Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "Zero tolerancji" - MEN zaostrzy kary dla uczniów i nauczycieli
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 7 ][ 8 ]
słonko05-11-2006 20:18:00   [#351]

przepraszam za wtrącenie "ni z gruszki, ni z pietruszki"

refleksją po programie się jedynie chciałam podzielić :)

dhausner05-11-2006 20:24:03   [#352]
Podsumowując nauczyciel autorytet musi zbudować sobie sam. Nie ma złotego środka, ale niekoniecznie sytuacją, że na lekcji taki strach że słychać bzyk muchy. Ja po 23 latach pracy nie chciałabym strachu na lekcji. Nie ma kontaktu nie ma odbioru przekazywanych informacji to dopiero porażka. przynajmniej dla mnie
Adams13505-11-2006 20:37:13   [#353]

;-)

Wysoki poziom strachu na lekcji uruchamia w mózgu dziecka a takze dorosłego część odpowiedzialną za atawizmy a kora mózgowa jest niedokrwiona  stąd nie uzyskujemy kreatywności jeno wyuczone schematy :-(
beta38006-11-2006 21:56:51   [#354]

popieram

Popieram pana ministra za jego program.Pracuję w szkole ,nie jestem nauczycielem,ale tyle sie naoglądam,że włos sie na głowie jeży.Chodzi tu o przemoc,wymuszanie brutalność.Ja sie odezwać nie mogę bom pracownik niepedagogiczny a nauczyciele i dyrekcja zgodnie chórem mówią nic sie złego w szkole nie dzieje.Wiele bym dała żeby to naszą szkołę odwiedził Pan Giertych.Ciekawostka nasza szkoła przystapiła do programu szkoła bez przemocy.To kpiny wszystko pod publikę.
Ewa 1306-11-2006 22:02:53   [#355]

Beata380

Skąd masz program Pana Ministra?....

Ja obszukałam internet i nie znalazłam programu...

Marek Pleśniar06-11-2006 22:18:55   [#356]

wszyscy szukamy jako tego kwiatu paproci i nic:-)))

powstałą myśl nawet prezesce naszej, by napisać do ministra pismo - z prośbą by nam na zasadzie ekskluziw pokazac ten program

nikomu nie powiemy:-))

gaga6907-11-2006 09:08:49   [#357]

Giertych nie lepszy niż cała reszta. nie rozumie pojęć demokracja i tolerancja , brak mu autortetu u uczniów i nauczycieli , populistyczne hasła głosi , nie ma programu , po całej Polsce jeździ naganiać głosy wyborcze.

Nie jest w niczym lepszy czy gorszy od reszty poltyków .No właśnie przede wszyskim jest politykiem czy ministrem edukacji? No właśnie rozdwojenie jaźni...

Zauważyć problem , próbować go dotknąć , ,<obrobić> go z każdej strony to już coś.

Marcinie piszesz o reformie jako o udoskonalaniu....Ja dziękuję za taką doskonałość: W szkole mojego syna jest 5 certyfkatów np. szkoła promująca zdrowie , a dzieci na w-fie biegają same za piłką a pan od w-fu pije kawę w kanciapie z ( o zgrozo )p. dyrektor< na pewno pracują nad udoskoaleniem tego certyfikatu.> o kolejnych mogę się wypowiedzieć w podobnym kontekście. Szkoła idzie z duchem postępu , wewnętrznie się mierzy , zewnętrznie też - choć mnie nikt o zdanie pytał. Widocznie próbie badawczej podlegają wyselekcjonowani rodzice.

jak tu nie ufać takiej szkole- uzyskała certyfikat <szkoła jakości>. No cóż papier wszystko przyjmie.

W polskiej szkole nie jest dobrze ani w duchu reformy ani w duchu tolerancji czy demokracji. Pan Giertych nie rozumie tych pojęć , nie rozumieją ich uczniowie . Ale uczniowie coraz bardziej rozumieją inne pojęcia : mam prawo , ja chcę i mogę.

ja słyszałam że powiedział , że za to co się stało jesteśmy winni wszyscy , zaczynając od siebie. Zakaz komórek ma dotyczyć lekcji i myślę , że każdy rozsądny nauczyciel w sytuacji krytycznej czy awaryjnej użycia komórki na lekcji ( zdrowia lub życia )nie będzie tego traktował jako nadużycia . WSZYSTKO ZALEŻY OD LUDZI.

beera08-11-2006 17:06:21   [#358]
Przez ostatnie dni dyskutowaliśmy nad programem "Zero tolerancji". Jest to o tyle ciekawe, że ten program nie istnieje.

Rafał Madajczak

eny08-11-2006 17:28:55   [#359]
Powinni w ministerstwie poczytać to forum i wtedy " specjalny zespół" dopracuje program którego nie ma. A może oni czytająi czekają..?
eny08-11-2006 17:48:11   [#360]

Neverending story.....aaaaa

http://wiadomosci.onet.pl/1430420,11,item.html
Marek Pleśniar08-11-2006 19:04:36   [#361]
czytają:-)
Gaba08-11-2006 19:59:50   [#362]
wszyscy czytają i niektórzy nawet i myślą, że się na naich napada, a to nie tak...
eny08-11-2006 20:33:40   [#363]
OOO to jak czytają to może by tak jakiś komplemencik? Zawsze to cieplej na duszy...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 7 ][ 8 ]