Forum OSKKO - wątek

TEMAT: za tydzień mam konkurs na dyrektora
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
blind19-04-2007 20:57:44   [#251]
mnie przeszkoliła księgowa w szkole, szukałam informacji na temat kursów z zakresu finansowania oświatą, ale nie znalazłam, czytałam, pytałam...
freidar19-04-2007 21:22:50   [#252]

Gratulacje dla wszystkich wygranych w konkursach. Czytając to wszystko jestem coraz bliżej decyzji o rezygnacji, a zwlaszcza o pytaniach w czasie konkursu.

POzdrowienia

kamaj00719-04-2007 21:23:06   [#253]
Na szkolenia to myślę, że już trochę za późno, bo konkurs tuż, tuż. Doraźcie, proszę, co należało by przeczytać,

aby wykazać się choć minimum wiedzy w tej finansowej materii na konkursie. Na dzień dzisiejszy jestem

zupełnie z tego zielona, całkiem jak świeżo wschodząca trawka, nie byłam bowiem ani dyrektorem, ani wickiem

nawet. :-(
hania19-04-2007 22:12:24   [#254]
gratulując (i współczując:-) tym co już i tym co przed nimi -
http://www.scholaris.pl/kierowanieszkola        w nr 2 i 3 artykuł: zostałem powołany na stanowisko dyrektora szkoły i.....
kamaj00719-04-2007 22:47:25   [#255]
Bardzo dziękuję Haniu, ale pod adresem, który wskazałaś, znajduje się raczej spis tego, z czym mogę mieć

problemy, tak jak inni przede mną. Ja prosiłabym raczej o wyjaśnienia dot. finansów lub wskazówki, gdzie

tychże wyjaśnień szukać lub co przeczytać np. jakieś akty prawne regulujące sprawy związane z finansami

w szkole.
zgredek19-04-2007 23:15:20   [#256]

ustawa o finansach publicznych

ustawa o rachunkowości

myslę, że na początek wystarczy;-)

dyrlo20-04-2007 08:18:50   [#257]
Zamówienia publiczne chyba też.
AnJa20-04-2007 09:26:05   [#258]
nie straszcie kobity

nikt od dyrektora nie powinien wymagac takiej wiedzy, jak w tych ustawach (jeśli tak, to dlaczego nie ustawy podatkowe oraz z zakresu ubezpieczeń?)

ot, główne rzeczy: planowanie budżetu i jego realizacja, środki pozabudżetowe, dyscyplina finansów publicznych, ogólne zasady z przetargów (kiedy, kto)

a najwięcej zalezy od organizacji obsługi księgowej - im blizej dyrektora ona, tym mniej dyrektor musi wiedzieć - gdyby nie kilka lat dziwnych układów w tej kwestii byłbym zieloniutki jak groszek,  zeasy i szkoły finansujace zmuszały do nauczenia sie czegoś
kamaj00720-04-2007 14:56:04   [#259]
Rzeczywiście trochę mnie te ustawy przeraziły. Dzięki AnJa za wskazówki. Wlały one we mnie kropeleczkę

(całkiem malusieńką) optumizmu, aczkolwiek nadal ... zielono mi  ...i przeraźliwie straszno w świecie

finansów :-((
zgredek20-04-2007 17:09:01   [#260]

a straszyłam? a nie chciałam

kama chciała to napisałam, a że nie wiedziała co chce, to i ja nie wiedziałam, że ona nie wie, ale jakby chciała, żeby nie pisać, to niech napisze

znaczy napisała;-)

pozdrowienia i trzymaj sie dziewczyno - forum zacznij czytać po powierzeniu - to wtedy jakoś lepiej się człowiek czuje - bo jak czytasz przed konkursem, to się zdołujesz po prostu;-)

graviola20-04-2007 17:09:19   [#261]

Wczoraj wygrałam konkurs. Dzisiaj dochodzę do siebie... Ostatnio, żeby się nie stresować, omijałam na forum wątki dot. konkursów. I dobrze... Wcześniej skorzystałam z Waszych podpowiedzi w kwestii koncepcji. Jestem wdzięczna, bo w tej materii byłam doskonale przygotowana. Dziękuję :-)

Moje przemyślenia pokonkursowe:
- OP, ZZ-ty, przedstawiciele grona ped. i rodziców - SUPER,
- KO - dali mi porządnego KOPA - podobno "dla zasady".

Mam mieszane uczucia, mimo, że wypadłam podobno "śpiewająco". Jestem, jak to nazywacie "świeżynka". Startując - jako "zwykły" nauczyciel - miałam już nabytych wiele umiejętności z działki dyrka (dzięki pomocy mojej obecnej/byłej p.dyrektor i własnej pracowitości/ambicji - bo byłam przygotowywana na to stanowisko). Podobno, aż dziwne, że jeden nauczyciel mógł tyle osiągnąć. Nawet im się pomyliło, bo przez chwilę myśleli, że ja to wicek (byłam tzw. "społeczny" lub "lider-kierownik").

