Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nowelizacja statutu po zmianie USO
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
some24-05-2007 19:46:43   [#201]

AnJa

mam rozumieć,że żle robię rozsyłając?
wige24-05-2007 21:05:47   [#202]
Witam! Ja również proszę o przesyłkę na priva. Z góry dziękuję
some24-05-2007 21:20:00   [#203]
No, Drwalcz dał błogosławieństwo .........
wige24-05-2007 21:25:12   [#204]

Melania!! Dzięki Ci, Dobra Kobieto. :)))

some24-05-2007 21:27:37   [#205]
Bardzo proszę, ja tylko kurier jestem, podziękowania na ręce Drwalcza.
ewa bergtraum24-05-2007 21:39:33   [#206]

:-)

Często zdarza nam sie zapominać, że na naszym forum coraz częściej odzywają się nowi. Starym wyjadaczom dyrektorsko-nauczycielsko-i innym, w tym mnie i Andrzejowi, wydaje się, że już najwyższy czas, aby elita, która czyta, pisze/nie pisze, pojęła, że żadne kursy, studia podyplomowe, poradniki itp. - nie dadzą nam takiej wiedzy i siły jak forum.

Czasami dostaję listy z prośbą o pomoc. Coś tam z rzadka zamieszczam w wymianie plików. Korzystam również.

I myślę, że wysokość składki (tj. 60 złotych), to nie jest wygórowana cena za możliwość korzystania z materiałów, które (niejednokrotnie po to tylko, aby ułatwić życie "młodym samobójcom dyrektorom" :-)) tworzy się kosztem własnego prywatnego czasu. Pamiętamy, ile forum i OSKKO dało nam. Próbuję ten dług spłacić.

A ile radości daje poznanie, a potem przebywanie z okazji konferencji, zlotów itp. w towarzystwie osób znanych tylko z forum, to wiedzą tylko ci, którzy się na nich pojawiają.

Dla mnie ważne jest jeszcze coś innego: poczucie przynależności do grupy ludzi, którym zależy nam tym, co robią  i co jest to dla nich ważne.

Jakkolwiek by to powyższe zabrzmiało, naprawdę nie chciałam nikogo urazić. Lepiej by mi wyszło w bezpośredniej rozmowie.

Pozdrawiam wszystkie nowalijki, cieszymy się, że dołączyłyście/dołączyliście do nas.
some24-05-2007 21:42:49   [#207]

Dzięki Ewa, już mi lepiej.

AnJa25-05-2007 08:22:05   [#208]
e, tam

do moich sądów wartościujących to nawet ja wielkiej wagi nie przywiazuję- więc spokojnie

a uwga miała charakter odpersonalizowany absolutnie
some25-05-2007 14:26:56   [#209]
oj, AnJa,AnJa   ;-)
Bliżniak206-06-2007 12:20:42   [#210]

Nowelizacja statutu raz jeszcze

Droga Melanio, czy mogę prosić cię o plik zawierający propozycję nowelizacji statutu (producent dwalcz), bardzo proszę o wsparcie, bo mój powołany zespół coś szwankuje.
basias06-06-2007 13:13:22   [#211]

i ja też jeszcze proszę...

Bardzo, bardzo proszę o plik i cierpliwość... Dziękuję!!!!
Konto zapomniane06-06-2007 13:33:11   [#212]

nowelizacja statutu

I ja też walcze  z nowelizacją . Byłabym wdzięczna za podpowiedzi
Tadek06-06-2007 14:14:19   [#213]

Jak macie zapisane: 1. kiedy można zwolnić z noszenia mundurku, konsekwencja braku mundurka 9pojedynczy przypadek a nałogowo) 2. korzystanie z telefonów

wiechna06-06-2007 14:37:05   [#214]

ja też proszę

dobrze ,że jestem  214, a nie np. ,,13". Mam nadzieję, że ta pozycja będzie dla mnie szczęśliwa i Melanio wyślesz dla mnie co nieco. Pozdrawiam
some06-06-2007 15:10:18   [#215]

