Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Odwołują mi Kuratora
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
zgredek04-04-2007 22:51:23   [#51]
o
Jacek04-04-2007 22:51:52   [#52]
:-)
Adaa04-04-2007 22:55:37   [#53]

i ciekawe zjawisko...w kazdym razie obserwuje je u siebie

przed postem dzici czulam wieksze oburzenie na sprawe...

tak to czasami potrafia sie "przysłuzyć" zwolennicy:-)

dzicia04-04-2007 22:56:57   [#54]
Wiedziałam, że słowo wbrew Markowi wywoła świetny odzew! Uwielbiam to na tym forum.
zgredek04-04-2007 22:57:23   [#55]
dokładnie - znaczy u siebie też to zaobserwowałam - bo potem to jakieś igły mi wylazły jak u jeża
zgredek04-04-2007 22:58:27   [#56]

e, tam wbrew

coby nie było, że ja wbrew to #55 pisałam po i do aday

dzicia04-04-2007 22:59:38   [#57]
Właśnie, właśnie.O tym piszę.
zgredek04-04-2007 22:59:59   [#58]
a AnJa świetnie me mysli wyraził też
zgredek04-04-2007 23:00:32   [#59]

dzicia - wyluzuj

Adaa04-04-2007 23:08:39   [#60]

powiem tylko,ze nie smiałabym sie wchrzaniac w role adwokata marka, bo on sobie doskonale radzi ze swoimi sprawami...

i jak dzicia sugerujesz ,ze zlatujemy sie tu aby cos tam to sie grubo mylisz

Wiedziałam, że słowo wbrew Markowi wywoła świetny odzew! Uwielbiam to na tym forum.

To jest nie fair, takie zagranie

sugerując innym kumoterstwo przykrywasz   dodajesz swojej wypowiedzi męczeństwa

AnJa04-04-2007 23:12:59   [#61]
dzicia - a tak na spokojnie, to co Marek napisał o Panu S.?

bo to co zauwazyłem:
"i tak trzymać;-)" odnosiło się do stanu: "Jesteśmy bez wojewody, kuratora i vice."

"a źle Wam bez?

szkoły nie uczą, dyrektorzy jacyś zagubieni zapominają pójść rano do szkół?"  było kontynuacją powyższej konstatacji

czyli wg mnie nic- ot, od 8 lat mniej więcej czsy mamy takie, że kurator jest funkcja stricte polityczną i to z II ligi - jak ktos w polityke jako klient lezie musi się liczyć z tym, że raz go powołaja, innym razem wydupcą

takie to zbójeckie prawo
dzicia04-04-2007 23:17:32   [#62]
Nie , adaa . To ty dzisiaj chyba wkleiłaś o typach forumowiczów. Ja się po prostu rozrywam i prowokuję, bo jestem zła na tych głupich ludzi z wierchuszki, którzy robia co chcą z nami wszystkimi. I tyle:(
zgredek04-04-2007 23:18:58   [#63]
dzicia - przejdź na wątek sąsiedni - tam AnJa rozrywa karabinami maszynowymi
Marek Pleśniar05-04-2007 00:13:40   [#64]

kiedy ja nadal nie wiem po co wam kurator i czemu żałoba po nim

wywałka przez tego ministra przynosi chwałę i robi człowiekowi dobre CV na przyszłość

bo minister jest, powiedzmy sobie szczerze, zły

a zły jest bo straszy dyrektorów

a my jesteśmy po stronie dyrektorów bo to oni są oświata

 

tak więc zrobiono kuratorowi dobrą robotę piarowską

zaś generalnie jako dyrektor nigdy jakoś nie odczuwałem potrzeby istnienia kuratora oświaty

Yxmo05-04-2007 10:04:58   [#65]

Marku sęk w tym że to nie tyle żałoba po kuratorze i obawa o przyszłość

Chodzą słuchy że głównym motywem odwołania kuratora były nie tyle zastrzeżenia do jego pracy ile chęć znalezienia stanowiska dla prominentnego (w lokalnym tego słowa znaczeniu) działacza LPR czyli Józefa Wryszcza.

