Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nasza-klasa
strony: [ 1 ][ 2 ]
aza05-12-2007 00:01:14   [#51]

to ładne.....

 

mój bezprzewodowy net chodzi tak pooooootwornie wolno....

roztworzę jutro , wew pracy......

Karolina05-12-2007 00:44:37   [#52]

Również dziś - zrządzeniem losu odnalazł mnie kolega z podstawówki i potem ja poodnajdywałam - zabawa przednia, szczególnie jeśli nie można sobie przypomnieć w którym to było roku... ;)

Chodziło umolnie, teraz chyba większość poszła spać i działa super ;)

KajRo05-12-2007 08:01:08   [#53]

Marku!

Wrócę do postu otwierającego ten wątek. Nie wpuszczaj naszej-klasy na nasze forum. Sam pomysł na naszą - klasę uważam za rewelacyjny, ale niech pozostanie tam gdzie jest. Boję się po prostu, że jego sklonowanie do nas zaimporuje potworny bałagan, który tam panuje. No i ten owczy pęd zapisywania wszystkiego co żyje do "moi znajomi" Ostatnio ze znajomych musiałem pogonić swoją rodzinę. Zupełnie już ludziom poodbijało;-)

bogda405-12-2007 08:05:04   [#54]

http://www.youtube.com/watch?v=Xs2xwtCyxd0

KajRo, spokojnie, nikt nie zamierza klonować naszej klasy, bo i po co

posłuchaj tower of song, wycisza

Grazia05-12-2007 18:37:27   [#55]
A jak się porusza po tej stronce "naszej klasy"?
beera05-12-2007 18:51:05   [#56]
lepiej zadac to pytanie na forum "naszej klasy"
Gusia05-12-2007 19:26:57   [#57]
tu powinnaś zadać pytanie jak sie poruszać po stronce "ossko.edu.pl" chociaż... w sumie to powinnaś wiedzieć!

:)))))))))))
Karolina06-12-2007 00:05:46   [#58]
KajRo... matko ;))
Marek Pleśniar08-01-2008 01:39:29   [#59]
Raf1 08-01-2008 00:29:21   [#01]

 

może to będzie jak blog (modny ostatnio), ale zarejestrowałam się jako nauczyciel na portalu "nasza - klasa" (zresztą nie tylko jako nauczyciel, ale również jako uczeń. W szkole podstawowej, no cóż nikt się nie zapisał, a przecież to nie takie odległe czasy. Poszłam do szkoły w 1959 roku (jak to było dawno, wnet będzie 50 lat). No tak ....

Dziś odbieram od uczniów zaposzenie do grona znajomych i cieszę się z tego powodu. Mam przed sobą zeszyt z roku szkolnego 1986/87. Jałć;))))) jakie ciekawe zapiski. Ciekawe czy Iza w dalszym ciągu ma kłopoty z ułamkami zwykłymi (chyba nie). Dziś ekonomistka. Co z Maćkiem, Krzysztofem, Sławkiem, dla których matematyka to czarna magia (tak wynika z moich zapisek), co dziś na temat matematyki myśli Adrainna, Kasia, Marzena czy Klaudia.

Portal "nasza - klasa", to chwila refleksji nad naszymi pedagogicznymi poczynaniami. Czemu jestem nauczycielem matematyki?, a nie WF - u, czy informatki? Już wiem, bo od lat kocham to co robię, a matematyka jest naprawdę "królową nauk"!!

waldie08-01-2008 09:48:12   [#60]

Kogo pamiętacie z Waszych nauczycieli sprzed lat? Pewnie to oczywiste: nauczycieli 'dobrych', wymagających, wyrozumiałych, mądrych itd.

