Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Odwołują mi Kuratora
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
veronika12-08-2007 08:59:09   [#101]
Ale wojewoda może bez zgody MEN powołać kuratora na pół roku dwa razy, a za trzecim razem konkurs.Tak gdzieś pisali.
cynamonowa17-08-2007 13:56:23   [#102]

a tu....odwrotnie:)

Związkowcy chcą odwołania kurator oświaty

Emilia Iwanciw 2007-08-16, ostatnia aktualizacja 2007-08-16 19:00

- Bożena Adamska lada dzień przestanie być kuratorem - prognozują działacze Wolnego Związku Zawodowego Solidarność-Oświata. Pismo z żądaniem odwołania kujawsko-pomorskiej kurator oświaty wysłali do nowego ministra edukacji i do wojewody

Zobacz powiekszenie
Fot. Monika Skolimowska/ AG
0-->
Lista zarzutów wobec kurator jest długa. Związkowcy oskarżają ją m.in.: 1. o brak reakcji na próby zamknięcia szkół przez prezydenta miasta; 2. politykę personalną, stosowaną według klucza koleżeńskiego; 3. zakup limuzyny za pieniądze, które miały być spożytkowane na zakup komputerów do kuratorium; 4. kontrowersyjne wypowiedzi w prasie, kompromitujące środowisko nauczycielskie; 5. brak współpracy ze Związkami.

Sławomir Wittkowicz, prezes Związku: - Nie uzyskujemy żadnych informacji na temat awansu zawodowego, a przecież taki awans to dla każdego nauczyciela kilkaset złotych miesięcznie więcej. Niestety, niekompetentna komisja, powołana przez panią kurator, której skład jest bezprawnie tajny, wciąż wydaje odmowne decyzje. Nauczyciele piszą odwołania do ministerstwa i na szczęście sto procent tych decyzji jest później uchylanych.

Związkowcy poruszali też problem ośrodków wczasowo-kolonijnych w Białej, Sokole-Kuźnicy i Jastarni, które od ubiegłego roku niszczeją nieużywane. - Adamska podczas konkursu na kuratora zapewniała, że naprawi tę sytuację, jednak do tej pory nic w tej sprawie nie zrobiła - twierdzi Grażyna Sawicka, przewodnicząca Związku. - Postępowanie kurator wynika z jej niekompetencji. Ta osoba nie ma podstaw do piastowania tak odpowiedzialnego stanowiska.

Lista wszystkich oskarżeń trafi jednocześnie do Ministerstwa Edukacji Narodowej i wojewody kujawsko-pomorskiego. Poprzedni minister - Roman Giertych na podobne pismo nie zareagował. Działacze liczą, że nowy poprze ich stanowisko. Mają poparcie wojewody, który również już raz występował o odwołanie kurator.

Adamska z zarzutami związkowców się nie zgadza. - Mam dbać o edukację i organizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży, a nie nauczycieli, dlatego nie zajęłam się ośrodkami wypoczynkowymi - mówi. Jak dodaje, nie martwi się, że straci swoje stanowisko. - Wierzę w rozsądek ministra Ryszarda Legutki. Jestem przekonana, że wysłucha mnie i zauważy, że pracuję z dużym oddaniem, ofiarnością i radością. Za mojej kadencji są lepsze wyniki sprawdzianów gimnazjalnych i matur. Najważniejsze zadanie spełniłam, a związkowcy po prostu szukają pretekstu, żeby mnie zwolnić. Zaczynają mnie już nudzić tymi zarzutami.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
AnJa17-08-2007 15:44:55   [#103]
"Jestem przekonana, że wysłucha mnie i zauważy, że pracuję z dużym oddaniem, ofiarnością i radością."

i o to chodzi!
Alleluja i do przodu!
aż załuję, że ja tak nie umiem- ot, płacą to i robię!

"Za mojej kadencji są lepsze wyniki sprawdzianów gimnazjalnych i matur."

