Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nowy minister?
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
aza13-08-2007 23:13:43   [#101]

profesor....hmm....(mam bliski kontakt z jednym takim)...

filozof.....(hm... w dzisiejszych czasach)....

le(gu)tko nie będzie...

i jeszcze dziś 13....

AnJa13-08-2007 23:14:10   [#102]
hania- może u was dyrektory-faceci tak mają

ja tam róznię się nie kolorami -a pod(właściwie nad) szyja to mam ze 3 podbródki

a do dole i górze to się wypowiadac nie będę- bom skromny
aleksandra200413-08-2007 23:15:55   [#103]
a dlaczego kuratorzy mogą się pakować?
AnJa13-08-2007 23:18:43   [#104]
bo przymusu pracy nie ma?
Majka13-08-2007 23:24:48   [#105]
http://chetkowski.blog.polityka.pl/

Martwi mnie jedynie świadomość, że Ryszard Legutko to minister na chwilę. Nie zdąży zagrzać miejsca, a już będzie musiał zbierać manatki. Chyba że los spłata figla i okaże się, że ten, kto miał urzędować krótko, pobije rekord w długości sprawowania rządów w MEN. Na razie Legutko znany jest z tego, że dawniej filozofował, a teraz trzyma się mocno Kaczyńskich. Czy na nowym stanowisku zdecyduje się na odrobinę samodzielności, czy tez będzie chodził tak, jak mu Bracia zagrają, zobaczymy. Jako senator niczym nie zaskoczył - wzorcowo realizował politykę PiS. I właśnie z tego powodu nie jest mi do śmiechu. Ufam tylko, że Ryszard Legutko, znawca filozofii, było nie było, nie jest na tyle otumaniony polityką, aby zapomniał, że zaszczyty trwają bardzo krótko, ale ciągną się smrodem za człowiekiem przez całe życie.(...)
AnJa14-08-2007 00:01:08   [#106]
Braci edukacja nie obchodzi- i to jest/była/będzie szansa dla każdego ministra edukacji z ich nadania.
Adams13514-08-2007 00:44:02   [#107]

...

Kierunek Giertycha dobry, szczegóły do weryfikacji

Rozmowa z nowym ministrem edukacji Ryszardem Legutką

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4387496.html?skad=rss

Adams13514-08-2007 00:53:22   [#108]

...

Edukacja w rękach tradycjonalisty

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4387498.html?skad=rss

Gaba14-08-2007 01:19:59   [#109]

to wersja Handkego, bo podstawę pr. podpisano 15.02.99!

To może najlepiej zostawić to, co było w lekturach przed Giertychem?

- No, ale to byłaby wersja minister Łybackiej... Wie pani, ja chciałbym przede wszystkim odejść od tego, co było do tej pory, czyli od wychodzenia z coraz to nowymi pomysłami. To nieprawda, że oświatę należy nieustannie reformować. A potem przyjdzie jakiś inny mądrala i od nowa będzie coś budował. Ja uważam, że trzeba pracować na instrumentach, które zastaliśmy, i najwyżej je udoskonalać. Nie byłem zwolennikiem gimnazjum np., ale już je mamy. Nie wycofywałbym się z tego, tylko starałbym się udoskonalać.
Marek Pleśniar14-08-2007 08:55:55   [#110]
wypowiada sie minister przytomnie a to dość przyjemna odmiana
Gaba14-08-2007 08:59:08   [#111]
dziś parę i nawet komplementów w prasie krakowskiej... - parę razy był także chyba i u nas na Forum cytowany przy różnych okazjach.
AnJa14-08-2007 09:26:35   [#112]
był

nie wiem jakim będzie ministrem- ale uważam, że jesli już konserwatysta to tylko z Krakowa
...
tak przy okazji- miał byc premier z Krakowa, jest 3 ministrów z Krakowa

ciekawe , co gorsze;-)
Małgoś14-08-2007 09:41:06   [#113]
08:43, 14.08.2007 /TVN24, Polskie Radio
Legutko: mundurki zostaną
NOWY KANON LEKTUR SZKOLNYCH - Z DROBNYM RETUSZEM
 
Zmiana przepisów o wprowadzeniu mundurków szkolnych na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego byłaby absurdalna - uważa nowy szef MEN i zapowiada, że nie zrobi rewolucji w resorcie.
Ryszard Legutko pytany, po co obejmuje tekę ministra w przededniu planowanych przyspieszonych wyborów powiedział, że jest realistą, jednak liczy, że "coś mu się uda zrobić". - Rewolucji na pewno nie będzie i nie będę robił czystek kadrowych. Jednak kilka osób na pewno pożegna się ze stanowiskami - powiedział.

