Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jeszcze o zamówieniach publicznych
strony: [ 1 ]
Jacek11-12-2002 09:29:20   [#01]

Może bardziej doświadczeni coś mi podpowiedzą.

Mamy zamiar zainstalować w szkole i na zewnątrz system kamer monitorujących. Sytuacja jest taka, że w budynku mieszczą się dwie szkoły lecz jako oddzielne jednostki (podstawówka administrująca budynkiem i gimnazjum). Mamy propozycję firm, instalujących takie systemy monitoringu. Wyglądałoby to tak, że firma instaluje cały system i jest on jej własnością, natomiast szkoła (szkoły) płacą miesięcznie określoną kwotę jako usługę za "użyczenie" takiego systemu. Jest to o tyle korzystne że przez 4 lata płacimy tą samą kwotę miesięcznie i nic nas nie interesuje bo system ma działać i zabezpiecza to firma. Miesięcznie suma tej usługi wynosi ogółem ok 1500zł lecz płatnikami byłyby cztery podmioty dwie szkoły i dwie rady rodziców. Problem w tym, że firma nie podpisze umów z czterema podmiotami a ze szkołą podstawową, która administruje całym budynkiem. Choć umowa będzie z podstawówką to obciążane będą pozostałe podmioty więc w sumie podstawówka nie zapłaci rocznie kwoty większej niż 3000 euro. Czy zatem obowiązuje nas przetarg?

Ewa z Rz11-12-2002 11:33:23   [#02]

Można to zrobić bez przetargu...

Trzeba wcześniej podpisać umowę ze sobą o wspólnym ponoszeniu kosztów tego systemu i udziałach w nich poszczególnych podmiotów (najlepiej poradzic się gminnego radcy prawnego - niech napisze taka umowę). I upoważnić sp do występowania w imieniu wszystkich...

Z tego co wyniosłam z niejednego szkolenia - istotne tu są koszty ponoszone przez każdą placówkę z osobna - partycypacja obu RR jeszcze je zmniejsza...

Dużo prostszym rozwiązaniem jest powołanie stowarzyszenia - tylko, że to troche trwa...

Marek z Rzeszowa11-12-2002 12:23:46   [#03]

Poza tym strasznie dorogo to Ci wyszło.

Przez 4 lata po 1500 miesięcznie daje 72000 pln. Za takie pieniądze można zrobić kilka systemów. Sprawdź czy Cię nie naciągają.

Marek

Jacek11-12-2002 12:51:57   [#04]

Trudno ocenić czy to drogo. Oferowany system to 12 kamer w tym 3 zewnętrzne. System jest kolorowy z zapisem na videoserwerze. W cenę wliczone jest całe wykonanie w tym oczywiście okablowanie a szkoła spora. Przez 4 lata mamy w tej cenie zapewniony serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, także na uszkodzenia mechaniczne np. jeśli ktoś złośliwie zniszczy kamerę lub inny sprzęt. System działa 24 godziny na dobę a rejestracja zapisu wystarcza na ok. 3-4 tygodnie po czym zaczyna od nowa zapisywać dysk kasując najstarsze zapisy. Jest więc prosta obsługa i łatwe sposoby archiwizacji. Widzieliśmy już taki system tej firmy w jednej z lubelskich szkół, który działa od ok. miesiąca i jak do tej pory się sprawdza i kupują nawet dodatkowe kamery bo stwierdzili że za mało. Ważne jest też to że gmina do budżetu placówki daje kasę jako dotacje celową na finansowanie części opłat.

Trudno mi ocenić ile by kosztowało kupno takiego systemu na własność szkoły dodając do tego koszty napraw pogwarancyjnych lub wymianę na własny koszt zniszczonej przez kogoś kamery lub gdy serwer padnie. Nie da się przewidzieć tych kosztów. Ponadto ważne jest też to, że przy zakupie musimy wyłożyć gotówkę od razu czyli ok. 25 - 30 tys. zł, a na to nas nie stać.

Nie pytamy oczywiście jednej firmy ale na razie pełną ofertę mamy tylko od jednej.

Marek z Rzeszowa11-12-2002 13:02:30   [#05]

Skoro takie bajery...

;-))

Marek

Jacek11-12-2002 13:28:30   [#06]
Bajer jest niezły bo w wizytowanej przez nas szkole dzień wcześniej wicedyrektorowi wybito przednią szybę w samochodzie za pomocą petardy rzuconej z okna szatni wf (co widać było na monitorze). Dokładna godzina wybicia szyby pozwoliła określić która klasa była w tym czasie w tym pomieszczeniu. Okazało się że to klasa której ów wice jestwychowawcą, więc po nitce do kłębka i można sprawcę znaleźć :-)
Renata11-12-2002 19:58:41   [#07]
Ponieważ do takiego systemu również się przymierzaliśmy proponuje wejść na
http://www.anacom.com.pl wejście na tv-przemysłowa. Producent systemów cyfrowej rejestracji wizji.
Orientowałam się w przypadku najtańszego systemu i mam w miarę aktualne ceny
Rejestrator 4 kamerowy z rejestracją ciągła to cena około 5000,- zł netto
kamery od 250,- zł mono i 500,- kolor
Można wchodzić na serwer przez internet firma udostępnia hasło do podglądu.
Marek Pleśniar11-12-2002 20:47:21   [#08]

:-)

fajnie mu klasa:-)

a moze to ci spece od kamer zamówili u chłopaków pokaz skuteczności?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]