Względnie dobre wyniki matur w mojej szkole to zasługa moja- bo w ciągu 4 lat bycia dyrektorem nie spieprzyłem tego, co moi poprzednicy(zwłaszcza ostatni- projektujący nowe liceum w latach 1999-2002) wypracowali.
Pani Kurator w ciągu 2 lat zanotowała, dzieki swojej pracy oczywiście, postęp w temacie wyników. Gratuluję i zazdroszczę - ja bez pracy nauczycieli nie miałbym nic.
cynamonowa21-08-2007 22:23:14   [#104]

PiS znalazł kuratora oświaty?

Katarzyna Włodkowska 2007-08-21, ostatnia aktualizacja 2007-08-21 19:41

Rok szkolny rusza za 12 dni, a Pomorze nie ma kuratora oświaty. PiS znalazł go w swoich szeregach - to radny Piotr Gierszewski

Zobacz powiekszenie
fot. Dominik Sadowski / AG
1-->
- To dobra kandydatura, on ma doświadczenie - uważa Piotr Zwara, sekretarz gdańskiego PiS.

Województwo kuratora oświaty nie ma od lutego. Wtedy ze stanowiska zrezygnował Adam Krawiec. Zażądał tego były już minister edukacji Roman Giertych. Powód - tragedia w gdańskim Gimnazjum nr 2. Na lekcji - pod nieobecność nauczycielki - koledzy z klasy poniżyli 14-letnią Anię. Dzień później dziewczynka popełniła samobójstwo. Giertych zarzucił Krawcowi brak należytego nadzoru nad placówką i opóźnioną reakcję na zdarzenie. I zaczęła się konkursowa karuzela. Pierwsze dwa nie zostały rozstrzygnięte, bo kandydaci nie spełniali wymogów formalnych. Wydawało się, że trzeci rozwiąże problem. Bezpartyjnego Jerzego Ambrożego, wieloletniego pedagoga, dyrektora Zespołu Szkół Usługowych w Gdyni i doktora Instytutu Badań Edukacyjnych MEN, zaakceptowała komisja konkursowa. Jego kandydatury nie przyjął jednak minister Giertych. W lipcu ruszył zatem kolejny - czwarty - konkurs na pomorskiego kuratora oświaty. Wygrał Stefan Kryściński, związany z LPR dyrektor szkoły w pomorskim Niestępowie. Tę nominację zablokował z kolei wojewoda Piotr Karczewski (PiS). Dowiedział się z "Gazety", że prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie Kryścińskiego. Sołtys wsi Sulmin Ewa Bałon zarzuciła mu, że naraził zdrowie i życie uczniów, przeprowadzając zajęcia wf. w budynku, który powinien być zamknięty. Kolejny konkurs ruszył 14 sierpnia. Oferty można składać do 28 sierpnia, a do 7 września powinien zostać rozstrzygnięty. Nikt nie zgłosił udziału.

- Oferty wpłyną pod koniec, tak samo jest przy każdym konkursie - mówi nam jeden z pracowników Urzędu Wojewódzkiego. - Wiem, że ponownie chce wystartować Ambroży. Udział weźmie też kilku niezależnych pedagogów.

Jest jeszcze jedna kandydatura - polityczna. Na poniedziałkowym zarządzie regionu PiS mówiono o starcie Piotra Gierszewskiego. To radny Prawa i Sprawiedliwości, wizytator kuratorium oświaty w latach 1999-2003, były wicedyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 29 w Gdańsku oraz ekspert MEN w komisji egzaminacyjnej dla nauczycieli.

- Wygrana w konkursie byłaby zwieńczeniem mojej oświatowej kariery - przyznaje Gierszewski. - Wystartuję, ale mam jedno zastrzeżenie. Nie złożę mandatu radnego. Zbliżają się wybory, to byłoby samobójstwo.

Wojewoda pomorski zobowiązał się w poniedziałek przygotować błyskawiczną ekspertyzę prawną. Gotowa była już wczoraj w południe.

