Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przeniesienie a świadectwo pracy???
strony: [ 1 ][ 2 ]
ankate24-05-2007 11:23:36   [#01]
Przeniesienie nauczyciela mianowanego do innej szkoły z art. 18 kn. Czy wypisuję świadectwo pracy????
ewa24-05-2007 11:31:11   [#02]
nie ma obligu, ale jeżeli n-l sobie życzy, to tak ;-)
rzewa24-05-2007 13:21:57   [#03]
nie powinno się wystawiać świadectwa, bo nie ma rozwiązania stosunku pracy.
nn24-05-2007 21:15:44   [#04]

ja przeniosłem

natomiast nauczycielka złożyła w swojej macierzystej szkole rozwiązanie za porozumieniem stron. I dostarczy świadectwo pracy. Dawniej było tak jak pisze Rzewa, i wszystko grało. Teraz nauczyciele sie tego nie wiem dlaczego boją i sami starają sie o świadectwo pracy.
ankate24-05-2007 21:18:38   [#05]
Mój były n-l odchodzi na emeryturę i twierdzi, że ZUS się domaga tego świadectwa.
rzewa24-05-2007 21:42:11   [#06]
a po co ZUS-owi?

Świadectwo pracy z ostatniej szkoły obejmuje przecież wszystkie okresy poprzednie. A czy ZUS podał pp tego domagania się?
zgredek24-05-2007 21:51:37   [#07]
nie bardzo się orientuję po co co komu, ale dwukrotnie byłam przenoszona i dwukrotnie (dawno) wystawiono mi świadectwa pracy - a przy ustalaniu kapitału początkowego przedstawiałam te świadectwa
ulkowa24-05-2007 22:33:02   [#08]

przenisienie nauczyciela mianowanego na podst. art. 18 KN nie wymaga swiadectwa pracy.

Ale jak juz pisałam w innym wątku - nikomu nie odpadnie ręka jak napisze świadectwo pracy. Tryb rozwiązania umowy o pracę piszemy przeniesienie nauczyciela art. 18 ust. 1 KN itd

I jeszcze jedno, zawsze mówię nauczycielom nowo przenisienionym zeby wzieli z poprzedniej szkoły RP 7

Jaki jest ZUS wyszło przy oddawaniu kapitałów początkowych i oddawaniu wnioskow na emeryturę. Nie ma pp prawnej żeby wystawiać świaectwo pracy ale dobra wola wystarczy.

Przyklad: Ustalanie kapitału początkowego. Nauczyciele prawie ze wszystkich szkół dostali swiadectwa pracy ale jedna szkoła z innej miejscowości odmowiła. Ok. Zgodnie z prawem napialiśmy byała ztrudniona tam i tam. A co sie póżniej okazało. Były rozbieżności w chorobowym. Dzwoniono do nas. A niby my skąd to mamy wiedzieć. Przecież nie mamy ich rejestru zwolnień lekarskich a dla nauczycieli nie prowadzi sie kart czasu pracy.

Dlatego moja propozycja - wystawiać świadectwa pracy

rzewa24-05-2007 23:40:49   [#09]
art 18 ust 1 KN nie zawiera trybu rozwiązania stosunku pracy (dot. n-la zatrudnionego na podsatwie mianowania, więc nie moze byc mowy o jakiejkowiek umowie)

Przeniesienie n-la mianowanego na podstawie art 18 KN nie powoduje rozwiązania stosunku pracy

Po ptrostu, obecnie należy przy przeniesieniu n-la zażądać dodatkowych dokumentów - wykaz zwolnień, druk rp-7 - tak by mieć później podstawę do wydania wszelkich niezbędnych zaświadczeń
ewa24-05-2007 23:58:41   [#10]

ale po co komplikować...

rzewa jeżeli jako pracownik przyniosę Ci pismo,że chcę świdectwo to nie wydasz mi?

