Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "W pale mi się nie mieści"
strony: [ 1 ]
Gaba28-11-2002 20:32:10   [#01]

i już....

byłam na szkoleniu. Powiedzial organ prowadzący, że nie zapłaci ani grosza na doskonalenie, bo... nie musi, bo utrzymuje ośrodki doradztwa i doradców, bo ustawa weszła w połowie roku.

Stwierdzam, że to jest paranoja - 500 szkół z okładką i nikt nie potrafi się zapytać, gdzie są te nasze pieniądze. 12 000 tys. nauczycieli i 1% od ich pensji.

 

 

Proszę mi powiedzieć, a co mnie to obchodzi, że gmina nie ma, gdzie jest subwencja...

Uważam, że wielu dyrektorów jest po prostu zwyczajnie bez tzw. j... .

przecież nikt się nie odezwie, nikt nie mruknie, nikt ani słowem, jak te cielęta bose, siedziały i kiwały głową. Jestem zbulwersowana - brak ludziom zywczajnie twarzy.

 

Kto ma tę nieszczęsna ustawę o doskonaleniu jako zdaniu własnym gminy.

PawełR28-11-2002 20:50:05   [#02]

A my...

w gminie też jesteśmy kręceni, ale jest nas trzech facetów (i cztery panie), więc staramy sie te tzw. j... utrzymywać. I w środę mamy naszą wewnętrzną naradę, a następnie występujemy do dialogu z nowym wójtem. Póki co tyle, ale może te j... się przydadzą, bo tak, to faktycznie w pale sie nie mieści...

A radni rok temu mówią na sesji, gdy się upominaliśmy o socjalne, nagrody, dofinansowanie... "co oni chcą, mają pracę, pensje i jeszcze im źle???"

Demokracja...

Majka28-11-2002 23:05:20   [#03]

Ba... u nas na zastępstwa doraźne nie ma od miesiąca, a na grudzień zapowiedziano nieśmiało, że może nie być pensji.

Wybory były za drogie czy co?

krystyna28-11-2002 23:16:13   [#04]

Z tego co słyszę, to raczej odprawy.......

A u mnie organ w ogóle nie jest zajnteresowany żadnymi regulaminami i z tego co wiem (na telefon) przyjął jakiś kretyński przelicznik rozdzielając   pieniądze przeznaczone na doskonalenie proporcjonalnie do liczby nauczycieli zatrudnionychw danej szkole -  i tak na 57 nauczycieli dostaliśmy 600 zł....

Marek Pleśniar28-11-2002 23:36:42   [#05]

ja w kwestii, hmm praktycznej

znam przypadki że w oświatowym towarzystwie jedyny facet to kobieta:-)))
HenrykB28-11-2002 23:56:34   [#06]

U nas nadal nic

Nul, zero czy jak tam.

Chyba przywykniemy z tymi nagrodami, socjalnym, doskonaleniem, mydłem, herbatą, fartuchem itp.

Jak se założymy konta specjalne, to se kupimy wszystko, co tylko zechcemy. Albo nam sie tak wydaje.

fredi29-11-2002 10:58:44   [#07]
tzn. że trzeba było inaczej głosować
Marek z Rzeszowa29-11-2002 11:48:25   [#08]

Gabo!

Tu jest wszystko - kawa na ławę:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu

z dnia 29 marca 2002 r.

w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, form doskonalenia zawodowego dofinansowywanych ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, wojewodów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania tych środków.

§ 1.

Środki na wspieranie na obszarze województwa doskonalenia zawodowego nauczycieli, o których mowa w art. 70a ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, zwanej dalej "ustawą", dzieli się pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, uwzględniając w szczególności:

1) liczbę nauczycieli zatrudnionych w województwie,

2) zadania wynikające z analizy stopnia zaspokojenia potrzeb kadrowych i potrzeb w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli w województwie,

3) zadania wynikające z polityki oświatowej państwa.

...

 

§ 6.

1. Dyrektor szkoły lub placówki opracowuje wieloletni plan doskonalenia zawodowego nauczycieli, mając na uwadze:

1) program rozwoju szkoły lub placówki i związane z tym potrzeby kadrowe,

2) plany rozwoju zawodowego poszczególnych nauczycieli,

3) wnioski nauczycieli o dofinansowanie form doskonalenia zawodowego, o których mowa w § 2 ust. 2.

2. Organ prowadzący opracowuje na każdy rok budżetowy plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, o których mowa w § 2, biorąc pod uwagę wnioski dyrektorów szkół i placówek przygotowane z uwzględnieniem planu, o którym mowa w ust. 1, złożone do dnia 30 listopada danego roku.

3. Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do dnia 31 marca danego roku, składa organowi prowadzącemu sprawozdanie ze sposobu wykorzystania środków przyznanych na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli w poprzednim roku budżetowym.

§ 7.

Organ prowadzący, w porozumieniu z dyrektorami szkół i placówek, ustala corocznie maksymalną kwotę dofinansowania opłat, o których mowa w § 2 ust. 2 pkt 1, oraz specjalności i formy kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznawane.

§ 8.

Na rok 2002 organ prowadzący opracowuje plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, o którym mowa w § 6 ust. 2, biorąc pod uwagę wnioski dyrektorów szkół i placówek złożone do dnia 15 maja 2002 r.

 

Oczywiście można ustalić kwotę "zero złotych" ;-)
W Rzeszowie udało się wygospodarować jakieś pieniądze. Czyżby Kraków był biedniejszy?

Marek

Maelka29-11-2002 20:26:12   [#09]

Majka

Może poprawi ci się humor, jeśli powiem, że u nas zastępstw nie ma od TRZECH lat. Gdybyście chcieli wiedzieć, jak to wpływa na uczniów ( o realizacji programu nawet nie wspomnę) to lepiej powstrzymajcie swoją żądzę wiedzy: wpada się w absolutny dołek psychiczny...

Choć nie każdy...
Niektórzy nie dostrzegają czegoś, co gołym okiem widać...
Choć za to biorą pieniądze (700 zł funkcyjnego)...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]