Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dyrektor opiekunem stażysty-c.d
strony: [ 1 ]
kasia131-08-2007 15:29:39   [#01]
Wracam do wątku- był 3 lata temu. Jestem nowym dyrektorem, dotychczas miałam wszystkie praktykantki, myślę, że sprawia mi przyjemność i satysfakcję wprowadzanie nowych osób w tajniki zawodu. Będzie u nas stażystka. Jest jedna osoba z jej specjalizacją- ale mam obawy natury personalnej. Poza tym jest trudność z pogodzeniem obowiązkowych udziałów w zajęciach wspólnych- miałyby się te dziewczyny mijać w grafiku..padała propozycja do przemyślenia, abym jako dyr poprowadziła ją jako opiekun.......Co o tym sądzicie, może ktoś z Was już to przerabiał???
Maryna31-08-2007 16:21:45   [#02]
Nie żadnego problemu. Dyrektor może być opiekunem stażu. Opiekun stażu nie musi być tej samej specjalizacji, co nauczyciel odbywający staż.
AnJa31-08-2007 16:26:52   [#03]
"dotychczas miałam wszystkie praktykantki, myślę, że sprawia mi przyjemność i satysfakcję wprowadzanie nowych osób w tajniki zawodu. Będzie u nas stażystka. Jest jedna osoba z jej specjalizacją- ale mam obawy natury personalnej. Poza tym jest trudność z pogodzeniem obowiązkowych udziałów w zajęciach wspólnych- miałyby się te dziewczyny mijać w grafiku..padała propozycja do przemyślenia,"

czy tylkomnie się ten post jakos tak dwuznacznie kojarzy?
zgredek31-08-2007 16:27:21   [#04]
no
AnJa31-08-2007 16:28:00   [#05]
tak?
czy
nie?
zgredek31-08-2007 16:31:17   [#06]

1. nie wiem czy tylko tobie

2. a o moim kojarzeniu to nie umiem napisać, bo nie wiem, czy mi, czy mnie (a z tymi przecinkami to też nie wiem)

kasia131-08-2007 16:34:14   [#07]
No jak Wam się kojarzy??????????? Napiszcie wprost...................Ja piszę suche fakty a Wy- a może jednak? Nie ,nie zależy mi na kasie, za praktykantki nie było pieniążków.................Ludzie, nie chce popełnić błędu, przecież nie każdy nadaje się na opiekuna stażu........
AnJa31-08-2007 16:34:14   [#08]
z przecinkami to  mi

znaczy Ci

a mnie się kojarzy
kasia131-08-2007 16:34:49   [#09]
Jakie przecinki??????????????
zgredek31-08-2007 16:35:33   [#10]
Kasia - nam to się zupełnie co innego kojarzy - to znaczy ja jeszcze nie wiem, ale w zasadzie chyba to samo jednak co AnJi;-)
kasia131-08-2007 16:37:08   [#11]
Bo mi zapachniało, że mnie podejrzewacie o czerpanie korzyści majątkowych z bycia opiekunem stażysty.........................lepiej poradźcie, albo wytłumaczcie przecinki, jak jest się z czego pośmiać, pośmiejemy się.................
AnJa31-08-2007 16:37:29   [#12]

tu

Wracam do wątku- był 3 lata temu. Jestem nowym dyrektorem, dotychczas miałam wszystkie praktykantki, myślę, że sprawia mi przyjemność i satysfakcję wprowadzanie nowych osób w tajniki zawodu. Będzie u nas stażystka. Jest jedna osoba z jej specjalizacją- ale mam obawy natury personalnej. Poza tym jest trudność z pogodzeniem obowiązkowych udziałów w zajęciach wspólnych- miałyby się te dziewczyny mijać w grafiku..padała propozycja do przemyślenia, abym jako dyr poprowadziła ją jako opiekun.......Co o tym sądzicie, może ktoś z Was już to przerabiał???
...
o brak chodzi czasami

a czasami brak czyni róznicę:-)))
....
nie uznaję, osobiscie, przecinków,
kasia131-08-2007 16:38:29   [#13]
Kurcze i chyba o molestowanie też mnie nie podejrzewacie?????????Może lepiej to wyciąć, bo...................strony mają..............oczy??????????USZy???????????????
kasia131-08-2007 16:39:38   [#14]
Nie rozumiem, sorry..............
rzepek31-08-2007 17:31:37   [#15]
Możesz być jako dyrektor opiekunem stażysty. Ja byłam, stażystka awansowała, nie było problemów.
kasia131-08-2007 17:32:53   [#16]
I nie potrzebne było żadne szczegółowe uzasadnienie tego faktu? Z perspektywy czsu, czy to była dobra decyzja?
dota c31-08-2007 17:35:08   [#17]

AnJa i Zgredek jesteście okropni !!!

Kasiu, możesz mieć problemy ze składem komisji kwalifikacyjnej (poszperaj w szukajce).