Zdaniem Legutki, za mundurkami przemawia pozytywny stosunek społeczeństwa do tego stroju. Minister dodał, że szkoły przez wiele lat stosowały mundurki. - To, że mundurków nie ma, to kwestia ostatnich kilkunastu lat - przypomniał w TVN24. Dodał jednocześnie, że resort będzie się chciał teraz przyjrzeć, jak stroje szkolne się sprawdzą. - Czy zniknie rewia mody i zróżnicowanie, że ktoś przychodzi w koszulce markowej i patrzy z góry na tych, co przychodzą do szkoły w koszulce z bazaru - podkreślił.

Minister zapowiedział, że do przyszłego tygodnia podejmie decyzję w sprawie lektur. Planuje dokonać w niej drobnego retuszu. - Jestem przeciwnikiem czytania lektur we fragmentach. Co to znaczy "czytałem fragmenty Potopu", albo "czytałem fragmenty Ferdydurke"? Albo czytałem, albo nie - powiedział. Dodał, że uczenie się polega właśnie na czytaniu. - A nie na leżeniu - ocenił.

Odnosząc się do kwestii wliczania oceny z religii do średniej na świadectwie, minister przyznał, że jego podejście do tego jest "chłodne" i nie jest entuzjastą tego pomysłu. - Decyzja jeszcze nie została podjęta, gdyż wymaga to przeprowadzenia wcześniejszej analizy - zastrzegł.

W ocenie Legutki, minister Roman Giertych dobrze zrobił angażując się w program "zero tolerancji" w szkołach. - Jednak mój poprzednik specjalizował się w ogólnikach, a mniejszą wagą przykładał do szczegółów. Ja właśnie nimi chcę się zająć - podkreślił. - I nie będę robił co kilka dni konferencji, by przekazać swoje pomysły - zastrzegł.

Pytany o podwżyki dla nauczycieli, nowy minister edukacji uznał, że są one możliwe, jednak musi się przyjrzeć temu problemowi. Jego zdaniem, powinno dojść do racjonalizacji poziomu zarobków uzależnionego od jakości uczenia.

Szef MEN nie jest zwolennikiem gimnazjów. Zaznaczył jednak, że nie warto przeprowadzać kolejnej reformy systemu edukacji
Bas14-08-2007 09:44:04   [#114]

A dziś w TVN24 - kanon do konsultacji, fragmenty - wykluczone; mundurki - do sprawdzenia przez rok, dwa; religia na świadectwie - niekoniecznie, sprawdzić z konstytucją. To ostanie mnie cieszy, bo inaczej znowu muszę grzebac w statucie:-(

Ale uczucia mam mieszane po wypowiedziach kilku jego studentów. Radykalny ci on i nie przebiera w słowach. Kiedys mówiono o takich "pryncypialny". Tylko o jakie pryncypia chodzi?

DYREK14-08-2007 10:14:45   [#115]

a od grudnia ( po wyborach ) - nowy minister ;-)

i nowe pomysły;-)

Marek Pleśniar14-08-2007 10:17:45   [#116]
minister rzecz nabyta. Od półtora roku trzeci
Żaczek14-08-2007 10:52:13   [#117]

Witam.

Hmm. Pażyjom, uwidim.
beera14-08-2007 16:35:30   [#118]

jakie jajca...

LPR chce odwołać min.Legutkę za religię

ORZECHOWSKI: RELIGIA WLICZANA DO ŚREDNIEJ LUB WNIOSEK O DYMISJĘ
Orzechowski: religia liczona do średniej albo wniosek o odwołanie szefa MEN
tvn24.pl
- Jeżeli nowy minister edukacji wykreśli religię z listy przedmiotów liczonych do średniej ocen, to LPR złoży wniosek o jego dymisję - zapowiedział były wiceszef MEN Mirosław Orzechowski.
Nowy minister edukacji Ryszard Legutko zapowiedział dziś - w dzień po objęciu funkcji - na antenie TVN24, że "nie jest entuzjastą pomysłu, żeby religia była liczona do średniej ocen". Dodał, że decyzję w tej sprawie podejmie w najbliższym czasie.

LPR ripostuje natychmiast: - Jest to rzecz skandaliczna i wskazująca, jakie elementy programowe przyświecają nowemu rządowi PiS - grzmiał Orzechowski, do niedawna wiceminister edukacji, jednoczesnie wiceprzewodniczący Ligi Polskich Rodzin. Według niego słowa Legutki świadczą o "odwrocie od tego, co oparte na wartościach, co zapowiadane było w kampanii PiS - i przywrócenie stanu, jaki kształtował SLD".