przecież na żądanie pracownika nawet jeżeli pracodawca się nie zmienia, a tylko umowa, to świadetwo się wydaje jeżeli tego chce pracownik, a tu zmian jakby więcej nawet... ;-)

art.18 KN powoduje, że nie ma musu, ale dobra wola poparta KP i były pracownik szczęśliwy :-)

agun25-05-2007 14:03:51   [#11]
Ewa nie chodzi tylko że były pracownik szczęśliwy ale na świadectwie wypisuje się wiele informacji które przydają się jego nowej kadrowej nie musi wtedy szukać po teczce czy dzwonić do poprzedniej szkoły ale ma wszystko czarno na białym. A dla n-la jest to dokument że faktycznie pracował.
rzewa25-05-2007 21:19:34   [#12]

hmm...

Czy aby na pewno na każde żądanie pracownika powinno się wystawiać świadectwo pracy? Oj, nie sądzę.

KP wyraźnie stwierdza, że świadectwo pracy wystawia sie w związku z rozwiązaniem stosunku pracy

Inaczej można by było w każdej chwili zaliczać do stażu w dodatkowym miejscu pracy staż z podstawowego - wystarczyłoby zażądac świadectwa pracy, pomimo trwania stosunku pracy.

Przeniesienie, to pewna konstrukcja prawna występująca nie tylko w KN, w której istotny jest to, że zmienia się pracodawca bez rozwiązywania stosunku pracy.
ewa25-05-2007 21:26:01   [#13]

agun

masz rację, ja tzw. skrót myślowy zastosowałam ;-)

rzewa, przeca ja Cię nie pytałam o to co Ty mi piszesz, znam trochę KP ;-)
pytałam czy dałabyś mi jako pracownikowi, to świadectwo jakbym Cię ładnie pisemnie o nie poprosiła...

rzewa25-05-2007 21:33:54   [#14]
nie dałabym :-)

miałam taką sytuację i nie dałam, więc wiem.
ewa25-05-2007 21:39:39   [#15]

wiśnia ;-)

też miałam i dałam

rzewa25-05-2007 21:41:30   [#16]
cóż... bywa ;-)

prawdy o sobie nigdy dość...
ewa25-05-2007 21:42:59   [#17]

łoj nigdy

;-)))))))))))))))
alutka25-05-2007 22:40:35   [#18]

karta rejestru czasu pracy

czy dla nauczycieli prowadzic kartę rejestru czasu pracy
rzewa26-05-2007 07:36:41   [#19]
można, ale nie musi się
kizak26-05-2007 22:17:42   [#20]

podpowiedzcie

Czy przekazuję teczkę osobową nauczyciela przeniesionego do szkoły do której został przeniesiony?
maria4427-05-2007 00:24:30   [#21]
Ja wystawiam świadectwo pracy (bo faktycznie ręka mi nie odpadnie :)) a teczka powinna zostać u ciebie! Tylko zwróć uwagę, że przenosi nowy pracodawca i zależy jak on się do Ciebie zwróci o przeniesienie. Mialam taki przypadek, że nowy pracodawca prosił o rozwiązanie umowy i przeniesienie za porozumieniem stron. Ale sprostowaliśmy pismo - że ma być samo przeniesienie (bez rozwiązania umowy)
maria4427-05-2007 00:29:10   [#22]
Teczka osobowa powinna zostać u ciebie. Ale na pisemną prośbę nowego pracodawcy możesz ją przekazać dalej. Takie dostałam wskazówki gdy przenosiłam nauczyciela z archiwum OP
ankate27-05-2007 07:21:39   [#23]
Ja kseruję zawsze najważniejsze dokumenty i tę kopię teczki zostawiam u siebie, całość przekazuję do szkoły, do której n-l jest przenoszony
rzewa27-05-2007 09:01:08   [#24]
przy przeniesieniu jest obowiązek przekazaqnia teczki na odpowiedni wniosek przenoszącego dyrektora.
Zofia B27-05-2007 10:10:48   [#25]

A czy dyrektor występujący o przeniesienie musi wystąpić do OP o opinie w tej sprawie?