Yxmo05-04-2007 10:06:01   [#66]
korekta "ile obawa o przyszłość" ;)
Adaa05-04-2007 10:10:22   [#67]
to sie zbierzecie w obliczu zagrozenia (dyrektorzy) i zaprotestujecie u wojewody... o ile starczy odwagi
Marek Pleśniar05-04-2007 10:12:01   [#68]

ależ wierzę

Dobrze o nim piszecie, więc wierzę że Wasz kurator tym bardziej wróci kiedyś, wypłynie.

Niemądrze "władze" nie wiedzą jakoś, że skoro to takie łatwe - usuwać ludzi - i oni usunięci kiedyś będą.

jxg05-04-2007 10:17:45   [#69]
tylko, że ich tam na górze jakoś tak szybko nie odwołują...
a okazji było już wystarczająco dużo...
z nami "robiom co chcom"...
Marek Pleśniar05-04-2007 10:19:14   [#70]

nie do końca

informowanie, nagłaśnianie, informowanie prasy i tv czasem daje efekty

Yxmo05-04-2007 10:23:28   [#71]

czasem ... (ale nie tym czasem)

Jak dotychczas stosowana (coraz skuteczniej) jest metoda zastraszania. (patrz lubelski kurator) - "Będziesz krzyczał że jest źle i nie będziesz posłuszny to wywalimy cię na zbity pysk"

ReniaB05-04-2007 12:03:25   [#72]

do postu 67

ada wielu dyrektorów , nauczycieli i pracowników podpisało się pod protestem przeciw odwołaniu Pana Kuratora i starczyło nam odwagi

 Marku nie podpisałam sie pod protestem dlatego że bez Kuratora nie potrafię pracować; chyba raczej chciałam zamanifestować że nie podoba mi się to kupczenie stołkami które przybiera coraz szerszą skalę Z całym szacunkiem, ale nawet niektóre wasze argumenty świadczą o tym że uważacie taki stan za normalny. Rodzi się taki myślenie, że kurator to stanowisko polityczne, więc nieważne jak kto pracuje i co robi i jakim jest człowiekiem; jak sie zgodził to stanowisko objąć to musi liczyć się z tym że za chwilę mogą go wyrzucić. A przecież  " nie o take Polske..."

Yxmo05-04-2007 12:30:23   [#73]

"Panie S ty jesteś jak zdrowie

ile Cie trzeba cenić..." :)

beera05-04-2007 12:30:53   [#74]

nie uważamy kupczenia stołkami za stan normalny- to na pewno :)

Ale generalnie zgadzam się z Tobą- uwazam,  ze  bagatelizowanie spraw moze dawac pozór takiego myslenia- szkoda, ze tak to poszło. 

W tym mogę powtórzyć tylko tyle: dzięki temu coraz więcej porządnych ludzi na ławce rezerwowej- mam nadzieję, że po przerwie przyjdzie czas na nich

........

Marek- konkluzja " a źle wam bez" jest wyjątkowo nietrafiona. "dzień po" może dotyczyc wszystkich- kuratora, związkow, organizacji pozarzadowych.

Myslisz, ze komuś " źle będzie bez nich, ze dzieci następnego dnia nie pójdą do szkoły"?

Magosia12-04-2007 21:22:50   [#75]

Tydzień i trochę później..

Takie refleksje..

Dziś odbyło sie pożegnanie z Kuratorem.

Nie wiem , kto organizował- nie wiedziałam - szkoda...

Była relacja w TV lokalnej..tytuł: Sprawka Giertycha.

Migawki: jak mówi Kurator...o chrześcijańskiej etyce, na która cały czas powołują się dwaj panowie ministrowie 

i na końcu - jak wszyscy na stojąco biją brawa..

