Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Występ Giertycha zadziwił Europę, a po chwili i rząd
strony: [ 1 ][ 2 ]
Marek Pleśniar03-03-2007 10:18:50   [#01]

Występ Giertycha zadziwił Europę, a po chwili i rząd

APE, JAP, WBS, EM 2007-03-03, ostatnia aktualizacja 2007-03-02 22:58

Apel wicepremiera Giertycha o zakaz aborcji i "propagandy homoseksualizmu" w Europie wygłoszony w Heidelbergu w Niemczech nie jest stanowiskiem polskiego rządu.

var rTeraz = new Date(1172911918609); function klodka (ddo) { if (rTeraz.getTime()>=ddo.getTime()) document.write(''); }
0-->
Roman Giertych był w Heidelbergu 1 marca na spotkaniu ministrów edukacji UE. Mówił: - Jeżeli nie będziemy wzmacniać rodziny, to będziemy kontynentem zasiedlonym przez dbających o rodzinę przedstawicieli świata islamu. Nie możemy w nauczaniu młodzieży propagować za normalne związki pomiędzy osobami tej samej płci, gdy obiektywnie są one odchyleniami od prawa naturalnego. Europa potrzebuje zmian. Trzeba niezwłocznie zakazać aborcji -wezwał Giertych.

Niemieckie gazety określiły wystąpienie Giertycha jako skandal. -My to znamy z czasów III Rzeszy. Hitler też mówił o zdrowej rodzinie, a potem homoseksualistów wymordowano -mówiła korespondentka "die tageszeitung" Gabriele Lesser na konferencji w MEN.

Giertych wyjaśniał wczoraj, że jego wystąpienie zaakceptował Komitet Europejski Rady Ministrów. Premier Kaczyński: -Twierdzenie, że to stanowisko rządu, jest nieprawdą.

Jak było naprawdę? Ustaliliśmy, że projekt wystąpienia Giertycha trafił do Komitetu Europejskiego RM we wtorek. Urząd Komitetu Integracji Europejskiej wniósł do niego poprawki. Uznał, że nie powinno to być tylko wystąpienie o homoseksualizmie i aborcji. Chciał, aby Giertych je rozbudował.

Na posiedzeniu KERM, w którym uczestniczą różni ministrowie, wystąpienie Giertycha nie było dyskutowane - bo skierowane zostało do poprawki. Poprawiony dokument wrócił dopiero w środę wieczorem, ale okazało się, że poprawki Giertycha jeszcze go zaostrzyły. W czwartek minister był już w Heidelbergu
===========
 
 
 
Gaba03-03-2007 10:20:53   [#02]
Marku, jestem bardzo zmęczona.
Adams13503-03-2007 12:02:35   [#03]

abstrakcyjne kruszenie kopii ;-(((

Jest ich w centrali dwóch. Jeden może niedouczony, ale skuteczny w przyziemnej destrukcji; drugi zaś może i wykształcony lecz trafił na działkę na której pomylił pory zasiewów ze zbiorami. U obydwóch zaś główny cel to "BYĆ i  TRWAĆ jak najdłużej" bez względu na szkody dla otoczenia. O demokracjo, jakie jeszcze okazy wyniesiesz na wyżyny władzy? Ile pieniędzy im wypłacisz za takie młócenie sieczki  w ludzkich głowach?
stan03-03-2007 12:28:13   [#04]
Duże poparcie dla poglądów Giertycha
"Gazeta Wyborcza": Większość przeciw Romanowi Giertychowi, ale poparcie dla jego poglądów jest duże - wynika z sondażu PBS.
Ankietowanym zacytowano fragmenty wystąpienia Giertycha w Heildelbergu przeciw "propagandzie homoseksualnej", o homoseksualistach jako "odchyleniu od prawa naturalnego" i za zakazem aborcji.

