Forum OSKKO - wątek

TEMAT: scieżki edukacyjne w szkole ponadgimnazjalnej
strony: [ 1 ]
szymon14-01-2003 07:41:50   [#01]
1. Czy ktoś spotkał się z gotowymi (MENowskimi) programami ścieżek edukacyjnych dla szkół ponadgimnazjalnych ?

2. Bardzo interesuje mnie temat prowadzenia dokumentacji realizacji ścieżek w szkole.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Joru14-01-2003 09:12:57   [#02]

Temat stały

Mam na tapecie ten sam temat.
AD 1. Znalazłam MENowskie programy ścieżek z zakresu edukacji czytelniczej imedialnej, ekologicznej, europejskiej, filozoficznej, regionalnej.Przeglądałam tylko tę pierwsza - bardzo obszerna.
Nad organizacją ścieżek myślę aktualnie.
Pozdrawiam, Jola.
Krystyna Za14-01-2003 09:22:39   [#03]

ścieżki edukacyjne są wprowadzone dla nowych kierunków nauczania na nowy rok 2002/2003.

Przy tworzeniu dokumentu realizacji ścieżek, musisz wziąć pod uwagę Rozp. MENiS z dnia 26 lutego 2002 roku-w sprawie podstawy programowej oraz podst. pr. kształcenia w profilach kształc. ogólnozawodowego itp.

Jak to robić: masz 7 ścieżek edukacyjnych i przy każdej są treści, musisz ułożyć tabelę:

Lp.;nazwa ścieżki i jej teści nauczania; przedmioty z planu nauczania realizowane w tych klasach.

Następnie każdy nauczyciel ucząc swojego przedmiotu zna jego treści i zaznacza przy treściach ścieżki.

To cudeńko układa się na pełny cykl kształcenia np. na trzy lata. Później na koniec, każdy nauczyciel się spowiada z realizacji.

Jeszcze jedno: nauczyciel realizując daną scieżkę na swoim przedm. powinien zaznaczyć w dzienniku np. na zielono, czy z boku napisać uwagę-wtedy jest łatwiej sprawdzić.

Lp.  Treści nauczania ścieżki - edukacja prozdrowotna  (przedmioty nauczane trzeba wszystkie wypisać) np. biologia, godz wych. itp
 1.  Styl życia i jego związek ze zdrowiem....  (nauczycie zaznacza np.(*) w kolumnie swojego przedmiotu
 2.  Pielęganacja ciała i urody  ................

Tak mnie uczono na szkoleniu.

Pozdrawiam i życzę miłej pracy !!!

szymon14-01-2003 09:29:24   [#04]
Serdeczne dzięki za podpowiedzi !

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]