Jestem zła, bo draństwo wielkie :-(

Nawet Arcybiskub Życiński napisał list otwarty w obronie Kuratora  Sprawki.

dzicia12-04-2007 21:46:22   [#76]
Myśle, że organizowała to Solidarność bo pani z tego związku liczyła na spotkanie z wieloma obecnymi na naradzie na Elsnera i zapraszała, choć nie powiedziała na co do trybunału koronnego.
AnJa13-04-2007 00:16:04   [#77]
tiaaa

no, to kochajcie się  - a Trubynał Koronny (kiedy toto zlikwidowano? 3 Maja czy dopiero dekretem carskim?) niech Wam wyrocznią będzie
...
jak kiedyś się zaczne wyzłośliwiac - zacytuję Wam, w kontekście Panów B.Kuratora i P.Dyrektora Odpowiedzialnego za Przebieg Egzaminu Maturalnego,  opinię Pana Marszałka Piłsudskiego o logistyce w Armii Polskiej z początku lat 30.

na razie  szkoda mi mego czasu na szukanie żródeł i szkoda Pana Marszałka na cytowanie go w kontekście  w/w  Panów
Magosia13-04-2007 17:30:33   [#78]

I jeszcze sobie wkleję..

między innymi, w ramach dodatkowej informacji, dlaczego na Lubelszczyźnie nie pisaliśmy programów naprawczych po trojkach...

Kurier z 13.04.2007
WIADOMOŚCI: Giertych mówi nieprawdę


Ministerstwo Edukacji Narodowej zażądało, aby kuratorzy oświaty wprowadzili programy naprawcze w 90 procentach szkół wizytowanych przez tzw. „trójki Giertycha”. MEN postanowiło w ten sposób zapewnić sukces swojej akcji, a nie pomóc szkołom w rozwiązaniu problemów wychowawczych – poinformował o tym wczoraj Lech Sprawka. Były kurator ujawnił też, że odmówił propagowania „indywidualnej polityki ministra” i z tego powodu stracił stanowisko.

O kulisach swojego odwołania i zarazem polityce MEN Lech Sprawka opowiedział podczas uroczystego spotkania ze związkami zawodowymi i dyrektorami lubelskich szkół, które wczoraj odbyło się w Trybunale Koronnym: – Moje przemówienie miało być zupełnie inne. Jednak jak w środę usłyszałem, że minister Giertych mówi z trybuny sejmowej nieprawdę, m.in. na temat powodów mojej rezygnacji, uznałem, że należy się państwu wyjaśnienie.
– O pomysłach MEN dowiedziałem się 9 lutego. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 9 marca, pozwoliłem sobie na zwrócenie uwagi ministrowi na to, że przeglądy „trójek” miały w zamierzeniu służyć zupełnie czemu innemu – wyjaśnił Lech Sprawka.
Wówczas też były kurator stwierdził, że nie jest w stanie wykonać polecenia wicepremiera Giertycha, bo kłóci się ono z podstawowymi zasadami i przepisami prawa: – W odpowiedzi usłyszałem, że mam jakieś problemy towarzyskie.
Były kurator poinformował także, że MEN wydawało sprzeczne ze sobą zalecenia, m.in. dotyczące likwidacji szkół, a więc w kwestii, która oficjalnie stała się powodem jego odwołania. – Raz popierające likwidację, a zaraz potem zabraniające. 9 marca poproszono mnie, abym dla zasady wydawał negatywne opinie – mówił.
Kurator stwierdził, że Giertych prosił go o realizowanie jego „indywidualnej polityki”, a nie polityki rządowej i państwowej.
Wyznania kuratora zszkowały zebranych w trybunale.
– Oświata nie powinna być upolityczniona. Dzięki Lechowi Sprawce do tej pory tak było przynajmniej na Lubelszczyźnie – podsumowała Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej sekcji w lubelskiej „Solidarności”.
Swoją cegiełkę do sprawy dołożyła także Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego: – Cały pomysł tzw. „trójek Giertycha” był chory. Brakuje mi słów, aby opisać tę sytuację – dodała prezes Stasiak.

