Forum OSKKO - wątek

TEMAT: marketing i zarządzanie
strony: [ 1 ]
Marek z Rzeszowa09-03-2002 22:35:17   [#01]
Zajrzałem do Encyklopedii Onetu.
Marketing
(ang. od market ‘sprzedawać; rynek, targ’ z łc. mercari, mercatus ‘sprzedawać’) ekon. ogół zintegrowanych działań przedsiębiorstwa, polegających na poznaniu, a następnie zaspokojeniu potrzeb odbiorców na jakiś towar lub usługę, stworzeniu popytu na dany towar lub usługę i utrzymywaniu go na określonym poziomie za pomocą różnych mechanizmów rynkowych, np. reklamy, promocji, właściwej polityki cenowej, produkcji, optymalnego obrotu towarem, usług gwarancyjnych;
Zwróćcie uwagę na wytłuszczony tekst.

Na eduseeku jakiś pseudo terrorysta ;-) ostatnio zgryźliwie napisał: poczatek kisniecia we wlasnym sosie na daleko zapomnianej i nie reklamowanej witrynie. 113 mini sosikow.
Nie grozi nam to z pewnością. Ale zbyt wiele osób stwierdziło, że dłu...ugo nas szukało.
Wszedłem na stronę Vulcana. O forum cichuteńko.
Wpisałem w przeglądarce "forum dyrektorów". Wyszło mi to:

"Forum dyrektorów" - znaleziono 5 pasujących dokumentów.
Witryny i strony WWW

Ogólnopolski Zlot Nauczycieli-Internautów: Zubrzyca 2001 - PROJEKT ZAPROSZENIA
który odbędzie się w dniach 18-20 maja 2001 roku pod patronatem: Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej, Działu Edukacyjnego Internet Data Systems SA, ...
http://www.japa.vulcan.pl/OZNI-2001/zaproszenie.htm - strona z 09.11.01; 3.8K; Znajdź podobne »

http://www.dodn.wroc.pl/kursy/konferencje.html
SK01W Technologia informacyjna jako nowoczesne narzędzie wspomagające kształcenie DODN Wrocław i > Pierwszy rok reformy w szkołach ponadgimnazjalnych - cele i treści kształcenia w zakresie ...

http://www.dodn.wroc.pl/kursy/konferencje.html - strona z 07.03.02; 138.8K; Znajdź podobne »
D049JG Zmiany w zachowaniach i potrzebach dziecka w wieku szkolnym pod wpływem telewizji, filmu, gier komputerowych. DODN Filia Jelenia Góra i Wiedza o zakresie wpływu i zmianach w osobowości ...

http://www.dodn.wroc.pl/kursy/5.html - strona z 09.03.02; 200.5K; Znajdź podobne »


http://www.dodn.wroc.pl/kursy/statutowe.html
S01JG Nadzór pedagogiczny dyrektora DODN Wrocław i Kształcenie umiejętności nadzoru pedagogicznego dyrektora. dyrektorzy placówek oświatowo-wychowawczych b Izabela Błachno X-XII. ...

http://www.dodn.wroc.pl/kursy/statutowe.html - strona z Informacja z prac Zarządu Miasta Koszalina pomiędzy sesjami Rady Miejskiej (od 2 września ...

http://www.koszalin.pl/Pol/aktual8/Informacja.htm -


Tak więc skoro to forum dyrektorskie to nie zapomnijmy o utrzymywaniu popytu na nie, na określonym poziomie za pomocą różnych mechanizmów rynkowych, np. reklamy, promocji, optymalnego obrotu towarem, usług gwarancyjnych.
Jakie macie pomysły marketingowe, starzy wyjadacze?
Czy rzeczywiście "kicha we własnym sosie"?

Marek
beera09-03-2002 22:42:10   [#02]

Przede wszystkim...

...trzeba napisać maile do wszystkich z listy Kerama!

To najważniejsze!
Marek z Rzeszowa09-03-2002 22:45:48   [#03]
Tylko, że na listę Kerrama wpisało się duż mniej osób, niż rzeczywiście korzystało z eduseeka.
Jak do nich dotrzeć?
Ania09-03-2002 22:47:25   [#04]
No i jeszcze wejście ze strony głównej Vulcana...
Byłoby wygodnie w ten sposób.
Marek Pleśniar09-03-2002 22:47:57   [#05]

ja na razie wysyłam

inni trudno - znajdą się
dodajmy stronę janusza do list na portalach?
czy nie?
Ania09-03-2002 22:53:18   [#06]
Zdecydowanie warto. Ale to musi Janusz sam.
Chyba.

