Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zaryzykuję
strony: [ 1 ]
Joru19-12-2002 09:25:45   [#01]
Czy mogę od Kogoś uzyskać informacje na temat realizacji ścieżek edukacyjnych w szkole ponadgimnazjalnej. Będę wdzięczna za informacje, jak to ugryźć. Jola.
Mariola19-12-2002 09:40:53   [#02]

Jolu

u nas w szkole (LO) zrobione jest tak,że każdy nauczyciel w swoim rozkładzie materiału, obok tematu (nie każdego) wypisał jaka będzie realizowana ścieżka.Później w dzienniku obok tematu zaznacza skrótem np.EM, ER itp że była realizowana ścieżka. Nic więcej.
Nie zbieraliśmy się, nie opracowywaliśmy niewidomo czego...
W taki bardzo prosty i nieuciążliwy sposób realizujemy to co i tak było realizowane.
Joru19-12-2002 12:43:45   [#03]

Mariolu

To co piszesz jest dla mnie jasne, dzięki za podpowiedź. Jeśli jeszcze mogę zapytać: ile godzin przeznaczasz na poszczególne ścieżki, dowolną czy jakąś ustaloną ( nie daj Boże odgórnie )? Jola.
Majka19-12-2002 14:59:46   [#04]

tfu! z tymi ścieżkami

Joru, wysadźmy autora pomysłu ścieżkowego! Ile godzin mam wpisać przy realizacji zagadnienia  "Budowanie szacunku dla kultury narodowej" na języku polskim??? Cały tok nauczania?

Kończymy pisanie wymaganej wersji. Nie wiem, co ma się zmienić od tego, że będę przy tematach wprowadzających do epoki pisać zielone F (filozofia). Jakość mi się podniesie? Wrrrrrr.....Uczniom mówić -teraz ścieżka, uwaga- bo potem powiedzą pani wizytator , że o ścieżce nie słyszeli? Zbrzyd mnie ogarnia....

Mariola19-12-2002 15:33:33   [#05]

Jolu

u nas nie ma konkretnej ilości godzin
ścieżki dopisuje się tylko tam gdzie to możliwe a nie we wszystkich tematach np.:
Temat: Dowód na niewymierność liczby.Działanie na liczbach niewymiernych (EF-edukacja filozficzna).
lub
Temat:Implikacja, równoważność zdań (EM)
itd.
Ale są tematy przy których nie ma zaznaczonej żadnej ścieżki.
Po prostu mój dyrektor wyszedł z założenia że skoro mają być ścieżki to niech będą, ale one nic nie zmieniają i nikt z nas nie będzie robił nic na siłę.
Po prostu dyrektor wymaga uwzględnienia ścieżek w rozkładzie materiału. Czyli każdy z nas dołożył jedną rubrykę ścieżki edukacyjne i tam przy temtach pozaznaczał.
Tak to jest w mojej szkole rozwiązane.
jotef19-12-2002 18:50:01   [#06]

Nie ma co się spieszyć ze ścieżkami...

Dzisiaj mieliśmy naradę z KO i padło stwierdzenie, od wizytatorów, że MSNiS przygotowuje rezygnację z realizacji ścieżek, szkoda że tak późno, tyle pracy w gwizdek.

Inna rewelacja to ostatnie zmiany (z września) odnośnie dokumentacji szkolnej. Wzory druku arkuszy ocen są znowu z błędami. Polecenie KO aby nie wypełniać arkuszy ba będą zmienione wzory. Znowu praca ..., to tak aby się nam nie nudziło.

A ja głupi kupiłem tyle nowych druków...

Wiadomości z ostatniej chwili, nad naszą ministrer czarne chmury.

bogna19-12-2002 19:10:15   [#07]

ale rewelacje ;-)

z tymi ścieżkami - fajnie :-)

nowe arkusze - kto za nie zapłaci?

czarne chmury? - może rzeczywiście, bo na stronie MENiSu nie ma dla nas żadnych życzeń świątecznych :-(

Nie zasłużyliśmy, czy nie mają czasu napisać?

janzg19-12-2002 19:16:41   [#08]

KIEDYŚ JUŻ POSTAWIŁEM PYTANIE - KOGO ta cała zabawa w ścieżki w szkole ponadgimnazjalnej ma zadowolić???

Odpowiedzi głośnej nikt nie miał odwagi udzielić, ale w domyśle wszyscy mieli wrażenie, że głównie pomysłodawców i wizytatorów, którzy przyjęli tę niewdzięczną funkcję rozliczania szkół z tego obowiązku.

Ewa z Rz19-12-2002 19:17:15   [#09]

Hi, hi, hi!

Ja juz trzy lata temu zrezygnowałam z kupowania arkuszy! I teraz mam spokój.

Wy się denerwujecie, a ja się smieję i papierów mam mniej. Gdy Menis wymyśli nowy arkusz to ja tylko nowy układ strony wydrukuje w danym roku i fajnie! Może tak co roku zmieniać, co mi tam!... Tylko muszę zrobić nowy formularz w bazie i po sprawie.

jotef19-12-2002 23:11:58   [#10]

Ewa z Rz

Twój pomysł mi się podoba

Podziel się szczegółami

Pozdrawiam

Józek

Joru20-12-2002 11:50:23   [#11]

Dzięki

Bardzo dzięki za pomoc. Refleksje Bardzo mnie pomogą. Jeżeli Ktoś jeszcze może coś dorzucić - będę wdzięczna. Pozdrawiam, Jola.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]