- Ustawa o samorządzie gminnym nie zakazuje łączenia mandatu radnego z zatrudnieniem w administracji rządowej - poinformowała Beata Butwicka, rzecznik wojewody. - Kłopot występowałby w sytuacjach, gdy rada miasta głosowałaby np. nad likwidacją szkoły, co potem opiniowałby kurator z mandatem radnego.

- Nie będę brał udziału w tych głosowaniach - dodaje szybko Gierszewski.

Radnego forsują koledzy z klubu radnych PiS, ma też poparcie regionalnej "S".

- Każdy organizowany konkurs kończy się fiaskiem. Pomorze staje się edukacyjnym pośmiewiskiem - uważa Wojciech Książek, szef sekcji oświaty i wychowania NSZZ "Solidarność" Regionu Gdańskiego. - Czas z tym skończyć.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
zgredek21-08-2007 22:27:17   [#105]

ekspertyza prawna:

- Ustawa o samorządzie gminnym nie zakazuje łączenia mandatu radnego z zatrudnieniem w administracji rządowej - poinformowała Beata Butwicka, rzecznik wojewody. - Kłopot występowałby w sytuacjach, gdy rada miasta głosowałaby np. nad likwidacją szkoły, co potem opiniowałby kurator z mandatem radnego.

ale kłopotu nie będzie

- Nie będę brał udziału w tych głosowaniach - dodaje szybko Gierszewski.

veronika21-08-2007 22:50:27   [#106]
Czy sa jakieś procedury, pp mówiąca o tym na jakiej podstawie MEN zgłasza zastrzeżenia? Musza być powody uzasadnione, sprawdzone i prawdziwe, nie?
ReniaB21-08-2007 23:01:09   [#107]

Nie sądzę

władza to władza i powodów sensownych mieć nie musi; gdyby musiała byłaby mniejsza władza a tak wiadomo kto rządzi i co kto może
DYREK02-10-2007 09:38:50   [#108]

Hoffmann znów chce odwołać Adamską

al, ac 2007-10-01, ostatnia aktualizacja 2007-10-01 18:11

Wojewoda Zbigniew Hoffmann prosi ministra edukacji o zgodę na odwołanie kurator Bożeny Adamskiej. Roman Giertych na to nie pozwolił. Czy Ryszard Legutko da zgodę?

0-->
Zdaniem Hoffmanna kurator powinna być odwołana z kilku powodów. Chodzi przede wszystkim o nagrodę dla siebie: pod koniec zeszłego roku Adamska przyznała sobie 2,5 tys. zł, a swojej zastępczyni - 2,2 tys. To niezgodne z prawem, bo taką gratyfikację kierownictwu kuratorium może dać tylko wojewoda. Ale nie tylko do nagrody ma zastrzeżenia Hoffmann. - Dodatkowym argumentem są wnioski wynikające z kontroli problemowej i doraźnej przeprowadzonej w kuratorium - mówi Paweł Skutecki, rzecznik wojewody. - Ilość uchybień i nieprawidłowości stwierdzonych w wyniku kontroli wskazuje na brak należytego nadzoru w zakresie zarządzania kuratorium. Odpowiedzialna za to jest kurator Adamska.

Hoffmann od miesięcy krytycznie ocenia jakość pracy kujawsko-pomorskiej kurator oświaty. Już raz wnioskował o jej odwołanie. Ale ówczesny minister edukacji Roman Giertych nie przychylił się do jego wniosku. Adamska objęła stanowisko w połowie 2006 r.

Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
DYREK25-10-2007 18:30:40   [#109]
i dzisiaj wojewoda odwołał
AnJa25-10-2007 18:37:58   [#110]
no, mógł te 2-3 tygodnie wytrzymac

ciekawe, kto będzie naszym nowym?
DYREK25-10-2007 18:40:08   [#111]
na razie p.o. jest wice
Marek Pleśniar25-10-2007 18:40:22   [#112]
odwołują - znaczy będą powoływać
izabelamaciejka25-10-2007 18:47:14   [#113]
a ja właśnie dzisiaj wystosowałam do p. Kurator pismo...
barbaras225-10-2007 19:33:37   [#114]
ufff wreszcie ponwiem tylko
cynamonowa27-12-2007 11:41:30   [#115]

Kurator Maciej Kopeć rezygnuje ze stanowiska

Marcin Górka 2007-12-27, ostatnia aktualizacja 2007-12-26 17:50

O swojej decyzji ma poinformować wojewodę zachodniopomorskiego (który jest jego bezpośrednim przełożonym) zaraz po Nowym Roku.

