Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadzór pedagogiczny
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Małgoś27-01-2007 20:48:29   [#101]
no bo wałkuję ten temat od paru dni - i na dodatek mam właśnie ... diagnozę  z KO :-)
beera27-01-2007 20:49:23   [#102]

to Cię usprawiedliwia

;))))))))

S Wlazło27-01-2007 21:37:34   [#103]
Może się mylimy, bo wciąż nie jestem pewny znaczenia słowa "odpowiednio". Dobrze, że to zgłosimy Szubańskiemu.
jolkaB28-01-2007 12:44:47   [#104]
Zastanawiam się czy określenie "odpowiednio" w odniesieniu do szkół niepublicznych dotyczy formy nadzoru czy jego meritum. Jesli chodzi o zakres nadzoru, to powinien on dotyczyć zadań szkół publicznych o uprawnieniach szkół publicznych opisanych w USO. Jesli więc ( czego nie jestem pewna) w szkołach niepublicznych nie obowiazuje KN, nie dokonuje się też formalnej oceny pracy nauczuyciela. Nie ma też potrzeby dokonywania hospitacji kontrolno - oceniajacej. Zawsze natomiast ( moim zdaniem ) potrzebna jest hopsitacja diagnozująca. Dotyczy wszak umiejętnosci uczniów i przez  ich pryzmat można spojrzeć na nauczyciela.
rzewa28-01-2007 14:08:19   [#105]
w zakrzesie oceny pracy nauczyciele podlegaja pod KN we wszystkichszkołach (podobnie z awansem)
S Wlazło28-01-2007 16:03:23   [#106]
Wklejam odpowiedź świetnego fachowca w zakresie prawa oświatowego. Myslę, że wszystko staje się jasne.
Kolego Stefanie!
Nie ma żadnej wewnetrznej sprzeczności: użycie słowa "odpowiednio" w stosunku do szkół i placówek niepublicznych jest jak najbardziej słuszne. Oznacza ono, że wczesniejsze ustępy stosuje się wybiórczo, tzn. tylko w tym zakresie, który nie koliduje z innymi przepisami odnoszącymi się do szkół i placówek niepublicznych (zwłaszcza ustawowymi!). Jeśli chodzi o hospitacje i planowanie i informacje dyrektorskie to tych przepisów do szkół i placówek niepublicznych nie stosuje się. I nie ma o czym dyskutowac - dura lex sed lex! Tu jest pełna dowolność (w granicach wiedzy merytorycznej - w tym pedagogicznej :) organów prowadzących i dyrektorów jak organizować nadzór pedagogiczny w tych szkołach i placówkach (także w kontekście oceniania nauczycieli). Tutaj nie trzeba żadnego prawnika tzn. dla prawnika jest to oczywistość, nauczyciele muszą się dopiero tego dowiadywać (niekoniecznie od prawników :) Nawiasem mówiąc, ja na swoich kursach dla kadry kierowniczej mówię o tym - nie wiem jak
inni - zwłaszcza ci kształcący menedżerów oświaty :)
Trochę na ten temat pisze A. Klawenek w komentarzu do KN wydanym w 2005 r. przez ODDK w Gdańsku - polecam :)
Jeszcze raz pozdrawiam jako zdystansowany do oświaty emeryt bez emerytury :)
Benedykt Wojcieszak
P.S. W "GN" trochę za mocno pocięli mój tekst - podsyłam tobie autorską wersję :)
Aż dziw, iż nikt z dyrektorów zrzeszonych w OSKKO na niego się nie natknął :)
beera28-01-2007 16:23:37   [#107]

 jasne bylo juz po wypowiedzi małgoś :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]