musi zatem mieć charakter długotrwały i nie jest przy tym istotne czy zagraża życiu, wiąże się z pobytem w szpitalu lub nieobecnością w pracy. Z uwagi na to, iż pojęcie "długotrwała" nie zostało przez ustawodawcę sprecyzowane, zaś oparcie się o potoczne/słownikowe znaczenie tego terminu nie wyjaśnia jej charakteru jednoznacznie - każdy przypadek powinien być analizowany indywidualnie.

Ponadto, jak wynika z treści art. 21 ust. 1 pkt 26 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. wolne od podatku są "zapomogi otrzymane" (w stanie prawnym obowiązującym do 31.12.2003r. fraza ta nosiła brzmienie "zapomogi wypłacone"). Ponieważ ustawa o podatku dochodowym nie zawiera definicji zapomogi, należy posłużyć się definicją słownikową, zgodnie z którą zapomoga to "pomoc finansowa udzielana komuś bezzwrotnie, np. osobom dotkniętym wypadkiem losowym; zasiłek, wsparcie", zaś wsparcie to "pomoc udzielona komuś, zwłaszcza pomoc materialna, pieniężna; zapomoga, zasiłek" (Słownik języka polskiego PWN, Warszawa 2002). Również wprowadzony przez ustawodawcę termin "otrzymane" (w miejsce "wypłacone") powoduje, iż zwolnienie przedmiotowe dotyczy zarówno zapomogi pieniężnej jak i rzeczowej
(materialnej).


 

MAGDA2329-11-2007 09:57:25   [#77]
W mojej szkole  wydaje talon na kwote 600 zł zas na listach do wypłaty z ZFŚS  wyudaje kwotę 740,75 . I wszystko z ZFŚS nie z poborów pracowników.
Janusz z W29-11-2007 16:10:51   [#78]

Do Rzewy #68 i 73: http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=26837&p=618230#post618230 Tam pisałem o zwolnieniach przedmiotowych.

Nie ukrywam, że coraz bardziej dziwię się tym, którzy za wszelką cenę chcą dać bony i "przy okazji" dodawać gotówkę na PDOOF. Nie prościej byłoby przyznać zapomogę pieniężną w wysokości 741 zł?

DYREK29-11-2007 16:16:45   [#79]

Nie chcemy paczek żywnościowych, nie chcemy prezentów na święta ni bonów. Chcemy gotówki.

Pracownik:-)

AnJa29-11-2007 17:16:37   [#80]
Proszę Cię pracowniku bardzo- w tym roku po raz pierwszy, z naszego wspólnego socjalnego dostaniesz gotówkę.

Twój dyrektor- czyli ja- też dostanie gotówkę.

W ten sposób kupi sobie to, na co będzie miał ochotę, a nie jedyną rzecz, która mu w sieci sklepów zawsze na bony przetarg wygrywającej się podobała- czyli gorzałę.

Oczywiście nie wykluczone, że w innych sklepach też tylko gorzała mu się spodoba.
Adaa29-11-2007 17:29:38   [#81]

I dzięki tej gorzale swiat nabierze barw ... bo wlasnie temu slużą w takim kształcie jak obecnie środki z ZFŚS

;-)

AnJa29-11-2007 17:31:44   [#82]
jakich tam barw

barw to nabierze jak se mp4 kupię

a nie kupię bo mi sie tylko jednej firmy podobają

a na nią to mi socjalnego nie starczy
Adaa29-11-2007 17:34:15   [#83]
napisz do tej firmy,ze bardziej bys sie cieszył z takiej mp4-ki niz gorzały...na pewno dostaniesz taką w prezencie ...i koniecznie podaj swój wiek:-)
Tadek29-11-2007 18:35:02   [#84]

Księgowe kto jak kto powinne prawo finansowe znać i stosować. Co można powiedzieć o księgowej, która od przyznanej pomocy (bonu-talonu) pobiera emerytom/rencistom 10% podatku. Nie może być samowoli; za fundusz odpowiada zgodnie z ustawą dyrektor jako kierownik. Dlatego pozwoliłem sobie na wklejenie poniższej informacji mam nadzieję, że pierwotni autorzy wybacz a mi (sciągi).

Emeryci i renciści również mogą otrzymać od swojego byłego pracodawcy bony towarowe. Jakie w tej sytuacji będą jego obowiązki?
Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 38 uopdof wolne od podatku dochodowego są świadczenia rzeczowe lub ekwiwalenty pieniężne (w zamian za te świadczenia) otrzymywane przez emerytów i rencistów w związku z łączącym ich poprzednio z zakładami pracy stosunkiem pracy oraz od związków zawodowych - do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2280 zł.

Wartość wydanych bonów towarowych należy zsumować z wartością innych świadczeń przyznanych w trakcie roku podatkowego. Jeżeli ich wartość nie przekracza łącznie 2280 zł, to nie powstaje skutek podatkowy i pracodawca nie ma obowiązku poboru podatku. Nadwyżkę wartości wydanych świadczeń jednemu emerytowi lub renciście ponad tę kwotę należy opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10 proc. (art. 30 ust. 1 pkt 4 uopdof). Do przekazanych emerytom i rencistom bonów towarowych nie mają zastosowania ograniczenia przewidziane przy wydawaniu bonów towarowych pracownikom w art. 21 ust. 1 pkt 67 uopdof. Przepisy art. 21 ust. 1 pkt 38 funkcjonują niezależnie od art. 21 ust. 1 pkt 67 uopdof i w sposób odmienny regulują kwestie korzystania ze zwolnienia od podatku w przypadku świadczeń rzeczowych otrzymywanych przez emerytów i rencistów.

