Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podatek a ZZ
strony: [ 1 ]
Danka02-12-2002 21:35:34   [#01]
Czy ZZ mają prawo zażądać od księgowości listy nauczycieli którzy przekroczyli kwotę 380 zł z ZFŚS i wysokość podatku naliczonego od tej kwoty?
Danka02-12-2002 21:42:26   [#02]
Oczywiście chodzi mi o podatek od kwoty powyżej 380 zł.
Marek Pleśniar02-12-2002 22:24:43   [#03]

nie dawać

to moim zdaniem dane osobowe a ZZ nie są ich administratorami

w głowach się przewraca:-)

Danka02-12-2002 22:33:08   [#04]
Moim zdaniem też ale one twierdzą, że pilnują spraw procowniczych więc mogą. U mnie ZZ wyręczają PIP, SIP, BHP, KO, UM i mnie. Czy to prawda, że od 1 stycznia musi być 10 członków związku by mmógł on istnieć i działać na terenie szkoły????
Jacek03-12-2002 08:22:16   [#05]

To o co pytasz Danusi jest nieco skomplkiowane.

W myśl nowelizacji Kodeksu Pracy i niektórych innych ustaw od 1 stycznia 2003r. Zakładowa Organizacja Związkowa to taka, która liczy co najmniej 10 członków. Jeśli więc członków danego związku jest mniej to nie jest to nie jest to Zakładowa Organizacja Związkowa a więc i nie ma prawa do uczestniczenia w niektórych uprawnieniach, które daje jej ustawa o związkach zawodowych.

Związek może jedynie występować w sprawach, w których może wypowiedzieć się związek zawodowy będący organizacją reprezentatywną (takimi organizacjami są NSZZ "Solidarność" i ZNP gdyż posiadają odpowiednią liczbę członków). Jak tyo dokładnie wygląda i co może Zakładowa organizacja związkowa a co może reprezentatywna organizacja związkowa trzeba poczytać w ustawie o ZZ.

By było jeszcze zawilej z tego co wiem ZNP w swoim statucie posiada zapis że zakładową organizacją związkową jast ognisko, które w wielu wypadkach terenem swojego działania obejmuje np. dwie szkoły ale w jednej ma przykładowo 2 czlonków a w drugiej np. 20.

I bądźcie (sorry bądźmy) tu teraz mądrzy, kiedy i co może ZZ?

:-))

fredi03-12-2002 09:02:27   [#06]
ale moze byc organizacja międzyzakładowa.
Danka03-12-2002 09:31:19   [#07]
Dzięki.Wiem jeszcze, że oprócz zakładowej organizacji związkowej może być koło . Ilu powinno mieć członków i jakie uprawnienia też nie wiem. Chyba nie umiem czytać tekstów ze zrozumieniem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]