Faktycznie wystepujęcie?

U mnie w szkole nigdy tego nie robiono, a ja pierwszy raz przed tym problemem...

ankate27-05-2007 10:16:53   [#26]
Konsultuje się zatrudnienie na podstawie mianowania...u nas zawsze.
rzewa27-05-2007 11:44:16   [#27]
musi, bo taki obowiązek nakłada na niego KN
maria4427-05-2007 13:31:30   [#28]
rzewa - przepisy się trochę zmieniły i od chyba 3 lat teczka powinna zostać u starego pracodawcy. Kiedy przenosiłam za porozumieniem stron i na wniosek - prośbę dyrektora przekazywałam teczkę - musiałam u siebie zrobić z tej teczki - uwierzytelnione ksero najwazniejszych dokumentów.
Jacek27-05-2007 13:47:52   [#29]
Przeniesienie nauczyciela do innej szkoły nie oznacza zakończenia jednego stosunku pracy i nawiązania kolejnego stosunku pracy. Stosunek pracy nauczyciela trwa nadal, zmianie ulegają tylko niektóre jego elementy (stosownie do okoliczności - zajmowane stanowisko, miejsce wykonywania pracy, miejscowość, w której praca jest wykonywana). Dlatego też pracodawca, u którego nauczyciel dotychczas był zatrudniony, nie rozwiązuje z nauczycielem stosunku pracy i - co za tym idzie - nie wydaje nauczycielowi świadectwa pracy. Swiadectwo pracy jest wydawane tylko wówczas, gdy stosunek pracy ustaje (zostanie rozwiązany lub wygaśnie). Dotychczasowy pracodawca jest obowiązany przekazać akta osobowe pracownika oraz pozostałą dokumentację w sprawach związanych z jego stosunkiem pracy pracodawcy przejmującemu tego pracownika. Wynika to z przepisu § 9 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. Nr 62, poz. 286 z późn. zm.), który stanowi, że w sytuacji określonej art. 231 Kodeksu pracy albo w odrębnych przepisach przewidujących następstwo prawne nowego pracodawcy w stosunkach pracy nawiązanych przez poprzedniego pracodawcę, dotychczasowy pracodawca jest obowiązany przekazać akta osobowe pracownika oraz pozostałą dokumentację w sprawach związanych z jego stosunkiem pracy pracodawcy przejmującemu tego pracownika.
rzewa27-05-2007 14:33:35   [#30]
Owszem, nieraz tu juz pisałam, że przeniesienie n-la z art 18 KN ma takie same konsekwencje prawne jak rzejęcie części lub calości zakładu pracy przez innego pracodawcę, które regulowane jest przez art 23(1) KP, zatem zgodbie z art 91c ust 1 KN nalezy stosowac  sięw takim wypadku do przepisów regulujących tę kwestię.

Zatem mario, jakbyś zajrzała do rozporządzenia MPiPS, to sie przekonasz, że przepisy sie w tym zakresie nie zmieniły.

............
Jacek, a ten tekst jest twego autorstwa??
Jacek27-05-2007 17:38:57   [#31]
nie mojego absolutnie... to z prawaoświatowego abc... kursywą dałem ale źródła nie wkleiłem
rzewa27-05-2007 18:22:18   [#32]

ooo!

na pewno z abc?

Sprawdź i daj znać - dla mnie to bardzo ważne.
Jacek27-05-2007 18:28:55   [#33]
na 100% mogę całość wkleić albo przesłać na priv
rzewa27-05-2007 18:40:34   [#34]
prześlij na priv

muszę coś z tym w takim razie zrobić :-(
Jacek27-05-2007 18:43:50   [#35]
to jest podpisane przez prawnika ichniego jak odpowiedź na pytanie prawne
rzewa27-05-2007 18:45:09   [#36]
plagiat naczy się i tyle.
Jacek27-05-2007 18:46:25   [#37]
aaa kliknij we mnie i przeslij pustego maila bo po formacie kompa brak mi adresu do Cię :-)
Jacek27-05-2007 19:42:19   [#38]
wysłałem powinno dotrzeć
krystyna27-05-2007 21:00:59   [#39]

prawie identyczny tekst był kiedyś w "Dyrektorze szkoły"...