Zobacz powiekszenie
Fot. Dariusz GORAJSKI / AG
Kurator tłumaczy "Gazecie", że powodem jego rezygnacji jest m.in. program przygotowany przez nową szefową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Dyskusja o miejscu religii w szkole, likwidacja kuratoriów, bon oświatowy to nie moja bajka - mówi Kopeć. Kolejna, może najważniejsza przyczyna decyzji o odejściu to konflikt z działaczami PO i władzami Szczecina. Kurator otwarcie krytykuje przygotowany przez zastępcę prezydenta Elżbietę Masojć projekt restrukturyzacji sieci szczecińskich szkół.

- Otoczenie nie jest przyjazne - stwierdza Maciej Kopeć. - Już wcześniej miałem powody, by odczuwać dyskomfort w pracy [chodzi o relacje z działaczami Ligi Polskich Rodzin, którzy nieustannie naciskali na kuratora - red.]. Teraz postanowiłem, że dłużej w takich warunkach pracować nie chcę. A jako kurator i członek PiS nie będę firmował decyzji Platformy Obywatelskiej.

Jeszcze przed odejściem z urzędu kurator zamierza podpisać decyzję o podtrzymaniu swojego sprzeciwu wobec planu likwidacji Gimnazjum nr 28, którą MEN odesłało mu do ponownego rozpatrzenia.

Maciej Kopeć jest radnym Szczecina, gdyby chciał go odwołać wojewoda zachodniopomorski, musiałaby się na to zgodzić rada miasta.

- Mógłbym się chować za mandatem radnego, ale nie chcę z siebie robić ofiary, czy mówić dookoła, że to wredne PO chce mnie teraz odwołać - wyjaśnia Maciej Kopeć.

Po odejściu z kuratorium ma zapewnioną pracę w szczecińskim XIII LO, gdzie wcześniej był nauczycielem historii i jednocześnie wicedyrektorem szkoły.

Maciej Kopeć nie miał łatwego urzędowania, bo jako kurator był niemal nieustannie pod presją pomysłów byłego ministra edukacji Romana Giertycha i jego lokalnych działaczy w Szczecinie. Wbrew swojej woli musiał zatrudnić wicekuratora reprezentującego LPR, Krzysztofa Komorowskiego.

Zachodniopomorski kurator ostentacyjnie odrzucał jednak LPR-owskie projekty: m.in. nie zgodził się na poszukiwanie uczennic, które zaszły w ciążę, nie chciał też inwigilować szkół w poszukiwaniu działaczy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zdaniem LPR źle wpływała na uczniów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin
jaga515-01-2008 21:01:40   [#116]

Afera urlopowa w kuratorium oświaty

Agata Kulczycka 2008-01-15, ostatnia aktualizacja 2008-01-15 19:44
 Czy to, że kurator poszedł na urlop może być powodem jego odwołania? Oficjalnie tak. We wtorek Małgorzata Chomycz, wicewojewoda podkarpacka przedstawiła w ministerstwie decyzję swojego szefa o odwołaniu kuratora.


- Kurator złamał regulamin kuratorium, bo zgodnie z nim na urlopie może być on lub jego zastępca. Poza tym kurator nadużył zaufania wojewody i wicewojewody - tłumaczy Małgorzata Chomycz, wicewojewoda podkarpacka.

Chodzi o ostatni poniedziałek. Tego dnia na urlop wybrał się Maciej Karasiński, podkarpacki kurator i jego zastępca Jerzy Cypryś. Kurator tak o tym opowiada: - Wicekurator ma bardzo dużo zaległego urlopu. Już wcześniej planował, że w tym tygodniu wykorzysta część wolnych dni, a ja wziąłem dwa dni na załatwienie swoich bieżących spraw. W poniedziałek byłem u lekarza, we wtorek załatwiałem rozliczenia stowarzyszenia, w którym działam.