Janusz z W30-11-2007 09:03:01   [#85]

Tadku o takiej księgowej można powiedzieć jedynie tyle, że przestrzega obowiązujące w Polsce prawo.

"są świadczenia rzeczowe lub ekwiwalenty pieniężne (w zamian za te świadczenia)" Czy uważasz, że bony to świadczenia rzeczowe? Czy uważasz, że emerytom "należą się" świadczenia z ZFŚS? Czy sądzisz, że takowe przestały być uznaniowe?

Są firmy, które swoim emerytom dają np. deputaty węglowe. Świadczenie takie jest jak najbardziej świadczeniem rzeczowym. Oczywiście nie wszysycy emeryci taki węgiel potrzebują i w związku z tym dostają ekwiwalent pieniężny. Oczywiście świadczenie rzeczowe "czystej postaci" dla emerytów jest zwolnione do kwoty 2280 zł rocznie. Nikt tego nie kwestionuje.

malmar1513-03-2008 18:36:53   [#86]
wątek stary ;-) ale chyba będzie tu pasowało



Opodatkowanie świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń socjalnych dla emerytów i rencistów

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 14 poz. 176 ze zm.) wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych są świadczenia rzeczowe lub ekwiwalenty pieniężne w zamian tych świadczeń otrzymywane przez emerytów i rencistów w związku z łączącym ich poprzednio z zakładami pracy stosunkiem służbowym, stosunkiem pracy lub spółdzielczym stosunkiem pracy oraz od związków zawodowych - do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2.280 zł.

W związku z powyższym wszelkie świadczenia rzeczowe lub ekwiwalenty pieniężne w zamian tych świadczeń są zwolnione od podatku dochodowego jeżeli:

1. nie przekroczyły w roku podatkowym 2.280 zł;
2. dotyczyły emeryta lub rencisty w związku z łączącym go poprzednio z zakładem pracy stosunkiem służbowym, stosunkiem pracy lub spółdzielczym stosunkiem pracy albo jeśli świadczenia te pochodzą od związków zawodowych.

Problem dotyczy kwestii czy do świadczeń rzeczowych lub ekwiwalentów pieniężnych w zamian tych świadczeń należy również zaliczyć bony, talony i inne znaki, uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi (np. bony towarowe).

W tej sytuacji należy odwołać się do reguł wykładni prawa podatkowego. Podstawowym sposobem dokonywania wykładni niejasnych przepisów prawa podatkowego jest wykładnia językowa. Przyjęto zatem zasadę, iż pierwszeństwo przy odczytywaniu przepisów podatkowych należy przyznać tzw. pojęciom wyraźnie zdefiniowanym w ustawach podatkowych (mowa tutaj o tzw.”słowniczku ustawowym”).

W naszej sytuacji należy sprawdzić, czy w cytowanej na wstępie ustawie, znajdziemy definicję świadczenia rzeczowego. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym w zdaniu drugim ustawodawca wskazał, iż rzeczowymi świadczeniami nie są bony, talony i inne znaki, uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi. Przy definicji tego świadczenia ustawodawca posłużył się tzw. katalogiem negatywnym. Oznacza to, że pojęcie świadczenia rzeczowego musi być rozumiane tak jak w języku potocznym, jednak nie obejmuje z pewnością bonów, talonów i innych znaków, uprawniających do ich wymiany na towary lub usługi.

Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że jeśli emerytowi lub renciście przysługuje w danym zakładzie pracy świadczenie w postaci np. bonu towarowego, to nie może on w tym zakresie skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego. Należy w tym wypadku zastosować art. 30 ust. 1 pkt 4 cytowanej na wstępie ustawy, zgodnie z którym z tytułu świadczeń otrzymanych przez emerytów lub rencistów, w związku z łączącym ich uprzednio z zakładem pracy stosunkiem służbowym, stosunkiem pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczym stosunkiem pracy, z zastrzeżeniem art. 21 ust. 1 pkt 26 i 38 – pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10 % należności.

Tak więc emeryci lub renciści będą zobowiązani do zapłacenia zryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości 10 % od wartości uzyskanych bonów, talonów i innych znaków, uprawniających do ich wymiany na towary lub usługi.
krystyna13-03-2008 19:14:00   [#87]

malmar,

a gdzie to było ?

 

krystyna13-03-2008 19:21:23   [#88]

bo szukam i szukam, a wszędzie jest raczej tak:

np.

Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, PDI/415-4/06

Otrzymane przez emerytów i rencistów świadczenia rzeczowe - także w postaci bonów towarowych - oraz ekwiwalenty pieniężne w zamian tych świadczeń są zwolnione od podatku łącznie do wysokości 2.280 zł - niezależnie od źródeł ich sfinansowania.

sewka14-03-2008 12:31:05   [#89]

ciąg dalszy bonów :((

Doradźcie mi, co zrobić w takiej sytuacji: Nauczyciel emeryt, od 3 marca zatrudniony na 8 h w zastępstwie za nieobecnego nauczyciela. Dostaje bon jako emeryt czy pracownik? Naliczamy podatek czy nie?

Pomóżcie, proszę, pilne.

rzewa14-03-2008 17:31:55   [#90]
tak jak pracownik
sewka14-03-2008 19:10:31   [#91]
Wielkie dzięki, rzewo. :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]