Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadzór- gdzie jeszcze tak jest?
strony: [ 1 ][ 2 ]
JuTro27-06-2007 19:59:52   [#51]

Bogna jesteś niesamowita ...

... i ciesze się , że jest wśród nas ktoś taki jak TY. Jako "zawodowiec" bardzo precyzyjnie wyrażasz swoje myśli. Ja jeszcze tak nie potrafię tego robić, ... a szkoda!!!! POZDRAWIAM!!!!
ewa27-06-2007 20:02:34   [#52]

zanim asia się pojawi :-)

w celu uspokojenia dyrlo :-)

myślę, że na pewno asia nie wyśle takiego zapytania sama od się, a jako OSKKO, to raczej materiał do MEN zbiera ;-)

dyrlo27-06-2007 20:03:52   [#53]
Byle do piątku ;-)))
DYREK27-06-2007 20:10:00   [#54]

a można tak:-)

beera27-06-2007 20:14:12   [#55]

DYREK

:))))))))))

............

wielkopolskie powinno nam dziękować, bo:

Prosimy o współpracę z innymi dyrektorami szkół i przedszkoli na terenie gminy w zakresie przekazania treści tej wiadomości e-mail i terminu realizacji - 6.07.2007

jakeśmy pięknie powspółpracowali:))

............

dyrlo- jedź:)

.................

a materiał zbieram- ciekawostka jak to się potoczy w innych KO

dyrlo27-06-2007 20:14:26   [#56]

DYREK

Fotomontaż? Czy prawda? Jeśli tak to jestem pod wrażeniem.
ankate27-06-2007 20:16:52   [#57]

Lub tak, bardziej patriotycznie ;-)

Kochajcie prawdę ponad wszystko, zwłaszcza gdy odczuwacie

 żywe pragnienie zrozumienia współczesnego świata.”

                                                                                    Jan Paweł II

a nami kolejny rok szkolny i już nikomu z nas, którzy dziś dokonujemy jego oceny, nie da się w nim niczego zmienić. Mam nadzieję, że był to dobry, choć niełatwy dla wszystkich czas.

            „Drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych Wam dzieci i młodzieży. (...) Pomagacie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie” - słowa te powtarzam za wielkim Polakiem Janem Pawłem II. Myślę, że dziś towarzyszy Państwu poczucie spełnienia.

Życzę, by dzień ten był opromieniony światłem sukcesu  oraz wiary w możliwości młodego człowieka i sens zmagań nad przemianą serc i umysłów.

Wyrazy uznania składam władzom samorządowym, dla których troska o oświatę była jednym z ważniejszych zadań i wiele serca włożyły w dzieło, by obiekty szkolne piękniały i mogły sprostać wymaganiom XXI wieku.

            Słowa podziękowania kieruję ku Rodzicom, którzy szkołę darzą szacunkiem i zaufaniem, czerpią satysfakcję z osiągnięć swoich dzieci, a wysiłki wychowawcze jednoczą z trudami Rady Pedagogicznej.

            Uczniom i Absolwentom życzę, by upór życiowy pozwolił zdobywać laury i otwierać świat. Niech życie Wasze składa się z ciekawych pomysłów, radości myślenia, ostrości spojrzenia i sięgania po nowe odkrycia, a czas wakacji upływa bezpiecznie, lśni słońcem i radością. Wszystkim Państwu życzę satysfakcji z pracy, której efektem jest kształtowanie człowieka kochającego ludzi i Ojczyznę, kierującego się prawdą i miłością.

 

Barbara Kochanowska

Łódzki Kurator Oświaty

 Łódż, dnia 22 czerwca 2007 roku

DYREK27-06-2007 20:17:31   [#58]

To prawda

zobacz:

http://www.xoops.kuratorium.szczecin.pl/

dyrlo27-06-2007 20:18:46   [#59]

asia

Nie mogę niejechać bo obiecałam, teściowa już tam była przez 2 tygodnie. Ale chciałabym cieszyć się wnukami bez poczucia winy;-)

Tak więc jadę i mam nadzieję, że bez poczucie winy.

29.06 odbieram świadectwa to przecież nie będę mogła poczty czytać bo czasu nie będzie

dyrlo27-06-2007 20:20:16   [#60]

DYREK

Naocznie sprawdziłam i stwierdzam:  Są ludzie i ludziska;-)
AnJa27-06-2007 20:30:31   [#61]

a, co tam- wkleję i od naszej Pani Kurator:

"23 czerwca rozpoczęły się oczekiwane przez wszystkich wakacje, które są finałem wielomiesięcznej pracy w szkołach.