Mimo urlopu Jerzy Cypryś w poniedziałek był w pracy od 10.30 do 13.

Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki tak to ocenia: - To brak dyscypliny. Kurator nic mi o tym nie mówiąc podstępnie wziął wolne. Oszukał mnie. W piątek rano wypisał u wicewojewody urlop, a po południu gdy ze mną rozmawiał i nic o tym nie wspomniał. Mimo, że ustalaliśmy kluczowe działania na poniedziałek - mówi wzburzony wojewoda i dodaje: - W poniedziałek rano od 7.30 do 8 prowadziłem śledztwo, gdzie są kuratorzy. Nie mam czasu na takie rzeczy! Straciłem zaufanie do pana Karasińskiego. Nie mogę współpracować z ludźmi, którzy kłamią.

Wojewoda nie chce zdradzić o jakie ustalenia chodzi. Mówi za to o nich kurator: - W piątek rozmawiałem z wojewodą o odwołaniu wicekuratora. Oczekiwał, że złożę wniosek w tej sprawie. Zastrzeżenia, jakie były wobec Jerzego Cyprysia, to to że zbytnio angażował się politycznie (Jerzy Cypryś startował z listy PiS do parlamentu - red.). Nie ustaliliśmy żadnego terminu. W poniedziałek rano zadzwonił do mnie urzędnik, powiedziałem, że się wycofuję, nie złożę odwołania.

Kurator nie ma wątpliwości: - 10 stycznia w MSWiA odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyła pani minister Hall. Widocznie ustalenia dotyczące odwołań kuratorów już są.

Mirosław Karapyta potwierdza, że spotkanie było, ale rozmowy z minister edukacji nie dotyczyły odwołań. - A inwentaryzacji pracy kuratoriów. Osobiście jestem za tym by utrzymać kuratoria, choć część zadań trzeba przenieść do okręgowych komisji egzaminacyjnych, inne do samorządów. Kuratorium na pewno należy zostawić np. decyzyjność organu administracyjnego - mówi wojewoda.

Czy wojewoda ma merytoryczne zastrzeżenia co do pracy kuratora? - Wcześniej inaczej go oceniałem. Miałem co do jego osoby pewne plany, ale okazało się, że nie sprawdza się w elementarnych sprawach. Więcej z tym panem nie będę rozmawiał - mówi Mirosław Karapyta.

Maciej Karasiński: - Wcześniej nie dostrzegałem nic takiego, co uniemożliwiało mi współpracę z wojewodą. Moje inicjatywy były akceptowane.

We wtorek Małgorzata Chomycz była w Warszawie. - Nie udało mi się spotkać z minister Hall (Minister Edukacji Narodowej - red.). Przedstawiłam do zaopinowania wniosek o odwołanie kuratora Krystynie Szumilas (wiceminister edukacji - red.). W ciągu kilku najbliższych dni minister wyda opinię w tej sprawie - informuje wicewojewoda.

- Gdyby wszyscy w ten sposób postępowali mielibyśmy pełną dezorganizację pracy w Urzędzie Wojewódzkim. Jeśli wojewoda złożył wniosek o dyscyplinarne odwołanie kuratora, to na pewno ma do tego podstawy - komentuje Elżbieta Łukacijewska, szefowa podkarpackiej PO.

- To przykre, zwłaszcza, że nikt z urzędu ze mną o tym nie rozmawiał. Ale brałem pod uwagę, że będą naciski koalicjantów, żeby zmienić kuratorów. Liczyłem się z tym. Przygotowałem meldunek o tym co udało mi się doprowadzić do końca. Sporo zadań, które realizowaliśmy jest w formie projektów. Będą mogły być finansowane z programu Kapitał Ludzki - mówi Maciej Karasiński i zapowiada: - Jeśli zostanę odwołany dyscyplinarne na pewno się od tego odwołam.