Wiecha

nie jesteś podświetlona, pozdrawiam
malmar1506-06-2007 18:13:59   [#216]
Melanio poproszę i ja ;-)
Dwalcz dzięki ;-)
osia06-06-2007 21:11:34   [#217]
a ja już nie wiem, czy śmiać sie czy płakać. wczoraj miałam taką wenę, ze zaczęłam poprawiać statut opierając się o tekst Leszka z wymiany plików. Opracowałam sobie bardzo dokładnie rozdział o organach szkoły, a szczególnie o radzie rodziców, przypisując im uchwalanie programu wychowawczego i profilaktyki, zmiany zapisałam, a tu dzisiaj patrzę, że te zmiany od września. To co, teraz robimy zmiany w statucie na dzień dzisiejszy,  a we wrzesniu od nowa pani Janowa?a może te kolejne zmiany nie wejdą? dobrze, że pracowałam na domowej wersji, ale i tak czuję się podle
JarTul06-06-2007 21:27:46   [#218]

osia

Dokonaliśmy nowelizacji - uwzględniając zmiany aktualne i "przyszłe" w USO oraz rozporządzeniach o ocenianiu i ramowych statutach -  Statutu w w ostatni poniedziałek, zapisując jednocześnie:
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 września.
osia06-06-2007 21:29:16   [#219]

dwalcz

poratuj i mnie, proszę, bo po tych moich daremnych wypocinach odechciało mi się już wszystkiego
osia06-06-2007 21:30:21   [#220]

dwalcz

kiepsko już ze mną, zapomniałam się podświetlić
JarTul06-06-2007 21:53:09   [#221]

1. Część zapisów, które wprowadzają zmienione rozporządzenia i USO mieliśmy już w Statucie, stąd też treść uchwały nowelizującej bez treści Statutu może być trudna do zrozumienia (potrzebny kontekst Statutu).
2. Jesteśmy Zespołem Szkół (G, LO, ULO i LOD) i mamy jeden statut - bardzo niedobrze zdaniem wielu :-(((.
3. Cytowaliśmy w statucie fragmenty USO - bardzo niedobrze zdaniem wielu :-(((
4. Statut w aktualnym brzmieniu w pliku PDF jest pod tym adresem: http://www.zso.kamienna-gora.pl/statut/statut.htm

5. Jednocześnie składam wielkie podziękowania wszystkim członkiniom i członkom Forum, którzy zainspirowali nas do wprowadzenia niektórych zapisów w uchwale lub których pomysły wprost wprowadziliśmy do Statutu. :-)))))

Uchwała nr __/2006/2007 z dnia ___ czerwca 2007 r.
Rady Szkoły <nazwa szkoły>

w sprawie przyjęcia zmian w Statucie <nazwa szkoły>.

Na podstawie art. 50 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późniejszymi zmianami) Rada Szkoły <nazwa szkoły> uchwala, co następuje:

§1

Przyjmuje się następujące zmiany w Statucie <nazwa szkoły>:

1.      W §13 ust. 5 skreśla się w pkt 10 znak „.” (kropki) po słowie „Gimnazjum”.

2.      W §13 ust. 5 dodaje się:

a)      pkt 11 o treści:

stwarza warunki do działania w Szkole: wolontariuszy, stowarzyszeń i innych organizacji, w szczególności organizacji harcerskich, których celem statutowym jest działalność wychowawcza lub rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki

b)      pkt 12 o treści:

podejmuje działania organizacyjne umożliwiające obrót używanymi podręcznikami na terenie Szkoły.

3.      w §13 dodaje się pkt 9a o treści:

Dyrektor Zespołu:

a)      określa zarządzeniem wzór i zasady noszenia przez uczniów Gimnazjum jednolitego stroju,

b)      może, po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców, wprowadzić zarządzeniem obowiązek noszenia przez uczniów Liceum na terenie szkoły jednolitego stroju, określając w nim jego wzór i zasady noszenia.

4.      W §14 ust. 8 pkt 3 zmienia się jego aktualne brzmienie na:

uchwalanie, po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców szkolnych zestawów programów nauczania i szkolnych zestawów podręczników, biorąc pod uwagę możliwości uczniów, a w przypadku podręcznika również:

a)      przystosowanie dydaktyczne i językowe podręcznika do możliwości uczniów;

b)      wysoką jakość wykonania podręcznika umożliwiającą korzystanie z niego przez kilka lat

5.      Zmienia się aktualne brzmienie §25 na:

1.    W Zespole działa Rada Rodziców, która reprezentuje ogół rodziców uczniów Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego.

2.    W skład Rady Rodziców wchodzą po jednym przedstawicielu rad oddziałowych, wybranych w tajnych wyborach przez zebranie rodziców uczniów danego oddziału.

3.    W wyborach, o których mowa w ust. 2, jednego ucznia reprezentuje jeden rodzic. Wybory przeprowadza się na pierwszym zebraniu rodziców w każdym roku szkolnym.

