Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wyrównywanie szans edukacyjnych - aktywizacja gmin
strony: [ 1 ][ 2 ]
Aka11-06-2007 21:28:43   [#01]

Mam !!!- przeszły wszystkie wnioski - moje i stowarzyszenia

Ogólnie pozyskałam (z dużą pomocą Andrzeja B. - prezes naszego stowarzyszenia - razem pisaliśmy) - 20741,00 zł na zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 07/08 (oczywiście do grudnia).

Teraz już siadamy do następnych - od stycznia do sierpnia.

Stwierdzam, że jak chcemy to możemy wszystko, a kasa jest wielka - oczywiście do zgarnięcia przez gminy i szkoły.

Rywalizację czas zacząć - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

A wszyscy się baliśmy?????

Pozdrawiam z nutą optymizmu na przyszłość - i sory za ewentualne błędy.

Wyniki na stronach kuratoryjnych.

jxg11-06-2007 21:39:27   [#02]
no, nie wszystkie kuratoria były takie szybkie i sprawne
my nadal czekamy...
Tara11-06-2007 22:31:30   [#03]

No właśnie

czekamy i nadal ta niepewność:dostaniemy czy nie?Aka a z jakiego jesteś województwa?I dlaczego piszesz o wnioskach na 2008 rok?czy już też coś wiadomo?
Magosia11-06-2007 22:33:13   [#04]

Gratuluję:-)

odpuściłam sobie , bo trzeba bylo mieć wkład własny, a póki co - mamy kasę z innego projektu. Ale - za rok-powalczymy pewno też.
Aka12-06-2007 10:45:50   [#05]

Piszę o wnioskach na 2008 - bo w styczniu zostanie ogłoszony nowy konkurs - i trzeba się przygotować!!!

województwo - mazowieckie

emeryt12-06-2007 12:23:59   [#06]

my też dostaliśmy...

Całe 104 120 zł. Na zajęcia pozalekcyjne 100 godz tygodniowo, na obozy sportowe i turystyczne, na zajęcia w okresie wakacji itd itd. Projekt i aplikacja - 2 dni. Warto było.
mellaa12-06-2007 14:49:50   [#07]
Jakie kuratorium ma wyniki?
Ja wnioski oddałam do sprawdzenia - będę wysyłac jutro.
Może mała podpowiedz, jaki projekty mają szanse - co brali pod uwagę.
emeryt12-06-2007 16:02:41   [#08]

dolnośląskie ma wyniki...

a w projekcie? najważniejszy jest tytuł. :)))))))))

Mój brzmiał: Dosięgnąć gwiazd - Szansa dla (M)Nas

AsiaJ12-06-2007 16:13:58   [#09]
Wygrałam!!!!Hurra mamy kasę. Co prawda mniej niz wnioskowałam, ale jest!!! :)))
danek12-06-2007 19:01:46   [#10]
Mnie też się udało prawie 60.000. Nie przeszły jednak wszystkie wnioski, przygotowaliśmy 4.
osia12-06-2007 19:30:42   [#11]

aka

daj namiary na ten 2008, proszę
Aka12-06-2007 20:37:27   [#12]

Nie ma namiarów bo jeszcze nie ogłosili !!!

Ale projekty już można kalkulować i w gronie zapuścić bakcyla sukcesu, i co tu dużo mówić - możliwości płatnych zajęć dodatkowych.

My w czwartek mamy RP na której jednym z punktów będzie projekt na 2008 - tj. pomysły na zajęcia, kalkulacja kosztów, oczekiwania nauczycieli - ale również wiadomość, że od tej pory to nie ja i Andrzej, ale ci co chcą działać i zarabić - mają myśleć - gotowe może przejść tylko raz. My możemy nadać temu ramy formalne, ale nauczyciele i dzieciaki muszą chcieć. Oczywiście mówię o szkole - stowarzyszenie to oddzielna działka - Andrzeja (mój pedagog szkolny) i tam działamy nie tylko dla szkoły.

A tak naprawdę - ta transza wg mnie poszła na wariackich papierach i takich samych projektach - uczymy się wszyscy - ważne, że zobaczyliśmy jak to robić, aby dostać kasę na dodatkową działalność (a przez to sprzęt, pomoce itp.).