Wicekurator choć planował tydzień wolnego od wtorku jest w pracy. Odwołał go z urlopu kurator. W środę obaj panowie mają już być na swoich stanowiskach.



Odwołują kuratorów

To co dzieje się wokół rzeszowskiego kuratorium nie jest niczym wyjątkowym. Wojewoda opolski także odwołał kuratora oświaty. Próby odwołania były podejmowane również w Szczecinie, ale tam kurator jest jednocześnie radnym miejskim. Na jego odwołanie musi się zgodzić rada miasta. Ale nie zgodziła się. Paradoksalnie za kuratorem związanym z PiS-em ujęli się trzej radni Platformy Obywatelskiej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Gaba15-01-2008 21:16:07   [#117]
wicewojewoda podkarpacka.

- pyszne... ta wojewoda jest cudowna, kupuję!
Gaba15-01-2008 21:16:37   [#118]
aaa... nijak nie widzę tu afery!
jaga515-01-2008 21:20:04   [#119]
nooo.....że sie tak wyrażę ja też nie widzę ale dla chcącego...
Marek Pleśniar15-01-2008 21:45:39   [#120]
jak się psa chce uderzyć, to i cegła w murowanym kościele mu ucho urwie
jaga515-01-2008 21:47:56   [#121]
ale to takie smutne :(((
Marek Pleśniar15-01-2008 21:51:23   [#122]

to norma - dyrektorzy to mają na codzień w Polsce (tzn co dzień gdzieś ktoś;-)

tak zlatują - bo akurat przypadkiem przed konkursem kontrola wpadła i wyjęła akurat przypadkiem tę a nie inną teczkę do wyrywkowej kontroli;-)

(przykłąd z życia wzięty)

jaga515-01-2008 21:52:36   [#123]
wiem po sobie z tym, że przetrwałam...jak narazie
Marek Pleśniar15-01-2008 21:56:01   [#124]

ad [#117] a jeszcze była "premiera"

zaczyna się robić bezpiecznym zawołanie: "ekscelencjo" ;-) zawsze pasuje

Marek Pleśniar16-01-2008 00:29:53   [#125]

dla usprawiedliwienia mej wypowiedzi #122

"Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien."

zgredek16-01-2008 00:31:13   [#126]
na co dzień?
krystyna16-01-2008 00:53:28   [#127]

hm...

jak ten czas szybko leci...

Jeszcze ok. 2 tygodnie temu miało być tak:

"...Wojewoda Karapyta pytany, czy w urzędzie wojewódzkim będą duże zmiany personalne, odpowiedział, że na to przyjdzie czas po dokonaniu ocen.

Zaprzeczył pogłoskom o rychłym odwołaniu PiS-owskiego podkarpackiego kuratora oświaty Mirosława Karasińskiego. - Nie ma takiej decyzji - powiedział."


http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,4799207.html

 

AnJa16-01-2008 08:36:39   [#128]
bo nie było- ok.2 tygodnie temu

o co ten szum?

kuratorzy sa polityczni do szpiku kości od około 8 lat (a chyba i dłużej, ale nie interesowałem się do 1999) - więc powinni wylatywać razem ze swoimi pryncypałami

po co konkursy na nich to już nie wiem jakoś
Bodzio18-01-2008 14:32:11   [#129]
Właśnie został odwołany Mazowiecki Kurator Oświaty dr Grzegorz Tyszko.
AnJa18-01-2008 14:33:58   [#130]
czyli zaczeła się czystka

czyli kurtoria jednak zostają- bo na parę miesięcy nie moczyliby swoich ludzi w takie funkcje
Marek Pleśniar18-01-2008 16:22:35   [#131]

czemu;-) Wystarczy tyle pracować by były odprawy - mówiono o roku na zmiany

Ale chyba Kolega ma sporo racji.

jaga518-01-2008 17:08:59   [#132]
Być może ci nowi będą likwidatorami albo kimś tam w okresie przejściowym (!!!!) no i potem będą odprawy.Zobaczymy.
fredi18-01-2008 17:59:09   [#133]
zaczęła ? a może jest kontynuowana ?
Leszek18-01-2008 19:47:06   [#134]

zgadzam się z Fredim...

