Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oddziały przedszkolne w szkołach i urlop n-li
strony: [ 1 ][ 2 ]
Madzia1103-01-2007 22:44:49   [#01]
Jak rozwiązujecie problem zerówek w szkołach - przygotowanie przedszkolne dla dzieci sześcioletnich uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych? Nauczycieli traktujecie jako nieferyjnych -35 dni urlopu, czy jako feryjnych? Wiem, że różnie to wygląda. Jeśli chodzi o budżet szkół  -oddziały przedszkolne w szkołach to oddzielny dział .
bratek03-01-2007 23:06:16   [#02]
Jako feryjnych
DYREK03-01-2007 23:18:08   [#03]

tego się trzymam

szkoła jest feryjna, nauczyciel oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego ma umowę ze szkołą, jest pracownikiem szkoły, dzieci i nauczyciel mają ferie i wszystkie przerwy obowiązujące w szkole

w zespole szkół: przedszkole + sp (nauczyciele szkoły feryjni, nauczyciele przedszkola nieferyjni)

beera04-01-2007 07:07:17   [#04]

nasz pismo do MEN- zeby bylo jasne, bez odpowiedzi

OSKKO

Sprawa:   URLOP W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH w  szkołach podstawowych

 

Do dyrektorów szkół dotarło cytowane niżej pismo MENiS

W nawiązaniu do pisma z dnia 23 lutego 2005 r. Nr KPZ.I.TG.028.34/05 Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu - Departament Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli wyraża następującą opinię:

  Zgodnie z § 10 ust. 1 i ust. 2 pkt. 2 ramowego statutu publicznego przedszkola stanowiącego załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r, w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624 z późn. zm) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola.

Powyższe oznacza, iż w przedszkolu nie są przewidziane ferie szkolne, co w konsekwencji powoduje, iż do nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu ma zastosowanie art, 64 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r, - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 z późn. zm,).   

Przepis ten określa, iż nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.

    Zgodnie z art. 14 ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r, Nr 256, poz, 2572 z późn. zm.) dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej. W opinii Departamentu do organizacji pracy oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy stosować te same przepisy, co do organizacji pracy przedszkola.

    W związku z tym Departament wyraża stanowisko, iż nauczyciele zatrudnieni w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej również mają prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych.

 

Pytanie OSKKO:

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach są pracownikami tychże szkół, które są- z racji Ustawy, placówkami feryjnymi.

 

Czy można wobec nauczycieli oddziałów przedszkolnych zatrudnionych w szkołach- placówkach feryjnych stosować w kwestii urlopu nauczyciela zapisy dotyczące placówek nieferyjnych?

Prosimy o podanie podstawy prawnej do wyrażonego stanowiska.

 

teka5704-03-2008 15:33:34   [#05]
ja ich traktuję ,jak n-li szkoły-mają ferie
rzewa04-03-2008 16:25:18   [#06]
nie mówiąc już o tym, że OP może zdecydować o feryjności każdego przedszkola...

czyli, jak dla mnie, dla oddziałów przedszkolnych też i robi to sytuując te oddziały przy szkołach podstawowych a nie organizując oddzielne przedszkole ;-)
jxg04-03-2008 18:36:49   [#07]
a jak się mają te zerówki w szkołach - mam mieć od września, a nie za bardzo to widzę
hania04-03-2008 19:33:07   [#08]
kiedyś mieliśmy tu taką interpretację (nie dla nas ci ona była, czyli nie na nasze pytanie odpowiedź) i wkleję, choć uważam inaczej (czyli jak Dyrek)
w wątku http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=13506&s=1

Urlop w OP przy szkołach

W nawiązaniu do pisma z dnia 23 lutego 2005 r. Nr KPZ.I.TG.028.34/05 Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu - Departament Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli wyraża następującą opinię:

