Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "diler w szkole, dyrektor na zieloną trawkę, a kurator też?"
strony: [ 1 ][ 2 ]
Małgoś08-05-2007 19:37:26   [#01]

Czy ja dobrze słyszałam w Faktach  w TVN, że minister Orzechowski odwołuje kurator na Dolnym Śląsku, za to, że zbyt pochopnie wykorzystała sprawę niesubordynacji dyrektora z Lubina, który nie przywrócił do szkoły dilera narkotyków?

Dyrektor został zwolniony w efekcie za odmowę wykoniania decyzji KO, ale był to pretekst, gdyż jak, to przed kamerami wyznała jedna z wizytatorek, lubińki dyrektor podpadał juz wczesniej władzy oświatowej - nawet mobbingował.

Ta decyzja o odwołaniu kuratora (a raczej jej zapowiedź) wyszła z samych ministerialnych ust

JACOL08-05-2007 19:39:44   [#02]
Słyszałaś dobrze. Kurator ma wylecieć...
some08-05-2007 19:44:07   [#03]
Rany, to narkotyki wygrały?
Małgoś08-05-2007 19:46:56   [#04]
narkotyki to pretekst, ale w świat poszła paskudna wieść :-(
AnJa08-05-2007 19:54:31   [#05]
porządkująco:
-dyrektor wywalił dilera,
-OP i kurator  wywalili dyrektora, za to, że wywalił dilera,
-MEN wywalić zamierza kuratora, za to, że wywalił dyrektora, za to że wywalił dilera,

na jakimś watku juz to dzisiaj było - ale do etapu wywalania dyrektora

konkludując: czekamy na gajowego!
Małgoś08-05-2007 19:58:36   [#06]

pomyślałam sobie, że wywalanie kuratora, za wywalenie dyrektora, który wywalił dilera zasługuje na odrębny watek ;-)

w końcu to moje KO...

some08-05-2007 19:59:48   [#07]

Czyli lepiej nic nie widzieć, nic nie słyszeć? Ładna motywacja do działania!

Młodzi ,nie czytajcie!

Ewa 1308-05-2007 21:02:24   [#08]

ale się porobilo...

Informacja prasowa w sprawie artykułu opublikowanego w Super Expressie

W związku z artykułem zamieszczonym w dniu 8 maja 2007r. pod tytułem „Narkodiler został dyrektor wyleciał” - opublikowanym przez Super Express, Minister Edukacji Narodowej podjął kroki w celu wyjaśnienia opisanego w artykule zdarzenia. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pan Mirosław Orzechowski wystosował również w dniu dzisiejszym list do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o odwołanie Pani Beaty Pawłowicz ze stanowiska Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W wyniku działań Pani Beaty Pawłowicz nie wyciągnięto żadnych konsekwencji w stosunku do ucznia rozprowadzającego narkotyki, a odwołano dyrektora szkoły, który wykonując uchwałę rady pedagogicznej podjął decyzję o skreśleniu chłopca z listy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

Anna Grynkiewicz

Dyrektor Biura Informacji i Promocji

 http://www.men.home.pl/CMS/artykul.php?article=200
Ewa 1308-05-2007 21:04:11   [#09]

proponuję, by zamiast odwoływać wciąż kuratorów zlikwidować cały urząd KO...

to jakiś dziwny system...

gdzie się ostal jeszcze kurator, którego nie zechciano juz odwołać?...

AnJa08-05-2007 21:23:22   [#10]
u nas- a co?
Magosia08-05-2007 21:26:32   [#11]

Może

się nie odzywaj ??
Ewa 1308-05-2007 21:27:11   [#12]
tak se pytam... bo naszego też chciano usunąć... nawet Pan Minister zwrócił sie do Wojewody z pismem... ale jakoś nie mial siły przebicia chyba...
Magosia08-05-2007 21:29:22   [#13]

Nasz

złożył dymisję - w takiej sytuacji.

Miał swoj honor.

AnJa08-05-2007 21:47:32   [#14]
U nas jest Zieliński - jako parasol nad KO.