Większość nie zgadza się z szefem LPR w tych trzech sprawach, ale znacząca część Polaków podziela jego poglądy. 40 proc. ankietowanych uważa, że narasta "propaganda homoseksualna", dla 44 proc. homoseksualiści są odchyleniem od prawa naturalnego, a 38 proc. popiera zakaz aborcji w Unii Europejskiej.
.onet-ad-main2-box { display: none } Myśli Giertycha najsłabiej trafiają do ludzi z wyższym wykształceniem. 68 proc. z nich odrzuca pogląd, że w Europie narasta "propaganda homoseksualna", 79 proc. nie chce zakazu aborcji, 67 proc. nie uważa, że homoseksualiści są odchyleniem od prawa naturalnego.

Poglądy Giertycha o homoseksualistach częściej podzielają osoby z wykształceniem podstawowym, mieszkańcy wsi, a także respondenci w wieku 25-39 lat. Europejski zakaz aborcji przemawia do młodych. Popiera go aż 63 proc. ankietowanych w wieku 18-24 lat.

Sondaż przeprowadzono 2 marca, badaniem telefonicznym objęto próbę 500 osób.
 
Podkreślenie moje
i jedyna w tym pociecha ...
Renata03-03-2007 12:57:27   [#05]
"Giertych: cytowałem słowa papieża Jana Pawła II
- Moje słowa odnoszące się do aborcji i homoseksualizmu, to cytaty z Jana Pawła II - powiedział Roman Giertych, odnosząc się do swojego wystąpienia w Heidelbergu.

Lider LPR przytoczył między innymi słowa papieża, który powiedział, że "Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości".

Podobne słowa znalazły się w kluczowym fragmencie przemówienia Romana Giertycha w Heidelbergu.

.onet-ad-main2-box { display: none } Zdaniem wicepremiera Giertycha w związku z tym dziennikarze, którzy określili jego wypowiedź jako przejaw fundamentalizmu i braku tolerancji, powinni się wstydzić swoich opinii.

Wcześniej opozycja skrytykowała Romana Giertycha za apel o wprowadzenie europejskiego zakazu aborcji i propagowania homoseksualizmu.

Prawo i Sprawiedliwość z kolei podkreśliło, że zgadza się z tymi założeniami, jednak zaznacza, że wicepremier, występując w Heidelbergu, nie prezentował stanowiska polskiego rządu."

-----------

"Milczenie jest złotem"

dhausner03-03-2007 14:04:16   [#06]
Mnie się nauswa jedno - zero tolerancji dla światopoglądu innych, a najgorsze, że się miesza w to człowieka z którego zawsze była i będzie dumna cała Polska
Marek Pleśniar03-03-2007 14:36:31   [#07]
wielu wyciera teraz gębę tym Autorytetem
Adams13503-03-2007 15:02:02   [#08]

;-)

Podobno im większa degeneracja własnego kręgosłupa tym częściej podpiera się go laską lub protezą tych co go mieli. Na autorytet trzeba zapracować i nie każdemu Opatrzność  dała cechy charakteru by go rozwijać. Niektórzy swą skrzywioną "charakterność" poczytują sobie za cnotę, która w oczach otoczenia odbierana jest zupełnie przeciwnie. Na wyżynach "dostąpionej władzy" wielu takich mamy... . Kim oni  są w dla młodego pokolenia... kim są?
Adaa03-03-2007 15:04:59   [#09]
to jest cecha fanatyzmu, że niemal każdą mysl Autorytetu da się wykorzystac na wlasny uzytek...ba! ... nawet sie w to wierzy,że Autorytet to wlasnie miał na mysli
Marek Pleśniar03-03-2007 19:19:36   [#10]

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Menu01&news_cat_id=1111&layout=layoutVideo&category_id=15

..."w Unii można znowu wypowiadać się jak w III Rz... "?

