Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jeszcze raz awans zawodowy
strony: [ 1 ]
Mariola09-11-2002 21:46:23   [#01]
Mam pytanko: czy nauczyciel mianowany,po filologii rosyjskiej,z egzaminem FCE, uczący się obecnie na II roku kol. j. angielskiego , obecnie  uczący j. angielskiego , może  rozpocząć 3 letni staż na nauczyciela dyplomowanego?
Czy dyrektor może stwierdzić ,że nauczyciel nie ma takiego prawa?

Będę wdzięczna za odpowiedź :-)
Leszek09-11-2002 22:38:49   [#02]

Podaj więcej szczegółów o typie szkoły.

Zajrzyj do rozporz. o kwalifikacjach

(Dz. U. z 23.09.2002 r., Nr 155, poz. 1288),

Pozdrawiam

Ewa z Rz10-11-2002 06:27:05   [#03]

Nawet jak nie ma kwalifikacji,

to staż może rozpocząć!

Byleby tylko w momencie składania wniosku o postępowanie kwalifikacyjne te kwalifikacje n-l posiadał... Dopiero wówczas należy mieć pełne kwalifikacje, więc jest istotne, czy przed skończeniem stażu się je uzyska.

Mariola10-11-2002 09:13:53   [#04]

Leszku

to jest SP.

Ewa, ja  myślałam podobnie jak Ty , ale musiałam się dopytać
Dzięki :-)
Lucyna10-11-2002 17:27:02   [#05]

awans

Dyrektor nie ma prawa nie dopuścić do odbycia stażu. Przed złożeniem wniosku do komisji kwalifikacyjnej musi ta nauczycielka mieć właściwe kwalifikacje. Lucynka
Ewa z Rz10-11-2002 20:37:00   [#06]

Lucyna

Oczywiście, chociaż nie całkiem...

Dyrektor, owszem, nie ma prawa odrzucenia wniosku n-la o rozpoczęcie stażu, ale może nie zatwierdzić planu rozwoju zawodowego i wtedy ze stażu nici...

Czyli może, jeśli to jest w pełni uzasadnione, nie dopuścić do odbycia stażu...

Lucyna12-11-2002 14:32:50   [#07]

staż

Dyrektor również  nie ma podstawy prawnej do tego, żeby nie zatwierdzać planu rozwoju. Jedynie co może -to zatwierdzić z uwagami. Taka jest opinia radców prawnych z Wrocławia. Faktycznie ani Karta Nauczyciela ani rozporządzenie o awansie nie wspomina o nie zatwierdzeniu planu rozwoju.
Ewa z Rz12-11-2002 15:07:10   [#08]

Nie zgadzam się z tą interpretacją

W przepisah prawa często mamy takie sformułowanie: organ zatwierdza, organ wydaje opinię. Z tego nie można wyciągać wniosku, że musi to być opinia pozytywna, czy musi dojść do zatwierdzenia. Gdyby tak było byłoby to działanie bezcelowe - po co miałby się organ tymi sprawami zajmować.

W rozporządzeniu MENiS jest termin tego zatwierdzenia, więc jeśli w tym terminie do niego nie dojdzie, to jest ono obarczone wadą prawną.

Inna sprawa, to konsekwencja prawna niezatwierdzenia, czy negatywnej opinii. I tu sie zgadzam, że n-l moze kontynuować staż pomimo braku zatwierdzonego planu rozwoju zawodowego. Pytanie tylko: po co? Przecież w takiej sytuacji ocena negatywna za okres stażu jest pewna i w pełni uzasadniona. A na wystawienie takiej oceny, z określonymi konsekwencjami, jest prawne, wyraźne przyzwolenie.

Nie mówię już o tym, że komisja odrzuci wniosek, do którego nie będzie załączony zatwierdzony plan rozwoju zawodowego (i to jeszcze w terminie!).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]