Na działalność np.: koła plastycznego w naszej szkole mamy około 2000 tys. (piszę bo sama uczę plastyki), pozostałe środki na inne zajęcia i pomoce.

Teraz będzie realizacja i rozliczenie - wielka niewiadoma tego ostatniego - nigdy nie wiesz czego się czepią.

Życzę powodzenia - z myślą o tym, że jak teraz mamy ponad 20 tys. zł - to projekt następny piszemy na dużo więcej!!!!

Roman K12-06-2007 20:38:49   [#13]

2000tys = 2 000 000

tak?????

izael12-06-2007 22:32:37   [#14]
Sprawdziałam - nasze też przeszły - chyba wszystkie;))) Tytuły miały byle jakie, ale to był nasz pierwszy raz w tym programie i cieszę się, ze sie udało;))) Dostaniemy około 10 000 na zajęcia pozalekcyjne;))
jxg13-06-2007 22:35:59   [#15]
czemu nasze KO potrzebuje tyle czasu aby zrobić to, co inne już dawno zrobiły?
barbaras213-06-2007 23:04:36   [#16]
A moze Ktoś wkleiłby tako przykładowy wniosek do wymiany pliku?? Zobaczymy jak robia to inni i jak jest co oceniane
2katarzyna14-06-2007 18:06:57   [#17]
Mamy kasę!!! Ponad 30 tys dla szkoły. Udałooo się.
małga wcisło15-06-2007 10:46:40   [#18]

Gratuluję! cieszę się z wami, chociaż mój nie przeszedł ,ale doświadczenie nowe i w styczniu będę próbować jeszcze raz.Pozdrawiam Mądre Głowy!

Tara22-06-2007 23:08:37   [#19]

Bardzo praykro zaczęły mi sie wakacje

nie dostałam pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne,nasz projekt nie przeszedł i nie wiem dlaczego.

Z protokołu wynika ile wniosków nadesłano ,ile nie było rozpatrywanych z powodu braków formalnych.W protokole są podane numery tabel które to opisują ,co z tego kiedy tych tabel sie nie zamieszcza.

Jest tylko lista tych co pieniądze dostali.

Gratuluje im ale nie potrafię się z nimi cieszyć.Czy moi uczniowie są gorsi tylko dlatego że może ja i moi nauczyciele nie potrafią pisać wniosków o pieniądze?

Cały czas byłam zdania i  nie zmienię go, że  pieniądze na zajęcia pozalekcyjne MEN powinno przekazać gminom bez konkursów,dostęp do tych pieniędzy powinny mieć wszystkie dzieci.

Wiem także że od września przeszkolę 3 osoby z RP co do pisania wniosków.Mam nadzieję że znajdę gdzieś w Polsce dobry ośrodek który szkoli w tym zakresie.

W naszym KO nie było jasnego wzoru,nie było tez wyjaśnień jak te wnioski wypełniać choc inne KO to zrobiły.

Jak teraz analizuję kryteria wg których oceniano wnioski to myslę że mój miał pewne niedociągnięcia i domyslam sie jakie.

Mam nadzieje że jeśli podjadę do KO to ktoś wyjasni mi gdzie popełniłam błędy.Narazie jest mi przykro:-(((((I to bardzo bo moi uczniowie nie będą mogli rozwijac swoich zainteresowań,ani doskonalic umiejętności,ani wyrównywać braków itd.

Donda23-06-2007 11:01:26   [#20]

Tara

Ty chyba z tego samego KO co ja. Co prawda moje dwa wnioski przeszły, ale składaliśmy więcej.Nasze KO nie popisało się, jeśli chodzi o pomoc w wypełnianiu wniosków. W sumie też nie jestem zadowolona i też się wybieram do KO po wyjaśnienia.Pozdrawiam.
jxg23-06-2007 14:52:06   [#21]
a nasze KO dalej milczy...
Konstancja23-06-2007 15:15:28   [#22]
Moje - Wielkopolskie - też........
Tara23-06-2007 15:28:01   [#23]

Donda

ja też jak pisałam pojadę z tym że nie wiem czy Pan K.będzie miał dla mnie czas,Tak zawsze wyglądalo wyjaśnienie.O co bym nie zapytała to padało...a coś tam pani napisze,albo jest dobrze,tak ma być.