P.S.

Fajne i b. nowoczesne sformułowanie w stosunkach damsko - męskich:

"kilknij we mnie !"   :-)))

krystyna27-05-2007 22:02:29   [#40]

a w Biuletynie oświatowym wydawanym przez Centrum doskonalenia kadr oświatowych (nr z maja 2006) piszą jeszcze dosadniej:

Przeniesienie nauczyciela

Formę i tryb przeniesienia określa wspomniany wyżej art. 18. Zgodnie z jego treścią, prawo do przeniesienia ma tylko nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania, co jest jednoznaczne z faktem iż, nauczyciel posiadający stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, ale zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas n ieokreślony , nie może korzystać z tego uprawnienia.

Procedura przeniesienia nauczyciela musi być zgodna z treścią art. 18, stąd należy uznać za bezprawną praktykę, stosowana jeszcze w niektórych szkołach, polegająca na wydawaniu świadectw pracy, rozwiązywaniu stosunku pracy i nawiązywaniu nowego stosunku pracy.

Zgodnie z art. 97 Kodeksu pracy pracodawca wydaje niezwłocznie pracownikowi świadectwo pracy w przypadkach ROZWIĄZANIA lub WYGAŚNIĘCIA stosunku pracy.

Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu, ale za jego zgodą.

Nauczyciela takiego można przenieść na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie samo lub inne stanowisko.

Przeniesienie nauczyciela religii zatrudnionego na podstawie mianowania, który otrzymał skierowanie do innej szkoły, dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel otrzymał skierowanie, w porozumieniu z dyrektorem szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, i po zawiadomieniu organów prowadzących te szkoły.

W wielu przypadkach dyrektorzy szkół przenoszą nauczyciela w swojej szkole na inne stanowisko (np. do świetlicy) w formie polecenia ustnego, albo zapisu w arkuszu organizacyjnym szkoły. Jest to działanie nieformalne.

Zgodnie z przepisem tego artykułu, dyrektor szkoły sporządza dekret przeniesienia z urzędu (za zgodą nauczyciela) lub na jego prośbę.

Przeniesienia do innej szkoły dokonuje zawsze dyrektor szkoły (nie organ prowadzący), do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony.

Dyrektor szkoły przejmujący nauczyciela sporządza dekret przeniesienia w czterech egzemplarzach (1 dla nauczyciela, 1 do akt osobowych, 1 dla własnej księgowości: 1 dla szkoły).

Dyrektor szkoły zatrudniający dotychczas nauczyciela                                            po

otrzymaniu dekretu przeniesienia, wydaje decyzję o zwolnieniu z obowiązków w szkole w czterech egzemplarzach i przekazuje teczkę akt osobowych nauczyciela przeniesionego dyrektorowi, który wydał dekret przeniesienia.

Dla byłego nauczyciela dyrektor szkoły zakłada tzw. teczkę archiwalną, w
której umieszcza kopię przesłanej zgody na przeniesienie nauczyciela oraz kopię wykazu
dokumentów z teczki akt osobowych                  i kopię dekretu przeniesienia.

Można w niej również umieścić kopie innych ważnych dokumentów wg uznania dyrektora jednostki.

