Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przeniesienie służbowe
strony: [ 1 ]
Magik25-03-2007 11:40:31   [#01]
Czy przeniesienie służbowe nauczyczyciela z KN do innej szkoły musi się odbyć w ruchu służbowym czyli do końca maja ? Czy może nauczyciel być przeniesiony w dowolnym czasie ?
rzewa25-03-2007 11:45:20   [#02]
Przeniesienie może nastąpić w dowolnym czzasi:

- z art 18 KN -> bo jest za zgodą n-la (porozumienie stron)
- z art 19 KN -> bo nie powoduje rozwiąznia stosunku pracy, ani niekorzystnej zmiany wynagrodzenia (wynagrodzenie wzrasta o 20%) - takie przeniesienie wynika z tzw. dyspozycyjności stosunku pracy z nominacji.

Przeniesienie (jakiekolwiek) dotyczy tylko i wyłącznie nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania.
Magik25-03-2007 11:57:22   [#03]

Dzięki Rzewa.

A jeśli to przeniesienie dotyczy wice-dyrektora na stanowisko wice w innej szkole lub na stanowisko nauczyciela w innej szkole, to tak samo?

Ten wice jest mianowany i zatrudniony na czas nieokreślony i ujęty w arkuszu organizacyjnym na przyszły rok ale chciałby się przenieść.

rzewa25-03-2007 12:00:23   [#04]
tak samo - a w szystko zalezy czy dyrektor tej drugiej szkoły się zgodzi i zechce przenieść oraz czy przystanie na to obecny dyrek (bo chyba chodzi o przeniesienie z art 18 KN?)
Magik25-03-2007 12:13:30   [#05]

Chyba tak, chodzi o art 18 KN

Bardzo, bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie

 Ewa

mariz25-03-2007 13:54:49   [#06]
Jeśli wygra się konkurs na dyrektora to też to przeniesienie do innej szkoły następuje z ar. 18 KN- prawda?
Tu na forum radzono też, aby zadbać o wcześniejsze zatrudnienie w tej szkole -kto to robi, jeśli obecny dyrektor jest na urlopie zdrowotnym, a od września idzie na emeryturę (nowy dyrek po konkursie w kwietniu - maju, tez obejmuje szkołę od.... września? ) . Czy zatrudnić ma wtedy PO dyrektora?, ale od września osoba ta juz nie będzie PO. Jak to należy  załatwić, aby przed powierzeniem obowiązków dyrektora uzyskać to zatrudnienie, a może samo przeniesienie z art. 18 KN już to załatwia?
rzewa25-03-2007 13:59:24   [#07]
samo przeniesienie z art 18 to juz załatwia, ale to równiez musi dokonać dyrektor lub osoba zastępująca dyrektora. Przy przeniesieniu z art 18 następuje zmiana pracodawcy bez rozwiązywania stosunku pracy - podobnie jak to ma miejsce w stuacjach opisanych w art 23(1) KP.

P.o. dyrektora ma takie same uprawnienia jak dyrektor.

Problem jest dopiero wtedy jak obecny dyrektor (lub p.o. dyrektora) nie zechce ani przenieśc ani zatrudnić...
mariz25-03-2007 20:16:51   [#08]

do rzewy

Dzieki rzewa.
Nadal mam wątpliwości, bo jeżeli konkurs pwiedzmy w maju, to przeniesienie od września i kto to wtedy załatwia, jak dyrek były na emeryturę poszedł, a PO też już nie ma? Co radzisz, jak tu postąpić żeby nie zaniedbać?
rzewa26-03-2007 04:50:16   [#09]

jak to - nie ma?

p.o. do końca sierpnia jest - i wtedy podpisuje przeniesienie od września (może je podpisać nawet w maju, ale wystarczy w sierpniu) - nie wiem jaka tu trudność o ile zechce to zrobić?

Podobnie z pozostałymi n-lami -> jeśłi są jakiekolwiek wacaty, to umowy winien podpisywać ustepujący dyrektor (przygotowanie nowego roku szk. to jego zadanie) - elegancko jest, jak skonsultuje z nowym dyrkiem te decyzje lub wręcz dokona tego tylko w uzgodnieniu z nowym.... ale nie musi - może sam zdecydować.
mariz26-03-2007 09:20:35   [#10]
Dzięki Rzewa - mam jasność i wielkie uznanie dla Twojej wiedzy !!
mariz13-04-2007 21:15:32   [#11]
Właśnie wczoraj wygrałam  konkurs i wróciłam do tego wątku, bo zaniepokoił mnie # 7.

Jak nie zechce, to co wtedy, nie można przenieść z artykułu 18?