Zgodnie z § 10 ust. 1 i ust. 2 pkt. 2 ramowego statutu publicznego przedszkola stanowiącego załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r, w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624 z późn. zm) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola.
Powyższe oznacza, iż w przedszkolu nie są przewidziane ferie szkolne, co w konsekwencji powoduje, iż do nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu ma zastosowanie art, 64 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r, - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 z późn. zm,). Przepis ten określa, iż nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.
Zgodnie z art. 14 ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r, Nr 256, poz, 2572 z późn. zm.) dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej. W opinii Departamentu do organizacji pracy oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy stosować te same przepisy, co do organizacji pracy przedszkola. W związku z tym Departament wyraża stanowisko, iż nauczyciele zatrudnieni w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej również mają prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych.
beera04-03-2008 19:37:33   [#09]

haniu - dlatego, że to stanowisko jest odleciane zupełnie, napisalismy to pismo, które wyżej, po którym ciiisza:)

O urlopie nie decyduje pismo MEN, decyzja OP tylko miejsce zatrudnienia

Jesli n-l jest zatrudniony w szkole... itd:)

ankate04-03-2008 19:54:47   [#10]
Ja mam dwa oddziały przedszkolne, sześciolatki i oddział młodszy dzieci 3-5 letnie. W statucie mam zapis, że oddziały te działają zgodnie z organizacją roku szkolnego w szkole. Rodzice podpisując umowę albo się decydują albo nie. Na razie na brak dzieci nie narzekam (lista rezerwowa nawet).
teka5704-03-2008 20:10:18   [#11]
u mnie dokładnie tak samo/oprócz tak wypasionego gabinetu jak twój/( mała przychylna dygresja)-ale umowy nie piszą,bo wszyscy wiedzą, gdzie zapisują dzieci -jest w statucie.N-lki tworzą jedną radę ped. z n-lami sp .
ankate04-03-2008 21:08:39   [#12]
teka, nie rozśmieszaj mnie, ten wypasiony gabinet ma 2 m szerokości i z 6 m długości. Przypomina wagon tramwajowy :-))))
grażka04-03-2008 21:13:17   [#13]
:)
malmar1518-04-2008 19:27:56   [#14]
ze strony MEN

Wyjaśnienia dotyczące zasad organizacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i w świetle art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej. Szkoła podstawowa, w której utworzono oddział przedszkolny stanowi specyficzną jednostkę, pośrednią pomiędzy szkołą samodzielną i zespołem. Oddział przedszkolny w szkole podstawowej zachowuje odrębności programowe, a kształcenie i wychowanie w nim jest zorganizowane odmiennie niż w oddziałach szkoły podstawowej, na zasadach odnoszących się do oddziałów przedszkola, tj. zgodnie z ramowym statutem przedszkola.

Zgodnie z § 10 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 ramowego statutu publicznego przedszkola, stanowiącego załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624, z późn. zm.) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola. Tym samym w organizacji przedszkola nie są przewidziane zimowe i letnie ferie, a w konsekwencji zalicza się je do tzw. placówek nieferyjnych. Tę samą zasadę należy stosować do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Zastosowanie w tym oddziale organizacji pracy analogicznej do tej, jaka obowiązuje w szkole podstawowej, prowadziłoby do pogorszenia warunków kształcenia, wychowania i opieki w porównaniu z oddziałami działającymi w przedszkolach oraz skracania czasu realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W ślad za zróżnicowaniem organizacyjnym idzie również zróżnicowanie pozycji nauczyciela szkoły podstawowej i nauczyciela oddziału przedszkolnego. W ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) odrębnie uregulowano obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli oddziałów przedszkolnych, przy czym ustawodawca w art. 42 ust. 3 lp. 2 określił tę grupę nauczycieli jako „nauczycieli innych placówek przedszkolnych pracujących z grupami dzieci 6-letnich”. Ponieważ ustawa o systemie oświaty nie zna „innych placówek przedszkolnych” niż przedszkola, a wiadomo, że wychowanie przedszkolne może odbywać się jeszcze w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych (a wychowanie przedszkolne dzieci 3-5 – letnich obecnie także w innych formach wychowania przedszkolnego) należy dojść do wniosku, że ustawodawca właśnie pod tym pojęciem rozumiał oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Takie rozumienie „innych placówek przedszkolnych” przez ustawodawcę w Karcie Nauczyciela należy mieć na względzie odnosząc się do wątpliwości wyrażanych w zakresie wymiaru urlopu wypoczynkowego nauczycieli oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Zgodnie z art. 64 ust. 1 i 3 ustawy – Karta Nauczyciela, nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Natomiast nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. Ponieważ praca oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest zorganizowana w taki sam sposób, jak praca przedszkola - tj. bez ferii szkolnych - do nauczycieli oddziału przedszkolnego należy stosować przepisy Karty Nauczyciela odnoszące się do nauczycieli przedszkoli. Odmienny pogląd prowadziłby do nieuzasadnionego zróżnicowania uprawnień pracowniczych nauczycieli na takich samych stanowiskach w świetle art. 42 ust. 3 lp. 2 Karty Nauczyciela.

