Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagana
strony: [ 1 ]
maryśka08-02-2003 18:31:52   [#01]
Od niedawna jestem dyrektorem, jeszcze nigdy nie dawałam pracownikowi nagany. Jeden z pracowników obsługi popołudniami lubił dzwonić do swojej dziewczyny. Wydzwonił w ten sposób (przez kilka miesięcy) ok. 600 zł. Pieniądze musi zwrócić, ale oprócz tego należy mu sie chyba nagana do akt osobowych. Jak taka nagana powinna wyglądać, mam bardzo nikłe pojęcie (sama nigdy takiej nie dostałam- teraz myślę, że szkoda, wiedziałabym jak ją sformułować). Proszę o pomoc.
Maryśka
Ana08-02-2003 20:10:13   [#02]

Kara

Marysiu wyślę Ci na pocztę całe opracowanie na temat kar porządkowych i dyscyplinarnych pracowników szkoły. Praca była pisana w czerwcu 2001 r. i jest tam jeszcze omówiony art.113.1, który od 1.01.2003 został skreślony. Reszta jest aktualna. Uważaj na przestrzeganie prawa przy karaniu pracowników - to śliski temat. Podałaś za mało wiadomości, jeżeli przez 4 miesiące wydzwonił 600 zł to chyba miał dużo czasu wolnego w pracy. Ty go ukarzesz - on złoży sprzeciw- Ty sprzeciw odrzucisz - on odda sprawę do sądu pracy - sprawa rozdmuchana i tu może być zarzut ze strony Twoich przełożonych braku nadzoru, albo złego nadzoru w organizacji pracy w Twojej placówce. Ja osobiście optowałabym za zwrotem i pouczeniem, ale jak Ty to teraz zaksięgujesz jest nowy budżet, a zwrot dotyczy roku 2002. Coś trzeba zrobić w kierunku poblokowania łącz i pozostawienia tylko łączności z tel.alarmowymi. Napisz więcej na moją pocztę annaglo@wp.pl to postaram Ci udzielić pomocy. Prawnika mam na miejscu w domu.
Gaba08-02-2003 20:35:53   [#03]

Jak ja nie lubię takich sytuacji, współczuję

Przychylam się do tego, co Ana napisała. Wiele załatwiam poczuczeniami, ale nie wierzę w nie do końca, niektórzy pracownicy, sądzą, że żartuję.

Myślę, że gdybyś bardzo tego człowieka nie chciała - to możesz go po prostu zwolnić z pracy. Nie namawiam, to jest bardzo okrutne, co napisałam - dla przeciwwagi temu, co Ana napisała w końcu swego postu, że może dosięgnąć cię zarzut o brak nadzoru. Przy delegacji uprawnień, pracownik się rozlicza z zadań, nie trzeba nad stać. To jest absurdów prawnych.

Podkreślam - nie trzeba zwalniać, można by, gdyby było cos poważnego wcześniej. Chyba (!!!)  czasem warto - to ostatnie napisałam z ciężkim sercem. Twierdzę na własną odpowiedzialność, że nie potrafimy pracować.

 

Zrób notatkę, opisz sprawę - przy świadkach, daj do podpisania - jak doszłaś do tego, skąd masz dowody na to, że zakład pracy został narażony na straty (np. billingi), weź pod uwagę skruchę, zaproponuj w notatce formę naprawy - poproś o obecność ZZ, daj z dwie raty do spłaty i ukraj.

To jest kpina z pracy.

Gaba08-02-2003 20:41:01   [#04]

Ana, także jestem ciekawa takiego opracowania o karach, gdybyś miała ochotę podzielić się, byłby to zawsze jakiś przyczynek do rozważań i przemyśleń. Bo choć jestem przekonana, że trzeba czasem ukarać, to wolę rozmawiać, wskazywać, pouczać. Ale... jednego zwolniłam z pracy dyscyplinarnie (nawet ZZ nic nie chciały dodać)... jestem przekonana co do słuszności moich kroków, ale jest mi okropnie z tym.

I to jest ta gorycz i zdumienie - dlaczego ludzie robią takie okropne rzeczy, dlaczego pracy nie szanują, dlaczego okradają siebie.

Ana08-02-2003 21:55:22   [#05]

GABA wysłałam

Wysłałam na Twoją pocztę
beera09-02-2003 17:10:30   [#06]

Ano?

A moglabys i mi?

a moze mogłabys wrzucić to w nasze pliki?

Ana09-02-2003 20:55:27   [#07]

Asia

Asiu wrzucę Ci na pocztę, nie nowelizowałam tego od czerwca 2001 - właściwie to trzeba tylko usunąć art.113 z 1 w górnym indeksie, bo od 01.01.2003 został skreślony. Zabieram się do tego. Wrzucę w pliki jak będę miała kod dostępu dla członków OSKKO ( chyba mnie 1 lutego przyjęli) w skróconej formie i dla członków OSKKO.
beera09-02-2003 21:00:11   [#08]

:-))

Aniu- skoro piszesz na tym forum, to masz kod dostępu :-)

on jest taki sam jak twoje haslo- to jest Twój kod :-)

To bardzo prosta zabawa- poprobuj pomajstrowac w plikach, jak cos nie wyjdzie to się nie martw- marek zawsze może ponaprawiać :-))

A co do nalezności do OSKKO, to zdaje się, że wlaśnie Marek przygotowal nowa uchwałę dla zarządu :-))

i bardzo dziękuję za juz, upraszając nieodmiennie o jeszcze ;-))

Marek Pleśniar09-02-2003 21:20:08   [#09]

przygotował

i ponaprawia jak nakręcicie;-)

i uchwała jest:-)

Ana09-02-2003 22:36:18   [#10]

Asia

Albo wysłałam, albo nakręciłam.
Leszek09-02-2003 22:45:05   [#11]

Dzięki Ana.

Ciekawy materiał.

Pozdrawiam

Ana09-02-2003 23:22:56   [#12]

Nie skreślony art.113 Kp z 1 w górnym indeksie

Pamiętajcie o wykreślonym 01.01.2003 r. art.113 z 1 w górnym indeksie, przy czytaniu pomińcie te fragmenty.
Marek z Rzeszowa09-02-2003 23:39:43   [#13]

Bardzo ważne są uwagi forumowiczów na temat uwarunowań nagany. Trzeba dokładnie sprawdzić, czy w regulaminie pracy jest mowa o zakazie korzystania z telefonu służbowego (do celów prywatnych) w czasie godzin pracy. Jeszcze lepiej gdyby były wyznaczone zasady korzystania z telefonu służbowego do celów prywatnych.

Gdyby sprawa zawędrowała do sądu pracy (w co wątpię, ale...) to musiałabyś dokładnie wytłumaczyć na podstawie jakiego paragrafu (czytaj jaka jest podstawa prawna) ukarałaś pracownika. I rzecz istotna dlaczego karasz za coś, za co pracownik zapłacił?

Stąd prosty wniosek - niech gość zapłaci, niech wie że zrobił źle i niech tego więcej nie robi.

Marek

beera10-02-2003 08:33:37   [#14]

:-)

Ana - i wysłałaś i umieściłaś :-)

Brawo- zuch ;-)

Fajne te wasze materialy- dzieki Marku

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]