A może nie zechcieć? Jaki powód odmowy?
rzewa14-04-2007 07:17:40   [#12]
jak nie zechce to nie przeniesie i nie musi się tłumaczyć dlaczego...

a wtedy zaczynają się schody... bo sprawa nie jest doprecyzowana w przepisach.

zwykle OP zatrudnia dyrka w szkole (podobnie jak w szkołach nowozakladanych), choć brak wyraźnej do tego podstawy, czasem powierza stanowisko nie zatrudniając (były takie wpisy na forum) i wtedy nie wiadomo na jakiej podstawie ten dyrektor pracuje i kto jest jego pracodawcą itd... było już o tym na forum dużo (status dyrektora)

Ostatnio przyszedł mi taki pomysł do głowy odnośnie tej sytuacji: jeśli nowy dyrek pracuje obecnie w innej szkole, może niech nie zwalnia się (bo jakby co, to może na lodzie zostać) tylko niech weźmie urlop bezpłatny (o ile jego obecny dyrek się zgodzi ;-)), zawsze jest to jakieś zabezpieczenie... :-(
mariz14-04-2007 16:30:18   [#13]
Dzięki rzewa, ale ten urlop to raczej nie wchodzi w grę.Kto by sie zgodził, żeby pójść podyrektorowac gdzie indziej a potem wrócić!
Marla18-04-2007 13:31:53   [#14]

jak to jest?

czy dyrektor likwidowanej placówki zwraca się do dyrektora szkoły z zapytaniem czy wyrazi zgodę na przeniesienie jego nauczycieli  do tejże szkoły ?
miejsc dla nauczycieli są bo tak naprawdę ta likwidacja to fikcja tylko jak to się w praktyce robi żeby formalności bylo zadość i w papierach ślad był jakie kroki czyniono
rzewa18-04-2007 14:33:26   [#15]

Art 18 KN

dyrektor szkoły przejmującej przenosi n-la do siebe po wyrażeniu zgody przez n-la i prze zdyra szkoły, która do tej pory zatrudniała n-la.

Czyli najlepeij będzie jak dyrek likwidowanej szkoły zaproponuje n-lom  przeniesienie do tej drugiej szkoły, a po otrzymaniu zgody n-li (moga pisac zgodę na osobnym piśmie lub wyrażać ją na kopii propozycji dyrka) , dyrektor szkoły przejmujęcej wystawia odpowiednie akty przeniesienia.

Dyrektor szkoły przejmującej ma obowiązek przejęcia n-li, jeśli przejmuje uczniów, zwłaszcza jak przejmuje całe klasy.
gosiarad14-09-2007 11:11:54   [#16]

dyrektor szkoły przejmującej przenosi n-la do siebe po wyrażeniu zgody przez n-la i przez dyra szkoły, która do tej pory zatrudniała n-la

czy ten dowy dyrektor podpisuję z nauczycielem umowę o pracę?

rzewa14-09-2007 11:18:19   [#17]

nie

nauczyciel kontynuuje nadal poprzednie zatrudnienire, pomimo zmany miejsca pracy i dyrektora :-)

Dlatego zresztą poprzedni dyrektor musi nowemu przekazać akta osobowe...
gosiarad14-09-2007 11:37:11   [#18]

no właśnie

a księgowa twierdzi, że muszę podpisać nową umowe o pracę

ewa14-09-2007 21:05:43   [#19]
a kto jest pracodawcą ;-)
hamster6616-05-2008 17:36:56   [#20]
Poradźcie! Nauczyciel(obcokrajowiec-zatrudniony na czas nieokreślony, ale nie na podstawie mianowania tylko umowa o pracę, ma tylko stopień nauczyciela mianowanego)
składa do mnie prośbę o zgodę na przeniesienie służbowe do innej placówki. Jakie powinnam poczynic kroki? oczywiście się zgadzam, ale jaka jest procedura, czy o to przeniesienie występuje tamten dyrektor? Ja chciałabym abym ten nauczyciel już nie był związany z moja placówką czy moja zgoda na przeniesienie to gwarantuje?
DYREK16-05-2008 19:46:57   [#21]

najprościej:

rozwiązuje umowę o pracę w jednej szkole np. porozumienie stron

i podpisuje umowę w drugiej szkole

 

mamma16-05-2008 19:57:33   [#22]
a czy mozna w ten sposób przeniesc n-la , który bedzie miał 12 godzin w nowej szkole a pozostałe 6 w starej ?
rzewa16-05-2008 23:29:49   [#23]
najprościej: dwie umowy o pracę, każda w innej szkole ta taki wymiar jaki jest w danej szkole
mamma17-05-2008 10:21:12   [#24]
no to wtedy nie przenosze, tylko poprzedni dyrektor pisze świadectwo pracy.
Alutok17-05-2008 10:35:46   [#25]
Kilka lat temu OP przeniósł nauczyciela za zgodą jego dyrektora na stanowisko dyrektora do innej szkoły. Nauczyciel dyrektorował rok. Zmiany organizacyjne - konkurs - nowy dyrektor. Ten przeniesiony został w tej szkole w której przez rok był dyrektorem. Tu zaplanował sobie godziny. Teraz słyszy uszczypliwe uwagi, że nie jest pracownikiem tej szkoły, bo niby nie ma umowy. Jaka jest prawda, czy ktoś miał podobny przypadek?  
DYREK17-05-2008 11:05:23   [#26]

przeniósł OP ?