Agnieszka Dziaman

Magosia18-05-2007 22:31:42   [#79]

C. D. Co sie potwierdza....

Kurier z 18.05.2007
WIADOMOŚCI: Czterech na kuratora


LUBLIN
KONKURS

Nie trzy, a cztery osoby będą walczyły o stanowisko lubelskiego kuratora oświaty. Termin składania ofert minął w środę.

– W czwartek wpłynęła czwarta oferta. O zakwalifikowaniu się do konkursu decyduje data stempla pocztowego – wyjaśniła Małgorzata Trąbka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.
Na razie nazwiska kandydatów nie są ujawniane. Swoje zgłoszenie potwierdził Marek Błaszczak, pełniący obecnie obowiązki lubelskiego kuratora oświaty i Józef Wryszcz, wiceszef LPR na Lubelszczyźnie.
W związku z konkursem przewijały się też nazwiska Anny Tusińskiej, wizytatora lubelskiego kuratorium oraz Jerzego Masłowskiego, b. senatora AWS, a ostatnio z-cy dyrektora chełmskiej biblioteki. Ten ostatni wyraźnie zaprzecza, jakoby zdecydował się kandydować.
Kiedy poznamy personalia wszystkich kandydatów? – 29 maja, kiedy zostaną otwarte wszystkie oferty – poinformowała M. Trąbka. AD
inka221-05-2007 13:33:08   [#80]
Też się zastanawiałam... Czy nie startować na kuratora. Bo wszystkie warunki spełniam... Także ten o 3 latach pracy na stanowisku kierowniczym w oświacie.
fredi21-05-2007 13:53:05   [#81]
a teraz powołują
malinek21-05-2007 14:01:19   [#82]
Czy juz znany jest termin,kiedy będzie nowy kurator?
Magosia13-07-2007 21:32:21   [#83]

:-((((( Warto pocztytać...od początku :-((((((

WIADOMOŚCI LUBLIN 13.07.2007

Giertych nie chce Błaszczaka

MAREK BŁASZCZAK Fot. MM

MAREK BŁASZCZAK Fot. MM

Roman Giertych, minister edukacji narodowej, odrzucił kandydaturę Marka Błaszczaka na stanowisko lubelskiego kuratora oświaty. Zdaniem MEN komisja konkursowa pracowała nieobiektywnie... — Nic z tego nie rozumiem — mówi jeden z członków komisji.>" href="http://www.kurierlubelski.pl/index.php?module=dzial&func=viewpub&tid=9&pid=40953#dalej" minmax_bound="true">

„Pismem z dnia 5 lipca 2007 r. przesłanym na ręce Pana Wojewody Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pan Mirosław Orzechowski poinformował o odmowie akceptacji kandydatury na stanowisko Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Błaszczaka. Uzasadniając podjętą decyzję Pan Minister Orzechowski stwierdził, że w toku postępowania konkursowego doszło do wielu zachowań, które świadczą o nieobiektywnej pracy komisji konkursowej (DzU nr 256, poz. 2129). Przede wszystkim w sposób nieuzasadniony odrzucono ofertę jednego z kandydatów, Pana Józefa Wryszcza” — napisał Krzysztof Warecki z Biura Informacji i Promocji MEN.

Przypomnijmy. Komisja odrzuciła Wryszcza (29 maja), bo wbrew przepisom złożył swoje dokumenty „luzem”. Warunki konkursu jasno precyzowały natomiast, że oferta powinna być doręczona w zamkniętej kopercie z podaniem adresu do korespondencji.

— Urzędniczka, która mnie obsługiwała, przyjęła dokumenty bez koperty. W ten sposób wprowadziła mnie w błąd. Bo jeśli taki był wymóg formalny, to dlaczego mi tego nie powiedziała. To niedopuszczalne — argumentował wtedy Józef Wryszcz.

Wojewoda stwierdził jednak, że te zarzuty są bezpodstawne i wystąpił o akceptację kandydatury Marka Błaszczaka do MEN.