Wprawdzie korzystałam z pomocy koleżanek,ale jak każdy nie pokaże wszystkiego i może racja bo po pierwsze to konkurencja,a po drugie to skoro ja potrafię to niech i ona sie nauczy.Zaparłam się.Muszę się nauczyć.

Chyba w inny wątku Magosia lub ktoś inny pokazywał linki gdzie i jak pisać programy.Chciałabym tylko wiedzieć w której grupie byłam czy w tych wnioskach co to wogóle były żle wypełnione pod względem merytorycznym czy w innej?Donda pewnie jesteśmy z tego samego KO skoro od wczoraj znamy wyniki.A może to Ty jesteś tą dziewczyną którą spotkałam ostatnio na szkoleniu i dała mi swojego maila?

Pytanie czy pozostałe tabelki też raczą w naszym KO podać do publicznej wiadomości.

bosia23-06-2007 20:01:24   [#24]

Mój wniosek też nie przeszedł. U nas juz ogłoszono nowy termin składania wniosków, do 20 sierpnia. Chciałam się dowiedzieć dlaczego nie przeszedł, żeby coś zmienić, bo jest tylko wykaz statystyczny powodów.

Dzwoniłam do KO, aby mi podali do której grupy się zaliczam, ale okazało się, ze osoba odbierająca telefon nie wie kto zajmuje się wnioskami i się nia dowie, bo nie.

Może znacie jakieś szkolenie dzie można się douczyć jak wypełniać wnioski.

Donda24-06-2007 09:03:01   [#25]

Tara

 To prawda, pan K. albo jest nieobecny albo mówi "skrótami myślowymi", z których nic nie wynika. Też jestem ciekawa, gdzie te tabelki.Podają załącznik 1 czy 2, ale nie można do nich zajrzeć.

Moja koleżanka oddała trzy wnioski i wszystkie przeszły, też zwrócę się do niej o pomoc.

Chyba jednak się nie znamy. Ale nic straconego, zawsze możemy się poznać:))) Pozdrawiam.

kwiecie24-06-2007 09:38:54   [#26]
również probowałyśmy zrobić ten wniosek i nic, ale trudno
spróbujemy jeszcze raz
jednak byłoby dobrze , żeby ktoś kto przegląda te wnioski zrobił uwagi , co jest nie tak
chociaż mała uwaga gdzie są braki lub błędy
wiadomo człowiek uczy się na błędach
Ewwa24-06-2007 10:41:44   [#27]

Zgadzam się z Tobą Taro

Nie mam w szkole nauczycieli, którzy pomogliby mi pisać wnioski. Są świetnymi nauczycielami i swoją pracę wykonują super i z wielkim zaangazowaniem.

Sama nie daję rady, chociaz próbuję i od czasu do czasu mi się udaję.

Pieniądze na zajęcia pozalekcyjne powinny być przekazane gminom, a one powinny wcześnie powiadomić szkoły ile  to np. godzin, żeby można było przygotować organizację.

Rozmawiałam z nauczycielami ze szkół w których przeszła zeszłoroczna "Szkoła Marzeń". Są wykończeni, a szczególnie rozliczaniem. Niektórzy twierdzą, że więcej się nie dadzą w coś takiego wrobić.

wiolako224-06-2007 10:49:40   [#28]

Ja też dostałam....:)

Dolnośląskie już dawno ogłosiło wyniki. Ja się cieszę, bo i szkoła (przez miasto) i moje stowarzyszenie dostaliśmy razem ok 50 000. Teraz tylko dumam z prawnikami jakie umowy zawierać, żeby było i zgodnie z prawem i najkorzystniej. A przy okazji to zachęcam to zakładania stowarzyszeń (Długo trwała rejestracja, ale warto). Jako szkoła nie mogłabym indywidualnie aplikować o środki a miasto - wiadomo, ma we wspólnym 'worku" i da ile zechce.
2katarzyna24-06-2007 14:18:39   [#29]
Skąd masz prawników, Wiolu? Własnych czy miejskich?
izka4824-06-2007 17:17:42   [#30]
Szkoda,że Wielkopolska ciągle czeka.Ja pisałam o ciekawe zajęcia w wakacje,ale jak je planować jak nie znamy wyników. Po plenarce jak szukać nauczycieli?
Tadek24-06-2007 17:19:54   [#31]
też otrzymaliśmy po raz drugi
wiolako224-06-2007 17:41:39   [#32]

Kasiu...