jest kontynuowana przez kolejne władze wojewódzkie...

nihil novi sub sole...

pozdrawiam

Atra18-01-2008 22:58:36   [#135]
Kto waszym zdaniem zostanie nowym kuratorem na Mazowszu?
hanabi19-01-2008 08:33:50   [#136]

dla mnie język wypowiedzi wojewody podkarpackiego to perełka:)

"kurator...podstępnie wziął wolne" i " od rana prowadziłem śledztwo, gdzie są kuratorzy"

a swoją drogą to i tak długo nie było zmian na stanowiskach kuratorów!od wyborów troche czasu minęło a dopiero teraz zaczynają się "podchody"

AnJa25-01-2008 14:54:33   [#137]
własnie nam odwołali
Marek Pleśniar25-01-2008 14:57:53   [#138]
"podstępnie wziął wolne" :-)))))
AnJa25-01-2008 15:02:25   [#139]
chyba nie
Ewa 1325-01-2008 23:20:29   [#140]

ODWOŁANIE KURATORA OŚWIATY - (piątek, 25 stycznia)

Odwołanie ze stanowiska Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie z dniem 31 stycznia br. wręczył dzisiaj Maciejowi Kopciowi Wojewoda Zachodniopomorski Marcin Zydorowicz.  

Do dnia objęcia stanowiska przez osobę wyłonioną w drodze konkursu wojewoda powierzył pełnienie obowiązków kuratora oświaty  z dniem 1 lutego br. pani Katarzynie Koszewskiej.

http://bip.szczecin.uw.gov.pl/bip/chapter_8345.asp

maria3326-01-2008 19:31:42   [#141]
Opolskiego Kuratora Oświaty też odwołali. Ale na pocieszenie przewidując zmiany poprzedni wojewoda przyznał mu nagrodę w wysokości 25.000 zł.
JGrzyb26-01-2008 22:55:31   [#142]

A miało być teraz inaczej...

Odwołano Podlaskiego Kuratora Oświaty.

http://www.kuratorium.bialystok.pl/kuratorium2/DesktopDefault.aspx

AnJa27-01-2008 00:17:11   [#143]
kto obecał?

z Panią Mariolą pożarłem się zanim została Kuratorem- o awanse i szacunek dla prawa chodziło

jako Kurator pozwoliła na odejscie części skonfliktowanych z Nią osobiście wizytatorów z delegatury, ktora znała, a która nadzorowała mnie - szacunek dla M. A. J.- zj...ę miałem od nich nieraz, ale z jaką klasą i pozytkiem dla szkoły:-)

rozpieprzyła w ten sposób Suwałki, nie ruszyła nawet Łomzy i Białegostoku

jednocześnie nie dała się giertycho-orzechowszyźnie- i za ta ją musze cenić
fredi27-01-2008 10:32:32   [#144]
odwołana , a podpisuje się kurator ?
listy pożegnalne na BIP ?
DYREK30-01-2008 16:45:17   [#145]

Rafał Bruski, wojewoda kujawsko-pomorski, polecił rozpisanie konkursu na stanowisko kuratora oświaty.

http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=815&NrSection=10&NrArticle=90713&IdTag=18

joljol30-01-2008 17:56:55   [#146]
a Lublin trwa?
cierpliwa05-02-2008 10:32:39   [#147]

to chyba juz kwestia czasu , teraz kolej na Łódź

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4898847.html

Atra10-02-2008 22:00:58   [#148]
Mazowieckie - co tam słychac, kiedy poznamy nowego kuratora, może znacie już jakies propozycje.Kiedy będzie konkurs?   W pozostałych są juz nowi kuratorzy czy nie?
ola 1311-02-2008 10:50:29   [#149]
A Kraków? Coś słychać?
bosia11-02-2008 11:09:06   [#150]
w łódzkim przez rok nie było, a wy tak od razu byście chcieli
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]