DYREK03-03-2007 19:52:09   [#11]

!-)

Roman Giertych: moje słowa o aborcji to cytaty z Jana Pawła II

Moje słowa, które są tak powszechnie krytykowane, a które padły na spotkaniu ministrów edukacji w Niemczech są słowami Ojca Świętego Jana Pawła II - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej wicepremier Roman Giertych. Ci sami dziennikarze, którzy niecałe dwa lata temu ubolewali nad odejściem naszego największego Rodaka - dziś określają Jego słowa fundamentalizmem, brakiem tolerancji i kompromitacją.


- Chciałbym publicznie zapytać jakie jest stanowisko rządu w sprawie propagowania homoseksualizmu i aborcji. Bo myślę, że takie rzeczy powinniśmy ustalać publicznie – powiedział Roman Giertych w sobotę (3.III) na konferencji prasowej w Sejmie. Dodał również, że jego słowa, wypowiedziane w Heidelbergu, były konsultowane z Komitetem Europejskiej Rady Ministrów.

Odnosząc się do słów premiera Kaczyńskiego, który powiedział, że stanowisko przedstawione w Niemczech nie jest stanowiskiem rządu, wicepremier Giertych zaznaczył, że szanuje prawo premiera do określania co jest a co nie jest stanowiskiem rządu.

Pomysłem na wyjście z tej sytuacji, jaki w imieniu Zarządu Głównego LPR przedstawił poseł Robert Strąk, jest głosowanie w Sejmie nad uchwałą, która określałaby "przywiązanie parlamentu do ochrony życia i rodziny".

"Zarząd LPR podjął decyzję, że skierujemy do Sejmu RP uchwałę w sprawie ochrony życia, rodziny i praw narodów. Będziemy chcieli by Sejm podjął decyzję, jakie jest stanowisko Polski w tych kwestiach o których mówił premier Giertych” – poinformował na konferencji poseł Strąk.

Roman Giertych liczy na to, że większość posłów opowie się za tą uchwałą tak, aby stanowisko Polski "było w tej kwestii jasne".

Wicepremier przypomniał również, że słowa jakie wypowiedział podczas czwartkowej wizyty w Heidelbergu na spotkaniu ministrów edukacji, które są tak powszechnie krytykowane, były słowami Ojca Świętego Jana Pawła II.

„Ci sami dziennikarze, którzy niecałe dwa lata temu ubolewali nad odejściem naszego największego Rodaka, dziś określają Jego słowa "fundamentalizmem, brakiem tolerancji i kompromitacją" – ubolewał Roman Giertych.

Odnosząc się do wczorajszego głosowania nad zmianami w ustawie o systemie oświaty w którym to część posłów PiS niespodziewanie zagłosowała przeciw, wicepremier powiedział, że wierzy w wyjaśnienia polityków PiS jakoby miała to być pomyłka. Roman Giertych wyraził jednocześnie nadzieję, że Senat naprawi ten błąd.

Pełen zapis konferencji można znaleźć tutaj:
szkolapolska.pl

http://www.lpr.pl/

Marek Pleśniar03-03-2007 20:00:30   [#12]
dobry tytuł postu;-)
Gaba03-03-2007 20:03:35   [#13]

Polak jest mistrzem

Polaka to czwarty w historii tytuł mistrza globu. Fot. AFP/AP.
KAZUHIRO NOGI
Małgoś03-03-2007 21:51:06   [#14]

albo taka stara już jestem, albo insze licho...

ale mnie nic a nic nie dziwi :-(

jak któryś z Giertychów na forum europejskim będzie się domagać, żeby homoseksualistom, prostytutkom, rozwodnikom, punkom, dyrektorom nieletnich matek i anorektyczkom wypalać piętna na czole ...tez się nie zdziwię

powtórzę sobie tylko za Gabą ...jestem zmęczona

i "ręce i nogi mi opadujom aż do podziemi"

Gaba03-03-2007 22:17:25   [#15]

Małgoś, głowa do góry...

1. niezwykle pracowity człowiek będzie pracował w diecezji warszawskiej...

2. Małysz...

3. jakis maluch zdobywa tytuły sportowe... w Zakopanem.

- to jest wielkie i piękne.