Mam prawnika miejskiego, który powiedział mi, ze niby może być umowa o dzieło, ale jakoś tak w rozmowie nie przekonał mnie tak do końca w swojej argumentacji. Wole się porządnie upewnić, żeby później nie było problemów. Jestem (po znajomości) umówiona z prawnikiem Urzędu Skarbowego. Ten chyba będzie dla mnie wyrocznią.:). Jak juz coś konkretnego będę wiedziała - podzielę sie tym oczywiście.
Aka24-06-2007 19:00:29   [#33]

Zaraz, zaraz - umowa o działo może być zawarta tylko wtedy - gdy dany podmiot wykonuje coś namacalnego, trwałego - właśnie to dzieło.

Na mój nos i na nos jednego z inspektorów PIP -u może być tylko umowa zlecenie.

Donda24-06-2007 19:46:40   [#34]
 W naszych szkołach zawierali umowy- zlecenia i było dobrze.
Tara24-06-2007 20:14:57   [#35]

Dondo fajnie

że masz takie koleżanki co to Ci pokażą swoje wnioski,mnie sie też wydawało że po konsultacjach z tymi co wiedzą jak pisać uda mi się to dobrze zrobić,ale sie nie udałol.Pierwsze koty za płoty.

Z tym że akurat jestem zdania że w przypadku aktywizacji JST powinien nam pomóc OP a nie zrobił tego.Zobaczymy co powiedzą i czy powiedzą w KO.Jeśli masz ochotę napisz do mnie zapol54@wp.pl

Donda24-06-2007 20:36:42   [#36]

Taro

 ja też uważam, że to zadanie OP. Co wiecej, na wszystkich szkoleniach poświęconych pozyskiwaniu środków unijnych mówiono nam, że to jest właśnie zadanie OP,a my powinniśmy mu przedstawic zapotrzebowania szkoły w zakresie np. zajęć pozalekcyjnych. W naszej gminie jednak byliśmy (tzn. dyrektorzy szkół) zdani tylko na siebie i własne wyczucie, mimo że w gminie są stanowiska (etaty), które zostały do tego celu powołane. Nikt nam nie pomógł, bo nikt nie miał czasu ("Mamy tyle własnej roboty!!!").

Jutro wieczorem napiszę do Ciebie na adres, który podałaś, a tymczasem pozdrawiam.

pinkas24-06-2007 21:54:17   [#37]
czy to należy napisać taki wniosek na szkołę, czy samorząd powinien napisać taki wniosek, mógłby mi ktoś podesłać swój wzór. PROSZĘ
Tara24-06-2007 22:22:15   [#38]

pinkas

nie sądzę żeby ktos z Forum podzielił się swoim wnioskiem.Ja swój miałam umieścić w plikach pod warunkiem ze dostane pieniądze bo jest to dla mnie wykładnia że wniosek został napisany dobrze.W związku z tym ze nie dostalam czyli jest zły, a skoro zły to nie ma sensu umieszczać.

Zauwazyłam że wnioski są ścisle strzeżoną tajemnicą.Dlaczego?pisałam o tym wyżej.

czahan25-06-2007 14:41:28   [#39]
a ja - spiesze się pochwalić,że pieniądze dostaliśmy. Łatwo nie bylo.Pisaliśmy dla całej gminy - tez za friko, bo to nie nasza, dyrektorów,  działka tylko OPu, ale co tam, przynajmniej wiem, ze mieliśmy większe szanse, choć niektórych ( z niektórych szkół) trzeba było siłą brać i za uszy ciągnąć, "coby im się chciało chcieć". Ale sukces pełęn - ponad 100 tysięcy trafione za pierwszym razem!!! Mam Moc! ;))))))))))))))))))))
SOOwIzbicy25-06-2007 14:49:08   [#40]
I my dostaliśmy, jako jst - 47 000 złotych, realizację planujemy od 09 do 12.
Tara25-06-2007 15:01:14   [#41]

