Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pomocccyyy!!!
strony: [ 1 ]
Krystyna Za10-02-2003 13:47:53   [#01]

Prosze o podpowiedź:

Ile powinno pobierać się opłaty skarbowej za wydanie duplikatu swiadectwa szkolnego i legitymacji szkolnej.

Proszę o pmoc - znalazłam dz. U. z 2002r Nr135 ale nie moge znaleźć odpowiedniej kwoty

Pozdrawiam - Krystyna

Elusia10-02-2003 13:57:00   [#02]

19 zł

To w załączniku do ustawy o opłacie skarbowej.

W noweli rozporządzenia MENiS rozdzieliło świadectwa i legitymacje, odpowiednio 19 zł i 4 zl. Ale kiedy zacznie obowiązywać to nie wiem, bo znalazłam to jako projekt nowelizacji.

Krystyna Za10-02-2003 14:09:12   [#03]

Dziękuję bardzo Elusiu!

Problem mam z zobaczeniem tych oddzielonych kwot, byłam na stronie MENISa

i tylko widzę wykaz nr druków świadectw.

Elusia10-02-2003 14:19:42   [#04]

6. Opłata skarbowa od legalizacji dokumentu

19 zł

 

7. Opłata skarbowa od poświadczenia własnoręczności podpisów - od każdego podpisu

4 zł

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1143.htm
Gaba10-02-2003 16:54:10   [#05]

Dziewczyny, nie gniewajcie się, ale nic z tego nie rozumiem (może dlatego, że byłam dziś w pracy)

19 i 4 zł, to dlatego że rozdzielono legitymacje i świadectwa, czy też dlatego że osobno jest poświadczenie podpisu, a osobno... ???

 

Ratunku! Pomocy! 

 kto ten galimatias wytłumaczy mniej inteligentnym i bardziej leniwym, takim, którym się nie chce zaglądać do ustawy?

Elusia10-02-2003 18:08:50   [#06]
To dopiero będzie jak nowela będzie obowiązywać ( tzn. 4 i 19 )

3) w § 18:

   a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

   "1. Świadectwa, dyplomy, odpisy świadectw dojrzałości, zaświadczenia, indeksy, legitymacje szkolne i legitymacje przedszkolne dla dzieci niepełnosprawnych, a także kopie, o których mowa w § 11 pkt 2, są wydawane odpowiednio przez szkoły, komisje okręgowe i przedszkola nieodpłatnie.",

   b) ust. 3 otrzymuje brzmienie:

   "3. Za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia i indeksu oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla legalizacji dokumentu w przepisach o opłacie skarbowej. ( czyli 19 zł )Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej lub legitymacji przedszkolnej dla dziecka niepełnosprawnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla poświadczenia własnoręczności podpisu w przepisach o opłacie skarbowej. ( czyli 4 zł ) Opłaty wnosi się na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora szkoły lub organ dokonujący odpowiedniej czynności.";

Zielone wstawki są moje. Uzasadnienie - patrz moja infirmacja wyżej( ustawa o opłacie skarbowej - załącznik )

Na razie i dla świadectw i dla legitymacji jest 19 zł. Chyba że nowela jest podpisana i opublikowana i obowiązuje. Jak na razie to nic mi o tym nie wiadomo, ale nie śledzę DzU na bieżąco.

Krystyna Za10-02-2003 18:40:09   [#07]

Elusiu !

czy te opłaty to nie są w formie znaczków skarbowych przyklejanych do podania  a nie wpłaty na konto wskazane przez dyra

Krystyna Za10-02-2003 18:49:50   [#08]

 

W tym rozporządzeniu jest mowa "3. Za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia, indeksu lub legitymacji szkolnej oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę skarbową w wysokości równej kwocie ustalonej dla legalizacji dokumentu w przepisach o opłacie skarbowej.";

 

bullet.gif (140 bytes)  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 24 kwietnia 2002r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności. (Dz.U. z 2002r. Nr 48, poz. 446) (plik.zip)

Pozdrawiam - Krysia

Elusia10-02-2003 19:30:43   [#09]

Bo to co cytuję to dopiero propozycja nowości- www.menis.gov.pl.

Teraz rzeczywiście jest tak, jak piszesz i rzeczywiście naklejamy znaczki albo odprowadzamy do gminy na specjalne konto - wtedy gdy nie mamy znaczków( wydajemy KP, wpłacamy i wszysko podpinamy pod podanie). Jak będzie potem, nie wiem. Czekam na podpis i opublikowanie, a potem ślę pytania do organu - niech rozstrzygną co będziemy robić.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]