Forum OSKKO - wątek

TEMAT: w-fiści- pomóżcie
strony: [ 1 ]
beera09-12-2002 17:41:25   [#01]

w szkole, którą przejęłam w tym roku jest urządzenie do ćwiczeń siłowych. Wielkie, 4stanowiskowe

Ma z 8 lat , jest bez atestu.

Chcialabym się tego pozbyć, bo zajmuje całe pomieszczenie i nikt tak naprawde tego nie używa, ale potrzebuuję argumentów.

CZy w podstawówce takiego urządzenia na jakichkolwiek zajęciach się używa?

Ogladałam podstawę programowa i czytalam jakieś fizjologie, wyglada na to, że 12latkom taki sprzęt nie jest potrzebny.

Mogłby jaki fachowiec coś podpowiedzieć?

dyrcio09-12-2002 18:08:34   [#02]
Najważniejsza jest konsultacja z Twoimi nauczycielami wychowania fizycznego.Jeżeli z tego urządzenia nie korzystają to ten argument wystarczy.W większości szkół są siłownie z prawdziwego zdarzenia i jedna grupa może mieć zjęcia, ale na sprzęcie z atestem.
Joru09-12-2002 19:27:24   [#03]

Atest

na sprzęt ( przyrządy ) używany podczas wf jest obowiązkowy. Bez atestu nie może być wykorzystywany.
Poza tym, nawet gdyby spełniał wymogi bezpieczeństwa, to ze słowa "Wielkie" wnioskuję, że z dużym obciążeniem na wyjściu, czyli dla dwunastolatka nie wskazane (przeciążenia)
I słusznie radzi DYRCIO - na wniopsek n-li wf-u może komuś przekazać.
Pozdrawiam, Jola.
piotr09-12-2002 23:27:07   [#04]
jeśli to sprzęt fabryczny to na pewno ma atest. jeśli nie wykorzystujecie go na lekcjach to to jest argument, żeby się pozbyć. a co do przeciążeń , to tym się nie kieruj, bo na pewno można ustawić obciążenia nawet dla przedszkolaka. ja siłownię mam od lat i jest dużą atrakcją dla niektórych dzieciaków. trzeba ją tylko umiejętnie wykorzystywać.
beera10-12-2002 11:15:28   [#05]

:-)

dzięki- pomyślę więc w tę stronę

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]