Na wniosek wojewody resort odpowiedział dopiero teraz. Wczoraj decyzja ta wprawiła w konsternację niemal wszystkich. Marek Błaszczak twierdził, że o opinii MEN dowiedział się od nas. — Nie otrzymałem żadnej, oficjalnej odpowiedzi, a więc nie mogę tego komentować — oświadczył.

Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektorka Wydziału Oświaty i Wychowania UML, która była członkiem komisji konkursowej, zapewnia, że komisja działała prawidłowo, zgodnie zresztą z regulaminem, który opracował sam MEN... — Nic z tego nie rozumiem — komentowała, podobnie jak inni członkowie komisji. — Dziwię się też, dlaczego minister, skoro dostrzegł nieprawidłowości, nie unieważnił konkursu, tylko wydał negatywną opinię o kandydacie — skwitowała.

>" href="mailto:adziaman@kurierlubelski.pl?subject=Poczta%20z%20www.kurierlubelski.pl">Agnieszka Dziaman >" href="mailto:adziaman@kurierlubelski.pl?subject=Poczta%20z%20www.kurierlubelski.pl">Agnieszka Dziaman

elrym13-07-2007 21:37:01   [#84]
kiedy będzie normalnie?
barbaras213-07-2007 22:13:52   [#85]
nie bedzie normalnie dopóki będzie kolesiostwo.U nas było podobnie wojewoda chce odowłać  Panią Kurator- Przekręt finansowy przyznała sobie i w-ce nagrode a nie miała do tego prawa.Fakt ze po nagłosnieniu tego przez media zwróciła ale  MEN odpowiedziało wojewodzie , że nie popiera wniosku wojewody Więc nie bedzie normalnie niestety::(((((
ReniaB16-07-2007 07:26:13   [#86]

A ja się

dziwiłam że po konkursie z estrony MEN cisza. Naprawdę byłam zaskoczona. Już nie jestem
Martuś16-07-2007 23:10:19   [#87]
To smutne.
cynamonowa24-07-2007 23:36:48   [#88]
putBan(56);

Pomorze wciąż nie ma kuratora oświaty

Krzysztof Katka 2007-07-24, ostatnia aktualizacja 2007-07-24 17:20

Wojewoda pomorski Piotr Karczewski (PiS) zablokował nominację pomorskiego kuratora oświaty. Poseł LPR Robert Strąk grozi wojewodzie prokuraturą, a Jacek Kurski z PiS apeluje do wojewody, by się nie ośmieszał

0-->


Minister edukacji Roman Giertych (LPR) przez kilka miesięcy blokował powołanie pomorskiego kuratora oświaty, a gdy wreszcie znalazł swojego człowieka, nominację wstrzymał wojewoda pomorski. Przed tygodniem jedenastoosobowa komisja złożona m.in. z urzędników wojewody pomorskiego i resortu edukacji zdecydowała, że konkurs na kuratora wygrał Stefan Kryściński, związany z LPR dyrektor wiejskiej szkoły w pomorskim Niestępowie. W 2002 r. Kryściński startował w wyborach do sejmiku w listy LPR, a listy kandydatów akceptował wówczas sam Giertych. W marcu dyrektor wpisał siebie i część swojej rodziny na listę poparcia pod antyaborcyjnym apelem żony Romana Giertycha, będącym kontrą przeciwko inicjatywie żony prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Łącznikiem Kryścińskiego z LPR jest też jego brat Stanisław, przed laty bliski współpracownik Giertycha w Młodzieży Wszechpolskiej.

Gdy nominowanie Kryścińskiego wydawało się tylko formalnością na drodze jego kariery stanął wojewoda pomorski. Karczewski dowiedział się z "Gazety", że sołtys wsi Sulmin Ewa Bałon skierowała do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Kryścińskiego. Zarzuciła mu, że naraził zdrowie i życie uczniów przeprowadzając zajęcia wf w budynku, który nie miał pozwolenia na użytkowanie.

