Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidualne a nieobecność ucznia
strony: [ 1 ]
hania18-11-2002 16:47:36   [#01]

Uczeń ma nauczanie indywidualne, na terenie szkoły( tzw "wzgląd nieistotny tu- np niedosłyszący) Zpowodu choroby, bądź innej przyczyny nie pojawia się w szkole. Nauczyciel jest gotowy do pracy ( przybył specjalnie godzinę wcześniej, jest to między jego lakcjami itp) Dyr nie ma dla niego innego zajęcia(np zastępstwa - bo "jak na złość" wszyscy są obecni). Czy ma płacone za tą godzinę? Do tej pory u nas było płacone. Organ(nowy?) szuka oszczędności i właśnie wystosował pismo , aby dyrektorzy zweryfikowali faktycznie przepracowane godziny na indywidualnym od września, bo płacone w tej sytuacji nie będzie. Dodam, że toż nauczanie indywidualne jest w przydziale obąwiązków nauczyciela, ale leci już "ponad etat", czyli np 22-ga - 23-cia godzina w tygodniu. Czy to zależy wyłącznie od organu, czy są może jakieś ogólne przepisy w tym względzie?

A w ogóle - jak to jest z tym u Was?

hania

Zola18-11-2002 18:03:00   [#02]
jak wiem o nieobecności wcześniej to nie płacę,jak nie ma ucznia nagle a jest to tzw. okno tez nie płacę,jka indudalne jest po lekcjach też nie płacę ,ale jak nauczyciel wstawa wczesniej i jest zwarty i gotowy a nie mam dla niego innego zajęcia to płacę
Elusia18-11-2002 18:54:02   [#03]

A u nas płacą.

Mój organ prowadzący "skonstruował" taki regulamin, że płacimy za nieobecność ucznia. W sumie dlaczego nauczyciel ma tracić z powodu nieobecności dzieciaka? A jeżeli ma to ktoś w etacie, a nie jako nadliczbówki? Obniżyć wynagrodzenie zasadnicze?

Elusia

Małga18-11-2002 19:42:28   [#04]
Mam podobny problem. Więcej o tym napiszę na priva.
Karolina18-11-2002 20:33:39   [#05]

Ja właśnie w tej kwestii dostałam owego czasu piekne pismo  faksem z ...wylęgarni:-))))))

 

Asia - gdzie to było, gdzie to było....to było jakieś pismo do KO w sprawie zatrudniania i wynagradzania nauczycieli na nauczaniu indywidualnym.

beera18-11-2002 21:25:56   [#06]

yhm :-)

Pismo MENU- trza płacić!!!

....

I jeszcze raz o tych kurach i oberwiesz :-))

Ewa z Rz18-11-2002 21:35:08   [#07]

Oczywiście, że płacić!

To wprost wynika z KP i jak jest inaczej w regulaminie, to ten regulamin jest wadliwy...

W tym wypadku KN nie dopuszcza ignorowania KP.

hania18-11-2002 23:03:16   [#08]

Ewuś - a tak dokładniej..

to co tam w tym KP? I jak się ma do tego KN? Bo może powojuje z urzędem. ...

Asiu- też mam sobie pisać do MENiu, czy coś zacytujesz... Plisssss

beera19-11-2002 08:42:07   [#09]

haniu :-)

napisz do karoliny- przesłalam jej faksem to pismo , niech Ci może prześle?

Właśnie faks mi się zlikwidował i ja nie mogę :-(

 

Swoją drogą- ile kosztuje faks? Chyba będę musiała kupić nowy :-)

Marek Pleśniar19-11-2002 08:48:04   [#10]

hmm

około 1000zł asiu kosztuje. I są takie na zwykły papier ksero oraz na ten termocośtam. Warto sie zastanowić nad tym który lepszy dla was. I - nie wierzyć w kurze prezenty;-)
Karolina19-11-2002 14:22:44   [#11]

Marek by pierwszy...ale miałam to na ustach..miałam:-)

:-)))

Hania - obiecuje odszukać...ale martwie, się bo ja mam faks właśnie na te kartki termocośtam i są mięciutkie i łatwo podchodzą pod inne dokumenta - ale obiecuję się starać:-)

(a propos jednak tego faksu to jest tańszy na termocośtam i nie trzeba wymieniać tuszu a kartki ważne trzeba było kserować odrazu  i po kłopocie)

Zola19-11-2002 20:27:44   [#12]
kupiłam w październiku fax Philipsa za 800 zł na zwykłe kartki i tusz - jakośc dobra
beera19-11-2002 20:52:41   [#13]

:-)

Dzięki Zolu :-)

800 jest do ugryzienia nawet przy końcu roku!

....

A Wy zlosliwcy oberiwecie :-)

Kurzęcy prezent do wyborow wytrwał, a że już po wyborach to i po faksie :-))

hania20-11-2002 16:35:07   [#14]

Karolinko-

postaraj się... wdzięczna będę....
Grazia20-11-2002 20:36:20   [#15]
Skoro juz jesteśmy przy temacie płacenia godzin n. indywidualnego, to powiedzcie, jak się sprawa ma z nauczycielami, którzy mają te godziny w etacie. Np. nauczyciel ma 16 godz. w szkole i 4 godz. nauczania. Jedzie na wycieczkę z uczniami, sam jest chory lub potrzebuje opieki na dziecko. Czy ma normalnie płacone, jakby się zajęcia odbyły, czy też nie lub musi odrobić te zajęcia? A co w przypadku choroby ucznia?
janzg21-11-2002 18:18:50   [#16]

Np. nauczyciel ma 16 godz. w szkole i 4 godz. nauczania. Jedzie na wycieczkę z uczniami, sam jest chory lub potrzebuje opieki na dziecko. Czy ma normalnie płacone - co to znaczy?

Jedzie na wycieczkę z uczniami - płacę wszystko, za soboty organ ustalił 4 godz, niedziele - jak chce - dzień wolny (jeśli bierze gdy ma godz. ponadymiarowe, to za nie  nie płacę),

sam jest chory - płacę tak jak mówi KP,

potrzebuje opieki na dziecko - płacone pensum - organ nie ustalił inaczej.

janzg21-11-2002 18:21:17   [#17]

aha, nauczanie indywidualne jest w arkuszu, uczeń ma ustalony tydzień zajęć i jeśli uczeń jest chory a nauczyciel "zwarty i gotowy", to ma płacone.

Grazia22-11-2002 13:52:12   [#18]
No właśnie. A jak nauczyciel ma wycieczkę w tym dniu, w którym powinny się odbyć zajęcia indywidualne to co? Zajęcia przepadają bo nauczyciel przyjść do ucznia nie może, czy musi je odrobić w późniejszym terminie? Czy też uznaje się, że spędził kilka godzin z innymi uczniami, więc etat swój wyrobił, płaci mu się normalnie- 18 godzin etatowych + 2 godziny ponadwymiarowe w tygodniu?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]