Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kontynuacja stażu w drugiej szkole
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Iwon13-09-2007 06:34:54   [#101]
Czy w sytuacji połączenia szkół w zespół ( i zmiany dyrekcji) nauczyciele będący w trakcie stażu powinni otrzymać od poprzedniego dyrektora ocenę dorobku?
rzewa13-09-2007 06:37:08   [#102]
wg. mnie nie -> nie zmieniają miejsca pracy
zinka21-10-2015 20:33:29   [#103]

Mam podobny problem.

Od 1 września zatrudniłam na zastępstwo nauczyciela kontraktowego, który miał za sobą rok stażu na mianowanego. Poprosił o kontynuację, wyraziłam zgodę prosząc o aneks do planu rozwoju. Nauczyciel złożył. Ocenę cząstkową przyniósł dopiero 10 października. Czy zrobiłam dobrze, wyrażając zgodę na kontynuację od 1 września? Już sama nie wiem ....

Jacek21-10-2015 20:49:43   [#104]

jest ok.

MKJ23-10-2015 21:50:21   [#105]

Hm, nie do końca...

Nie ma takiego pojęcia jak kontynuacja stażu - nauczyciel zawsze rozpoczyna staż od początku z pełnymi formalnościami, czyli składa wniosek w odpowiednim terminie wraz z planem rozwoju (w przepisach nie ma mowy o "aneksie do planu rozwoju"; plan rozwoju został w poprzedniej szkole, więc jak nauczyciel może złożyć do niego aneks w nowej szkole?). I teraz, jeśli nauczyciel dostarczy ocenę dorobku zawodowego za okres stażu w poprzedniej szkole, to dyrektor zalicza nauczycielowi ten okres i jego staż w nowej szkole jest w tym przypadku odpowiednio krótszy. No i przy wystawianiu oceny dorobku dyrektor bierze pod uwagę ocenę z poprzedniej szkoły (pojęcie "ocena cząstkowa" również nie występuje w przepisach).


post został zmieniony: 23-10-2015 21:51:08
zinka24-10-2015 23:29:17   [#106]

Jeszcze raz ....

1. Nauczyciel składa wniosek o rozpoczęcie stażu w nowej szkole. 2. Dyrektor wyraża zgodę i podaje termin złożenia projektu planu rozwoju zawodowego na 2 lata i 9 miesięcy. 3. Nauczyciel składa projekt planu a dyrektor zatwierdza lub oddaje do poprawki. 4. Nauczyciel przynosi pozytywną ocenę 10 października za okres stażu w starej szkole. 5. Dyrektor skraca staż o rok.

A co z planem? Czy nauczyciel pisze aneks do planu (bo to, co zaplanował na 2 lata i 9 m-cy, musi zrobić w 1 i 9 m-c)? Czy nowy plan? Dyrektor ponownie zatwierdza.

Czy tak?

 

rzewa24-10-2015 23:55:05   [#107]

1. n-l sklada wniosek wraz z PRZ

2 i 3.Dyrektor przyjmuje do wiadomosci wniosek i zatwierdza PRZ (po ew. poprawkach)

4. n-l dostarcza ocenę za zrealizowany staż w poprzedniej szkole

5. Dyrektor informuje n-la, że w zwiazku z zaliczeniem mu 1 roku stazu zrealizowanego w poprzedniej szkole jego staz zakonczy się. .. (podaje datę)

6.n-l modyfikuje PRZ w związku ze skróceniem stażu 

7. dyrekyor zatwierdza zmianę PRZ

zinka25-10-2015 19:51:51   [#108]

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Z takim przypadkiem mam do czynienia po raz pierwszy, stąd wątpliwości.

Nurtuje mnie jednak jeszcze słownictwo. W rozporządzeniu o uzyskiwaniu stopni awansu zawodowego jest pojęcie "projekt planu rozwoju zawodowego". Czy to znaczy, że Plan RZ przed zatwierdzeniem jest projektem, czy nauczyciel składa z nazwą "projekt PRZ", a po zatwierdzeniu jest planem RZ.

Ale to z tego wszystkiego najmniej istotne ...

eng125-01-2017 14:08:45   [#109]

Czy ktoś z Państwa ma gotowe pismo, które dyrektor kieruje do nauczyciela? Trochę zagubiłam się :)

 

edek25-01-2017 14:38:21   [#110]

Moja szkoła jest tą pierwszą ..

nauczyciel był zatrudniony na zastępstwo od 01.09.2014 do końca stycznia br. - realizował u mnie staż na nauczyciela dyplomowanego

znalazł pracę w innej szkole od 01.02.br.

czy dobrze myślę jeśli:

- poczekam do końca stycznia

- nauczyciel złoży sprawozdanie za ten okres stażu

- dokonam oceny dorobku

- nie wydam zaświadczenia o zatrudnieniu

Dobrze?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]