Niezależnie od powyższego należy podkreślić, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest uprawnione do ustalania wiążącej interpretacji przepisów ustawowych oraz wydawania ogólnie obowiązujących opinii.
DYREK18-04-2008 21:09:59   [#15]

"Niezależnie od powyższego należy podkreślić, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest uprawnione do ustalania wiążącej interpretacji przepisów ustawowych oraz wydawania ogólnie obowiązujących opinii."

I to jest najważniejsze;-)

malmar1519-04-2008 09:02:23   [#16]
też mi się to podoba ;-)))

już widzę jak OP dowozi mi dzieci w czasie wakacji, hihi

a poza tym

"tego się trzymam
szkoła jest feryjna, nauczyciel oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego ma umowę ze szkołą, jest pracownikiem szkoły, dzieci i nauczyciel mają ferie i wszystkie przerwy obowiązujące w szkole" ;-)

pozdrawiam
rzewa19-04-2008 10:17:29   [#17]
Zgodnie z § 10 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 ramowego statutu publicznego przedszkola, stanowiącego załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624, z późn. zm.) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola.

wystarczy, że OP ustali, iż przerwy te wypadają w czasie ferii szkolnych i trwają tyle samo co ferie (a w sposób dorozumiany tak jest, kiedy oddział przedszkolny powołuje się w strukturze szkoły podstawowej - od dawna tak było, ale od niedawna men chce odwracać Wisłę kijem, choć prawo nie zmieniło się w tym zakresie ani na jotę) -> wtedy oddział przedszkolny (a nawet całe przedszkole) jest placówką feryjną i po kłopocie

:-))

Reasumując: szkoła nie może być placówką nieferyjną - w czasie ferii nie prowadzi zajęć, a przedszkole zasadniczo jest placówka nieferyjną, ale, z woli OP, może być placówką feryjną

:-)
Maja1415-05-2009 20:52:01   [#18]
W mojej szkole jest oddział zerowy. Do tej pory funkcjonował tak jak szkoła (tak było zapisane w statucie szkoły), więc koleżanka tam pracująca miała wolne tak jak wszyscy nauczyciele. Od września ja mam przejąc oddział zerowy ale p. dyrektor powiedział,że przepisy sie zmieniają i będe miała 35 dni urlopu tak jak przedszkole. Czy ktoś coś wie na ten temat?
jerzyk15-05-2009 21:06:34   [#19]
pewnie to poczytał
jerzyk15-05-2009 21:08:10   [#20]
a Ty poczytaj to:
DYREK15-05-2009 21:09:08   [#21]

http://www.men.gov.pl/images/docs/opinia07052009.pdf

jest wyżej:-)


post został zmieniony: 15-05-2009 21:10:19
Maja1415-05-2009 21:21:14   [#22]
nie wiem, co czytał, ale ja czytałam właśnie to co jest na stronie men.
Maja1415-05-2009 21:26:46   [#23]
Chodzi mi tylo o to czy tak może być, że w tym roku szkolnym jest normalnie (n- l) ma cały urlop tak jak szkoła, a od września ma być inaczej?
DYREK15-05-2009 21:35:29   [#24]

może być ale nie musi

to jest tylko opinia MEN

decyzja należy do OP

Krzysztof Pom15-05-2009 23:30:30   [#25]

Niezależnie od powyższego należy podkreślić, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest uprawnione do ustalania wiążącej interpretacji przepisów ustawowych oraz wydawania ogólnie obowiązujących opinii."

a kto w takim razie?

beera16-05-2009 11:33:37   [#26]

ten, kto te przepisy stosuje.