- Nie ma żadnej zgody na zawracanie koła historii w edukacji do czasów wojny ideologicznej z Kościołem - stwierdził Orzechowski. Zapowiedział też, że jeśli Legutko zmieni rozporządzenie swego poprzednika - Romana Giertycha - dotyczące oceny z religii na świadectwie, Liga złoży wniosek o jego odwołanie.

W połowie lipca Roman Giertych podpisał nowelizację rozporządzenia, które stanowi, że od nowego roku szkolnego stopień z religii lub etyki będzie wliczany do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Średnia m.in. ma znaczenie przy kwalifikacji do szkół na kolejnym szczeblu edukacji.
Marek Pleśniar14-08-2007 17:02:55   [#119]

Orzechowski a Koło Historii :-))))))

beera14-08-2007 17:11:38   [#120]

Jeden nie chce totalitaryzmu

a drugi nie chce odwracania koła

.............

jeste takie powiedzenie o tym, kto najgłośniej krzyczy by łapac zlodzieja

jolko14-08-2007 17:43:40   [#121]

Ale trudny orzech dla Orzechowskiego:)))

Facet musi znowu zabłysnąć :( coby o nim nie zapomniano:)))

hania14-08-2007 17:48:55   [#122]
a co, Romana chcieli od razu odwoływać to nowy ma mieć gorzej (lepiej) ;-)
aza14-08-2007 18:38:13   [#123]

co chcecie, chłopina się przyzwyczaił....

ma parcie na szkło....

albo tak nas kocha - że nie chce o nas zapomnieć.....

Adams13515-08-2007 10:55:46   [#124]

;-)))

aza,... ale ty jesteś brutalka!   " ma parcie na szkło...."
cynamonowa26-08-2007 20:41:14   [#125]

powtórka?

usk ma gotowy skład rządu
Wprost 16:46
Donald Tusk
(fot. AFP)


Platforma Obywatelska chce rządzić sama. "Wprost" dotarł do przygotowywanego przez liderów PO składu ich ewentualnego przyszłego rządu.


Największy problem będzie ze znalezieniem odpowiedniego stanowiska dla Jana Rokity. Nieoficjalnie mówi się, że Rokita, popierany przez swoich zwolenników, zabiega o fotel szefa superresortu skarbu i gospodarki. Szef tego ministerstwa byłby jednocześnie wicepremierem. Tymczasem Donald Tusk najchętniej widziałby Rokitę na stanowisku ministra sprawiedliwości, "sprzątającego po Zbigniewie Ziobrze". Skąd ta rozbieżność?


REKLAMA Czytaj dalej

if(typeof isSrd05=='undefined'){NPB("005");}


if (NJB('srodtekst') && typeof isSrd05=='undefined'){document.getElementById('rekSrd05').style.display='block';var isSrd05=true;} Będąc ministrem skarbu, Rokita dysponowałby tysiącami intratnych posad w państwowych spółkach. Mógłby w ten sposób uzależnić od siebie część naszych działaczy i zacząć rywalizować z Tuskiem o przywództwo w partii. Poza tym czyszczenie resortu po Ziobrze oddaliłoby go od PiS – twierdzi jeden z członków zarządu PO. Dodaje jednocześnie, że jeśli Rokita przystanie na tę ofertę, automatycznie zwiększy swoje szanse na funkcję wicepremiera - informuje serwis Wprost.pl.

Gabinet Tuska

premier: Donald Tusk lub Bronisław Komorowski lub Jerzy Buzek
minister finansów: Leszek Balcerowicz (z funkcją wicepremiera) lub Zbigniew Chlebowski
minister spraw zagranicznych: Bronisław Komorowski (z funkcją wicepremiera) lub Jerzy Buzek (z funkcją wicepremiera)
minister rozwoju regionalnego: Anna Zielińska-Głębocka
minister infrastruktury (budownictwo + transport): Tadeusz Jarmuziewicz lub Sławomir Najnigier (były wiceprezydent Wrocławia)
minister sportu: Mirosław Drzewiecki
minister skarbu i gospodarki: Jan Rokita (z funkcją wicepremiera)
minister gospodarki: Adam Szejnfeld lub Tadeusz Aziewicz
minister edukacji: Edmund Wittbrodt
minister rolnictwa: Kazimierz Plocie lub Aleksander Grad lub Janusz Byliński (minister rolnictwa w rządzie Tadeusza Mazowieckiego)
minister zdrowia: Jerzy Miller (wiceprezydent Warszawy i były szef NFZ)
minister nauki: Edmund Wittbrodt
minister spraw wewnętrznych i administracji: (w jego gestii może się znaleźć organizacja euro 2012): Grzegorz Schetyna
minister obrony narodowej: Radosław Sikorski lub Bogdan Zdrojewski
minister środowiska: Stanisław Gawłowski
minister kultury: Rafał Grupiński lub Bogdan Zdrojewski
minister sprawiedliwości: Jan Rokita (z funkcją wicepremiera) lub Cezary Grabarczyk
minister koordynator ds. służb specjalnych: Paweł Graś
marszałek Sejmu – Bronisław Komorowski
szefowa sejmowej komisji śledczej ds. akcji CBA – Julia Pitera
Marek Pleśniar26-08-2007 20:45:35   [#126]
o
AnJa26-08-2007 20:51:27   [#127]
był juz premier z Krakowa
Marek Pleśniar26-08-2007 21:00:53   [#128]

