Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagana dla nauczyciela (-li) ?
strony: [ 1 ][ 2 ]
migotka06-12-2006 23:39:24   [#51]

Marek

Ja pracuję w dziwnej szkole - taka prawda. A dyrektor nie wykorzystuje nawet tych jak nazwałeś " z lekka tępawych narzędzi".

U mnie nie wyrzuca się nieudolnych nauczycieli. A przeciwnie odchodzą dobrzy. Kurcze chciałabym pracować w waszych szkołach!

zgredek06-12-2006 23:40:30   [#52]

e, tam

ja nie chcę

migotka06-12-2006 23:43:40   [#53]

zgredek

Nie chcesz ze mną pracować?
zgredek06-12-2006 23:45:09   [#54]

no i znowu nie zrozumianam:-(

w waszych/naszych szkołach nie chcę

Marek Pleśniar06-12-2006 23:46:18   [#55]

muszę migotko trochę pobronić dyrektorów.

Jak wspomniałem - narzędzie jest tępawe

dyrektor powinien je stosować bo ma

jak nie robi tego - robi za mało

ale należy uzupełnić, że często następują skuteczne odwołania od takiej oceny. Często ma tu swoja winę organ nadzoru

czyli nie ufa się dyrektorom i przeszkadza.

Sproą winę ponosi ustawodawca z tą idiotyczną sklą ocen - zbyt wąską. Powinna być w niej ocena "niedokońcaostateczna" ;-) Taka zółta kartka

nie czerwona od razu

migotka06-12-2006 23:47:03   [#56]
ale ze mną?
migotka06-12-2006 23:54:44   [#57]

Marek, jestem po naprawdę dobrym kursie zarządzania oświatą. Wiele się dowiedziałam między innymi o przeszkodach na jakie napotykają dyrektorzy w pracy.

Ja podejrzewam, że dyrekcja właśnie tego się boi i dlatego nic nie robi. Ale tak nie powinno być. Tu jest ewidentna wina nauczyciela.

Marek Pleśniar06-12-2006 23:55:41   [#58]
to szkoda. Nie powinniśmy się bać używać narzędzi:-)
migotka06-12-2006 23:59:51   [#59]

Ja o tym wiem, ale dyrekcja nie.

Kurcze, ale się rozgadałam.

Gaba07-12-2006 02:04:10   [#60]

nie naprawisz dyrekcji - bo ma złe nawyki pracy. Nauczyłam kolegów notatkowania bieżącego, to naprawdę ważna sprawa do dokumentacji pewnych drobnych incydentów - to nie jest tak, że ja sobie siedzę pod drzwiami klas i podsłuchuję... mówię do nich, dzieje się coś, denerwuje Cie cos, niepokoi... nie umiesz zając stanowiska wobec rozpoznawanego własnie jakiegoś zjawiska - szrajbnij mi notatkę. Notatka nie jest przeciw tobie - jest infomacją, że coś zaszło, jest relacją... ten a ten, w dniu i o godzinie, był, uczestniczył... zauważyłam... o 11.47 nieznana osoba wrzuciła przez okno petardę hukową... i tysiące innych drobiazgów drobiazgów.

Mam ich tygodniowo kilka - gdy przychodzi interwencja ja umiem zająć jakies stanowisko, ten szarpnął, to zniknęło z plecaka - sama tez pisze nottaki słuzbowe, ale raczej własnie interwencyjne, bywa, ze zbieram podkładki i przygotowuję się do ukarania nauczyciela. No, niestety.

migotka07-12-2006 21:01:21   [#61]

gaba dzięki

Teraz w pełni wiem, że mam rację. I wiem, że nie naprawię dyrekcji. U nas nic takiego jak "notatkowanie" nie istnieje od wieków. I żaden nauczyciel nie został nigdy ukarany.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mi odpowiedzieli. Może jednak pomimo wątliwości spróbuję w konkursie.

Naprawdę fajnie, że jestescie!

ergo07-12-2006 23:59:48   [#62]

dobry kurs zarządzania

Gdzie go robiłaś, Migotko?

Ja właśnie jestem w trakcie, ale mam poczucie, że jest kiepski i tracę czas.
Marek Pleśniar08-12-2006 00:09:11   [#63]

jelsi nie masz presji czasu - idź do nich, poproś o zwrot pieniędzy i im to powtórz - co napisałaś:-)

Chyba czas zacząc reagować na to czego uczą na tych kursach

niektórych rzecz jasna

jak nie zechcą oddać - powiedz że o nich ogłosisz jak uczą.

ergo08-12-2006 01:06:45   [#64]
Tak powinnam zrobić, żeby być w zgodzie ze sobą, ale to łatwo się mówi - idź :)

Na żadne inne kursiki i warsztaty  w tej instytucji już od dawna przestałam uczęszczać, wybierałam raczej studia

podyplomowe albo po prostu kupowałam książki, ale teraz potrzebny mi szybko odpowiedni papier.
Marek Pleśniar08-12-2006 09:05:25   [#65]

a, to trudno

męcz sie:-)

czytaj forum to się więcej dowiesz od dyrektorów  niż na studiach

(to poważnie mówię:-)

ergo08-12-2006 10:48:51   [#66]
Aż tak bardzo się nie męczę, nawiązuję nowe kontakty, wymieniamy doświadczenia , od czasu do czasu trafią

się sensowne zajęcia.

Czytam forum od dawna, jak się uczyć to od najlepszych :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]