Marku, a Ty, wysyłając maile, dopisz prośbę o powiadamianie o nowym forum także i tych, o których wiedzą, że korzystali z eduseeka.
Bo Marek ma rację, że nie wszyscy się wpisali.
A szkoda ich sobie tak odpuścić.

Chyba jednak należałoby powstrzymać się od agitowania na innych forach, żeby nie zarzucono nam agresywności.
beera09-03-2002 22:57:04   [#07]

przede wszystkim!

Nasza lista- tu nie ma sprawy- oni nasi.
Nad resztą pomyślmy spokojnie.
Mariola z O09-03-2002 23:07:16   [#08]
maile koniecznie
a na eduseeku juz była agitacja
może więcej juz nie?
Marek z Rzeszowa09-03-2002 23:10:12   [#09]
Nie mogłem się powstrzymać.
;-))

Marek
Zola09-03-2002 23:27:39   [#10]
Spokojnie,jak ktos korzysta z eduseeka to nas znajdzie. Oby tylko chciał.
Marek Pleśniar09-03-2002 23:35:31   [#11]

nie tylko tu nie mogłeś:-))))))

mic:-)
Janusz Pawłowski10-03-2002 00:49:09   [#12]
Powoli, powoli - nie wszystko na raz.

Albo inaczej - u mnie tylko dwie ręce u ramion.

Jest sobota. Forum ruszyło w czwartek.
W tej chwili znacznie ważniejsze dla mnie jest dopracowanie forum - tak, aby można było powiedzieć, że w zasadzie niczego już w nim nie brakuje.

Ci z Was, którze testowali forum przed jego otwarciem dobrze wiedzą o co chodzi - Renata zdaje się powiedziała coś w stylu: "od brzytkiego kaczątka do ...".
Wiecie jak ono wyglądało - w zasadzie zupełnie nie wyglądało.
Czy ktoś z Was, zachęcony do zajrzenia na forum w tamtym stanie (fatalny, roboczy layout, mało funkcji i mozliwości, ...) zaglądnąłby tam potem? Zobaczyłby, stwierdził - koszmar i beznadzieja - partactwo - i z tym przekonaniem nigdy więcej by tu nie zaglądał.

Żeby reklamować produkt, trzeba go najpierw zrobić, a przynajmniej doprowadzić do stanu, w którym będzie co reklamować.
I to właśnie robię po nocach.
Na przykład - nie chcę, aby ktos przypadkowy wszedł - zobaczył, że nie może się wypisać z subskrypcji komentarzy w wątku i stwierdził, że to bez sensu.
Po co mi to? Przeciez dla każdego jasne jest jak słońce, że skoro można taką subskrypcję zamówic, to musi yć też możliwość rezygnacji z niej. Nie każdy, kto tu wejdzie wie, że forum to dopiero powstało - że wszystkie oczywiste mechanizmy sie w nim znajdą. Ale to wymaga czasu - moje dwie ręce i Wojtka dwie to tylko cztery - pracujemy nad tym dopiero od tygodnia - przecież się nie rozerwiemy jak ta żaba.

Wypowiedż, którą Marku zacytowałeś: "poczatek kisniecia we wlasnym sosie na daleko zapomnianej i nie reklamowanej witrynie. 113 mini sosikow" dała świadectwo kompletnego niezorientowania jej autora.
Forum jest bowiem przygotowane i udostępnione jego uzytkownikom przez firmę w której pracuję.
Jest ona zaś wystarczająco znana w środowisku oświatowym, a jej witryna odwiedzana, aby stwierdzenia o "zapomnianej i niereklamowanej witrynie" zbyć uśmiechem pobłażania.

W przyszłym tygodniu (może już w poniedziałek) w menu witryny vulcana (a pewnie i kilku innych popularnych witryn), pojawi się pozycja: Forum dyskusyjne. Ale to jest chyba oczywiste.
Powstanie jeszcze kilka for - ale już bardziej tematycznych - obejmujących trochę inne obszary działalności oświaty.

Natomiast nie uważam, żeby w dobrym tonie było ogłaszanie przeze mnie na innych forach informacji o tym, że jest jeszcze jedno.
To tak, jakby ktoś prowadzący kawiarnię w innej kawiarni krzyczał: dwie ulice stąd jest też kawiarnia - pijcie kawę tam.
Napisałem wprawdzie o tym na eduseeku.
Czułem, że w jakimś sensie mam do tego prawo - Ci, którzy pamiętają moją aktywność tam, chyba zgodza się ze mną.
Ale napisałem raz  - więcej już mi nie wypada - byłoby to bardzo nietaktowne.

A może tam ludzie chcą zostać w tamtej kawiarni i im tam dobrze?
Bywa, że ktoś powie - chodźmy - przenieśmy się gdzie indziej - ale to jest ich decyzja.