MEN na niego za cienki jest - a że KO wygląda na rozsadne to i dobrze, że jest:-)
zgredek08-05-2007 22:08:38   [#15]

 związku z artykułem zamieszczonym w dniu 8 maja 2007r. pod tytułem „Narkodiler został dyrektor wyleciał” - opublikowanym przez Super Express, Minister Edukacji Narodowej podjął kroki w celu wyjaśnienia opisanego w artykule zdarzenia

pan minister znowu nie wie co się dzieje w jego ministerstwie - jakieś trzy tygodnie temu w szkole byli przedstawiciele MEN coby wyjaśnic;-)

chyba nie będę prorokiem, jeśli przewidzę ewentualne inne zwolnienia w MEN też;-)

aisew08-05-2007 22:09:09   [#16]
    Takie ,,akcje"zdarzają się w naszym kraju coraz częściej.Niestety nie znamy dnia,ani godziny...Nie zrozumiałe są dla mnie obie decyzje dotyczące odwołania.
Małgoś08-05-2007 22:20:43   [#17]

nie rozumiem:

Pan Mirosław Orzechowski wystosował również w dniu dzisiejszym list do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o odwołanie Pani Beaty Pawłowicz ze stanowiska Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

i

Minister Edukacji Narodowej podjął kroki w celu wyjaśnienia opisanego w artykule zdarzenia

Najpierw odwoła, a potem wyjasni przyczyny odwołania?????

Takie impulsywne decyzje w zarządzaniu czymkolwiek wywołują we mnie furię - osobiście jakiś czas doświadczałam podobnej pseudostrategii zarządzania. Efekty sa zazwyczaj opłakane: spadek motywacji i wydajności, chaos, niska jakość usług, rotacja kadr, fatalna atmosfera.

Adaa08-05-2007 22:27:05   [#18]

i wszystko rychło w czas

Bogdan Dudek odwołany

2007-04-06 13:54:30

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, Bogdan Dudek złamał prawo i został odwołany ze stanowiska - poinformowała nas obsługa prasowa Starostwa Powiatowego.
- Uważamy, że sprawiedliwości stało się zadość – komentują odejście Dudka, byli nauczyciele II LO. Przypomnijmy, że Bogdan Dudek wszedł w konflikt z nauczycielami szkoły, przez co wielu z nich zrezygnowało z pracy. Niektórzy uczniowie II LO, tym czasie zrezygnowali z nauki i przenieśli się do innych placówek.
- Cieszy nas to, zarząd powiatu podjął w końcu odważną decyzję – komentuje ten fakt Tymoteusz Myrda, radny Lubin 2006. – Od dłuższego czasu sygnalizowaliśmy, że w tej szkole mają miejsce nieprawidłowości. Skarżyli się nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie i rodzice.
- O decyzji Zarządu Powiatu nieoficjalnie dowiedziałem się dzisiaj i trudno mi się wypowiadać kiedy nie znam uzasadnienia tej decyzji – mówi Dudek. – W mojej ocenie nie występują żadne merytoryczne przesłanki do odwołania mojej osoby. Wystąpię z wnioskiem do Wojewody o zbadanie sprawy i po tym o uchylenie uchwały zarządu powiatu.
Przed objęciem stanowiska dyrektora przez Bogdana Dudka, w II Liceum Ogólnokształcącym zatrudnionych było 59 nauczycieli. Po roku czasu ich liczba wzrosła do 67. Stosunek pracy w ciągu jednego roku zmieniło 13 nauczycieli, w tym tylko jeden z nich przeszedł na emeryturę. Na początku tego roku 14 nauczycieli zatrudnionych było na czas określonych, w tym 8 z nich na zastępstwa za nauczycieli przebywających na urlopie dla podratowania zdrowia. W ciągu jednego roku z 818 uczniów tej szkoły aż 11 zrezygnowało z nauki i przeniosło się do innych placówek.
- Proponuje zorganizowanie konferencji, na której starosta przedstawi swój punkt widzenia, a ja swój – mówi Bogdan Dudek. – Jestem do dyspozycji, o ile staroście wystarczy odwagi na to.
Nadal czekamy na oficjalny komentarz Starostwa Powiatowego w tej sprawie.

Małgoś08-05-2007 22:27:31   [#19]

Czy dolnośląska kurator zostanie odwołana?

acz 2007-05-08, ostatnia aktualizacja 2007-05-08 21:38

Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji, zapowiedział we wtorek, że złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska Beaty Pawłowicz, dolnośląskiej kurator oświaty - podała telewizja TVN.