A co z tymi 'nauczycielami-inaczej' (o ile na takich natrafiliście)? I to właśnie mnie zaskoczyło: o tych raczej nie pamiętałem, większość z nich nie funkcjonowała w moich szkolnych wspomnieniach (wyparcie do podświadomości?). Dopiero lektura forum 'naszej klasy' mi o nich przypomniała i już wiem dlaczego nie polubiłem wtedy historii a lubię do dziś matematykę :)

Ciekawe czy i jak moi uczniowie mnie zapamiętają?

Można z tego wyciagnąć jakieś 'wnioski do pracy', prawda?

 

Marek Pleśniar08-01-2008 10:15:23   [#61]
jak dla mnie - tylko sentymentalne:-)
aza09-01-2008 23:23:16   [#62]

jacie!!!!!

allle hula.....

nowe serwery mają....

AnJa10-01-2008 08:37:59   [#63]
akurat- bo pora taka:-)
bosia10-01-2008 08:53:05   [#64]
Dzisiaj już nie hula.
aza10-01-2008 09:13:40   [#65]
u mnie hula nadal.....
AsiaJ10-01-2008 09:14:44   [#66]
Wczoraj też tak bardzo nie hulało:-(
AsiaJ10-01-2008 09:15:38   [#67]
aza ma specjalne wejścia ;-)
aza10-01-2008 09:17:02   [#68]
no się wie.....
AsiaJ10-01-2008 09:17:31   [#69]
:)))
bosia10-01-2008 09:37:22   [#70]
Wiadomo stolica :-)))
aza10-01-2008 09:42:35   [#71]

zapeszyliście albo zepsuliście....

:-(((

przestało....

Marek Pleśniar10-01-2008 11:00:49   [#72]

Specjaliści ds. bezpieczeństwa zauważają, że w serwisach społecznościowych ujawniamy całemu światu informacje, którymi nie podzielilibyśmy się z nieznajomym w barze.

Piszemy o naszych szkołach, szefach, współpracownikach, zainteresowaniach, miłościach, przemyśleniach. Takie dane są bezcenne dla złodziei tożsamości. Dzięki serwisom społecznościowym nie muszą już oni atakować komputerów, przełamywać zabezpieczeń systemów operacyjnych czy forsować firewalli. Sami udostępniamy im to, czego szukają.

http://www.webhosting.pl/kategorie/bezpieczenstwo/2008_01/cyberprzestepcy_zaatakuja_serwisy_spolecznosciowe

Cyberprzestępcy zaatakują serwisy społecznościowe
Mariusz Błoński     4 stycznia 2008     06:00
 

Specjaliści ostrzegają, że w bieżącym roku czeka nas wzrost ataków na serwisy społecznościowe.

W roku 2007 tego typu witryny bardzo się rozpowszechniły, dając uczucie złudnego bezpieczeństwa i prywatności. Ich użytkownicy bardzo chętnie zamieszczają w Sieci sporo informacji o sobie.

Te informacje oraz zaufanie, jakim internauci darzą serwisy społecznościowe, przyciągają cyberprzestępców. Tym bardziej że olbrzymia część tych serwisów pozwala na instalowanie rozszerzeń przygotowywanych przez firmy trzecie. A to czyni je podatnymi na ataki.

Pod koniec ubiegłego roku byliśmy świadkami ataków na google’owski Orkut. Cyberprzestępcy próbowali zdobyć szczegóły dotyczące kont bankowych użytkowników i zarazić ich komputery.

Przestępcy umieszczają też w Sieci fałszywe odnośniki do serwisów takich jak YouTube. Użytkownik po ich kliknięciu jest przenoszony na niebezpieczną witrynę, na której dochodzi do ataku.