Serdecznie dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom za całoroczny wysiłek i zaangażowanie włożone w osiąganie jak najlepszych wyników. Mam nadzieję, że będą one źródłem satysfakcji, ale też i motywacji do sprostania kolejnym wyzwaniom.

Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, interesujących podróży, nieustającej, słonecznej pogody i wielu radosnych, beztroskich chwil spędzonych z przyjaciółmi. Życzę takich wakacji, po których z entuzjazmem i nowymi pokładami energii ruszycie do twórczej pracy w nowym roku szkolnym.

Życzę bezpiecznych powrotów z odpoczynku.
 
Jadwiga Mariola Szczypiń
Podlaski Kurator Oświaty"

a z aktualności to jakieś wklejki ze strony MEN o dofinansowaniu mundurkow i podręczników

a jak tamto wysłali wizytatorzy, to dyrektor-świnia zakablowalby ich do kuratora- jakimś mailem, albo zrzutem ze skrzynki

no, ale w Wielkopolszcze dyrektorów świn nie ma! prawda?
dorotagm27-06-2007 22:30:21   [#62]
w lubuskim jest tak:

ARKUSZ Nr 2
Badanie efektów kształcenia w szkole podstawowej i gimnazjum
w roku szkolnym 2006/2007

Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. od bieżącego roku zamierza systematycznie monitorować efekty kształcenia uczniów w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
Arkusz wypełniają dyrektorzy szkół i przesyłają na adres Kuratorium Oświaty (66-400 Gorzów Wlkp., ul. Jagiellończyka 10), w terminie do 1 września 2207 r., podając dane liczbowe na dzień 31 sierpień.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) no nie mogę , już trzy dni mi się buzia cieszy.
Ale tabelka spoko - w 15 min.
Jersz27-06-2007 22:32:26   [#63]
Czytając (i oglądając) życzenia kuratora zachodniopomorskiego przeraziłem się, że globalne ocieplenie nie jest sprawą przyszłości... te palmy i gorący piasek w Szczecinie? ;-)
aza27-06-2007 23:10:38   [#64]

a mazowiecki - nic...

ani życzeń, ani bata....

jxg28-06-2007 13:49:54   [#65]

są ludzie i ludziska

„Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk,
liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem.”
Jan Paweł II


 Zbliżają się długo oczekiwane wakacje. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Wielu z Was będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej Ojczyzny. Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze, wieczory spędzone przy ognisku, niebo usiane gwiazdami, zasłuchane w radosny śpiew młodych ludzi, noce spędzone pod namiotem - pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wspomnieniami młodości. Część z Was pozostanie w domu – wierzę, że i w najbliższej sercu okolicy odkryjecie wiele ciekawych miejsc, do których zawsze będzie powracać.
 Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.



Podkarpacki kurator Oświaty
Maciej Karasiński
aza28-06-2007 14:55:47   [#66]

a jednak jest..... pouczenie.....

  Państwo

Dyrektorzy szkół i placówek

województwa mazowieckiego

 
 
Szanowni Państwo,
 

          zbliżają się wakacje i czas odpoczynku od zajęć szkolnych. Państwu Dyrektorom i Nauczycielom pragnę podziękować za całoroczną pracę dydaktyczno – wychowawczą z dziećmi i młodzieżą. Mam nadzieję, że czas wakacji przyniesie Państwu regenerację sił i wiele pozytywnych wrażeń.

          Bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek należy się przede wszystkim uczniom. Nie wszyscy z nich wyjadą na kolonie i obozy poza  miejsce zamieszkania, znaczna część pozostanie w domu bez opieki dorosłych. Ich bezpieczeństwo  w dużej mierze zależy od Państwa Dyrektorów, którzy na terenie swoich placówek przedstawią ofertę różnego rodzaju zajęć, udostępnią tereny i obiekty sportowe.

Pragnę przypomnieć Państwu o potrzebie wzmożenia opieki nad dziećmi, którym grożą liczne niebezpieczeństwa i to zarówno  tym przebywającym na zorganizowanych wyjazdach, jak i pozostającym w miejscu zamieszkania. Zdarza się, że pozostające bez opieki dzieci i młodzież swoim nieprzemyślanym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko sobie, ale i innym.