Małgoś03-03-2007 22:52:00   [#16]
Gabo, czyżbyś miała jakies przecieki, że Małysz, Małolat i ten Pracowity mogą mieć jakis wpływ na zahamowanie nadprodukcji nonsensów w wiadomej dziedzinie????
Zola03-03-2007 23:01:20   [#17]
Gaba, a jak żal, że ten mądry człowiek juz nie w Koszalinie
Adams13503-03-2007 23:03:23   [#18]

Zgniłki pod jabłonią

Tak się dziwnie składa, że megalomańskie zapędy obojga - giertychowskie to nadęte  balony próżności o bardzo krótkim, skandalizującym żywocie. Szkoda tylko, że przez ich nieodpowiedzialność cierpi dobre imię Polski i Polaków. Panowie 2G pokazują w tym  szczyty swojej niekompetencji zarówno zawodowej jak i politycznej. Kto ich wybrał i kto im za tak nędzną tandetę płaci? ...do łopaty ... i modlić się o rozum, by całkiem nie wywietrzał !!!
Małgoś03-03-2007 23:17:23   [#19]

kuriozum demokracji :-(

panów G wybrał zaledwie ułamek drobny Polaków...

wskutek zawirowań koalicyjnych wywindowano ich ponad poziomy  wszelkiej kompetencji, co dało im ogromną władzę, bo dostęp do środków i mediów, dzięki którym mieszają w umysłach tysięcy

zgroza i rozpacz, bo wiele z tych umysłów bezrefleksyjnie popiera absurdy

Co mają robic, ci którzy nie chca by na forum europejskim reprezentowali ich ignoranci, fanatycy, homofoby itp.???

pakować manatki?

Adams13504-03-2007 00:42:56   [#20]

;-(

To d....kracja oparta na patykiem pisanym prawie. Prawa nie mogą tworzyć poselskie komisje lecz gremia niezależnych od polityki fachowców. W przeciwnym razie mamy "krainę małp", ustawowe buble, kolejne ich nowelizacje, ujednolicenia... kuriozum: ustawa podatkowa zmieniana 60 razy  i prof.  Modzelewskiego co najpierw ją pisał teraz żyje z jej tłumaczenia /maluczkim/ z polskiego na nasze. Itd. itd, itd.........itp
Gaba04-03-2007 07:19:33   [#21]

Zolu, wiem... wiem!

Małgosiu - ułamek wybrał, a większość przyspała. Odpowiada więkoszść, bo nie poszła i nie domagała się właściwego miejsca.

Gaba04-03-2007 07:30:06   [#22]

Coś dla Ciebie, Zolu!

"Kraków się cieszy, Koszalin smuci"
Polscy duchowni przyjęli z radością i optymizmem ustanowienie przez papieża biskupa Kazimierza Nycza arcybiskupem metropolitą warszawskim. Nominacja Benedykta XVI została w południe ogłoszona w Warszawie i w Watykanie.
Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że nominacja arcybiskupa Nycza to wielka radość w całej Polsce. Metropolita krakowski wyraził opinię, że papież postawił na człowieka dobrze przygotowanego.

- Kraków się cieszy, Koszalin pewnie się smuci, a papież dał mu piękny podarunek na imieniny - mówi biskup Tadeusz Pieronek. Podkreślił, że to człowiek, który ma wieloletnie doświadczenie duszpasterskie, jest stosunkowo młody, dynamiczny, z inicjatywą i chcący coś zrobić. Arcybiskup Nycz jest od ośmiu lat przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski do Spraw Wychowania. Zdaniem jednego z jego najbliższych współpracowników, księdza profesora Piotra Tomasika, wniesie on nowy wymiar w sprawy katechetyczne archidiecezji.

- Warszawa nie jest łatwym miejscem katechizowania. Są tu problemy związane z wielkiem miastem, anonimowością, a sekularyzacja jest większa, niż w innych miejscach - uważa ksiądz profesor Tomasik. Dodaje jednak, że arcybiskup Nycz z tymi sprawami sobie doskonale poradzi.

Redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" ksiądz Adam Boniecki przyjął nominację z wielką radością. Przypomniał, że arcybiskup Nycz reprezentuje "szkołę Wojtyły". Ksiądz Boniecki dodał, że jako biskup pomocniczy w Krakowie dzisiejszy nominat chętnie rozmawiał z ludźmi, chciał ich słuchać i spełniał swoje zdania z radością.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski powiedział, że wybór jest dobry wobec trudnej sytuacji, w której znalazł się Kościół warszawski. Ksiądz Zaleski przypuszcza, że przy tej nominacji brano pod uwagę nienaganną przeszłość arcybiskupa Nycza.

Z godności metropolity warszawskiego zrezygnował na początku stycznia arcybiskup Stanisław Wielgus. Stało się to po tym, jak ujawniono jego kontakty z SB. Biskup Nycz oparł się szantażowi i naciskom SB. Tak przedstawił biskupa ksiądz Isakowicz-Zaleski w swojej książce "Księża wobec bezpieki".
Alinka04-03-2007 08:43:48   [#23]

Głowa do góry!

Moi drodzy Forumowicze. A czegoż to sie dziwić i bulwersować?

Wszystkie kraje postkomunistyczne dawno zrobiły z teczkami porządek i nikt ich tam nie wyciąga. Spokój.

Ministra mamy, jakiego mamy. Faktem jest, że władza nasza pochodzi nie z kosmosu, a wybrana zosatła przez nikogo ninnego, jak tylko NAS.

Może w końcu dobrze sie zastanowimy, zanim postawimy kolejny X.

Mam niejasne wrażenie ( moze sie mylę), że PIS dziękuje Kościołowi za jego poparcie w wyborach. Całkiem nieźle.

Moze coś ze mną nie tak, ale wytłumaczcie mi, dlaczego mnie już nic nie dziwi? Starość? Nadmiar doświadczeń? A moze coś jeszcze innego?

Jestem zmęczona.

DYREK04-03-2007 09:15:17   [#24]

trochę do siebie

Trzeba było ruszyć d.... i iść na wybory.

Jeżeli znaczna część społeczeństwa tego nie robi to nie dziwota, że politycy teraz mają nas w tym samym miejscu.

Marek Pleśniar04-03-2007 09:54:04   [#25]
mnie #23 i #24 nie dotyczy. Ja byłem na wyborach i nie przypominam sobie bym na rg głosował ani nic co by jego było.
dhausner04-03-2007 10:09:07   [#26]
Ja też i jestem oburzna - na partie rzadzące nie gosowałam, ani na prezydenta, ale to koszty demokracji (ja już jestem stara, ale za brak działań w  kluczowych sprawach dla przyszłości Polaków będzie cierpiał mój syn). Mnie czeka wegetacja na emeryturze nie wiadomo, czy będzie z czego płacić?
Małgoś04-03-2007 10:17:26   [#27]

ja tez byłam, i agitowałam i błagałam, żeby szli i nawet niektórzy się ruszyli, ale jednak mnóstwo bierniaków wybrało się na zakupy do hipermarketów, na weekend poza miastem, i na inne takie zapchajdziury lub zaległo niedzielnie przed telemamidłem

 dziś jakoś nikt wokół  nie przyznaje się do głosowania na "zwycięzców', ani nawet do nieobecności na wyborach ;-)

jeśli tylu jest przeciw, to dlaczego to trwa?

A ten artykuł mnie zdołował totalnie :-(

zwłaszcza słowa prof. Gieremka

"Rząd narusza zasadę wolności"

Sobota, 3 marca (18:35)

Koalicja rządząca ideologizuje państwo i dzieli społeczeństwo; narusza zasadę wolności i niezależności mediów; lekceważy organizacje pozarządowe oraz obsadza państwowe stanowiska z partyjnego klucza.