no tu też sie jakiś rząd formuje;-)

http://www.wprost.pl/ar/?O=112662

Małgoś26-08-2007 21:07:53   [#129]

gwałtowna kariera polityczna spikerów Radia Maryja i wielki comeback Maciarewicza?

tego obywatele RP chyba nie łykną....

mam nadzieję..

no mam...

chociaż...ale...

Tara26-08-2007 21:09:09   [#130]

Jejku

a miało choć tu na forum być niepolitycznie ;-))))
AnJa26-08-2007 21:10:25   [#131]
nie gwałtowna - nasz koleżanka po fachu- Sobecka - funkcjonuje w polityce od lat

comeback naszemu rodzimemu Che zrobił Kaczyński
Małgoś26-08-2007 21:10:33   [#132]
my tak w ramach ...WOSu ;-)
AnJa26-08-2007 21:13:30   [#133]
w tym przypadku raczej wychowania do życia w rodzinie

Rodzinie Radia Maryja oczywiście
Małgoś26-08-2007 21:13:40   [#134]

a ten Cheche to gdzie teraz się obraca? coś ścichło...myślałam, że się może gdzie leczy...

ale  ma byc niepolitycznie, więc jedynie notka o potencjalnym MEN:

 

Edmund Wittbrodt Edmund Wittbrodt
data i miejsce urodzenia: 1947.11.16, Rumia
dzieci: dwoje
stan cywilny: Żonaty
wykształcenie: W 1972 r. ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Gdańskiej
W 1974 r. uzyskał stopień doktora
w 1983 r. - doktora habilitowanego
a w 1991 r. otrzymał tytuł profesora.
pełnione funkcje: Senator RP
adres email: ewittbro@sunrise.pg.gda.pl
strona www: www.wittbrodt.pl
biografia:
W latach 1976-1977 odbył staż naukowy w Wielkiej Brytanii. Wykładał gościnnie w USA, Niemczech, Szwecji, Danii, Francji i Szwajcarii.

Od 1972 r. pracuje na Politechnice Gdańskiej. W latach 1984-1990 był prodziekanem i dziekanem Wydziału Budowy Maszyn, a w latach 1990-1996 - rektorem Politechniki Gdańskiej. Przewodniczył Radzie Rektorów Pomorza Nadwiślańskiego (1990-1996) i Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (1994-1996).
W latach 1996-1999 był wiceprzewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego.
Od lipca 2000 r. do października 2001 r. był ministrem edukacji narodowej.

Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 150 publikacji i 12 monografii, a także 110 ekspertyz i opracowań dla jednostek gospodarczych.
Jest laureatem nagrody naukowej miasta Gdańska im. Jana Heweliusza.

Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej oraz komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, a także innych towarzystw naukowych w kraju i za granicą.
Jest współzałożycielem Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego. Działa w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim oraz w Instytucie Kaszubskim.

W Senacie IV kadencji przewodniczył Komisji Nauki i Edukacji Narodowej (2000 r.). Był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej.
Jako członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był m.in. inicjatorem i sprawozdawcą przyjętych przez to zgromadzenie rezolucji dotyczących sytuacji młodej kadry naukowej. Przewodniczył także polskiej delegacji parlamentarnej na Konferencję Parlamentarną Morza Bałtyckiego.

W Senacie V kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Unii Europejskiej i członkiem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. Był przedstawicielem Senatu w Konwencie Europejskim (2002-2003), a następnie obserwatorem i członkiem Parlamentu Europejskiego (2003-2005).
Był m.in. inicjatorem projektu ustawy o utworzeniu Krajowej Rady do Spraw Bioetyki.