0-->
Odwołanie Pawłowicz ma być związane z sytuacją, do której doszło w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Dyrektor tej szkoły skreślił z listy uczniów nastolatka podejrzewanego o handel narkotykami. Tę decyzję uchyliło dolnośląskie kuratorium oświaty, ale mimo tego dyrektor nie zgodził się na przywrócenie ucznia do szkoły. Dyrektor stracił posadę, ale - jak się dowiedzieliśmy - mogło się to stać z zupełnie innych powodów. Do tej sytuacji odniósł się wczoraj wiceszef MEN Mirosław Orzechowski i zapowiedział odwołanie kurator.

W dolnośląskim kuratorium oświaty nikt nie wiedział we wtorek nic o możliwej dymisji Beaty Pawłowicz.

- Z tego, co wiem, nie dostaliśmy żadnego pisma w tej sprawie - mówi Janina Jakubowska, rzeczniczka kuratorium.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Wrocław
 
Wynika z tego, że kurator o planowanym odwołaniu jej dowiedziała się chyba ...z mediów
AnJa08-05-2007 22:41:43   [#20]
zrezygnowało w roku 11 z 818?

no to jestem na odstrzał jak nic...

a już na pewno byłbym w Lubinie
aisew08-05-2007 22:52:00   [#21]

AnJa

  No to się ciesz,że nie pracujesz w Lubinie.Ja niestety z tego województwa,więc jestem zainteresowana.
zgredek08-05-2007 23:19:18   [#22]
e, tam w Lubinie jest fajnie;-)
Maelka08-05-2007 23:31:42   [#23]

Zgredku :-)

Zachęcasz AnJę, czy wręcz przeciwnie?

;-)

zgredek08-05-2007 23:33:54   [#24]
jak najbardziej:-) są jeszcze wolne miejsca;-)
zgredek08-05-2007 23:36:50   [#25]
a jakby przez przypadek nie było - to szybko się robią nowe;-)
if ona09-05-2007 09:52:21   [#26]
Potwierdzam, że jest pięknie ;) Jak zabraknie miejsc w szkole, to można załapać się na kopanie dziury w rynku

Marek Pleśniar13-05-2007 20:49:58   [#27]

odezwał się do nas kolega dyrektor - o któym mowa w niniejszym wątku:

 

Szanowni Państwo,

W związku z pojawieniem się na Waszym forum wątku dot. odwołania mnie ze stanowiska pozwoliłem sobie na przesłanie kilku informacji:

Link do strony, na której temat jest szczegółowo opisywany.

http://www.elubin.pl/index.php/content/view/683/118/

Kopia pisma do wiceministra Orzechowskiego (przypuszczam, że analiza dokumentacji skutkowała wnioskiem do Wojewody Dolnośląskiego).

Od: Bogdan Dudek

Wtorek, 8 Maja 2007 13:53

 

Szanowny Panie Ministrze,

W nawiązaniu do telefonicznej rozmowy przesyłam kalendarium sprawy.

1. 13 marca - podjęcie przez radę pedagogiczną uchwały o skreśleniu ucznia z listy uczniów.

2. 14 marca - wydanie przez dyrektora decyzji o skreśleniu z listy uczniów i nadanie decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

3. 19 marca (?) - wniesienie odwołania przez rodzica ucznia.

4. 27 marca - przesłanie faxem do DKO stanowiska rodziców uczniów klasy I "c" - do wiadomości Ministra EN.

5. 28 marca - osobiste przekazanie odwołania wraz z całością dokumentacji wizytatorowi Kuratorium, pani Elżbiecie Miodek (ok. godz.

14.00).

6. 30 marca przesłanie faxem na adres szkoły (ok. godz. 14.40) decyzji DKO uchylającej decyzję dyrektora i i przekazującej sprawę do ponownego rozpatrzenia, podpisanej przez wicekuratora, panią Renatę Otolińską, 7. 02 kwietnia - pismo dyrektora do DKO w sprawie ważności decyzji z uwagi na podpis nieuprawnionej osoby (przesłane do wiadomości pana dyrektora Szubańskiego.

8. 04 kwietnia - do szkoły wpływa (ok. godz. 13.00) oryginał decyzji DKO.

9. 06 kwietnia - przed odwołaniem dyrektora ze stanowiska - wydanie przez dyrektora decyzji skreślającej ucznia z listy uczniów i nadanie decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

11 kwietnia - wydanie przez p.o. dyrektora polecenie wpisania ucznia na listę uczniów.

Potwierdzam, że Statut Szkoły zawiera klauzulę umożliwiającą skreślenie z listy uczniów w określonych przypadkach.

Pozdrawiam Bogdan Dudek.

