Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidualne
strony: [ 1 ]
annah27-11-2002 09:54:36   [#01]

czy gdy zaczynamy nauczanie indywidualne nauczyciel jest zobowiązany pisać indywidualny program dla tego dziecka czy może uczyć wg tego co ma? bo zmniejszam dziecku godziny o połowę

jak to rozwiązujecie?

czy jeśli dziecko nie chodzi na wyznaczone godziny to płacimy nauczycielowi za gotowość czy nie? ile czasu może trwać to płacenie za oczekiwanie ;) ?

beera27-11-2002 09:58:46   [#02]

No..

Piszemy indywidualny- to zupełnie jasne, bo przecież wszystko się zmienia.

Nauczycielowi zaś płacimy :-)

Ewa z Rz28-11-2002 07:25:54   [#03]

Owszem, u mnie tak samo

Nie płacę tylko wówczas, gdy są to godziny ponadwymiarowe i dłuższa nieobecnośc dziecka (ponad tydzień) została zgłoszona, a n-l uprzedzony.
annah28-11-2002 16:42:49   [#04]

jeśli dziecko jest chore to mam biegać do 13 nauczycieli i zgłaszać im, że lekcje się nie odbędą? np dzień przed? a jak nie złapię nauczyciela, bo już poszedł do domu, a przychodzi godzinę przed swoimi lekcjami?

czy w wypadku choroby mam otrzymać zwolnienie lekarskie czy wystarczy telefon matki?

podejrzewam, że dziecko nie będzie chciało chodzić do szkoły, będzie wymyślać chorobę, a ja będę zawracać głowę nauczycielowi

no, ale skoro tak trzeba

Marek Pleśniar28-11-2002 17:39:26   [#05]

w regulaminie pracy

ustal miejsce wywieszania takich informacji. ja ustaliłem że wisi to w dyzurce i w pokoju naucz. Nauczyciele zapoznani z regulaminem pracy (na piśmie) są zobowiązani sprawdzać tam.
Jersz28-11-2002 22:29:02   [#06]

Nie zgadzam się z Ewą. Tylko zawieszenie czasowe nauczania indywidualnego - np. dziecko naleczeniu szpitalnym i związany z tym zmiana w arkuszu organizacyjnym pozwala na nie zapłacenie nauczycielowi za gotowość do pracy. Skoro jest w arkuszu organizacyjnym i nauczyciel przyszedł do pracy to należy zaplacić. Mozna w tym czasie wykorzystać go do innych zajęć np . zastepstwo ale należy mu się wynagrodzenie.

Pozdrawiam Jersz

annah29-11-2002 09:48:46   [#07]

o widzisz jersz, tak też twierdzi moja koleżanka, ale ... skoro inni płacą inaczej

pogubiłam się już

masz rację, bo robię aneks do arkusza i to leci jako godziny wynikające z arkusza a nie jako zastępstwa dorywcze

Leszek29-11-2002 17:10:01   [#08]

Oczywiście mija się tu interes nauczyciela(chce zapłaty) i dyrektora (chce zaoszczędzić).

Jeżeli dyrek zdąży zawiesić indywid. naucz. (z uwagi na stan chorobowy dziecka lub inny uniemożliwiający prowadzenie zajęć) i  o tym powiadomi z odpowiednim wyprzedzeniem nauczyciela to nie ma podstaw do płacenia...

Chyba, że włączono nauczycielowi n.i. do pensum dydaktycznego...(uważam, że nie powinno się włączać).

Pozdrawiam

Ewa z Rz29-11-2002 18:23:11   [#09]

Hm... z tym włączaniem...

To zależy. Ja mam nauczanie indywidualne specjalne - szkoła życia i musiałam zatrudnić n-la z kwalifikacjami TYLKO na to nauczanie... Wobec czego ma on umowę na te godziny i ma stale płacone, bo to jego pensum.

Gdy uczeń miał specjalistyczną operację za granicą i wiadomo było, że go przez co najmniej 3 m-ce nie będzie - wypowiedziałam n-lowi umowę o pracę, wypłaciłam ekwiwalent urlopowy, a po powrocie ucznia przyjęłam znowu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]