Z moich dowiadczeń: byłam opiekunem i było fajnie, tylko roboty!!! Cierpi ktoś zawsze. Najczęściej rodzina dyrektora, bo nie ma on dla nie czasu (nie wspomnę o czasie dla samego siebie).

zgredek31-08-2007 17:57:20   [#18]
aleśmy się wycofali, gdyśmy zauważyli okropieństwo nasze (na wszelki wypadek piszę też w imieniu kolegi)
dota c31-08-2007 18:01:16   [#19]
:)
kasia131-08-2007 18:04:32   [#20]
Paskudy!!!!!!!!!!!!A jak tak lubię zgredka................humor Anji też już przetrawiłam...............za dużo się polityki naoglądaliście.........pomimo wszystko- pozdrawiam!
zgredek31-08-2007 18:08:39   [#21]

wybacz człowiekowi przemęczonemu przygotowaniem do nowego roku;-)

pozdrowienia:-)

Madzia1131-08-2007 20:48:50   [#22]

opiekun

Według mnie dyrektor nie może byc opiekunem stażu

KN art9cust4 pkt 2 i art 1 ust 2 pkt 2

chyba, że jest to niepubliczna placówka lub publiczna prowadzona przez osoby fizyczne a nie samorząd. Tylko z drugiej strony - kiedy jest b.mała placówka /np.przedszkole/, gdzie nie ma komu tej funkcji przydzielić, a OP nie wyrazi zgody, aby był opiekun z innej placówki, bo w planie finansowym nie będzie kasy dla osoby z zewnątrz

zgredek31-08-2007 20:55:23   [#23]

4. Nauczycielowi stażyście i nauczycielowi kontraktowemu odbywającemu staż dyrektor szkoły przydziela spośród nauczycieli mianowanych lub dyplomowanych opiekuna, z zastrzeżeniem że:

 

1) w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, opiekunem nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego może być również nauczyciel zajmujący stanowisko kierownicze;
 
 
------------------------
tutaj chodzi o to, że w tych z art.1 ust. 2 pkt 2 - nie musi być to nauczyciel mianowany lub dyplomowany - ale może być także nauczyciel z innym stopniem lub bez stopnia, byle zajmował stanowisko kierownicze
 
---------------------
natomiast nie ma zastrzeżenia, że opiekunem stażu nie może być dyrektor - mianowany lub dyplomowany

rzewa31-08-2007 20:56:51   [#24]
nie rozumiem... gdzie jest tam napisane, że nie może?

przecież przytoczony przez ciebie przepis mówi tylko o tym, że w placówkach niepublicznych lu publicznych nie prowadzonych przez jst opiekunem stażu nie musi być n-l mianowany (dyplomowany), jeżeli pełni funkcję kierowniczą

i nic więcej w tym temacie tam nie ma...
Terina31-08-2007 20:59:37   [#25]
Ja tez uważam, ze dyrektor nie tylko nie może ale nie powinien byc opikunem tazu. Mało ma roboty ? Co on/ona jest ? Horpyna ? Wszystko udźwignie sam ?
Bez przesady.
Wysłałam ci zresztą moje zdanie w tej sprawie na priva. Pokrywa sie ze zdaniem Maryny : opiekunem stazu może być niespecjalista z tej dziedziny, którą reprezentuje stażysta. Przy okazji opiekun też sie czegoś uczy.
dota c31-08-2007 21:19:13   [#26]

Dyrektor może być - w świetle przytoczonych wyżej przepisów.

Czy powinien? To inna kwestia i o tym można dyskutować - jeśli ktoś chce. Na pewno nie musi być opiekunem i skoro tylko stwierdzi, że nie udźwignie, albo nie chce dźwigać (ja już np nie chcę) - to nikt go nie zmusi (chyba, że sam siebie przymusi :).

bemanka31-08-2007 22:45:04   [#27]

opiekun

 Od wrzesnia bede pełnic funkcje dyrektora a jednocześmnie juz rok byłam piekunem stazu nauczycielsa kontraktowego , nie mam komu przydzielić w tym roku tej funkcji więc nadal będę opiekunem przeciez nie zostawię człowieka na lodzie , sama jestem w trakcie awansu  i mam fylemat co zrobić
JarTul31-08-2007 23:23:03   [#28]
Trzeba zwrócić tutaj uwagę na fakt, który zawsze jest rozważany w czerwcu.
Dyrektor opiekunem stażu, a skład komisji kwalifikacyjnej:
- dyrektor
- opiekun stażu
- przewodniczący zespołu przedmiotowego lub wychowawczeg
- przedstawiciel ZZ (o ile wnosi o to osoba, która odbyła staż).
I problem w jakiej roli występuje dyrektor:
- dyrektora?
- opiekuna stażu?
teka5702-09-2007 22:05:08   [#29]
ja ten problem przerabiałem w ubiegłym roku,jest to niezreczna sytuacja.jednak prawo tego nie zabrtania - ale w tym roku  już tego nie chcę,dlatego,że kosztowało mnie to bardzo dużo czasu,nerwów ,by się wywiązać .Nie ukrywam problemu podczas pisnia składu komisji.Wówczas porosiłem  stażyste  o napisanie wniosku o przedstawiciela związku, bo komisja ma się skladać aż z trojga członków -a wówczas wystąpił problem- ja -dyrektor +nauczyciel i + ...kto? opiekun... ja?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]