Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak płacić zastępstwa ?
strony: [ 1 ]
violka27-11-2002 22:07:31   [#01]

od kilku lat płaci się u nas ok.27 danego miesiąca za kółka i zastępstwa (z dołu), a na 1-go gołą zasadniczą (z góry) - podobno jakiś przepis zabraniał płacenia tego razem na 1-go

jaki to może być przepis ?

czy nie można wypłacać np. 1-go listopada zasadniczej za listopad + nadgodziny za październik ? - jakoś nie mogę znaleźć przepisu który by to regulował

Ewa z Rz28-11-2002 07:17:32   [#02]

Można

jest w KP taki zapis, że wynagrodzenie płatne "z dołu" może być w uzasadnionych okolicznościach płatne w dniu wypłaty wynagrodzenia płatnego "z góry"...

Tak z pamieci nie mogę więcej... miałam tu mała katastrofę komputerową i jeszcze nie zdazyłam usunąc skutków...

violka28-11-2002 07:26:42   [#03]
dziekuję Ewo - sprawdzę
Elusia01-12-2002 18:38:32   [#04]

u nas

płacą razem. Kiedyś płacili osobno ( 1 - zasadnicza, 10 - nadgodziny ), ale od chyba 2 lat razem - podobno tak trzeba. Nie wiem jaka jest podstawa prawna.

zuza01-12-2002 21:19:26   [#05]

pewnie okresla to regulamin

KP Warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą ustalają układy zbiorowe pracy, zgodnie z przepisami działu jedenastego, z zastrzeżeniem przepisów art. 77[2]-77[5].

Art. 772. § 1. Pracodawca zatrudniający co najmniej 5 pracowników, nie objętych zakładowym układem zbiorowym pracy ani ponadzakładowym układem zbiorowym pracy odpowiadającym wymaganiom określonym w § 3, ustala warunki wynagradzania za pracę w regulaminie wynagradzania.
§ 2. W regulaminie wynagradzania, o którym mowa w § 1, pracodawca może ustalić także inne świadczenia związane z pracą i zasady ich przyznawania.
§ 3. Regulamin wynagradzania obowiązuje do czasu objęcia pracowników zakładowym układem zbiorowym pracy lub ponadzakładowym układem zbiorowym pracy ustalającym warunki wynagradzania za pracę oraz przyznawania innych świadczeń związanych z pracą w zakresie i w sposób umożliwiający określanie, na jego podstawie, indywidualnych warunków umów o pracę.
Basik05-12-2002 15:15:48   [#06]
Godziny ponadwymiarowe i zastępstwa to składniki wynagrodzenia nauczyciela, a wynagrodzenie płaci się bez jakiegoś dzielenia. Dodatki socjalne można z końcem miesiąca.
Ewa z Rz05-12-2002 18:35:46   [#07]

no... nie całkiem tak...

Wynagrodzenie zasadnicze + dodatki n-l ma płatne "z góry" - czyli za miesiąc, który dopiero wypracuje. Takie wynagrodzenie płaci się najwcześniej 1 dnia m-ca.

A godziny ponadwimiarowe i zastępstwa płaci się za JUŻ odbyte czyli "z dołu" i jako takie mają "z ustawy" inny termin - muszą być wypłacone w ostatnich dniach m-ca, najpóźniej ostatniego dnia m-ca.

Ale w sytuacji gdy ten sam pracownik dostaje część swojego wynagrodzenia "z góry" a część "z dołu" dopuszcza sie możliwość płacenia tych składników razem - w terminie wypłaty wynagrodzenia należnego "z góry"

Wyjątek stanowi wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i zastępstawa należne za grudzień. Te trzeba zapłacić w grudniu, bo inaczej bedzie kłopot z ZUS-em i bilansem

JarTul06-12-2002 11:14:03   [#08]

Ewo...

Jaki przepis (jakie przepisy) mają tutaj zastosowanie?
Ewa z Rz06-12-2002 19:30:18   [#09]

Ależ... Oczywiście KN!

Art. 39. KN
ust. 3. Wynagrodzenie wypłacane jest nauczycielowi miesięcznie z góry w pierwszym dniu miesiąca. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłacane jest w dniu następnym.

ust. 4. Składniki wynagrodzenia, których wysokość może być ustalona jedynie na podstawie już wykonanych prac, wypłaca się miesięcznie lub jednorazowo z dołu w ostatnim dniu miesiąca. Jeżeli ostatni dzień miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłacane jest w dniu poprzedzającym ten dzień, a w wypadkach szczególnie uzasadnionych wynagrodzenie może być wypłacone w jednym z ostatnich pięciu dni miesiąca lub w dniu wypłaty wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 3.

Ewa z Rz07-12-2002 09:45:26   [#10]

Przepraszam,

Pomyliłam się w pierwszym moim poście i napisałam KP zamiast KN.

Przepraszam, za dużo mam na głowie...

Ewa

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]