Nie trzeba jednak korzystać z nielegalnych metod, by np. zdobyć informacje umieszczane przez użytkowników serwisów społecznościowych. Z informacji tych można się np. dowiedzieć, jak nazywają się osoby pracujące w danej firmie, co się tam ostatnio wydarzyło, można poznać stosunek pracowników do szefa itp. Te dane mogą posłużyć cyberprzestępcom do przygotowania ataku opartego na inżynierii społecznej. Mogą dzięki nim udawać współpracownika czy partnera biznesowego jakiejś firmy i przekonać osobę w niej pracującą do wykonania czynności, które pozwolą np. na zainstalowanie szkodliwego oprogramowania w firmowej sieci.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa zauważają, że w serwisach społecznościowych ujawniamy całemu światu informacje, którymi nie podzielilibyśmy się z nieznajomym w barze. Piszemy o naszych szkołach, szefach, współpracownikach, zainteresowaniach, miłościach, przemyśleniach. Takie dane są bezcenne dla złodziei tożsamości. Dzięki serwisom społecznościowym nie muszą już oni atakować komputerów, przełamywać zabezpieczeń systemów operacyjnych czy forsować firewalli. Sami udostępniamy im to, czego szukają.

Eksperci mówią, że korzyści z używania serwisów społecznościowych są na tyle duże, iż nie warto z nich rezygnować. Należy jednak rozważnie zarządzać ryzykiem związanych z ich wykorzystywaniem.

źródło: BBC

krystyna10-01-2008 12:45:03   [#73]

Przestępcy szukają ofiar w Naszej-klasie

Portal także dla złodziei, oszustów i pedofilów

Miało być miejsce spotkań, jest baza danych. W portalu Nasza-klasa.pl zarejestrowało się już ponad 6 milionów osób. To kopalnia wiedzy, ale nie tylko dla znajomych ze szkolnych lat. Swoich ofiar szukają tam przestępcy - ostrzega dziennik "Polska". I zauważa, że coraz więcej osób wypisuje się z portalu.

Złodzieje namierzają tu swoje ofiary i dowiadują się wiele o ich majątku, pedofile szukają dzieci, a windykatorzy - dłużników.

Popularność Naszej-klasy przerosła oczekiwania jej twórców. Ludzie w dobrej wierze opisują, gdzie i na jakim stanowisku pracują, jakim samochodem jeżdżą, gdzie spędzają wakacje. Na forach dyskusyjnych klasowicze zamieszczają dziesiątki informacji, które jeśli dostaną się w niepowołane ręce, mogą okazać się groźne.

"Dzięki Naszej-klasie można w 30 minut dokładnie poznać interesującą nas osobę" - twierdzi Piotr Czerski, informatyk. "Użytkownik, który normalnie w internecie występuje jako na przykład <Łysy-38>, na tym portalu się odkrywa. A to wystarczy, by szybko zebrać wszystkie jego wypowiedzi na wszystkich forach".

Prawdę tę pojęli już najbogatsi ludzie w Polsce, którzy nie logują się w Naszej-klasie albo szybko usuwają z portalu swoje dane. Nie znajdziemy też na forach znanych sędziów i prokuratorów.

"Niektórzy nasi funkcjonariusze, którzy zalogowali się na portalu, już zaczęli się z niego wypisywać" - mówi "Polsce" Waldemar Kowalski, zastępca dyrektora gdańskiego aresztu śledczego. "W pewnym momencie uświadomili sobie, że oprócz starych przyjaciół ze szkolnej ławy mogą zacząć ich szukać ludzie mniej życzliwi. W wiadomym celu".

Iwona, przed 30 laty uczennica jednej z trójmiejskich szkół, niedawno zdecydowała się wyrejestrować z portalu. "Przesadziłam" - wzdycha. "Chciałam pochwalić się przed kolegami z podstawówki, jakie mam wspaniałe życie. Wrzuciłam zdjęcia przed domem, w samochodzie, z wycieczek. No i zlokalizowała mnie pewna zapomniana koleżanka. Najpierw wysyłała maile z prośbą o wsparcie finansowe, potem ustaliła adres i przez wspólnych znajomych telefon. Obawiam się, że jest nie do końca zrównoważona" - opisuje swoje przygody.