I wiecie co? Dla KO to za mało!
Długo będę odzyskiwać sympatię do mojego nadzoru pedagogicznego. A jak dotąd - lubiłam ich. Nie, do konkursu nic nie mam. W końcu muszą wiedzieć, kogo dostają... Ale powinno to się odbywać w życzliwej, a przede wszystkim KULTURALNEJ atmosferze. A jak KO się odezwało, to w powietrzu latały iskry - tak rosło napięcie. Czuło się "wyższość" organu. Nawet rodzicom się dostało...

izabelamaciejka20-04-2007 18:06:32   [#262]
graviola - gratulacje! Ja dzisiaj dostałam informację, że konkurs mam w piątek za tydzień. Od kilku dni mam ścisk w żołądku i pewnie przez te siedem dni ten stan będzie się utrzymywał...
graviola20-04-2007 18:38:39   [#263]

izabelamaciejka

Dziękuję :-)

Nie przejmuj się - ja też tak miałam. Schudłam kilka kilo. Teraz mąż mnie "tuczy" ;-)

Wiem - łatwo mówić, bo jestem po... Poradzisz sobie - przymij tę wersję i się jej trzymaj! A na konkursie mówiąc - patrz na tych, którzy się do Ciebie uśmiechają, bo na innych NIE WARTO!!!

jxg20-04-2007 19:28:40   [#264]
i kup sobie coś ziołowego na uspokojenie emocji;))))
izabelamaciejka20-04-2007 19:32:07   [#265]
dzięki za rady, mam nadzieję, że jakoś przetrzymam to napięcie i sprostam oczekiwaniom komisji...
freidar23-04-2007 20:25:56   [#266]

Pytanie

Co z zaświadczeniami lustracyjnymi od kandydatów sz wymagane i jak to wygląda?

Oświadczenia o niekaralności muszą być poparte zaświadczeniami z sądu?

AnJa23-04-2007 20:44:00   [#267]
i jedno i drugie to oswiadczenia

lustracyjne- są, albo nie są - zależy od KO, zasadniczo są, trzeba jeszcze sprawdzić, gdzie składac (do KO czy do teczki z oferta konkursową)

oświadczenie o niekaralności wystarczy
Bogna4124-04-2007 17:51:03   [#268]
Czytam forum od dawna, a dziś po raz pierwszy piszę.Startuję na dyrektora małej, wiejskiej szkoły jako zwykły nauczyciel.Jestem w trakcie tworzenia koncepcji rozwoju szkoły, jednak nie wiem czy dobrze to robię.Chciałabym poprosić o przesłanie koncepcji abym mogła porównać z innymi napisanymi przez bardziej doświadczone osoby, a może niektóre już po konkursie.Czytając forum wiem że są osoby służące pomocą.Będę bardzo wdzięczna za wszystkie przesłane materiały.
cynamonowa24-04-2007 18:04:34   [#269]
-->
Komunikaty MEN  
Ważne dla osób zgłaszających swoje kandydatury do konkursów na stanowiska dyrektorów szkół
Komunikaty MENOpublikowano: 2007.04.23
Read 586 times
Size 3.57 KB
Opublikowano: 2007.04.23 Drukowanie wiadomości Przesłanie artykułu pocztą
 

W związku z zapytaniami, zgłoszonymi przez Państwa (Kuratorów Oświaty) w dniu 23 marca podczas spotkania w Ministerstwie Edukacji Narodowej, dotyczącymi składania oświadczeń lustracyjnych przez osoby zgłaszające swoje kandydatury do konkursów na stanowiska dyrektorów szkół, uprzejmie informuję. 

 

W Ministerstwie dokonano analizy przepisów nowelizacji ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. Nr 25, poz. 162 z 2007 r.) pod kątem zapytań Państwa Kuratorów. Treść art. 7 ust. 2 powołanej ustawy wskazuje jednoznacznie, że oświadczenia lustracyjne winni złożyć wszyscy kandydaci zgłaszający się do konkursów na stanowiska dyrektorów szkół. Zgłoszenie udziału w konkursie poprzez złożenie dokumentów jest bowiem „wyrażeniem zgody na kandydowanie lub zgody na objęcie lub wykonywanie funkcji”.

 

Z tego przepisu wynika też jednoznacznie, że obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych obejmuje osoby pełniące obowiązki dyrektorów szkół.

 

Z poważaniem

 

 

SEKRETARZ STANU

Mirosław Orzechowski

 
izabelamaciejka28-04-2007 00:08:33   [#270]

Dzisiaj właśnie pomyślnie przeszłam przez etap konkursu. Nikt mnie nawet nie zapytał o oświadczenie lustracyjne. Nie składałam, bowiem po zapytaniu skierowanym do kuratorium uzyskałam odpowiedź, że u nas od kandydatów nie wymaga się oświadczeń lustracyjnych.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego , długiego weeckendu.

krystynekk29-04-2007 12:56:15   [#271]
Do  izabelamaciejka serdeczne gratulacje
ejrut29-04-2007 16:27:14   [#272]
I ja ci serdecznie gratuluję....powodzenia na ,,nowej drodze życia"....
izabelamaciejka29-04-2007 19:00:21   [#273]
Dzięki serdeczne, dopiero dzisiaj puściły mnie emocje, teraz mam jeszcze trochę czasu z oswojeniem się z tą wiadomością, bowiem dyrektorowanie rozpocznę od 1 września. W placówce jest teraz trochę dziwna sytuacja. Dotychczasowa dyrekcja odchodzi na emeryturę z dniem 30.04 (czyli jutro). Pełniącą obowiązki została wice, ale równocześnie w piątek odbył się konkurs, który udało mi się pozytywnie przejść. Pozdrawiam tych, którzy w ostatnim czasie wygrali konkursy, jak również tych, którzy wciąż żyją w niepewności oczekując na dzień konkursu...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]