4.    Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, w którym określa w szczególności:

1)      wewnętrzną strukturę i tryb pracy Rady;

2)      szczegółowy tryb przeprowadzania wyborów do rad oddziałowych oraz przedstawicieli rad oddziałowych, o których mowa w ust. 2, do Rady Rodziców Zespołu.

5.    Rada Rodziców może występować do Dyrektora i innych organów szkoły lub placówki, organu prowadzącego Szkołę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach Szkoły.

6.    Do kompetencji Rady Rodziców, z zastrzeżeniem 7, należy:

1)      uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną:

                                 a)         programu wychowawczego Szkoły obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów, realizowanego przez nauczycieli,

                                 b)        programu profilaktyki dostosowanego do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb danego środowiska, obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze profilaktycznym skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców

2)      opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania Szkoły

3)      opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez Dyrektora Szkoły.

7.    Jeżeli Rada Rodziców w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia roku szkolnego nie uzyska porozumienia z Radą Pedagogiczną w sprawie programu, o którym mowa w ust. 6 pkt 1 lit. a lub b, program ten ustala Dyrektor Szkoły w uzgodnieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny. Program ustalony przez Dyrektora Szkoły obowiązuje do czasu uchwalenia programu przez Radę Rodziców w porozumieniu z Radą Pedagogiczną.

8.    W celu wspierania działalności statutowej szkoły lub placówki, Rada Rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy Rady Rodziców określa regulamin.

9.    Członkostwo rodzica w Radzie Rodziców wygasa w przypadku:

1)      ukończenia Szkoły przez dziecko, przy czym kończy się ono z dniem 31 sierpnia roku, w którym uczeń kończy szkołę

2)      przeniesienia się do innej szkoły jego dziecka, z końcem miesiąca, w którym to przeniesienie nastąpiło

3)      śmierci

4)      zrzeczenia się członkostwa

5)      utraty prawa wybieralności

6)      niebrania udziału w pracach Rady bez usprawiedliwienia przez trzy kolejne spotkania.

6.      W §29 ust. 1

a)      pkt 5zmienia się jego aktualne brzmienie na:

szkolny plan nadzoru pedagogicznego

b)      dodaje się pkt 6 o treści:

szkolne zestawy programów nauczania wraz ze szkolnymi zestawami podręczników.

7.      Dodaje się §29a o treści:

1.    Szkolny zestaw podręczników składa się z nie więcej niż trzech podręczników dla danych zajęć edukacyjnych, z zastrzeżeniem ust. 2.

2.    W liceach, w których realizuje się rozszerzone zakresy kształcenia z poszczególnych zajęć edukacyjnych, szkolny zestaw podręczników składa się z nie więcej niż trzech podręczników do każdego zakresu kształcenia z danych zajęć edukacyjnych.

3.    Dyrektor Szkoły podaje do publicznej wiadomości, do dnia 31 marca, szkolny zestaw programów nauczania i szkolny zestaw podręczników, które będą obowiązywać od początku następnego roku szkolnego.

4.    Szkolny zestaw programów nauczania i szkolny zestaw podręczników obowiązuje przez trzy lata szkolne.

5.    W uzasadnionych przypadkach, Rada Pedagogiczna, na wniosek nauczyciela lub Rady Rodziców, może dokonać zmian w szkolnym zestawie programów nauczania lub szkolnym zestawie podręczników, z tym że zmiana w tych zestawach nie może nastąpić w trakcie roku szkolnego.

8.      W §79 ust. 2 pkt 25 dodaje się na końcu znak „,” (przecinka), a po nim zwrot:

w szczególności poprzez:

a)      reagowanie na wszelkie dostrzeżone sytuacje lub zachowania uczniów stanowiące zagrożenie bezpieczeństwa uczniów

b)      zwracanie uwagi na osoby postronne przebywające na terenie Zespołu i w razie potrzeby zwracanie się o podanie celu pobytu na terenie Zespołu, zawiadamianie pracownika obsługi - portiera o fakcie przebywania osób postronnych

c)      niezwłocznie zawiadamianie Dyrektora Szkoły o wszelkich dostrzeżonych zdarzeniach, noszących znamiona przestępstwa lub stanowiących zagrożenie dla zdrowia lub życia uczniów

9.      W §84 ust. 1 po słowie „Uczeń” dodaje się zwrot::

- zgodnie z „Konwencją o prawach dziecka”, Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującymi przepisami oświatowymi -

