Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans plastyka
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane10-02-2003 18:15:07   [#01]

Moja koleżanka wysłała do mnie pocztę z pytaniem- "Mam pewne watpliwosci, czy ja ucząc sztuki w wymiarze 7 godzin (czyli niepełny etat, pozostałe godziny to wf ) mogę się ubiegać o dyplomowanego z tego przedmiotu? Kiedy rozpoczynałam staz miałam tylko 2godziny sztuki, później 10 godzin. Czy nie powinnam sie ubiegać jako n-l w-f (studia podyplomowe). Ale przeciez rozpoczynajac staż  nie miałam studiów podyplomowych z w-f tylko magisterskie z plastyki. "

Według mnie to powinna ubiegać się o awans na nauczyciela dyplomowanego jako nauczyciel pełnozatrudniony, posiadający kwalifikacje do nauczania  z obu przedmiotów.

Proszę o Wasze zdanie

Ewa z Rz10-02-2003 19:36:50   [#02]

Stopień awansu nie jest związany z przedmiotem

O kolejny stopień ubiegamy się jako nauczyciele, a nie jako n-le danego przedmiotu.

Tak jak sądzisz koleżanka powinna ubiegac się o awans jako n-l i załaczyć dokumenty potwierdzające kwalifikacje, na podstawie których ma przydzielone zajęcia.

Wg rozporządzenia o awansie n-l musi uczyć zgodnie z kwalifikacjami, ale ponieważ nie jest to sprecyzowane wobec tego wystarcza, że uczy tak co najmniej 1 godzine w tygodniu.

Musi byc zatrudniony w czasie stażu na co najmniej 1/2 etatu. I tu nic nie ma o kwalifikacjach.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]