---------------------------------

Korzystając z okazji pragnę nadmienić, że zarzuty stawiane dyrektorowi zostały wyciągnięte z kapelusza kiepskiego iluzjonisty. Ich absurdalności dowiodę w postępowaniu sądowym - pierwsza rozprawa w SR w Lubinie w dniu 18 maja 2007 r.,godz. 11.00, sala nr VII.

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pełną informacją na ten temat - pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam BD.

Gaba13-05-2007 20:57:40   [#28]

na jakimś watku juz to dzisiaj było - ale do etapu wywalania dyrektora

- mam de ja vu... przecież gdzies się wypowiadałam nt. temat, a tu mnie nie ma?

rzewa13-05-2007 21:11:54   [#29]

to?

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=21891#fbk
Gaba13-05-2007 21:21:55   [#30]

no, bo jakoś wątek był identyczny, a mnie "wycieno"

;-)))

PS. Ewuś, ksiązkę Ci oddam... tę, co Natalka pożyczyła...

zgredek23-08-2007 15:49:00   [#31]
http://www.elubin.pl/index.php/content/view/946/118/
zgredek14-09-2007 00:52:05   [#32]
http://www.elubin.pl/index.php/content/view/1027/118/
zgredek20-09-2007 16:46:38   [#33]
http://www.elubin.pl/index.php/content/view/1054/118/
zgredek18-11-2007 23:20:42   [#34]
http://www.elubin.pl/index.php/content/view/1271/118/
zgredek02-02-2008 19:01:34   [#35]
http://elubin.pl/index.php/content/view/1480/118/
beera02-02-2008 21:17:19   [#36]
Odnosząc się do zarzutów "rażących zaniedbań finansowych", Bogdan Dudek w piśmie z dnia 28 marca 2007 r., skierowanym do Małgorzaty Drygas-Majki, poinformował o wykonaniu zaleceń pokontrolnych i udzielił wyjaśnień: 

"~ w odniesieniu do gospodarki kasowej zarzuty dotyczyły dwóch faktur na łączną kwotę 35,93 zł., które zostały nieprawidłowo ujęte w raporcie kasowym z powodu zbyt późnego oddania faktur przez pracownika. Z powodu zaniedbań głównej księgowej nie zaktualizowano instrukcji kasowej, nie wystąpiono z zapytaniem o niekaralność kasjerki oraz nie zabezpieczono sejfu w pomieszczeniu kasjerki. Bezpośrednią odpowiedzialność za zaniedbania ponosiła główna księgowa. Została zobowiązana do pilnego uzupełnienia zaległości i pouczona o konsekwencjach wynikających z niewłaściwego wykonywania obowiązków,
~  w odniesieniu do zaniżenia odpisów na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych z powodu błędu głównej księgowej stosowano nieaktualny przelicznik, natomiast nieterminowe przekazywanie środków na konto ZFŚS wynikało z opóźnień w przekazywaniu środków przez Starostwo,
~  w odniesieniu do samowoli budowlanej zarzut dotyczył działalności poprzedniego dyrektora, Andrzeja Fila. O powyższym dyrektor informował  Zarząd Powiatu pismem z dnia 29.11.2006 r.,
~ w odniesieniu do niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania środków pozyskanych w ramach odszkodowania za szkody górnicze dyrektor szczegółowo informował o braku możliwości przekazania tych środków na remont elewacji i strefy wejściowej, gdyż prace te zostały już wcześniej sfinansowane z innego źródła.” – poinformował były dyrektor.

 
czyta się to z zażenowaniem
ola 1302-02-2008 21:22:27   [#37]
A ja mam pytanie natury ochrona danych osobowych: Czy można tak z imienia i nazwiska wraz z fragmentami zeznań w sądzie pisać? Czy ten artykuł, ktoś autoryzował? Włos się jeżżżży!!!!
zgredek02-02-2008 21:31:57   [#38]

rozprawy nie są utajnione, na sali są dziennikarze, od prawie roku relacje publikowane są na stronie elubin

myślę, że gdyby działo się coś nie tak - to już dawno sąd by zareagował

ola 1302-02-2008 21:35:03   [#39]
A może nikt jeszcze nie wniósł w tej sprawie 'apelacji' bo nie wiedział, że może?
Zaczynam się bać.
zgredek02-02-2008 21:41:08   [#40]

nie znam się na sądach, ale myslę, że jeśli wiadomo, ze nazwiska ukażą się w relacji - to można zastrzec sobie, żeby ich nie podawać - to chyba do sądu trzeba się zwrócić z tym

nie sądzę też, żeby "nie wiedzieć" - strona elubin jest bardzo popularną stroną - a sprawą dyrektora intresuje się naprawdę wiele osób