Należy do NSZZ "Solidarność".
Bezpartyjny

AnJa26-08-2007 21:14:36   [#135]
w tym przypadku raczej wychowania do życia w rodzinie

Rodzinie Radia Maryja oczywiście
Małgoś26-08-2007 21:14:41   [#136]

a ten Cheche to gdzie teraz się obraca? coś ścichło...myślałam, że się może gdzie leczy...

ale  ma byc niepolitycznie, więc jedynie notka o potencjalnym MEN:

 

Edmund Wittbrodt Edmund Wittbrodt
data i miejsce urodzenia: 1947.11.16, Rumia
dzieci: dwoje
stan cywilny: Żonaty
wykształcenie: W 1972 r. ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Gdańskiej
W 1974 r. uzyskał stopień doktora
w 1983 r. - doktora habilitowanego
a w 1991 r. otrzymał tytuł profesora.
pełnione funkcje: Senator RP
adres email: ewittbro@sunrise.pg.gda.pl
strona www: www.wittbrodt.pl
biografia:
W latach 1976-1977 odbył staż naukowy w Wielkiej Brytanii. Wykładał gościnnie w USA, Niemczech, Szwecji, Danii, Francji i Szwajcarii.

Od 1972 r. pracuje na Politechnice Gdańskiej. W latach 1984-1990 był prodziekanem i dziekanem Wydziału Budowy Maszyn, a w latach 1990-1996 - rektorem Politechniki Gdańskiej. Przewodniczył Radzie Rektorów Pomorza Nadwiślańskiego (1990-1996) i Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (1994-1996).
W latach 1996-1999 był wiceprzewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego.
Od lipca 2000 r. do października 2001 r. był ministrem edukacji narodowej.

Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 150 publikacji i 12 monografii, a także 110 ekspertyz i opracowań dla jednostek gospodarczych.
Jest laureatem nagrody naukowej miasta Gdańska im. Jana Heweliusza.

Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej oraz komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, a także innych towarzystw naukowych w kraju i za granicą.
Jest współzałożycielem Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego. Działa w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim oraz w Instytucie Kaszubskim.

W Senacie IV kadencji przewodniczył Komisji Nauki i Edukacji Narodowej (2000 r.). Był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej.
Jako członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był m.in. inicjatorem i sprawozdawcą przyjętych przez to zgromadzenie rezolucji dotyczących sytuacji młodej kadry naukowej. Przewodniczył także polskiej delegacji parlamentarnej na Konferencję Parlamentarną Morza Bałtyckiego.

W Senacie V kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Unii Europejskiej i członkiem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. Był przedstawicielem Senatu w Konwencie Europejskim (2002-2003), a następnie obserwatorem i członkiem Parlamentu Europejskiego (2003-2005).
Był m.in. inicjatorem projektu ustawy o utworzeniu Krajowej Rady do Spraw Bioetyki.

Należy do NSZZ "Solidarność".
Bezpartyjny

Fakir226-08-2007 21:16:08   [#137]
Widzxę, że nie tylko mnie komp szwankuje... Małgoś też ma do wymiany....
Małgoś26-08-2007 21:17:50   [#138]

:-)

iiitam zaraz do wymiany ;-)

to program klonowania mi się włącza niechcący ...

AnJa26-08-2007 21:18:41   [#139]
nie komp

cosik na serwerze jest
zgredek26-08-2007 21:19:44   [#140]

dlatego kliknijcie raz i dojdzie

może po pół godzinie, ale dojdzie

cynamonowa26-08-2007 21:19:49   [#141]
albo "bliźniacy" inwigilują:)
Małgoś26-08-2007 21:28:42   [#142]

nie da się niepolitycznie całkiem, no nie da

 w świetle poniższych danych #128 trochę mniej straszy ;-)
 
Dwie trzecie Polaków za odwołaniem o. Rydzyka

Czy ojciec dyrektor powinien nadal kierować Radiem Maryja?
źródło: GfK Polonia
Wśród osób między 18. a 29. rokiem życia aż 77 proc. uważa, że o. Rydzyk nie powinien kierować Radiem Maryja (za jest 16 proc.). Najwięcej osób – 29 proc. – nadal widzi o. Rydzyka na tym stanowisku w grupie 60 i więcej lat (przeciw jest 54 proc.). Im wyższe jest wykształcenie respondentów, tym więcej osób uważa, że o. Rydzyk powinien przestać kierować radiem.
Marek Pleśniar26-08-2007 21:38:50   [#143]
uważam obie informacje wprostu za prowokację niekorzystną dla opisywanych partii

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]