10.  W §84 ust. 1 dodaje się pkt 6a w o treści:

korzystania z pomocy psychologicznej i specjalnych form pracy dydaktycznej

11.  W §84 ust. 2:

a)      pkt 2 dodaje się na końcu znak „,” (przecinka), a po nim zwrot:

w szczególności uczęszczać na zajęcia wynikające z planu zajęć, przybywać na nie punktualnie. Mimo spóźnienia na zajęcia, uczeń zobowiązany jest przybyć do sali, w której odbywają się zajęcia. Jeżeli spóźnienie jest znaczne - przekracza 20 minut, uczeń powinien udać się do centrum multimedialnego przy bibliotece, a następnie w czasie przerwy dołączyć do swojej klasy.

b)      pkt 4 dodaje się na końcu znak „,” (przecinka), a po nim zwrot:

odrabiać prace polecone przez nauczyciela do wykonania w domu

c)      pkt 7 zmienia się jego brzmienie na:

zachowywać się godnie wobec nauczycieli, innych pracowników Szkoły oraz pozostałych uczniów

d)      pkt 12 dodaje się na końcu znak „,” (przecinka), a po nim zwrot:

w szczególności zobowiązany jest do zachowania schludnego wyglądu

e)      dodaje się pkt 12a o treści:

na terenie Szkoły nosić strój szkolny,

a)      określony, w przypadku uczniów Gimnazjum, zarządzeniem przez Dyrektora Zespołu

b)      jeżeli, w przypadku uczniów Licem, Dyrektor Szkoły, po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców, wprowadzi obowiązek noszenia przez uczniów na terenie Szkoły jednolitego stroju, wydając odpowiednie zarządzenie 

f)        pkt 15 skreśla się na końcu znak „.” (kropki)

g)      dodaje się pkt 16 o treści:

w czasie zajęć lekcyjnych zachowywać należytą uwagę, zabierać głos, gdy zostanie do tego upoważniony przez nauczyciela.

12.  W §84 dodaje się pkt 3 o treści:

1.      W przypadku, gdy uczeń (jego prawni opiekunowie) uważa, że jego prawa zostały naruszone, zgłasza skargę w formie pisemnej lub ustnej:

a)      wychowawcy klasy, jeżeli jego prawa zostały naruszone przez inne osoby niż wychowawca,

b)      pedagogowi szkolnemu, jeżeli jego prawa zostały naruszone przez wychowawcę,

c)      Rzecznikowi Praw Ucznia, jeżeli jego prawa zostały naruszone przez inne osoby niż Rzecznik Praw Ucznia.

2.      Jeżeli skarga nie zostanie wyjaśniona przez osoby wymienione w pkt 1 lit. a-c w ciągu siedmiu dni roboczych od dnia zgłoszenia lub sposób jej rozwiązania nie zadowala ucznia (jego prawnych opiekunów), zwraca się on w tej kwestii do Dyrektora Szkoły, który rozpatruje ją w ciągu siedmiu dni roboczych od dnia zgłoszenia.

3.      W przypadku, gdy uczeń (jego prawni opiekunowie) uważa, że jego prawa zostały naruszone przez Dyrektora Szkoły wnosi skargę do Rady Szkoły, która rozpatruje ją w ciągu czternastu dni roboczych od dnia zgłoszenia.

4.      W przypadku jeżeli sposób załatwienia skargi przez osoby lub organy wymienione w pkt 1-3 nie zadowala ucznia (jego prawnych opiekunów), kieruje on skargę do organu prowadzącego Szkołę lub organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad Szkołą.

5.      W przypadku wniesienia skargi w formie ustnej do osób wymienionych w pkt 1 lit. a lub b, osoby te zobowiązane są do sporządzenia notatki służbowej, która pozostaje w dokumentach wychowawcy klasy lub pedagoga do końca danego roku szkolnego.

13.  Zmienia się aktualne brzmienie §94d na:

1.      W czasie lekcji uczniowie i nauczyciele nie mogą korzystać z telefonów komórkowych i są zobowiązani do ich wyłączenia lub wyciszenia oraz schowania.

2.      W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie nie mogą korzystać z urządzeń elektronicznych (np. odtwarzacze MP3 i MP4, aparaty fotograficzne, kamery, itp.).

3.      Zakaz określony w pkt 1-2 nie dotyczy:

1)       wykorzystania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych podczas zajęć edukacyjnych jako pomocy dydaktycznych, w przypadku uczniów po uzyskaniu zgody nauczyciela prowadzącego dane zajęcia edukacyjne

2)      sytuacji szczególnych (np. zagrożenie zdrowia lub życia uczniów)

3)      innych sytuacji na podstawie upoważnienia przez Dyrektora Szkoły.