Weryfikuje to potem sąd:)

Maja1416-05-2009 16:08:20   [#27]

No to jak to jest? W jednych szkołach oddziały funkcjonuja jak feryjne, a w innych nie? Wszystko zależy od organu prowadzącego? Oddział zerowy, który mam przejąćbędzie miał kilkanaście osób, jest na wsi rodzice nie pracują, nigdy nie przysyłali dzieci na zajęcia a teraz będą?

Czy jest możliwe takie rozwiązanie, ze raz w tygodniu będę zostawała godzinę dłużej, w zamian za wolne ferie, przerwy świąteczne itp?

Jaki więc jest sposób regulacji tego? czy muszę dostać pismo z organu prowadzącego, czy od dyrekcji, czy to co jest na Menowskiej stronie obowiązuje? i od kiedy to obowiązuje czy od września, czy jeszcze w tym roku? bo koleżanka, która teraz siedzi w oddziale nie ma zamiaru, ani dnia dłużej siedziećw pracy, to dlaczego ja będę musiała? No i oczywiście znowu trzeba będzie aneks do statutu robić, bo w statucie mamy zapisane, że odddział funkcjonuje tak jak szkoła? Co z tym statutem, czy dla oddziału będzie oddzielny ststut, czy tak jak do tej pory wspólny?

grażka16-05-2009 18:55:16   [#28]

inna równość:

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/317817,przedszkolanki_nie_beda_pracowac_w_swietlicy.html

Maja1419-05-2009 19:32:03   [#29]

Ile wynosi pensum n-la w oddziale przedszkolnym? 22 czy 25?

Do tej pory u nas były 22 godziny, tak też wyczytałam w opinii MEN, a tu nagle dowiaduję się, od OP, że jest 25 godzin.

Vincia19-05-2009 20:26:41   [#30]

25h dla dzieci, 22h dla nauczyciela

Nauczyciel może mieć tu 3 ponadwymiarówki

Maja1420-05-2009 15:13:43   [#31]
Czy wystarczy powołać się tutaj na Kartę Nauczyciela?Czy jest jeszcze inny przepis to regulujący?
DYREK20-05-2009 19:28:36   [#32]
art. 42.3 Karta nauczyciela i wystarczy
Maja1420-05-2009 20:38:28   [#33]
a gdy to jest oddział 5-6 latków?
ankate20-05-2009 21:51:12   [#34]
rzewa bodajże  pisała, że jak w oddziale jest choć jeden 6-latek, to pensum n-la 22 h, ale to kolejny bubel , ktoś się pogubił w tworzeniu przepisów. Będą musieli coś z tym fantem w MEN-ie zrobić.
Wlod22-05-2009 09:06:35   [#35]
Mam pytanie do doświadczonych kolegów i proszę o pomoc. W skład zespołu szkół, którym kieruje wchodzi szkoła podst, gimnazjum i przedszkole, z tym że przedszkole zostało włączone w skład zespołu 3 lata temu. "Zerówka" była zorganizowana przy szkole podstawowej. Nauczyciel miał 22 godz pensum + 3 nadliczbówki. Czy mogę przesunąć nauczyciela z "zerówki" do przedszkola i odwrotnie z przedszkola do "zerówki"?
beera22-05-2009 09:18:23   [#37]

nie wiem, czy tak
jak rozumiem masz trzy struktury - przedszkole, szkołę pods. i gimn.
Chodzi Ci i przydzielenie grup w przedszkolach - to mozna zrobić spokojnie bez porozumienie.

Nie bardzo rozumiem, reszty - czy oddział przedszkolny wyodrębniono ze struktury przedszkola i dodano do struktury szkoły? To jakoś mało prawdopodobne.

Myslę, ze najlepiej byłoby dokładnie przeanalizować umowy o prace tych nauczycieli, o których Ci chodzi i zobaczyć jak one sa skonstruowane.