Policja przestrzega też przed zamieszczaniem w sieci fotografii przez dzieci. "Pojawiły się już ostrzeżenia w Internecie przez pedofilami, używającymi pseudonimów rodem z kreskówek" - mówią funkcjonariusze, tropiący przestępców seksualnych. Dzieciaki, dla których duża lista znajomych to powód do dumy, przyjmują do niej Simsona lub Kubusia Puchatka. Dzięki temu pedofil może zdobyć dane osobowe, adres szkoły, numer GG i telefonu - ostrzega dziennik.

Ale dla równowagi służby walczące z przestępczością też nie lekceważą najpopularniejszego w Polsce portalu. O pierwszych efektach buszowania śledczych w sieci poinformowała przed kilkoma dniami warszawska komenda, która dzięki danym zdobytym od kolegów z klasy zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu bombowego.

Oficjalnie policja niechętnie wypowiada się na ten temat. Wiadomo jednak, że portal ma pod stałą obserwacją.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article106526/Przestepcy_szukaja_ofiar_w_Naszej_klasie.html#reqRss

 

Marek Pleśniar16-01-2008 17:28:31   [#74]
http://www.gazetawyborcza.pl/1,82709,4842019.html
Marek Pleśniar16-01-2008 17:32:04   [#75]

http://www.tvn24.pl/-1,1535558,wiadomosc.html

- Twórcy Naszej Klasy w sposób profesjonalny podeszli do bezpieczeństwa danych użytkowników. Problem w tym, ze ludzie nie czytają regulaminu, a informacje o sobie podają przerażająco lekkomyślnie – stwierdził Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Mimo tej oceny GIODO skontroluje zabezpieczenia portalu.
 
   Informując przez Internet o swoich danych osobowych musimy mieć świadomość, że mogą być one narażone na atak hakerów. Ta lekkomyślność jest przerażająca, przed urzędem skarbowym nikt by takich danych nie podał. A tam z rozbrajająca szczerością informujemy o wszystkim.      
Andrzej Serzycki, GIODO
Marek Pleśniar17-01-2008 09:02:27   [#76]

coś w tym jest chyba? Konkurencja chce zniszczyć naszą-klasę czyżby?

http://netto.blox.pl/2008/01/mega-FUD.html

 

Marek Pleśniar24-01-2008 22:54:45   [#77]

http://pl.youtube.com/watch?v=hnpGcxPNbrc

 

hania25-01-2008 00:02:32   [#78]
dla mnie cały czas to jakiś socjologiczny fenomen...
tęsknota do znajomości dawnych, uczniów, kolegów, mijającegonieubłaganie czasu...
ale faajne
bosia25-01-2008 00:03:56   [#79]
Dla mnie tez...
ciagle ktoś pisze...
hania25-01-2008 00:05:15   [#80]
się właśnie dowiedziałam o kolejnym zjeździe absolwentów mojego LO tamże....
byłam na 80 leciu - cudna rzecz!
z klasy - 21 osób na 29 kończących.....
wśród absolwentów - profesorowie, lekarze, prawnicy itp
o, i ojciec Leon z Tyńca obecnie - ku memu zdziwieniu!
nawet pociągiem jechaliśmy razem... dziecinko do mnie mówił;-)
Marek Pleśniar25-01-2008 00:11:03   [#81]
serwisy społecznościowe są fajne. Co tu kryć - i my trochę takim jesteśmy - integrujemy sobie nas - ludzi z oświaty. Dlatego im kibicuję - choć nie jakoś nie wiadomo jak:-) Niech im się uda być dobrą, miłą stroną bez łobuzerki i kłopotów.
mamma25-01-2008 00:15:06   [#82]
i ja też niedwno odkrylam swoich kolegow z klasy , ale fajnie popisac  po tylu latach do siebie.
aza25-01-2008 00:17:30   [#83]

to prawda....

stworzyliśmy tu niezłą "naszą klasę".....

aż dziś ze smutkiem przeczytalam w GN dzisiejszym - wypowiedź Pani Dyrektor z Małopolski - że brakuje jej forum, na którym dyrektorzy mogliby dzielić sie praktyczną wiedzą....