Fragment tego biuletynu w pdf jest tu:

Procedura przeniesienia nauczyciela musi być zgodna z treścią art. 18, stąd
Procedura przeniesienia nauczyciela musi być zgodna z treścią art. 18, stąd
należy uznać za bezprawną praktykę, stosowana jeszcze w niektórych szkołach,
polegająca na wydawaniu świadectw pracy, rozwiązywaniu stosunku pracy i
nawiązywaniu nowego stosunku pracy.
Zgodnie z art. 97 Kodeksu pracy pracodawca wydaje niezwłocznie
pracownikowi świadectwo pracy w przypadkach ROZWIĄZANIA lub WYGAŚNIĘCIA
stosunku pracy.

http://www.nowator.edu.pl/index.php?400

Procedura przeniesienia nauczyciela musi być zgodna z treścią art. 18, stąd
należy uznać za bezprawną praktykę, stosowana jeszcze w niektórych szkołach,
polegająca na wydawaniu świadectw pracy, rozwiązywaniu stosunku pracy i
nawiązywaniu nowego stosunku pracy.
Zgodnie z art. 97 Kodeksu pracy pracodawca wydaje niezwłocznie
pracownikowi świadectwo pracy w przypadkach ROZWIĄZANIA lub WYGAŚNIĘCIA
stosunku pracy.
magdami207-07-2008 22:22:53   [#41]
Mam pytanie.Jestem nauczycielem dyplomowanym i od września przeniosę się do drugiej szkoły w innym mieście.Prawdopodobnie bedzie to przeniesienie za porumieniem stron.Jakie dokumenty powinnam w takim przypadku wziąć ze swojej starej szkoły.Podobno dostanę jakiś dekret z nowej szkoły do wypełnienia przez "starego" dyrektora. A jakie dokumenty powinnam dostać ze starej szkoły? Bardzo proszę o pomoc. W mojej starej szkole jeszcze nikt nie zmieniał tak pracy :)
Power407-07-2008 22:43:26   [#42]
złóż wniosek do dyrka z prośą o przeniesienie zgodnie z art. 18 KN-a resztą zajmie się dyrek jeśli wyrazi na to zgodę
Power407-07-2008 22:51:22   [#43]
wniosek do tego dyrka, który chce Cię przejąć z art.18 KN, zgodę musi dać Twój obecny dyrek
bosia07-07-2008 22:55:39   [#44]

 

4. Przeniesienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, z zastrzeżeniem ust. 5.

 

 

 

Power407-07-2008 23:06:58   [#45]
"W wielu przypadkach dyrektorzy szkół przenoszą nauczyciela w swojej szkole na inne stanowisko (np. do świetlicy) w formie polecenia ustnego, albo zapisu w arkuszu organizacyjnym szkoły. Jest to działanie nieformalne."
1)
na prośbę nauczyciela Mlub D zatrudnionego przez mianowanie
robić dekret przeniesienia na inne stanowisko we własnej placówce?
lub z urzędu za jego zgodą do 31.05.?-brak zgody =wypowiedzenie
wtedy bez opinii OP
nie miałam jeszcze ale mi się może przydać
2)
a jeśli kontraktowy prosi o przeniesienie na inne stanowisko we własnej szkole to co trzeba przygotować?(obopólna akceptacja wystarcza?)
Power407-07-2008 23:23:29   [#46]
i te cztery egzemplrze to po co?
dla ksiegowej?-a jej po co?
ja wydawałam 2 egzemplarze
Power407-07-2008 23:31:15   [#47]
+ ksero do akt
Marek L08-07-2008 08:13:34   [#48]
Czy Ktoś mógłby zamiesić wzór takiego DEKRETU wydawanego w związku z przeniesieniem nauczyciela???
DYREK08-07-2008 08:20:51   [#49]

"dekret przeniesienia" , to nazwa wymyślona przez ......., występuje w okolicach Katowic ;-)

"dekret przeniesienia" = pismo w sprawie przeniesienia nauczyciela w trybie art 18

Marek L08-07-2008 08:25:24   [#50]
To dobrze z tym dekretem bo się przestraszyłem, że to jakiś specjalny wzór a dekrety kojarzą mi się z decyzją administracyjną a przeniesienie nauczyciela to nie jest decyzja administracyjna.
strony: [ 1 ][ 2 ]