Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przenieść zintegrowane na II piętro
strony: [ 1 ]
violka18-11-2002 22:41:32   [#01]

powstał u nas pomysł przeniesienia zintegrowanego na II piętro ( z parteru), zyskają dzięki temu więcej klas oraz łatwiej będzie odizolować się od reszty szkoły co jest istotne przy bezdzwonkowym rytmie zajęć

mam jednak wątpliwości - np. bezpieczeństwo - schody , może jakieś przepisy ppoż ?

Jak to jest u was, jakie macie zdanie na ten temat - chciałabym przeanalizować sprawę z różnych stron

Ewa z Rz19-11-2002 10:54:49   [#02]

Jeżeli będą tam cały czas...

Nie widzę przeszkód, jeśli te schody będą pokonywać w zasadzie dwa razy dziennie i to całą grupą pod opieką n-la, albo pojedynczo, ale pod opieką własnego rodzica...
Uważam, żę w żadnym wypadku nie powinny same chodzić po tych schodach w czasie przerw - powinna być jakaś krata, albo co...
Marek N19-11-2002 15:18:43   [#03]
U mnie jest tak od wielu lat i nie ma żadnych problemów. Szkoła mieści się w zabytkowym pałacu, więc wiadomo jakie są schody. W przepisach nie ma nic, co ograniczałoby takie rozwiązanie. Jeśli dzięki temu uczniowie zyskają lepsze warunki, to ja bym przeniósł.
violka27-11-2002 22:18:41   [#04]

wracam do tematu

nadal nurtują mnie wątpliwości z tymi schodami - z chodzeniem jakoś to będzie

ale co np. w przypadku pożaru - z parteru łatwiej maluchy wyprowadzić -  a może są jakieś przepisy ppoż ?

wrzuciłam temat nauczycielom zintegrowanego i rozgorzały dyskusje - mnie pomysł nęci, bo dzieciakom będzie lepiej - własne piętro a nie korytarz przytrasie klasy - stołówk, biblioteka, sekretariat itp.

dyskusje są na obie strony -  a decyzję podjąć muszę sama

kuba28-11-2002 23:10:25   [#05]

przepisy p.poż

jest określona szerokość schodów (miedzy poręczami) - min 1.20m
Marek Pleśniar02-12-2002 16:58:11   [#06]

u mnie

w praktyce obecność nauczania na ostatnim (2) piętrze się sprawdziła

mają tam spokojniej i nie słychać tak dzwonków (nauczanie nie ma a reszta ma)

Bezpieczeństwo najmłodszych jest tak samo wazne jak tych starszych

a zbiegające ze wszystkich schodów 11-latki wcale nie są mniej groźne dla samych siebie i innych.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]