Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czas na złożenie planu i sprawozdania ze stażu
strony: [ 1 ]
joanka17-11-2002 13:54:01   [#01]

Dzień dobry

Mimo, że sprawa awansu zawodowego istnieje  2 lata, mam pytanie dotyczące terminu

1. składania planu rozwoju zawodowego do dyrektora szkoły

-Czy istnieje prawny zapis terminu złożenia planu rozwoju zawodowego?

-Czy o tym terminie decyduje dyrektor szkoły?

Przejrzałam KN art 9a-i oraz rozporządzenie z 3 sierpnia 2000 z nowelizacją z 29 maja2002r. szukając zapisu mówiącego  o 30 dniach-i nie znalazłam. Czy ten zapis gdzieś jest?

2. składania sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego

-Jaki jest termin składania sprawozdania ze stażu do dyrektora, którego nie można formalnie przekroczyć? (terminu, rzecz jasna, nie dyrektora:)

-Czy ten termin też jest ustalony przez dyrektora szkoły?

Podobie jak w pkt 1 słyszałam (konsultant CEN), że istnieje okres 30 dni, ale nie mogę takiego zapisu nigdzie znaleźć (KN, rozp. z dn. 3sierpnia po nowelizacji 29 maja 2002)

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Joanka

Jasiek17-11-2002 15:45:46   [#02]

Awans

 

Zob. na stronie  MENiS AWANS ZAWODOWY

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej

z dnia 3 sierpnia 2000 r.

w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli

Tekst jednolity - uwzględniono zmiany z projektu zmiany rozporządzenia

§ 6.

1. Dyrektor szkoły zapewnia prawidłowy przebieg stażu.

2. Nauczycielowi odbywającemu staż dyrektor szkoły zapewnia możliwość obserwacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych oraz innych prowadzonych w szkole, a także udział w formach kształcenia ustawicznego, jeżeli wynika to z zatwierdzonego planu rozwoju zawodowego i potrzeb szkoły.

3. Dyrektor szkoły zbiera informacje o realizacji przez nauczyciela zadań wynikających z jego planu rozwoju zawodowego oraz efektach prowadzonych przez nauczyciela zajęć.

4. Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciel składa dyrektorowi szkoły w terminie do 30 dni od dnia zakończenia stażu.

5. Plan rozwoju zawodowego nauczyciela zatwierdza dyrektor szkoły w ciągu 30 dni od dnia rozpoczęcia zajęć.

:-)

joanka17-11-2002 17:52:21   [#03]

dziekuję

Serdecznie dziękuję:)
Zola17-11-2002 20:15:44   [#04]

termin 30 dni na oddanie sprawozdania jest idiotyczny

jak mi tak nauczyciel zrobi to ciekawe jak podczas wakacji zbire rodziców,no ale to mój problem

ciekawsze jest to, czy nauczyciel zdąży wtedy złożyć wniosek o postępowanie egzaminacyjne lub kawalifikacyjne do 30 czerwca

Gosia T17-11-2002 20:52:23   [#05]

Zola, nie zdąźy :-)

te 30 dni, to raczej ze względu na mianowanego, który od pozytywnej
oceny stażu (zwykłego) będzie miał 3 lata  na złożenie wniosku...
A nie możesz  zapytać rodziców o opinię, zaraz po skończeniu stażu
przez nauczyciela?

Małgosia17-11-2002 21:22:01   [#06]

Zolu, to już problem nauczyciela...

W nauczyciela interesie jest złożyć sprawozdanie na tyle wcześnie, aby się potem wyrobić z teczką do 30 czerwca. Może do Ciebie przylecieć ze sprawozdaniem już 1 czerwca - wszak dobrze zna swoją sytuację, terminy nie są tajemnicą. Jego awans - jego głowa w tym, żeby zdążyć.

A o opinię rodziców rzeczywiście można chyba poprosić wcześniej - już z poczatkiem czerwca - przecież doskonale wiesz, kto kończy staż. Nie ma chyba prawnych przeciwwskazań, żeby to zrobić. A te przepisowe 14 dni trzeba i tak potem odczekać.

Leszek17-11-2002 21:51:17   [#07]

30-dniówki to terminy ostateczne.

Kto zainteresowany szybkim złożeniem wniosku, będzie gotów zdecydowanie wcześniej (również dyr).

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]