Postępowanie wyjaśniające toczy się w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Sprawdzenie tego faktu zajmuje kilkanaście minut, ale służby wojewody od tygodnia zastanawiają się co z tym fantem zrobić. Karczewski postanowił oficjalnie zapytać prokuraturę o rolę Kryścińskiego w sprawie. Choć decyzja w sprawie kuratora należy do ministra, to bez wniosku wojewody nie może zostać podjęta.

- Wysłałem list do ministra Giertycha, że do czasu otrzymania odpowiedzi nie będę wnioskował do niego o powołanie kuratora. Czynię to kierując się dobrem nadrzędnym - wyjaśnił wczoraj wojewoda i wybrał się na dwutygodniowy urlop.

Zdziwienia sytuacją nie kryje Stefan Kryściński: - Nie dostałem nawet żadnego zawiadomienia z prokuratury. O tym, że toczy się jakaś sprawa dowiedziałem się od dziennikarzy.

- Wojewoda toczy walkę z LPR i posługuje się taką logiką, która będzie mu kazała podać się do dymisji, gdy ktoś poda go do prokuratury - mówi poseł Robert Strąk (LPR). - Kryściński nie ma zarzutów prokuratorskich, nie toczy się przeciwko niemu postępowanie, więc wojewoda powinien zawnioskować o jego powołanie. Jeśli wojewoda złamie prawo i nie zawnioskuje, powiadomię o tym organy ścigania, a blokowanie osoby wybranej w konkursie może być podstawą do odwołania samego wojewody.

Szef pomorskiego PiS Jacek Kurski przyznaje rację Strąkowi w części dotyczącej kuratora. - Też nie uważam, że doniesienie na kogoś powinno być podstawą do wstrzymania decyzji o nominacji. Wojewoda powinien jak najszybciej zmienić stan, w którym od kilku miesięcy jest wakat na stanowisku kuratora, bo to ośmiesza Urząd Wojewódzki i jego gospodarza.
skrzat25-07-2007 10:28:49   [#89]
-" blokowanie osoby wybranej w konkursie może być podstawą do odwołania samego wojewody"

a podstawą do odwołania ministra też?:)


-" Wojewoda powinien jak najszybciej zmienić stan, w którym od kilku miesięcy jest wakat na stanowisku kuratora, bo to ośmiesza Urząd Wojewódzki i jego gospodarza.

a ten blokowany przez kilka miesięcy wakat nie ośmieszał także kogoś innego?? :)



eeee...sami sie ośmieszają....
cynamonowa11-08-2007 11:28:45   [#90]
putBan(56);

Pomorskie bez kuratora oświaty

Maciej Sandecki 2007-08-10, ostatnia aktualizacja 2007-08-10 19:31

Wojewoda ogłasza kolejny, piąty już konkurs na stanowisko pomorskiego kuratora oświaty. Prawnicy wojewody stwierdzili bowiem, że w trakcie ostatniego komisja złamała procedury

0-->
Zwycięzcą ostatniego konkursu na kuratora oświaty był Stefan Kryściński, dyrektor wiejskiej szkoły w pomorskim Niestępowie. Ujawniliśmy w "Gazecie", że to człowiek związany z LPR i ministrem edukacji Romanem Giertychem. Startował z listy LPR do sejmiku pomorskiego, podpisał się pod antyaborcyjnym apelem żony Romana Giertycha, a jego brat był przed laty bliskim współpracownikiem Giertycha w Młodzieży Wszechpolskiej. Napisaliśmy też, że prokuratura sprawdza, czy Kryściński nie popełnił przestępstwa narażenia zdrowia i życia uczniów, przeprowadzając zajęcia wf. w budynku, który nie miał pozwolenia na użytkowanie. Takie zawiadomienie przeciwko niemu skierowała sołtys wsi Sulmin Ewa Bałon. Po naszym artykule wojewoda Piotr Karczewski wstrzymał powołanie Kryścińskiego na kuratora do czasu wyjaśnienia, czy postępowanie dotyczące zajęć wf. toczy się w sprawie czy przeciwko konkretnej osobie.