Jeśli funkcjonalność tego forum będzie na wysokim poziomie (a o to się właśnie staram oprogramowując je), i jeśli jakieś kłopoty techniczne nie będą go zbyt często dotykać, to nie mam obaw co do tego, że zdobędzie ono popularność.

Jeśli ktoś, komu spodoba się to forum uzna, że warto o nim powiedzieć znajomym - to sprawi mi tym dużą satysfakcję - jak każdemu, czyją pracę chwalą.
Ale ja samochwałą nie chcę być - docenicie - będę szczęśliwy - słusznie skrytykujecie - będę myślał co zmienić, aby uwzględić te racje.
gordon10-03-2002 00:56:43   [#13]
Janusz,
Będziesz odpowiedzialny za nasze zapuchnięte z niewyspania oczy. A sio do łóżek.
:-)
stan10-03-2002 02:35:44   [#14]

:-)

Abyśmy tylko nie zagadali tych "nowych" gości na śmierć ?
:-)
stan
Marek Pleśniar10-03-2002 07:42:48   [#15]

to prawda

najlepszą rekomendacją jest opinia znajomego - takiego którego cenimy

zależałoby mi tylko na powiadomieniu wszytkich znajomych z grupy 113:-)) żeby nie pomijać nikogo z tych, co to z nami zawsze byli
Ania10-03-2002 08:17:16   [#16]
Marku
Lista jest nasza, oddolna.
Z tym nie musimy czekać na Janusza.
Powiadamiaj i już.
Forum już jest fantastyczne, przecież wiemy o tym.
Janusz- perfekcjonista - zamieści link na głównej Vulcana gdy będzie zadowolony z efektu , a my znajomych poinformujmy od razu i szlus!

Do całej 113. No może z wyjatkiem tej "51" która tu już jest, bo szkoda zapychać niepotrzebnie łącza.
I dodaj coś w rodzaju "Powiedz o forum swoim znajomym :-)"
Marek Pleśniar10-03-2002 08:18:59   [#17]

ok

tak jest aniu!
:-)
jerzyk10-03-2002 09:20:51   [#18]

powoli a dokladnie

Podzielam zdanie Janusza najpierw Jakość potem Ilość. A tak naprawdę to atrakcyjność forum zależy od jego ciekawej tematyki , to najbardziej przyciąga ludzi. Przypomnijcie sobie początki na eduseku , też nie od razu było Was 113. Przysłowie mowi że " kto szuka ten znajduje" i wierzcie mi ludzie to potrafią . Ja znalazłem Was sam , a że pozwoliliście :-))) zostać ,to serdeczne dzięki. Myślę więc tak : Janusz z Wojtkiem niech dbają o technikę, a my musimy zadbać o tematykę i to chyba będzie najlepsza droga i reklama. No ale oczywiście szczęściu........ też trzeba pomagać -  dlatego rekomenduję wszem i wobec. Jednak proponuję uzbroić się w cierpliwość , wszystko pokaże czas.
Marek Pleśniar10-03-2002 09:31:09   [#19]

no, ..

o tematykę też Janusz dba

a raczej dbywa:-)
bo ostatnio zajęty
jerzyk10-03-2002 09:40:36   [#20]
Marku, dzięki, rzeczywiście, palnęło mi się, to jest oczywiste - przecież jest Guru . Janusz wybacz, kajam się :-)))
Marek Pleśniar10-03-2002 10:09:37   [#21]

kajaj, kajaj

:-)
jerzyk10-03-2002 10:59:06   [#22]
już przywdziałem włosienicę  a obok mam wiaderko popiołu
:-)))
beera10-03-2002 11:02:19   [#23]

no dobra ;-)

Ale ustalcie kogo tu zapraszać
Dyrków- gawędziarzy?
Nauczycieli gawędziarzy?
Dyrków niegawędziarzy ale za to nauczycieli gawędziarzy,
dyrków niegawędziarzy i nauczycieli niegawędziarzy
gawędziarzy niedyrków ale nauczycieli ...

O MiC!!!

Popimpkowało mi się :-))))))))))))))))

Huraaa!
Jestem zlośliwa tu :-))
Ale nieee gniewajcie się :-)
Wyjeżdżam na studia jutro na tydzień i chcę po sobie zostawić pamięć żmijowatego ozorka :-))
Marek Pleśniar10-03-2002 11:54:30   [#24]

co ci się udało

czyli jak zwykle:-)
SławekL10-03-2002 22:29:39   [#25]
Ozorek niczego, ale żmija?:-))
Marek Pleśniar11-03-2002 08:08:31   [#26]

reszta

żmiji adekwatna - ale jak nam cała skóra miła to nie gawędźmy dłużej na ten temat:-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]