Marek Pleśniar02-02-2008 22:29:52   [#41]

znam to, miałem "przyjemność" uczestniczyć

to "stały fragment gry" jak by powiedział sędzia - ale piłkarski - zawodu dyrektora

noigdy nie wiesz kiedy Cię to dopadnie. Szczególnie jest to spotykane w miastach - bo naród tam bardziej potrzebujący tego typu zdarzeń

Tu i ówdzie dyrektorzy stają w obliczu takich "zbiegów okoliczności" kilku naraz pretensji i skarg

 To ta paskudniejsza strona zawodu. Dlatego "dyrektor" to zawód. Ma swą specyfikę i czarną stronę - koszta. Nagle idiotyczne "zarzuty" są brane poważne w "rzeczywistoci urzędniczej"

Współczuję naszemu koledze

-----------

Zobaczcie jak absurdalne powody doprowadziły człowieka do sądu

Bo się ktoś "nie zgadza", bo "przenieśli pokój nauczycielski z kąta w inny kąt", bo wyrzucił dilera, bo "35,93 zł., które zostały nieprawidłowo ujęte w raporcie kasowym z powodu zbyt późnego oddania faktur przez pracowni"

Bo..

 

Przecież to absurdalna historia!

A jednak od niej zależy los zawodowy człowieka. Można za dilera i za 39 zł wyrzucić dyrektora??

Można ot tak "zdjąć" dyrektora "bo tak"??

 

Mam więc pytania takie:

- jak sędzia może brać udział w czymś takim?

- Jak kurator może w czymś takim brać udział? (ostatnio sporo o potrzebie istnienia)

- Jak starosta może brać w tym udział?

 

Starosta, kurator, sąd, OP (?) ręka w rękę z dilerem? I przeciwko dyrektorowi szkoły?

jak zwykle

zgredek02-02-2008 22:49:25   [#42]

co do sądu - to zobaczymy - już niedługo

(te pytania są łatwe - odpowiedź zna, myślę, że zdecydowana większość dyrektorów)

Marek Pleśniar02-02-2008 22:57:23   [#43]

te pytania (i te odpowiedzi) to też "stały fragment gry" :-)

generalnie - (mówię co czuję) - ohyda

AnJa02-02-2008 23:06:12   [#44]
czytam to z dużym zainteresowaniem wciąż

juz nawet nie interesuje mnie rozstrzygnięcie- raczej mechanizm (o czym asia)

ale głównie rzecz zasadnicza- jaki błędy popełnił dyrektor, że taki skutek- znaczy: co zlekceważył realizując swoją misję
Marek Pleśniar02-02-2008 23:08:36   [#45]

elementarne Wat.. :-))

Konimunikancja nawaliła. I - jak znam życie - wkrótce w tej szkole planowany był konkurs na dyrektora. I tak sie przypadkiem popsuło wtedy

AnJa02-02-2008 23:16:08   [#46]
on chyba był świeżak

a liceum z gatunku renomowanych - że naruszył układ- jasne

ale tworzył swój(kiepsko jeśli do sądu trafił) - czy naiwny i sądził, że bez układu da się?

dla mnie 1
...
nie proszę o odpowiedź- popoeretyzuję dalej

to co zrobił konkretnie- zrobiłbym i ja
Marek Pleśniar02-02-2008 23:19:31   [#47]
tak czy owak - ohyda
Marek Pleśniar02-02-2008 23:36:02   [#48]

- „Dyrektor wydał zarządzenie o przeniesieniu biblioteki do sal piwnicznych” – powiedziała B. Olejnik – „Nie chciałam się zgodzić ze względu na sprawy techniczne. Biblioteka nie powinna się znajdować w takim miejscu” – dodała.

:-))))))))))))))))))))))

W normalnej firmie by się wywaliło pracownika co to "Dyrektor wydał zarządzenie" ....a on:  "Nie chciałam się zgodzić"

jakiś rzeczywistość alternatywna

AnJa03-02-2008 01:02:02   [#49]
wysokość pomieszczenia w piwnicach ma znaczenie
bosia03-02-2008 01:32:49   [#50]
Przyjedź do mojej szkoły, to zobaczysz w praktyce czy ma znaczenie ;-)
strony: [ 1 ][ 2 ]