Opinię taką zaprezentowali konstytucjonaliści uczestniczący w sobotniej konferencji "Polska na rozdrożu", poświęconej sytuacji polityczno-gospodarczej w kraju.

Konferencję zorganizowała Partia Demokratyczna-demokraci pl. pod auspicjami porozumienia Lewica i Demokraci (SLD,PD,SdPl,UP). Wzięli w niej udział politycy LiD, konstytucjonaliści, ministrowie poprzednich rządów, publicyści.

"Polska wchodząc do Europy i NATO wniosła ogromny kapitał moralny, ale jest on trwoniony, przez tworzenie wizerunku Polski jako przeciwstawnej tolerancji, uosabiającej prowincjonalne myślenie bez poczucia jedności z Europą" - powiedział prof. Bronisław Geremek, rozpoczynając debatę nt. zagrożeń polskiej demokracji.

- Demokracja zawsze jest zagrożona - podkreślił prof. Wiktor Osiatyński, ale przyznał, że obecna ekipa rządząca narusza zasady demokratyczne.

- Mówi się o powrocie do PRL-u. To za emocjonalne stwierdzenie, ale są tego pewne symptomy - powiedział profesor. Wymienił m.in. ideologizację państwa; wodzowski charakter PiS; ingerencję w sprawy Kościoła; ograniczanie swobody wypowiedzi; tajność podejmowanych decyzji politycznych oraz zamazywanie rozdziału między policją i prokuraturą.

Krytykując rząd Jarosława Kaczyńskiego, prof. Osiatyński podkreślił, że narusza on konstytucyjną zasadę równowagi władz, jawności życia publicznego oraz wolności i niezależności mediów. "Niedługo doczekamy się propagandy sukcesu" - mówił. Zarzucił partii rządzącej niechęć do społeczeństwa obywatelskiego i samorządów.

Także b. prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Marek Safjan mówił o naruszania standardów demokratycznych. Jego zdaniem, obecna władza używa języka działającego "paraliżująco" na obywateli. - Kiedy Trybunał zakwestionował konstytucyjność amnestii maturalnej, politycy rządzący komentowali to jako efekt działania układu w Trybunale - przypomniał prof. Safjan.

- Nie jest tak źle, jeszcze nie siedzimy w celi - ironizował prof. Piotr Winczorek. Są opozycyjne gazety, odbywają się wybory - dodał. Podzielając diagnozę pozostałych konstytucjonalistów profesor, podkreślił, że dzięki obecności Polski w UE nasz kraj ma gwarancje zachowania demokracji.

Konstytucjonaliści postulowali aktywne włączenie się do dyskusji na temat eurokonstytucji i wzmacnianie samorządów terytorialnych. "Trzeba wykorzystać bardzo duże poparcie Polaków dla idei zjednoczonej Europy"- podkreślali.

- Pewne jest to, że ci co dzisiaj rządzą nie będą rządzić wiecznie - podsumował prof. Winczorek.

- Wcale nie jestem pewien, że oni przegrają. PiS cały czas prowadzi kampanię wyborczą. Potrzeba nam geniusza, który znajdzie hasło tak fenomenalne jak hasło IV RP i solidarnej Polski - zakończył Osiatyński.

Źródło informacji: PAP

Małgoś04-03-2007 10:22:07   [#28]

Dhausner

na emeryturze?

Ja nie wierzę w emeryturę :-(

Jesli parę milionów młodych, aktywnych zawodowo ludzi wyjechało za granicę i tam płaca składki, a na obecnych emerytów idą nasze składki, a nasze dzieci ucza się języków w "wiadomym celu", to skąd państwo weźmie kase na emerytury dla nas za parę lat

Wczoraj czytałam artykuł o tym, że ZUS juz nie ma na wczesniejsze emerytury....