4.      Nauczyciel nie może odbierać uczniowi telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego.

§2

Rada Szkoły <nazawa szkoły> zobowiązuje <nazwa szkoły> do przygotowania i wprowadzenia zarządzeniem jednolitego tekstu Statutu <nazwa szkoły>.

§3

Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi <nazwa szkoły>.

§4

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 września 2007 r.

Przewodniczący Rady Szkoły

________________________________

______________________________________

Uchwała została przyjęta ilością głosów:

1.        Za:                                                 ......

2.        Przeciw:                                        ......

3.        Wstrzymało się:                          ......

4.        Członków rady ogółem:             ......

5.        Obecnych:                                   ......

zgredek06-06-2007 22:06:32   [#222]
Jarek się zlitował nad sobą;-))))))))))) i wkleił:-)
osia06-06-2007 22:06:35   [#223]

JarTul

to i u was rada rodziców uchwala programy?ja już całkiem zgłupiałam. Dobrze robiłam, czy źle??????
JarTul06-06-2007 22:14:10   [#224]
RADA SZKOŁY - bo u nas działa.
Zgodnie z USO RP przygotowuje projekt, a RSz go uchwala. Kiedy nie ma RSz jej kompetencje przejmuje RP zgodnie z USO... i tu jest najciekawiej moim zdaniem, bo aby wszystko było zgodnie z prawem to na posiedzeniu RP powinny być dwa punkty:
1. RP jako RP przyjmuje projekt zmian w statucie (lub projekt statutu).
2. RP wchodząc w uprawnienia RSz uchwala nowelizację statutu (lub statut).
osia06-06-2007 22:31:55   [#225]
będę dociekliwa ( czytaj u....dliwa), mi chodzi o radę rodziców i uchwalanie przez nią programów wychowawczego i profilaktycznego
JarTul06-06-2007 22:35:10   [#226]
A to kompetencje RR po zmianie USO - od września 2007.

Art. 54. /od 1.09.2007 r./
1. Rada rodziców może występować do dyrektora i innych organów szkoły lub placówki, organu prowadzącego szkołę lub placówkę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich spraw szkoły lub placówki.
2. Do kompetencji rady rodziców, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4, należy:
 1) uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną:
    a) programu wychowawczego szkoły obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów, realizowanego przez nauczycieli,
    b) programu profilaktyki dostosowanego do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb danego środowiska, obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze profilaktycznym skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców;
(...)
zgredek06-06-2007 22:37:27   [#227]

osia nawiązuje do innego wątku ;-)

znaczy osiu - napracowałaś się i wykorzystaj to co zrobiłaś - dopisując po prostu tak jak Jarek /od 1.09.2007 r./ w odpowiednich miejscach:-)

JarTul06-06-2007 22:39:44   [#228]

zgredek

U nas całość zmian od wchodzi w życie od 1 września 2007 r.

A §2 miło być:
Rada Szkoły  zobowiązuje Dyrektora  do przygotowania i wprowadzenia zarządzeniem jednolitego tekstu Statutu .
zgredek06-06-2007 22:41:29   [#229]

jasne:-)

ja do tyłu jestem z tymi zmianami - jakoś się nie interesuję za bardzo, i dzięki temu zdrowsza jestem:-)
JarTul06-06-2007 22:44:04   [#230]

zgredek

I tego powinniśmy uczyć w Szkole:
w życiu ważne są w zasadzie dwie "rzeczy" - Zdrowie i Szczęście (rozumiane jako Radość Życia). :-)))
osia06-06-2007 22:46:03   [#231]
zgredku, dzięki za dobre słowo, ale ja naprawdę nie mogę zrozumieć, po ki grzyb każą robić te zmiany teraz w czerwcu, jeśli w sierpniu mają być nowe. Mój mały móżdżek tego nie przyjmuje
JarTul08-06-2007 15:40:04   [#232]
Jeszcze podciągnę... wątek.
wiechna09-06-2007 22:12:26   [#233]

gapowe kosztuje

 

 Melanio wysłałam Ci juz na priva moje błaganie. Koniec roku osłabia widocznie moją spostrzegawczość i stąd pewnie brak podświetlenia adresu

brodesen10-06-2007 16:35:18   [#234]
a czy nowy plan nadzoru pedagogicznego  z 15 grudnia 2006 powinien się znaleźć w statucie szkoły?
osia10-06-2007 19:24:29   [#235]
a czy telefonów niw wolno zbiera uczniom? ja chętnie zapisałabym, że nauczyciel ma prawo
osia10-06-2007 19:25:16   [#236]
nie wolno zabierać - tak miało być
ewa10-06-2007 19:40:29   [#237]

