Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wcześniejsze zakończenie zajęć w kl. IV - co z nauczycielem?
strony: [ 1 ]
ElaS21-11-2002 17:21:25   [#01]

Proszę o pomoc wszystkich, którzy muszą uwzględnić w organizacji pracy szkoły sytuacje, kiedy to klasy: maturalne, III zawodowe itd. wcześniej kończą zajęcia.

W jaki praktyczny sposób to robicie?

Czy nauczyciel rozlicza mniej godzin ponadwymiarowych niż realizuje, aby pokryć straty do etatu, które będzie miał pod koniec roku szkolnego? Czy dostaje jakąkolwiek informację ile tych godzin będzie mu brakowało i jak zostanie to rozliczone?

Wiem, że sytuacje takie regulują regulaminy tworzone przez organy prowadzące szkoły, ja też mam taki regulamin, ale zależy mi na praktycznych sposobach rozwiązywania tego problemu.

I jeszcze jedno pytanie: któremy z pracowników waszej szkoły powierzyliście to zadanie?

bogna21-11-2002 17:48:53   [#02]

na tej samej zasadzie jak w przypadku praktyk:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1560#FBK

Dla każdego nauczyciela liczę "limit" godzin ponadwymiarowych.

Jeśli ktoś ma w ciągu roku średnio np. 19,4 godz. to liczę dla niego ilość nadgodzin do wykorzystania:

1,4 godz.*38 tygodni = 53,2 godz.

Jak to wyczerpie to dalsze ponadwymiarowe idą na pokrycie etatu w tygodniach, w których nie ma pensum.

Te średnie ilości godzin nauczyciela biorą się z przeliczenia ilości godz. z planu nauczania przez współczynnik x/38. (x - to rzeczywista ilość tygodni nauki)

Marzo22-11-2002 08:08:50   [#03]
Bogna ma rację. Tak należy postępować.

Elas, jeżeli chcesz to mogę Ci przesłać wzór rozliczania godzin tzw. bank godzin (Excel).
Robimy to dla każdego nauczyciela na początku roku szkolego, ustalając na każdy tydzień roku szkolnego ilość godzin ponadwymiarowych oraz tygodniowy obowiązkowy wymiar.

Pozdrawiam, Marzena :-)
ElaS22-11-2002 08:12:48   [#04]

bardzo proszę

mój adres: naibras@wp.pl

Serdeczne dzięki

kasiam22-11-2002 13:03:44   [#05]

bardzo proszę też,

jeśli oczywiście można o taki arkusz.

Dzięki. Kasia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]