Bezpieczeństwo i jakość letniego wypoczynku dzieci i młodzieży zależy również od wychowawców, którzy - mam nadzieję - solidnie i profesjonalnie będą wypełniać obowiązki wychowawcy kolonijnego w placówkach wypoczynku o charakterze wyjazdowym czy w miejscu zamieszkania.

           Pragnę zachęcić Państwa do wdrażania dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, wartościowego pod względem wychowawczym i edukacyjnym. Okres wakacji może być doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy z kręgu zainteresowań ucznia, rozwoju jego uzdolnień, poprawy kondycji fizycznej, nabywania nowych umiejętności.

 

Poważnym zagrożeniem jest ruch uliczny, niestrzeżone kąpieliska, przejazdy kolejowe itp. Od wielu lat PKP boryka się z poważnym problemem bezpieczeństwa podróżnych (obrzucanie kamieniami pociągów, układanie przeszkód na torach, agresywne zachowanie w czasie podróży), a także problemem okradania i dewastacji taboru. Zwracam się do Państwa z prośbą o poruszenie tych kwestii podczas lekcji wychowawczych oraz spotkań z rodzicami przed nadchodzącymi wakacjami.

Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby tegoroczne wakacje przebiegały spokojnie i bezpiecznie. Zwracam się z uprzejmą prośbą o przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania w ruchu ulicznym, ostrożności nad wodą i w górach oraz potrzebie unikania miejsc zagrażających ich zdrowiu i życiu. Okres wakacji jest sprawdzianem, w jakim stopniu szkoła wykształciła w dziecku nawyki prawidłowych zachowań.

          Wszystkim Państwu życzę udanych, słonecznych wakacji i nabrania sił do twórczej pracy w nowym roku szkolnym.

 

                             Z wyrazami szacunku 

                                    Mazowiecki Kurator Oświaty

                                                                                                                                           /-/

                                                                                                                           dr  Grzegorz Tyszko

AnJa28-06-2007 15:27:22   [#67]
"Pragnę przypomnieć Państwu o potrzebie wzmożenia opieki nad dziećmi, którym grożą liczne niebezpieczeństwa i to zarówno  tym przebywającym na zorganizowanych wyjazdach, jak i pozostającym w miejscu zamieszkania. Zdarza się, że pozostające bez opieki dzieci i młodzież swoim nieprzemyślanym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko sobie, ale i innym."

no to wzmagajcie! jak Wy to zrobicie to nie wiem, ale wzmagajcie!
joszka28-06-2007 15:50:22   [#68]

Zdjęcie z postu #54?

Czy to Polska? Cos bardzo mi to przypomina śródziemnomorskie klimaty.A moze juz mi się wszystko pokickało?
Gaba28-06-2007 15:55:32   [#69]
to jest wiela Polska od morza do... Morza
Maria2902-07-2007 21:05:53   [#70]

Czy któraś z koleżanek dyrektorek z Wiekopolskiego KO ,zna termin ustalony przez Panią Kurator na złożenie sprawozdania z nadzoru ?Gdzie mozna się z nim zapoznać?

beera02-07-2007 21:24:35   [#71]

nie ma konieczności ustalania takiego terminu.

Jesli nie ma na stronach KO, widać Kurator wielkopolski nie chce informacji o nadzorze od swoich dyrektorów.

Nie musi chcieć

barbaras204-07-2007 21:32:23   [#72]
w kujawsko-pomorskim cisza nawet dobrego słowa na wakacje nie ma od Kuratora
danucha04-07-2007 23:59:22   [#73]

a mnie

dobre koleżanki z innych szkół w gminie doniosły że dostały informacje o konieczności wysłania sprawozdania d o 15 .07 sprawdziłam skrupulatnie moja pocztę  i nie ma nic ,sprawdzałam do dzisiaj ,ale za dobrą radą AnJi już więcej nie sprawdzę bo też zaplanowałam przedstawić to radzie w sierpniu,teraz mam mundurki ,wyprawki ,przetarg,pracownię ,dość TEGO W końcu NA BIURKU OD 23.06 STOI MOJA KARTA URLOPOWA.
  Ciekawam czy nasi wizytatorzy piszą na urlopie jakieś sprawozdania.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]