Marek Pleśniar04-03-2007 10:31:21   [#29]

z polityką przystopujmy:-) szkoda forum.

te pisy itp niech tam pozaforumowo idą:-)

ale nie ukrywam że jestem przygnębiony tym wszystkim.

rzewa04-03-2007 10:35:40   [#30]
Hmm... tak

ja mam względnie pewną emeryturę (bo zadbałam o to) - trzech synów... ale nie wszyscy są w takiej komfortowej sytuacji... :-(

:-)
Małgoś04-03-2007 10:42:18   [#31]

Marku, ale przed ponownymi wyborami odpuscimy sobie politycznie,  troszke... ;-)

a poki co trza sie mocno starac, coby nie dac sie zwariowac

Marek Pleśniar04-03-2007 10:43:36   [#32]

ech czasy jakieś takie

aha, faktycznie jednak zwariować się nie dawajmy

nn04-03-2007 10:56:11   [#33]

poczekajmy na stanowisko Premiera Rządu

A jakie niby ma być? Będzie milczące poparcie dla naszego oszołoma. Przecież inaczej koalicja się rozpadnie gdy będzie inaczej. No i stracimy WADZĘ. A na taki wariant przyzwolenia być nie może.
DYREK05-03-2007 15:30:20   [#34]

"Premier skrytykował Giertycha, że nie dość dobrze zajmuje się MEN. - Nie wszystko jest tam dobrze, sprawa absorbcji środków unijnych jest niedostatecznie rozwiązana.

- Najpierw trzeba być dobrym w tym, co jest głównym zadaniem, a potem podejmować inne kwestie - mówił premier.

Jarosław Kaczyński udzielił Romanowi Giertychowi publicznej reprymendy. - Doszedłem do wniosku, że pan premier Giertych przesadził - przesadził zarówno w tym, co powiedział za granicą, jak i w tym, co następnie mówił w kraju - oświadczył premier.

- I dlatego usłyszy - także przez media, bo nie był łaskawy ze mną porozmawiać - tę odpowiedź. Jutro będziemy rozmawiać już bezpośrednio - powiedział J.Kaczyński.

Politycy koalicji Lewica i Demokraci domagają się dymisji Giertycha. Premier powiedział jednak, że odejście wicepremiera z rządu oznaczałoby zerwanie koalicji.

- Oczywiście jest taka granica, której przekroczenie będzie oznaczało zerwanie koalicji, ale ta granica w tym wypadku nie została jeszcze przekroczona. (...) Przyjdzie mi ją być może wyznaczać, ale mam nadzieję, że nie będę musiał - stwierdził J. Kaczyński."

http://wiadomosci.onet.pl/1497487,11,item.html

Marek Pleśniar05-03-2007 17:58:06   [#35]

ciekawe co musi zrobić minister aby granicę przekroczyć

aż się boję;-)

Roman K05-03-2007 18:04:01   [#36]

do #35

przeciez to jasne...

przekroczyć granicę (najlepiej na zawsze)

Gaba05-03-2007 18:07:08   [#37]

ale ta granica jakaś taka... taka dziwna, jak w grach wirtualnych, co na nią najeżdżasz kursorem, to ucieka... - jeju, trzeba mieć twarz, a po naszemu jeszcze coś innego tzw. ....

- a chłop bez ... to jak... nie wiem co... bez czego...

 

Ps. jak się wscieć, to się wsciec, jak sie zdenerwowac, to zdenerwowac, a jak uderzyć w stół łapą, to tak, by bołało.

PS. Pijcie wino, idźcie spać.

Marek Pleśniar05-03-2007 18:44:55   [#38]

to nie do końca tak

nasza - społeczna i ichnia - polityków polityczna presja na ministra i rząd w jego sprawie jest bardzo silna

to pod nią on działa i to ona spowoduje że w końcu ...(oby)

Jersz05-03-2007 18:56:43   [#39]

Oj będzie się działo ...

Szef rządu oświadczył konferencji prasowej, że obowiązkiem ministra edukacji jest zajmowanie się swoim resortem, "a nie wszystko jest tam dobrze". Jak powiedział premier: - najpierw trzeba być dobrym w tym, co jest głównym zadaniem, a dopiero później podejmować inne kwestie".

