Forum OSKKO - wątek

TEMAT: cobyście zrobili...
strony: [ 1 ]
Gaba12-02-2003 22:08:55   [#01]

do pewnego dyrektora wpłynął kilkunastostronnicowy list rodzica z napisanym na końcu żądaniem, by dyretor w formie pismnej wyjaśnił autorowi, dlaczego jego dziecko otrzymało ndp z zachowania.

co ma zrobić dyrektor?

- rodzic ma prawo mieć motywację, ale piszę ją nauczyciel, dyrektor może przyjąc skargę na nauczyciela, ale wtedy rodzic nie jest stroną tego postepowania, bo procedura ma charakter wewnętrzny.

Kolega się pyta, jak załatwić tę sprawę taktownie?

Ja zaproponowałam takie rozwiązanie - pismo do rodzica: że zgodnie z rozporządzeniem ma on prawo zwrócić się do nauczyciela o wyjasnienie i sprawę tę kieruje się do właściwej instancji, czyli do wychowawcy.

 

Wyobrazam sobie bowiem uzasadnienia 50 ocen z zachowania pisane przez dyrektora.

Anka L12-02-2003 22:14:56   [#02]

O ocenie ndp rodzic jest informowany na miesiąc przed klasyfikacją, tak samo jak o ocenach ndp z przedmiotów. Potwierdza podpisem, że przyjął do wiadomości.

 Ma czas na rozmowę z wychowawcą i własnym dzieckiem.

Dlaczego ten po klasyfikacji żąda wyjaśnień? Gdzie był wcześniej?

Ocena zachowania leży w gestii wychowawcy, z nim powinien rozmawiac rodzic.

Marek Pleśniar12-02-2003 22:16:45   [#03]

ej gaba?

jako urzednik masz obowiazek wniosek obywatela przyjąć. A potem skieruj według właściwości do nauczyiela - na piśmie, a on Tobie a Ty rodzicowi;-)

niczego nie musisz uzasadniać - postepujesz zgodnie z prawem. Po prostu beznamietnie to przeprowadź.

Gaba12-02-2003 22:17:48   [#04]
wiesz, nie pamietam, czy rzeczywiście przepisy mówią, .że o ocenie ndp powiadamia się na miesiąc przed... przecież to jest zachowanie - może taki numer zmalować, że danie pop-a jest skandalem. Nie wiem, tylko sie pytam - bo nie mam siły otwierac przepisów...
Anka L12-02-2003 22:22:22   [#05]

Oceny zachowania reguluje WSO, zależy jak jest u ciebie.

Zawsze można w sytuacji awaryjnej obniżyć ocenę

Renata12-02-2003 22:23:28   [#06]
I wychowawca pisze uzasadnienie...

Rodzic mojego ucznia zwrócił się z taką prośbą do dyrektora... Napisałam takie uzasadnienie dla rodzica, takie samo jak na RP.

Po co było potrzebne? Może dowiem się po feriach. O ndp z zachowania rodzice byli poinformowani z wyprzedzeniem, na zebraniu z rodzicami ów nie podejmował żadnej dyskusji ze mną, mimo że nie żałowałam czasu na rozmowy.

Przyznam - byłam zaskoczona informacją dyrektora...
Gaba12-02-2003 22:25:57   [#07]
WSO jest to WSO, ale czy nadrzędne prawo mówi, że powiadamia się o ndp na miesiąc wcześniej? chyba juz jestem zmęczona.
Marek z Rzeszowa12-02-2003 22:30:10   [#08]

I tak trzymaj!

Marek

ps. Chyba, że... tatuś jest z jednej z niżej wymienionych kategorii. Wtedy uważaj - możesz zarobić w zęby (w przenośni lub dosłownie).

Takie dowcipy mi się przypomniały (Oj! pewnie z brodą...)

Kategoria I

Był na lekcji niegrzeczny Jasio. Pani nauczycielka nie dawała sobie z nim rady. Na koniec, gdy po raz któryś zwróciła mu uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiedział Jej tak: niech się Pani idzie wysr...
Nauczycielka zdenerwowana pobiegła po dyrektora, a gdy ten dotarł do klasy, usłyszał od Jasia: Pan dyrektor też niech się idzie wysr...
Rozwścieczony dyrektor kazał Jasiowi iść po ojca. Jasio na to, że tata nie może, bo ma ważną naradę w swojej firmie. Dyrektor zainteresowany zapytał: A gdzie tata pracuje?
- W MENiS'ie -
usłyszał - jest dyrektorem departamentu.

Dyrektor wziął nauczycielkę na stronę i rzecze Jej tak: Nie wiem jak Pani, ale ja to się idę wysr...

Kategoria II

Zapisał Jasio zeszyt klasowy samymi brzydkimi słowami. A to: Ku..., a to hu..., a to pier... itp.
Nauczycielka wpisała Jasiowi pałę i wysłała go po ojca. Gdy ten przyszedł, nauczycielka bez słowa wręczyła mu zeszyt klasowy Jasia. Ojciec przeczytał od dechy do dechy, zaślinił się przy tym nieźle. Kiedy spojrzał na koniec i zobaczył pałę, stwierdził autorytatywnie: ja tu kur..a błędów nie widzę!

Marek z Rzeszowa12-02-2003 22:31:23   [#09]

Kurczę odpowiadałem Gabie a tu w międzyczasie tyle postów...

;-))

Marek

Gaba12-02-2003 22:35:41   [#10]

ale ja widze, ch... się pisze nieco inaczej.

 

:)

Marek z Rzeszowa12-02-2003 22:45:36   [#11]

Zawsze byłem kiepski z ortografii...

;-))

Marek

Leszek12-02-2003 23:02:07   [#12]

Rozporządzenie o ocenianiu

§ 4.

2.Wychowawca klasy na początku każdego r

oku szkolnego informuje uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) o zasadach oceniania zachowania.

§ 5.

    Oceny są jawne zarówno dla ucznia, jak i jego rodziców (prawnych opiekunów). Na prośbę ucznia lub jego rodziców (prawnych opiekunów) nauczyciel ustalający ocenę powinien ją uzasadnić.

    § 10.

      Oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalają nauczyciele prowadzący poszczególne obowiązkowe zajęcia edukacyjne, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, a ocenę zachowania - wychowawca klasy.

      § 12.

        Ocena zachowania
        powinna uwzględniać w szczególności:

        1) funkcjonowanie ucznia w środowisku szkolnym,

        2) respektowanie zasad współżycia społecznego i norm etycznych.

        Ocenę zachowania śródroczną ustala się według skali określonej w statucie szkoły, z zastrzeżeniem ust. 4a.
        Ocenę zachowania końcoworoczną, począwszy od klasy czwartej szkoły podstawowej, ustala się według następującej skali: wzorowe, dobre, poprawne, nieodpowiednie, z zastrzeżeniem ust. 4a. W klasach I - III szkoły podstawowej ocena zachowania jest oceną opisową.

        4a. W przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym ocena

        zachowania jest oceną opisową.

        Ocena zachowania nie może mieć wpływu na:

        1) oceny z zajęć edukacyjnych,

        2) promocję do klasy programowo wyższej lub ukończenie szkoły.

        Ocena zachowania ustalona przez wychowawcę jest ostateczna.

         A czas poinformowania powinien być w statucie

        Pozdrawiam

        UWAGA!
        Nie jesteś zalogowany!
        Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
        Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
        Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
        Logowanie i/lub zakładanie konta.

        strony: [ 1 ]