A mnie podcięło

skrzydła :-((((
Konstancja25-06-2007 15:01:31   [#42]
Niestety, dla mnie wakacje nie zaczęły sie najlepiej. Nie dostałam dotacji. Wnioski napisałam najlepiej jak potrafie i mysle, ze nie w tym problem. Postawiałam na działania, najogolniej mówiac, kulturalne i tu jest chyba pies pogrzebany, tym razem faworyzowano raczej działania zwiazane z nauką. Szkoda. Takie niepowodzenie wpływa przygnebiajaco. Czy bede miała jeszcze odwage pisać kolejne projekty? Na razie odpowiadam sobie negatywnie.
Tara25-06-2007 15:07:28   [#43]

Konstancjo

widzę że możemy sobie w tym względzie podać dłoń.Myśmy postawili w zasadzie na wszystko cała szkoła miała być zaangażowana.I :-(((
Konstancja25-06-2007 15:13:54   [#44]

Taro

od razu mi lepiej po Twoich słowach. Tak naprawdę to od czasu, gdy dowiedziałam sie o negatywnym rozpatrzeniu wniosku, mam doła. Odbieram to jako osobista porażkę i bardzo mi z tym źle. Najgorsze jest to, ze nie dowiemy sie, dlaczego wnioski odrzucono. I jak tu pisac kolejne?
mellaa25-06-2007 15:16:18   [#45]
A ja dostałam - napisałam 3 wnioski/ oczywiście jako jst/ dostałam na ten najtańszy- w każdym postawiłam na coś innego - w tym i szkoła zyska/pomoce/ i n-le bo zarobią i przede wszystkimvdzieci.
Cieszę się - ponieważ, nie wiedziałam nawet co to są aporty/ szczerze/ więc tym bardziej.
Adaa25-06-2007 16:11:51   [#46]

nie zniechęcajcie się:-)

wiadomo,że sukces motywuje, ale popatrzcie na to z drugiej strony

programy tego typu bedą dalej szły, macie juz zrobione kawał dobrej roboty, która wykorzystacie do nastepnych konkursów

Najgorsze jest to, ze nie dowiemy sie, dlaczego wnioski odrzucono

trzeba poprosic o informację na temat błedów we wnioskach, zasad oceny itd....potraktowac to jako doswiadczenie

absolutnie nie wolno traktowac tego tak jak napisała Konstancja - to nie jest porażka:-)

Bas25-06-2007 17:28:55   [#47]

szkoły-samosie?

Mój OP chce zrobić jedną wielką "sklejkę" ze szkolnych programów. Czy szkoły nie mogą same ubiegac się o dotację. Mam na myśli samodzielne projekty.
malggrz25-06-2007 18:11:34   [#48]
Witam. Ja równiez przystepuje do pisania programu. Mamy czas do złożenia do końca czerwca. Mam jednak problem z wypełnieniem wniosku. Jaki wpis w informacja o iinnych programach realizowanych na rzecz dziecka  no i oczywiscie jak wypenic kalkulację( płaca dla prowadzacych)
malggrz25-06-2007 18:11:36   [#49]
Witam. Ja równiez przystepuje do pisania programu. Mamy czas do złożenia do końca czerwca. Mam jednak problem z wypełnieniem wniosku. Jaki wpis w informacja o iinnych programach realizowanych na rzecz dziecka  no i oczywiscie jak wypenic kalkulację( płaca dla prowadzacych)
beera25-06-2007 19:01:31   [#50]

zgadzam się z adąą

nie mozna mysleć o porażce w przypadku odrzucenia wniosku.
To po prostu doświadczenie, z którego trzeba skorzystać najbardziej jak się da.

Podejmowac kolejne próby i kolejne- w koncu się uda:)

I nie mowię tak, by mówić :)
Mówię jako doświadczona kobita:)

..........

gratuluje więc wszystkim- tym, którzy dostali kasę i tym, którzy ją dopiero dostaną:))

strony: [ 1 ][ 2 ]