Kochani, oczekuję że po takiej reprymendzie, wszyscy dostaniemy do galopu w szkołach. Będzie trzeba udowodnić , że "resor" dobrze wypełnia swoją misję.

Oj idę coś zjeść, trzeba zbierać siły do roboty ...

akam05-03-2007 19:12:52   [#40]

Giertych musi odejśc

włos mi się jeży... czy nikt nie widzi, że pan minister narobił już tyle szkód w oświacie, że będą się one odbijać czkawką przez następne 10 lat          czy ta koalicja jest tego warta?                minister oczekuje zrozumienia dla swoich poglądów, a sam robi wszystko aby szkoły ślepo wykonywały polecenia MEN, czy jest w tym jakaś logika?  zróbmy coś nim będzie za późno....
AnJa05-03-2007 19:39:30   [#41]
minister niczego nie zrobił- poza tym, że spieprzył rozporządzenie o ocenianiu w części dotyczącej matur i prawdopodobnie spieprzy też zapisy w UoSO

spieprzył= okazały(okażą) się niewypałem

nie zrobił=więc i szkod nie narobił

Handke (gimnazja bez reformy podstawowej i awans), Łybacka i następcy(kształt matury, zaniechanie działań przy KN, niczemu nie służące SIO, majstrowanie przy UoSO - zespoły szkół) zrobili szkód więcej obecny MEN

moim zdaniem oczywiście

aha - podpisuję się pod tym co gaba - nie ma niczego gorszego niż chłop gawędziarz
Doris06-03-2007 19:11:09   [#42]
Giertych w oświacie narobił szkód, ale mimo iż mam wyższe wykształcenie zgadzam się z Jego poglądami w Heidelbergu. Jeżeli w Angli jest zasada, aby po równo oddawać dzieci do adopcji normalnym rodzinom i dwóm panom będacym w zwiazku, to niestety cywilizacja zachodu chyli się ku upadkowi.Nie jestem historykiem, ale podobnie było przed upadkiem cywilizacji rzymskiej.
Marek Pleśniar06-03-2007 20:01:39   [#43]
no faktycznie mimo;-)
Doris06-03-2007 20:08:04   [#44]
Piszę "mimo", gdyż w większości sondaży prawdomówność ankietowanego co do wykształcenia jest bardzo mała.
beera06-03-2007 20:10:11   [#45]

skąd wiesz, skoro prawdomównośc jest mala?

Adaa06-03-2007 20:12:21   [#46]
znaczy Ci wszyscy z zawodowym maja studia a Ci po studiach to ledwie podstawówke mają?;-)
Gusia06-03-2007 20:13:10   [#47]

Doris

wg mnie opinie tego człeka powinny zostać jego opiniami, nie powinien ich przedstawiać w tak szerokim gronie.

Każdy z nas ma prawo do swojego zdania na jakich temat, ale pomyśl ilu ludzi tyle opini.

Ku upadkowi...? Masz rację...  Na stanowisku powinien być ktoś kto się zna na swojej robocie!

Doris06-03-2007 20:16:08   [#48]
Czytałam  o tym w fachowej prasie.  O ile odpowiedź na pytanie " Na kogo pan głosował" jest prawdziwa, (choć ostatnie wybory pokazały, że głosujący na p. Leppera nie przyznawali się do tego), o tyle pozostałe informacje m. in. dotyczące wykształcenia już nie są rzetelne.
Doris06-03-2007 20:23:37   [#49]

Gusia

Dlaczego mówienie o prawach dla homoseksualistów nikogo w Europie nie razi, a mówienie o tym że wartości rodzinne sa najważniejsze wywołuje taką krytykę?

Gusia06-03-2007 20:25:32   [#50]
tak...?  sorki ale czy zgwałcona dziewczyna będzie miała jakieś wartości rodzinne dla dziecka które będzie zmuszona urodzić???....
strony: [ 1 ][ 2 ]