Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dyrektor - nauczyciel czy pracownik samorządowy ?
strony: [ 1 ]
Zola12-02-2003 22:08:47   [#01]

jak to w koncu jest

czy dyrektor to pracownik szkoły,nauczyciel,który tylko czasowo po konkursie jest dyrektorem (nauczycielem sie jest ,dyrektorem sie bywa)

czy dyrektor to pracownik ,kierownik jednostki samorządowej

jak sie do tego mają prawa i obowiązki

pensje mam nauczycielską,podlegam pod karte nauczyciela ,odprawę emerytalna dostane też nauczycielską

a podobno muszę składac oświadczenie majątkowe  a dzis dostałam pismo z organu ,że mam sobie i wice zaplanować urlopy i przekazać  informacje do UM

i tak pracuje jak wół,idiota,odpowiedzialny człowiek,człowiek (wybrać właściwe),który nie nadąża więc i tak zapiernicza podczas ferii ,wakacji i w każdą inną wolną chwilę,nawet jak siedzę na forum , to mam otwarty w kompie jakiś plik tworzę takie różne dyrdymały

chyba pogłębia mi się "miłośc do oświaty" ;-))

w czasie ferii i wakacji siedzimy nad remontami,papierami,przeglądami szkoły,zasiadamy w komisjach awansowych,mamy rekrutacje, poprawki, przygotowujemy i zamykamy kolejne lata szkolne robimy jakieś inne totalne bzdury

odpowiadamy za wszystko a nie jesteśmy księgowymi,urzędnikami skarbowymi,menagerami,strażakami, behapowcami,rijowcami,pipowcami, sanepidem,kierownikami budów i innymi specjalistycznymi służbami

nie ma standardów pracy szkół,nie ma porządnego, jednolitego, trwałego, dającego bezpieczeństwo prawa,nie ma pieniędzy na nakazy różnych służb

jak pracować kiedy człowiek nie nadąża za zmieniającym sie prawem, kiedy coś przygotuje  a juz po kilku dniach dowiaduje sie ,że w menisie cos mieszają,kiedy rodzice ,uczniowie, nauczyciele o cos pytaja i uzyskuja odpowiedź ( na czas pytania rzetelną, ale czasami już po paru godzinach nieaktualną)

jak pracowac kiedy szkoła wymaga remontu w różnych miejscach a z organu przez 5 lat dostało się   1/20 tego co dali rodzice,sponsorzy lub wygrali uczniowie jako nagrody i po co komu sprawozdanie z remontów i informacja skąd mam na to pieniądze - czy UM miejski musi wiedziec kto wykłada pieniądz na konieczne dla szkoły rzeczy

jak wierzyc w uczciwośc kiedy wypełnia się wniosek o bardzo drogą pracownię komputerową menisa ( gdybym dostała te pieniądze to bym se zrobiła dużo więcej)  a odpowiedź negatywna jest uzasadniona brakiem komputeryzacji biblioteki (jak bym miała skomputeryzowana biblioteke to olałabym program menisu,inne szkoły tez nie miały skomputeryzowanych zbiorów a pracownie dostały)

jak pracować ,kiedy w KO i UM (to za mediami,albo obok mediów)  jedyną słuszna miara szkoły są sukcesy w olimpiadach centralnych , a gdzie inne niewyliczane albo nie tak spektakularne sukcesy uczniów,nauczycieli,a tym samym szkoły

jak pracować kiedy bieda co raz wieksza,kiedy rodzice rzucaja pracę bo komornik z pensji ściąga długi i nie obchodzi ich los córki maturzystki, która nie ma za co dojechać do szkoły,jak pracowac kiedy na dla młodzieży na pomoc finansową w budżecie zero (tylko dla dzieci pracowników pegeerów)  i dziecko cały rok dojeżdża ze wsi do miasteczka rowerem,bo szkoda mu zapomogi na dwa bilety miesięczne - to co dostaje z funduszy RR woli przeznaczyć na bilet miesięczny (na 2 miesiące z miasteczka do Koszalina),jak pracowac kiedy dziecka nie stać na bilet miesięczny i do szkoły przyjeżdża raz lub dwa  w tygodniu a dyrekcja MPK jest głucha na prośby o ufundowanie jednego biletu - i tych przykładów można mnożyc duzo - a sprawozdanie z pomocy jest i ktos pyta mnie ile daję zapomóg i kto je daje ( co komu do tego,że pieniądze pochodzą od rodziców,sposorów i ze zbiórek

jak pracować kiedy nauczyciel rzeczywiscie oddany młodzieży zaczyna się bać bo może znowu zdarzy się tragedia w górach ........

i takie różne jak możnaby mnożyć w nieskończoność

jerzyk12-02-2003 22:19:05   [#02]

no właśnie- kto?

Zola ty masz przynajminiej ten luksus że pewne rzeczy masz kim robić, bo jesteś dyrem dużej szkoły,

 w małej szkole to dyr jest ponadto m. in

 zaopatrzniowiecem, sekrtetarką, konserwatorem itp. itd.

Maelka12-02-2003 22:22:36   [#03]

Zola...

...trzymaj się!
Żaczek12-02-2003 22:25:05   [#04]

Zolu!!!

Przelało się? Humorto mija! :-)
Zola12-02-2003 22:33:56   [#05]

kurka ruszyło mnie

ten artykuł..

te pseudo ferie...

to prawo....

ta mizeria oświatowa...

te pseudo powyżki (na czerwono) ...

 

i wiesz co jerzyK  - niby mam to wszystko ale jeszcze nie było roku , żebym miała komfort obecności 100 % ludzi - sekretarka na zwolnieniu ponad 8 miesięcy, w kolejnym roku blisko tego kadrowa, potem brak zastepcy ,potem znów sekretarka i znowu kadrowa  a teraz księgowa ,że juz nie wspomne o urlopach zdrowotnych nauczycieli

Zola12-02-2003 22:36:49   [#06]

a humorto mija

no pewnie ale koni żal psiakrew

Gaba12-02-2003 22:40:55   [#07]
TAK JEST, ZOLU, mam podobnie... a teraz zaiwaniam za dwóch nieobecnych polonistów, bo...
Maelka12-02-2003 23:01:14   [#08]

Do szału...

doprowadza nie tyle ciężka praca, ile bezsensowna praca...
Zola! I Szanowna Reszto!
Trzymajcie się.
Kurczę, ktoś musi ten obłęd przetrzymać...
Nie mogą to być tylko karaluchy...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]