art 18 KN - po przeniesieniu jest pracownikiem nowej szkoły (zmiana pracodawcy)

 

 

mamma17-05-2008 13:24:38   [#27]
dyrku mozesz sie ustosunkowac do postu 22?
DYREK17-05-2008 13:55:29   [#28]

przeniesienie nauczyciela dotyczy stosunku pracy na podstawie mianowania

aby dokonać przeniesienia (dokonuje dyrektor nowej szkoły) muszą istnieć warunki do zatrudnienia nauczyciela w nowej szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony (wymaga tego stosunek pracy na podstawie mianowania)

w nowej szkole jest tylko 12 godzin (w starej 6)

nic tu nie zrobisz

 

 

hamster6617-05-2008 14:25:41   [#29]
Jeżeli teraz dostałam podanie od n-la o przeniesienie to kiedy jej odpisuje że się zgadzam?
Czy powinnam moze dac wypowiedzenie za porozumieniem stron, bo nie chcę aby została w tej szkole ? Kiedy takie wypowiedzenie powinnam dac ? do 31 maja? A jezeli n-l nie zgodzi sie na wypowiedzenie?
Odpowiedzcie kochani dyrektorzy!!!!
mamma17-05-2008 14:35:37   [#30]
dzięki , czyli ma miec dwie umowy osobno w dwóch szkołach
dwalcz19-05-2008 22:35:59   [#31]
[#17] Rzewa czy jeżeli  nauczyciel przechodzi do innej szkoły na podstawie przeniesienia art 18 KN, ale zamierza u mnie pracować jeszcze na 1/2 etatu to teczke przekazuje do "nowej" szkoły a sobie robie jej ksero? A co z jego dotychczasowym zatrudnieniem na podstawie mianowania? Czy tu się coś zmienia? 
dwalcz20-05-2008 11:15:55   [#32]
ponawiam
hamster6625-05-2008 09:46:10   [#33]
odpowiedzcie jak jest z tym przeniesieniem na wniosek nauczyciela? Czy automatycznie wtedy wygasa stosunek pracy w tej placówce?
Macia28-05-2008 10:01:27   [#34]
a co zrobić z takim kwiatkiem: n-el mianowany przed laty przeniesiony do drugiej placówki na 1/2 etatu i na dodatek dostał akt mianowania na te pół etatu. Obecnie jest koniecznośc  zwolnienia go. Jak go należy traktować czy jak ztrudnionego na podst. mianowania czy umowy o pracę?
Jacek28-05-2008 10:05:33   [#35]

aktu mianowania na pół etatu nie mógł dostać, chyba przeniesiono go i wyraził zgodę jednocześnie na ograniczenie w trybie art 22 ust. 2 albo dostał jakąż zniżkę z OP-u to wtedy traktuje się go jak zatrudnionego na podstawie mianowania.

cały czas miał te 1/2 etatu?


post został zmieniony: 28-05-2008 10:06:27
joszka06-06-2018 12:01:24   [#36]

Wygrany konkurs na stanowisko dyrektora przez dyrektora ze szkoły, która wejdzie w skład nowo-powstałego tworu (połączenie centrum kształcenia z zespołem szkół technicznych).Powierzenie od 1 września.

Na jakiej podstawie prawnej dyrektor i nauczyciele ze zlikwidowanych szkól będą zatrudnieni w nowej placówce?Art 18 KN? "Nowy" jest od 1 września.w tym dniu będzie mógł dokonać aktu.

Co z pracownikami administracji i obsługi-jaka podstawa prawna?

DYREK06-06-2018 12:11:55   [#37]

"Starzy" dyrektorzy wykonują swoje obowiązki do 31.08 i to ich zadanie (przy pomocy OP).

rzewa06-06-2018 22:28:29   [#38]

połączenie szkół w zespół oznacza przeniesienie wszystkich pracowników na podstawie albo art 18 KN (nauczyciele zatrudnieni na podstawie mianowania) albo na podstawie art 361 k.p. (pracownicy mający umowne stosunki pracy)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]