Jesli tak, że zmiana miejsca pracy n-la nie pociągnie za sobą konieczności zmiany umowy, możesz działac samodzielnie. jesli trzeba zmianiac umowę - musisz postarać się o porozumienie, lub wypowiadać

Julia22-05-2009 10:45:24   [#38]
W mojej szkole od kilku lat jest oddział przedszkolny dla sześciolatków i nauczycielka jest zatrudniona w szkole, więc ma ferie i wakacje tak jak pozostali nauczyciele. Od września też będzie realizować dodatkową godzinę z Karty Nauczyciela-jak wszyscy.
Wlod22-05-2009 10:49:20   [#39]
Spróbuję wyjaśnić dokładniej
Oddział przedszkolny "zerówka" funkcjonował w strukturze szkoły przed dołączeniem przedszkola do zespołu. Po dołączeniu poprzednia dyrekcja nic nie zmieniała, czyli "zerówka" była przy szkole podstawowej i funkcjonował 1 oddział 4-5 latków jako przedszkole. obecnie funkcjonują dwa oddziały przedszkolne 3-4 latki i 5-cio latki w przedszkolu i 6-cio laki w strukturze szkoły podstawowej. Chcę włączyć grupę 6-cio latków w strukturę przedszkola i zmienić przydział czynności między innymi pensum. Czy prawnie jest to możliwe?
beera22-05-2009 10:54:18   [#40]

żeby właczyc OP w strukturę przedszkola tak - wówczas ruchy pomiędzy nauczycielkami byłyby proste.

teraz jednak masz mało czasu - musisz popatrzeć na umowy nauczycieli i jw.

Wlod22-05-2009 15:00:29   [#41]
Dziękuję za pomoc:)
Natka10-08-2010 16:37:20   [#42]

Od września będę miała oddział przedszkolny w szkole, więc uzupełniam swoją wiedzę. Przygotowuję się także do rozmowy z nauczycielką, wstępnie zgodziła się na zmianę warunków pracy.

Czy nadal nauczyciele oddziałów przedszkolnych mają u Was ferie i wakacje (urlop) w tym samym czasie co pozostali nauczyciele? Jeżeli tak, to czy obowiązuję ich godziny karciane?

Podzielcie się proszę swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

rzewa10-08-2010 16:44:44   [#43]

moim zdaniem (nie tylko moim, szereg sądów pracy podziela to zdanie :-))

nauczyciel oddziału przedszkolnego przy sp jest nauczycielem zatrudnionym w sp ze wszystkimi tego konsekwencjami:

- urlop jak w placówce feryjnej

- obowiązkowe godziny "karciane" jak w sp

Natka10-08-2010 16:52:47   [#44]

i to mi pasuje :)

dzięki :)

joljol10-08-2010 17:32:06   [#45]
wg mnie n-l op nie realizuje godzin karcianych, pomimo tego, że jest zatrudniony w szkole ale można z tym polemizować
post został zmieniony: 10-08-2010 17:35:31
ewaannak10-08-2010 19:39:34   [#46]
W ubiegłym roku był komentarz MEN do realizacji godzin karcianych z którego wynikało,że w tzw."0" nie są one realizowane. 
Natka10-08-2010 21:12:51   [#47]

Jest też komentarz MEN, że nauczyciele zatrudnieni w oddziałach przedszkolnych w szkole mają taki sam wymiar urlopu jak nauczyciele w przedszkolu - z tym nie chcą się pogodzić.

moim zdaniem albo albo - jeżeli tak jak SP, to z całym "dobrodziejstwem", czyli także karcianymi

jeżeli jako przedszkola, to w ferie pracują - urlopu tylko 35 dni.

Wybór należy do nauczyciela :))

 

 

DYREK11-08-2010 08:33:14   [#48]
urlop nauczycieli odziałów przedszkolnych w szkole
DYREK11-08-2010 08:34:32   [#49]
praca nauczyciela oddziału zerowego
AnJa22-03-2011 17:52:15   [#50]

 Dostałem takiego oto maila- jeśli wiecie co odpowiedzieć- pomózcie bo ja za zielony jestem :

Jestem nauczycielem oddziału przedszkolnego przy SP.Od bieżącego roku szkolnego obowiązuje mnie praca, jak w placówce nieferyjnej.

Czy dyrektor może „zmusić” pracownika do wzięcia urlopu? U mnie było tak w przypadku ferii, podobnie ma być z trzema dniami okołoświątecznymi. W ten sposób tracę dużo (już 13 tegorocznych) dni z 35 urlopowych, chociaż wcale tego nie chcę ( wolałabym wykorzystać urlop w większej części latem).

No i jak to ma się do KN, gdzie jest zapis o nieprzerwanym urlopie czterotygodniowym?

strony: [ 1 ][ 2 ]