Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odwołanie od decyzji komisji kwalifikacyjnej
strony: [ 1 ]
zdzisław05-02-2003 21:44:35   [#01]
Jak skutecznie odwołać sie od decyzji komisji kwalifikacyjnej na dyplomowanego? Czy ktoś ma w tym względzie jakieś doświadczenia lub pomysły? Na co zwrócić uwagę przegladając dokumentację komisji? Proszę o szybką odpowiedź. Odwoływałem się już skutecznie od decyzji ministra, ale na komisję nie mam pomysłu, a chciałbym pomóc koleżance.
Ewa z Rz06-02-2003 08:11:51   [#02]

koniecznie poznaj uzasadnienie, zawarte w protokole

z posiedzenie komisji, oraz całą resztę. Oceny punktowe poszczególnych członków komisji, wraz z uzasadnieniem stanowią zalącznik do protokołu.

Możesz się odwołać od tego co w uzasadnieniu, jeśli np. w dokumentacji było cóś, a w uzasadnieniu jest, że nie ma itp. - ten wariant zwykle trudniejszy i mniej skuteczny.

Możesz przeanalizować zastosowaną procedurę i odwołać się powołując na uchybienia formalne - gdy to jest mozliwe, to zdecydowanie bardziej skuteczne.

zdzisław06-02-2003 22:41:48   [#03]

a co...

ze znaczną rozbierznością ocen eksperta przedmiotowca i pozostałych nie przedmiotowców?
zdzisław06-02-2003 22:46:05   [#04]

i kolejne...

4. Dokumentacja, o której mowa w ust. 1 pkt 5, jest przedstawiana, z zastrzeżeniem ust. 5, w następującej formie:

1) opisu i analizy realizacji wymagań, o których mowa w § 5 ust. 2 pkt 1 i 2,

o co tu chodzi?

hania07-02-2003 08:56:53   [#05]

może nauczycielka nie miała przedstawionej dokumentacji właśnie w formie opisu i analizy odnośnie tego &5 ust 2, pkt 1 i 2, czyli nie opisałaopracowywania i wdrażania przedsięwzięć i programów...etc oraz umiejętności dzielenia się swojąwiedzą z innymi pracownikami szkoły...

może dołączyła tu jakieś dokumenty(niepotrzebne, bo np z okresu stażu) a nie opisała i nie zanalizowała....a komisja wg prawa.....

zdzisław07-02-2003 23:40:46   [#06]
Już wyłapałem błedy w uzasadnieniu komisji, a zaznaczyłem na kolorowo te fragmenty rozporzadzenia bo mam wątpliwości czy określenia te dotyczą wymagań czy działań. Bo to jest różnica i to istotna. Dzieki Ewo i Haniu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]