 

a żal.......że tu jeszcze nie trafiła....

 


post został zmieniony: 25-01-2008 00:18:19
mamma25-01-2008 00:19:03   [#84]
na pewno nie na tego forum!
aza25-01-2008 00:21:47   [#85]
?
jatoja25-01-2008 00:24:31   [#86]

na pewno nie zna tego forum

albo

na pewno nie ma tego forum

albo

na pewno nie na tym forum ( do innego postu by bylo wtedy)

aza25-01-2008 00:25:22   [#87]
aaaaaaaaaaa!!!!!!!!!
qharz25-01-2008 00:27:55   [#88]
a to czytaliście już?:
http://hacking.pl/pl/news-7280-Nasza_Klasapl_pobierz_sobie_dane_milionow_Polakow_.html
jatoja25-01-2008 00:33:49   [#89]

http://hacking.pl/pl/news-7280-Nasza_Klasapl_pobierz_sobie_dane_milionow_Polakow_.html

warto przeczytać

mamma25-01-2008 00:35:02   [#90]
masz rację aza, odkad se tipsy zrobilam mam problemy z pisaniem.
Marek Pleśniar25-01-2008 00:35:02   [#91]

jasne, to zawsze warto:

Co należy robić by zachować odrobinę anonimowości ?
Lepiej umieszczać mniej danych o sobie niż więcej. Po co w naszej klasie umieszczać numer telefonu? Czy na pewno znajomy z przed 20 lat zadzwoni? Podobnie z numerem GG;

  • Czy na pewno musisz podawać nazwisko? Najlepiej zrobić skrót np. Anna W. przecież jak jesteś dopisany do swoich klas nie jest Ci ono tak naprawdę potrzebne;
  • Podnieca Ciebie jak pół polski widzi Twoje zdjęcie w stroju kąpielowym?
  • AnJa25-01-2008 00:40:03   [#92]
    mnie podnieca
    mamma25-01-2008 00:41:30   [#93]
    o szefie ,cóż za dziwna zbieżność !Tylko nie bij w dziup!
    mamma25-01-2008 00:43:26   [#94]
    ,, bo to , co nas podnieca to sie nazywa kasa '', ale nie zdjęcie AnJi w stroju kapielowym, bez urazy AnJa-)
    Woron25-01-2008 07:14:01   [#95]
    ....to się nazywa klasa ;-)
    Małgorzata25-01-2008 07:58:42   [#96]
    dla mnie to też ciekawe -na forum Naszej Klasy znalazłam sporo informacji o moich byłych uczniach - hm - najstarsi z nich mają po 30 lat, mogę prześłedzić ścieżki kariery i poznać aktualne zdjęcia -niektórych nie poznałabym...dawnych znajomych ze szkoły podstawowej i średniej to akurat nie ma zbyt wielu
    Marek Pleśniar25-01-2008 10:02:28   [#97]

    no i spostrzeżenie które mam całe zycie chyba

    człowiek od maleńkości jest odpowiedzialny za siebie sam

    tak naprawdę to nie rodzice (no chyba że patologia) nas wychowali na takich jacy jesteśmy lecz my sami

    Jesteśmy ci sami. Wszystkie winy i zasługi są nasze.

    większość moich uczniów - dziś dorosłych ludzi - to ci sami ludzie.

     Sa tacy sami - drogę wybrali już wtedy. Zmienne koleje losu to drobiazg - mówie o tym jacy są, jak się wypowiadają, jakie intencje mają gdy coś nam komunikują:-)

    UWAGA!
    Nie jesteś zalogowany!
    Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
    Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
    Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
    Logowanie i/lub zakładanie konta.

    strony: [ 1 ][ 2 ]