Tymczasem decyzja o unieważnieniu konkursu przyszła z innej strony. Związek Nauczycielstwa Polskiego zakwestionował decyzję komisji konkursowej o wykluczeniu jednego z kandydatów - Jerzego Ambrożego. W trzecim konkursie to on okazał się najlepszy, ale jego kandydatury z niejasnych powodów nie zaakceptował Giertych. W ostatnim - Ambroży znów startował, ale odpadł na etapie formalnym. Powód: na jego zaświadczeniu o stanie zdrowia pieczątkę postawił lekarz medycyny przemysłowej, a nie lekarz medycyny pracy. Komisja konkursowa w drodze głosowania uznała, że to błąd formalny i nie dopuściła Ambrożego do drugiego etapu. - Komisja popełniła błąd - powiedziała nam wicewojewoda pomorska Aleksandra Jankowska. - Nasz zespół prawny stwierdził, że w tej sytuacji komisja powinna zwrócić się o ekspertyzę prawną.

Teraz czeka nas piąty już konkurs na kuratora. Pomorze nie ma go od lutego, kiedy Giertych wymógł dymisję Adama Krawca za tragedię w gdańskim Gimnazjum nr 2. W pierwszym ogłoszonym potem konkursie startowała tylko jedna osoba, ale zrezygnowała. W następnym, w kwietniu, było dwóch kandydatów, ale wszystko rozbiło się o oświadczenia lustracyjne, które kandydaci złożyli po terminie. W trzecim konkursie wygrał Ambroży, a w czwartym Kryściński. Piąty konkurs zostanie oficjalnie ogłoszony 14 sierpnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
skrzat11-08-2007 12:00:39   [#91]
Po ile bilety do cyrku??
Fakir211-08-2007 13:16:56   [#92]

Nasza pani Kurator złożyła dymisję... Nie wiadomo, czy została przyjęta - fakt, że jej nie ma...

Dokumenty podpisuje jeden wicekurator...

Drugi wicekurator zrezygnował, więc przyszła nowa pani (bardzo mądra kobieta). Przyszła z funkcji dyrektora wydziału kształcenia - automatycznie mamy więc wakat w KO i na tym stanowisku...

A w szkole mam kilka niespodziewanych wakatów (urlopy zdrowotne)... Szukam nauczycieli...

I to by było na tyle...

- - -

Aha... Dostałem zaproszenie na uroczystość wręczenia nominacji dyrektorskich - chyba więc mnie "przyklepali"?

:)))

Lizzy111-08-2007 13:44:34   [#93]

Fakir

a ja nie dostałam, czy to znaczy, że  mnie nie przyklepali?:)
Fakir211-08-2007 14:41:22   [#94]

Lizzy...

A Ty z naszego KO? Wielkopolskiego?
AnJa11-08-2007 21:10:23   [#95]
to u Was KO wręcza nominacje?
Marek Pleśniar11-08-2007 21:51:07   [#96]
wątek niniejszy zrobi się od teraz mocno aktywny;-)
AnJa11-08-2007 21:56:11   [#97]
a mnie się tam moje władze ko podobają:-)

a jak je odwołają, to też bedzie mi sie podobać:-)
veronika11-08-2007 23:04:36   [#98]
Czy jesli wojewoda powołuje kuratora, to MEN może się na takiego kandydata nie zgodzić?
Fakir211-08-2007 23:07:27   [#99]

Andrzeju...

Nieeee....

Ja tylko napisałem, że mnie chyba "przyklepali", bo dostałem zaproszenie na wręczenie nominacji...

Bo to, że "wygrasz" (w taki czy innyc sposób, w takich czy innych okolicznościach...) konkurs, nie oznacza, że będziesz dyrkiem, nie?

OP mi przysłał zaproszenie...

AnJa11-08-2007 23:08:14   [#100]
proceduralnie to jakoś trochę inaczej jest- ale w praktyce, bez zgody MEN wojewoda nie może powołac kuratora
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]