Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rekrutacja do liceów
strony: [ 1 ]
bogna27-11-2002 17:47:49   [#01]

 

http://www.eduinfo.pl/?section=aktualnosci&id=411&edu11-26

22 listopada 2002
Komputerowa rejestracja kandydatów do liceów

Jest szansa, że nie powtórzy się ubiegłoroczny bałagan w czasie rekrutacji do ogólniaków. W środę w Liceum im. Reja zaprezentowano komputerowy system rejestracji kandydatów. Pokaz został przyjęty rewelacyjnie zarówno przez dyrektorów szkół, jak i kuratorium, Ministerstwo Edukacji i dzielnicę Śródmieście. Jeżeli nic się nie zmieni, pilotażowo zostanie wprowadzony już w przyszłym roku w dziesięciu śródmiejskich liceach
.....

Na razie komputerowa rejestracja obejmie dziesięć śródmiejskich ogólniaków, które porozumiały się i stworzyły Unię Edukacyjną. - W tym roku pilotażowo chcielibyśmy go wdrożyć w tych szkołach, może w przyszłym uda się objąć pozostałe warszawskie szkoły - uważa Krzysztof Mirowski, dyrektor LXVII LO przy Wydziale Pedagogicznym UW.

- To ogromny krok do przodu. Taki program należy tworzyć - powiedziała Anna Zawisza, dyrektor departamentu kształcenia ogólnego w Ministerstwie Edukacji. Aleksander Tynelski, naczelnik wydziału oświaty w dzielnicy Śródmieście, zapewnił, że władze dzielnicy będą wspierać ten projekt.

dyrcio27-11-2002 18:05:27   [#02]
Pomysł jest super, ale do jego realizacji chyba daleko.....
gordon28-11-2002 14:39:31   [#03]
Refleksja:
„Taki program należy tworzyć - powiedziała Anna Zawisza, dyrektor departamentu kształcenia ogólnego w Ministerstwie Edukacji”
A za co Wam turkucie podjadki z MENiS płacą pensje? Za durne rozporządzenia ograniczające liczbę składanych podań i temu podobne idiotyzm? Taki system dawno powinien być stworzony i kolportowany przez MENiS do testowania w szkołach.
Przepraszam, zdenerwowałem się.
Wnioski:
1. OSKKO powinno się bliżej zainteresować tym tematem i wystąpić z wnioskiem do autorów i dysponentów tego systemu o udostępnienie wersji demonstracyjnej programu wszystkim szkołom pragnącym przetestować (w stopniu możliwym na etapie symulacji) i zgłosić własne uwagi.
2. Możliwe, że powstanie więcej tego typu programów i trzeba będzie przetestować i wybrać najlepsze rozwiązania. To też propozycja dla OSKKO.

Pozdrawiam,
gordon
Marek Pleśniar28-11-2002 15:03:02   [#04]

ze wszech miar słuszna propozycja

i tym sie zajmujemy. To jeden z celów na ten rok szkolny i działa zespół ds. Opracowujemy stanowisko w tej sprawie i na pewno w tym roku kalendarzowym bedzie takie poddane tu pod dyskusję.

gordon28-11-2002 15:05:00   [#05]

wiedziałem, wiedziałem

tak tylko chciałem napisać :-)))
Marek Pleśniar28-11-2002 15:17:24   [#06]

no i bardzo dobrze.

:-))))

bo musimy sie tu ciągle poszturchiwac do pracy. Ludzie mają masę obowiązków w pracy, czasem to przeszkadza pisac tu. Ale w tej akurat sprawie wszystko przebiega dobrze. Zbieram do kupy wypowiedzi oskko by tu dać materiał do dyskusji. Zajme sie tym po powrocie z konferencji. Bedziemy - OSKKO - na konferencji dyrektorów w Gdańsku. Jadę tam jutro nad ranem. "Popularyzacja głupcze" - to mam nad biurkiem:-)))

Niedługo ocenimy wspólnie to, czego dorobili sie nasi ludzie przez ten czas  w tej sprawie - jest tego trochę. Zaczęło się na zebraniu w Kaliszu latem.

A co do realizacji... Mysle ze jest sporo mozliwości juz do wykorzystania. Istnieją mozliwości techniczne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]