#234 nie,

nie ma zapisu nakazującego umieszczanie planu nadzoru w statucie szkoły

JarTul11-06-2007 22:48:29   [#238]

Ewa

Ale i nie ma zakazu. A uznaliśmy, że wpływa on znacząco na organizację pracy w danym roku szkolnym.
beera11-06-2007 22:50:18   [#239]

nie do końca rozumiem?

w jakim sensie plan nadzoru może się miescic w statucie??????????

( chyba, ewentualnie, że się go tworzy)

beera11-06-2007 22:51:54   [#240]

aha

przeczytałam uchwałę JarTula

czyli tak jak w 239

JarTul11-06-2007 23:08:28   [#241]

asia

Po prostu stwierdzamy, że wymaganym dokumentem w Szkole i jednym z dokumentów wpływających na kształt pracy Szkoły w danym roku szkolnym jest szkolny plan nadzoru... i tylko albo aż tyle. :-)

Zresztą uchwała poszła do KO i OP maja 30 dni na zwrócenie uwag na ewentualne nieprawidłowości. :-)
Bogumiła12-06-2007 04:38:36   [#242]

nowelizacja statutu

Melanio proszę prześlij mi materiały .już tak wielu się cieszy.Nie mogę spać.
malmar1512-06-2007 07:10:13   [#243]

Ponawiam pytanie

 

2. Do kompetencji rady rodziców, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4, należy:

  1) uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną:

     a) programu wychowawczego szkoły obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów, realizowanego przez nauczycieli,

     b) programu profilaktyki dostosowanego do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb danego środowiska, obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze profilaktycznym skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców;

 

Powiedzcie, a właściwie napiszcie, jak widzicie to uchwalanie w porozumieniu z RP.

Czy są to dwie odrębne uchwały (jeżeli tak, to kto pierwszy uchwala) czy jedna uchwała?

 

Pozdrawiam.

JarTul12-06-2007 09:32:56   [#244]
U nas będzie zapewne:
1. RR zwróci się do RP o wyrażenie opinii w sprawie programu wychowawczego i programu profilaktycznego.
2. uchwała RP wyrażająca pozytywną opinię o programie wychowawczym i programie profilaktyki z rekomendacją do jej przyjęcia przez RR.
3. RR podejmie stosowną uchwałę.
Konto zapomniane13-06-2007 12:26:53   [#245]

nowelizacja statutu

Proszę równięż o przesłanie zmian w statucie
Jarek213-06-2007 12:36:26   [#246]

statut

Ja również proszę o przesłanie zmian w statucie. Dziękuję
gtz13-06-2007 12:52:53   [#247]
Wszyscy proszą to ja też bardzo bardzo poproszę :-)))) o zmiany w statucie
for25-01-2008 18:21:17   [#248]
wydawało się nam w szkole,że mamy już statut znowelizowany - mamy zespół i trzy statuty, a jednak wizytator KO po wnikliwej kontroli stwierdził,że pewne sformulowania są przestarzałe, mimo,że ostatnie zapisy o RR, mundurkach itd wszystko jest. Ja jestem w tzw. komisji statutowej i jestem trochę przerażona, bo dyrektora poinformowano, że wobec niego zostało wszczęte postępowanie administracyjne w związku z tym.Podpowiedzcie bardziej doświadczeni co to oznacza ?Bo ja jestem zresztą w każdej chwili gotowa poprawić niedoróbki.
dyrlo25-01-2008 18:41:29   [#249]

Postępowanie administracyjne, dobrze, że nie dyscyplinarne?  Oj to chyba dyrektorka w czym innym podpadła, u nas pani wizytator wskazuje niedoróbki, bo trudno w sytuacji naszego prawa, które zmienia się z chwili na chwilę, mieć wszystko na "tip-top".

Bym poprawiła i tyle, nie wierzę w to postępowanie administracyjne w przypadku drobnych uchybień w Statucie, ale???   któż to może wiedzieć - tak nie do końca wiem co się pod tym terminem kryje.

AnJa25-01-2008 18:54:13   [#250]
rożnie można to postępowanie administracyjne rozumieć- ale tu pewnie chodzi o to, że będą zalecenia nakazujące poprawienie błędnych zapisów
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]